Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana

20

Miasto Jasło otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych na osiedlu Gamrat. Inwestycja o wartości blisko 1,5 mln zł jest już realizowana i ma zostać zakończona jeszcze w październiku tego roku.

Inwestycja ta usprawni funkcjonowanie gamrackiej strefy przemysłowej poprzez umożliwienie wjazdu do niej od ulicy A. Mickiewicza (w pobliżu tzw. bramy jasielskiej) - Jest to bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na terenie dawnych Zakładów Gamrat. Stąd też nie czekaliśmy na decyzję o otrzymaniu dofinansowania, lecz wcześniej z własnych środków zaczęliśmy ją realizować. Bardzo cieszę się, że połowę kosztów pokryte zostanie ze środków państwa – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zadanie obejmuje budowę drogi z przebudową kolidującego uzbrojenia podziemnego, budowę chodników wzdłuż projektowanej drogi, budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogi na całym jej odcinku. Długość wykonanych odcinków wynosi około 400 m. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 10.09.2019, 20:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ szaman
dnia 10.09.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
8
400 metrów 1,5 bani?
gdzie jest CBŚ sie ja pytam!!!???
@ kk
dnia 11.09.2019, 10:20
Ocena
komentarza:
-12
Brawo Panie Burmistrzu. Ma pan mój głos w następnych wyborach.
@ ixi
dnia 11.09.2019, 11:37
Ocena
komentarza:
5
Bo to że szczerego złota będzie! To naprawdę wola o pomstę do nieba. To jest niesamowita niegospodarnosc i czuć łapówką.
@ cytryna kwasna
dnia 10.09.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
7
A trasa rowerowa bedzie?
Tam jest miejsce.
@ dzordz
dnia 10.09.2019, 21:27
Ocena
komentarza:
17
Ulala co za inwestycja, a koło szpitala już się jechać nie da takie koleiny, że jak się jedzie to podwozie odrywa . Jak to jest strefa przemysłowa takie dofinansowanie, a my jeździmy po dziurach i je łatają w największym natężeniu ruchu.
@ Guliwer
dnia 11.09.2019, 06:53
Ocena
komentarza:
8
I dlatego masz budowe drogi wzdluz Jasiolki. Teraz remontowanie kolein na Lwowskiej bylo bezsensowne.
@ Jaślak
dnia 10.09.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
3
Przecież teraz wszystkie tam firmy są prywatne. Dlaczego miasto funduje prywaciarzom drogę. W ogóle co to burmistrza obchodzi po czym prywatny przeciębiorca będzie jeździł. Kupili za ćwierć darmo Gamrat,to przynajmniej niech sobie fundną dojazd i drogi wewnętrzne.
Kilka lat temu te drogi był w całkiem dobrym stanie.Ale jak się jeździ i nie konserwuje, to się zniszczy. Wtedy beszczelnie do burmistrza. A przecież ci wielcy prywaciarze, to znowu wielkiej łaski nie robią, że prowadzą te firmy i zatrudniają pracowników. W końcu na tym nieźle zarabiają.
@ Pooo
dnia 11.09.2019, 06:47
Ocena
komentarza:
1
Podatki??miejsca pracy??
@ dragoness
dnia 11.09.2019, 07:04
Ocena
komentarza:
-4
Panie Jaślak, Lepiej jak głupi siedzi cicho, niż gdy po otworzeniu paszczy rozwiewa wszelkie wątpliwości.
@ yozef
dnia 11.09.2019, 07:40
Ocena
komentarza:
4
masz racje ,,,ale w jasle tak jest ,podobnie bylo kolo nowego stylu ,,,miasto musialo odkupuc [ciezkie pieniadze grunt od nowego stylu i wybudowac im droge ,,,]tu chyba tez podobnie ,,,napisze mi ktos ile jaslo zaplacilo za ar ,,,
@ loki
dnia 10.09.2019, 22:55
Ocena
komentarza:
14
Wybory powinny być co rok i wtedy dobrobyt w Polsce byłby 4 razy większy.
@ Pooo
dnia 11.09.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
4
30 lat rządzenia postkomuny grabieży majątku dbanie o wielkie miasta II widać skutki.
W 4 lata a 30 lat rządzenia jest różnica
@ ABSURDY DROGOWE
dnia 11.09.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
0
kiedy remont drogi na ul. grota roweckiego zniszczonej lata temu przez tiry???
@ Jerzy
dnia 11.09.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
3
Niech ktoś coś zrobi ze skrzyżowaniem ulic Wojska Polskiego i 3 Maja!!!Buduje się jakieś bzdurne nikomu niepotrzbne drogi,mosty itp.Czy nikt nie widzi problemu???Nie trzeba godzin szczytu żeby ustawiła się kolejka niemal do ronda!Panie burmistrzu,niech Pan raz spróbuje sobie tamtędy przejechać!
@ Jaslanin
dnia 11.09.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
3
Na 3go maja od Franciszkanow po skrzyżowanie ulic przy wieżowcach jest korek.

