Strona główna

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana

20
Napisany dnia: 10.09.2019, 20:00 , Tagi: Brak

Miasto Jasło otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych na osiedlu Gamrat. Inwestycja o wartości blisko 1,5 mln zł jest już realizowana i ma zostać zakończona jeszcze w październiku tego roku.

Inwestycja ta usprawni funkcjonowanie gamrackiej strefy przemysłowej poprzez umożliwienie wjazdu do niej od ulicy A. Mickiewicza (w pobliżu tzw. bramy jasielskiej) - Jest to bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na terenie dawnych Zakładów Gamrat. Stąd też nie czekaliśmy na decyzję o otrzymaniu dofinansowania, lecz wcześniej z własnych środków zaczęliśmy ją realizować. Bardzo cieszę się, że połowę kosztów pokryte zostanie ze środków państwa – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zadanie obejmuje budowę drogi z przebudową kolidującego uzbrojenia podziemnego, budowę chodników wzdłuż projektowanej drogi, budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogi na całym jej odcinku. Długość wykonanych odcinków wynosi około 400 m. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ szaman
dnia 10.09.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
8
400 metrów 1,5 bani?
gdzie jest CBŚ sie ja pytam!!!???
@ kk
dnia 11.09.2019, 10:20
Ocena
komentarza:
-12
Brawo Panie Burmistrzu. Ma pan mój głos w następnych wyborach.
@ ixi
dnia 11.09.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
5
Bo to że szczerego złota będzie! To naprawdę wola o pomstę do nieba. To jest niesamowita niegospodarnosc i czuć łapówką.
@ cytryna kwasna
dnia 10.09.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
7
A trasa rowerowa bedzie?
Tam jest miejsce.
@ dzordz
dnia 10.09.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
17
Ulala co za inwestycja, a koło szpitala już się jechać nie da takie koleiny, że jak się jedzie to podwozie odrywa . Jak to jest strefa przemysłowa takie dofinansowanie, a my jeździmy po dziurach i je łatają w największym natężeniu ruchu.
@ Guliwer
dnia 11.09.2019, 06:53
Ocena
komentarza:
8
I dlatego masz budowe drogi wzdluz Jasiolki. Teraz remontowanie kolein na Lwowskiej bylo bezsensowne.
@ Jaślak
dnia 10.09.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
3
Przecież teraz wszystkie tam firmy są prywatne. Dlaczego miasto funduje prywaciarzom drogę. W ogóle co to burmistrza obchodzi po czym prywatny przeciębiorca będzie jeździł. Kupili za ćwierć darmo Gamrat,to przynajmniej niech sobie fundną dojazd i drogi wewnętrzne.
Kilka lat temu te drogi był w całkiem dobrym stanie.Ale jak się jeździ i nie konserwuje, to się zniszczy. Wtedy beszczelnie do burmistrza. A przecież ci wielcy prywaciarze, to znowu wielkiej łaski nie robią, że prowadzą te firmy i zatrudniają pracowników. W końcu na tym nieźle zarabiają.
@ Pooo
dnia 11.09.2019, 06:47
Ocena
komentarza:
1
Podatki??miejsca pracy??
@ dragoness
dnia 11.09.2019, 07:04
Ocena
komentarza:
-4
Panie Jaślak, Lepiej jak głupi siedzi cicho, niż gdy po otworzeniu paszczy rozwiewa wszelkie wątpliwości.
@ yozef
dnia 11.09.2019, 07:40
Ocena
komentarza:
4
masz racje ,,,ale w jasle tak jest ,podobnie bylo kolo nowego stylu ,,,miasto musialo odkupuc [ciezkie pieniadze grunt od nowego stylu i wybudowac im droge ,,,]tu chyba tez podobnie ,,,napisze mi ktos ile jaslo zaplacilo za ar ,,,
@ loki
dnia 10.09.2019, 22:55
Ocena
komentarza:
14
Wybory powinny być co rok i wtedy dobrobyt w Polsce byłby 4 razy większy.
@ Pooo
dnia 11.09.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
4
30 lat rządzenia postkomuny grabieży majątku dbanie o wielkie miasta II widać skutki.
W 4 lata a 30 lat rządzenia jest różnica
@ ABSURDY DROGOWE
dnia 11.09.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
0
kiedy remont drogi na ul. grota roweckiego zniszczonej lata temu przez tiry???
@ Jerzy
dnia 11.09.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
3
Niech ktoś coś zrobi ze skrzyżowaniem ulic Wojska Polskiego i 3 Maja!!!Buduje się jakieś bzdurne nikomu niepotrzbne drogi,mosty itp.Czy nikt nie widzi problemu???Nie trzeba godzin szczytu żeby ustawiła się kolejka niemal do ronda!Panie burmistrzu,niech Pan raz spróbuje sobie tamtędy przejechać!
@ Jaslanin
dnia 11.09.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
3
Na 3go maja od Franciszkanow po skrzyżowanie ulic przy wieżowcach jest korek.

Od strony Krosna przy hucie szkła stoi sie po rondo pks i dalej pod Orlen
Czasami nawet pod skrzyzowanie na ul. W.Polskiego.

To samo od strony szkolnej. Przy skrzyzowaniu W.Pola i G.Roweckiego po samo skrzyzowanie przy Orlenie.

Pusciliby droge przez osiedle Kopernika z nakazem jazdy w prawo (kierunek Gorlice) i by odciazylo dwie ulice, ale nikt nie pozwoli aobie na taki ruch na osiedlu. Rozwiazaniem mogloby byc wybudowanie lacznika wzdluz Pektowinu(Naturex)

Moze ktos z włodarzy wpadniw na taki pomysl.
@ Jaslanin
dnia 11.09.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
-1
Prawda jest taka, że w Jaśle jest juz tak ciasno ze o jakiekolwiek inwestycje drogowe
Jest bardzo trudno.

Kolejna kwestia to trzy rzeki i miasto w dolinie
@ Kwestia
dnia 11.09.2019, 20:41
Ocena
komentarza:
3
Kolejna kwestia to etatowi kandydaci przeznaczeni do rządzenia, (dawniej to się nazywało nomenklatura) którzy po raz kolejny aspirują do stołków, nawet już wiele nie obiecując ale zasłaniają się cysterną wstydu PO.

Oczywiście, że zostaną wybrani i oczywiste jest, że dalej nic Jasło z tego nie będzie miało.
@ xyz
dnia 12.09.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
2
taaak droga do nikąd jak wiele innych w Jaśle
Ograniczenie na moście w Krajowicach a tu droga do terenów inwestycyjnych... chyba inwestycje obsługiwane osobówkami !!! Czas na zmiany w urzędach !!!
@ JANNN
dnia 15.09.2019, 09:58
Ocena
komentarza:
0
Najszybciej budują leśną same plany trwają już dobre ponad 10lat i końca nie widać ktokolwiek by zobaczył nowy projekt to zadaje sobie pytanie komu oni chcą to zrobić, a na koniec każdy odpowiada że ktoś musi mieć w tym dobry i Teresa. Jak nie wiadomo o co chodzi to tylko kasa.
@ Wyborca
dnia 15.09.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
1
Czego nie ma artykulu o konkursie na Dyrektora pupila pup jaslo
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105