Od strony Krosna przy hucie szkła stoi sie po rondo pks i dalej pod Orlen
Czasami nawet pod skrzyzowanie na ul. W.Polskiego.

To samo od strony szkolnej. Przy skrzyzowaniu W.Pola i G.Roweckiego po samo skrzyzowanie przy Orlenie.

Pusciliby droge przez osiedle Kopernika z nakazem jazdy w prawo (kierunek Gorlice) i by odciazylo dwie ulice, ale nikt nie pozwoli aobie na taki ruch na osiedlu. Rozwiazaniem mogloby byc wybudowanie lacznika wzdluz Pektowinu(Naturex)

Moze ktos z włodarzy wpadniw na taki pomysl.
@ Jaslanin
dnia 11.09.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
-1
Prawda jest taka, że w Jaśle jest juz tak ciasno ze o jakiekolwiek inwestycje drogowe
Jest bardzo trudno.

Kolejna kwestia to trzy rzeki i miasto w dolinie
@ Kwestia
dnia 11.09.2019, 20:41
Ocena
komentarza:
3
Kolejna kwestia to etatowi kandydaci przeznaczeni do rządzenia, (dawniej to się nazywało nomenklatura) którzy po raz kolejny aspirują do stołków, nawet już wiele nie obiecując ale zasłaniają się cysterną wstydu PO.

Oczywiście, że zostaną wybrani i oczywiste jest, że dalej nic Jasło z tego nie będzie miało.
@ xyz
dnia 12.09.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
2
taaak droga do nikąd jak wiele innych w Jaśle
Ograniczenie na moście w Krajowicach a tu droga do terenów inwestycyjnych... chyba inwestycje obsługiwane osobówkami !!! Czas na zmiany w urzędach !!!
@ JANNN
dnia 15.09.2019, 09:58
Ocena
komentarza:
0
Najszybciej budują leśną same plany trwają już dobre ponad 10lat i końca nie widać ktokolwiek by zobaczył nowy projekt to zadaje sobie pytanie komu oni chcą to zrobić, a na koniec każdy odpowiada że ktoś musi mieć w tym dobry i Teresa. Jak nie wiadomo o co chodzi to tylko kasa.
@ Wyborca
dnia 15.09.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
1
Czego nie ma artykulu o konkursie na Dyrektora pupila pup jaslo
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

 • Prokuratura kończy badać sprawę budżetu obywatelskiego. Czy radna złamała prawo?

  Wracamy do sprawy Budżetu Obywatelskiego 2019. Końcem lutego br. dowiemy się, czy prokuratura postawi zarzuty osobom podejrzanym o nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych. Trop prowadzi również do osoby pełniącej funkcję publiczną.

 • Pacjenci są zszokowani. Lekarka opuściła dyżur na POZ

  To, co wydarzyło się dzisiaj w budynku jasielskiego szpitala było dla pacjentów olbrzymim szokiem. Nie wszyscy doczekali się bowiem pomocy lekarza dla dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Lekarska opuścił dyżur twierdząc, że pacjenci zachowują się jak zwierzęta.

 • Kładka na Gądkach aż prosi się o remont

   

  Kładka na osiedlu Gądki, łącząca osiedle z pozostałą częścią miasta jest w nienajlepszym stanie. Betonowe płyty w dużej części posiadają odkruszenia i liczne ubytki. Na elementach stalowych konstrukcji widoczne są z kolei ubytki powłok malarskich. Czy wkrótce doczeka się ona kompleksowego remontu?

 • Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wojewoda złożyła skargę do sądu

  W ubiegłym roku Barbara Wierdak-Cyboroń wygrała konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Mimo to Zarząd Powiatu w Jaśle postępowanie unieważnił. Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wkrótce sprawa rozstrzygnie się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie...

 • Na ścianie budynku dawnego „Sokoła” powstał mural

   

  Na ścianie budynku, który niegdyś był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” powstał mural. Obraz nawiązuje do historii przedwojennego Jasła. Przedstawia również postać patrona jednej z pobliskich ulic. Autorami obrazu są artyści zrzeszeni w jasielskiej nieformalnej grupie PLAJA.

 • 24-letni Adrian wpadł do studni. Jak doszło do tej tragedii?

  Wczoraj wieczorem w Brzyskach miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Młody mężczyzna wpadł do studni na głębokość sześciu metrów. Adrian w stanie krytycznym trafił do jasielskiego szpitala. Mimo dwugodzinnej resuscytacji nie udało się go uratować.

 • Uczniowie „Chemika” szlifują swoje umiejętności

   

  W dniach 29-30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2 –technikum kelner oraz klasy 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział, wspólnie z  partnerską szkołą ze Słowacji - Spojena Skola w Svidniku
  w warsztatach z zakresu „Carving fruit”.  

 • „Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

   

  W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105