Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Cała sala śpiewa z nami

7

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert Jerzego Połomskiego, który odbędzie się w ramach 61. Studni Kulturalnej JDK 16 stycznia br. o godz. 17.00. Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w sekretarce JDK.

Jerzy Połomski występuje na scenie już od blisko 60 lat. Wciąż popularny i lubiany, w ciągu swojej kariery artystycznej nagrał kilkadziesiąt płyt. Śpiewa piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks”.

W jego repertuarze znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów oraz kolędy. Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą. Dwukrotnie uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie Radia w Chicago. Jest laureatem nagrody jury oraz  Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii, III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii, nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz  Złotego Mikrofonu Polsko - Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku.


Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. W tym samym roku dokonał też pierwszych nagrań radiowych.  Szczyt popularności Połomskiego przypadł na lata 60. i 70., kiedy jego utwory wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a w rok później - po raz pierwszy od dwudziestu lat – nagrał nową piosenkę  „Czas nas zmienia” z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do utworu powstał w 2009 roku).


W kwietniu 2009 roku otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

 kp (JDK)

Reklama

Komentarze: 6

Dodaj komentarz Widok:
8
@ wdzięczny senior
dnia 18.01.2015, 18:19 · Zgłoś
Wieczór z Jerzym Połomskim Wyborny !!! Było to piękne spotkanie .Ożyły dawne wspomnienia a pan Jerzy to człowiek wielkiego taktu i kultury przedwojennej "Dobrej Szkoły" od którego młode pokolenia powinny czerpać przykład Szkoda ,że brakło TVJ.
Podziękowania dla Dyrekcji za zorganizowanie tak wyśmienitego spotkania
a p.Eli za duże zaangażowanie w przekazywaniu nowości JDKu, zachęcanie nas na tak fantastyczne imprezy.
Odpowiedz
12
@ m
dnia 16.01.2015, 23:40 · Zgłoś
było pięknie ... wybrałam się przypadkowo ale to co usłyszałam zapadło mi w pamięć... klasa sama w sobie. niechby jeszcze kiedyś odwiedził Jasło
Odpowiedz
1
@ Bronisław
dnia 11.01.2015, 18:28 · Zgłoś
Cieszę się jak mój poprzednik z przyjazdu pana Jerzego Połomskiego i tu ukłony w stronę JDKu za pomysł. Ostatni raz byłem na koncercie jeszcze w PDKu obecnie "Zgoda"
Och jak mnie urzekł pan Jerzy gdy śpiewał "Błękitna chusteczkę"
I jeszcze jedno nie rozumiem jaki pan lata po sali z aparatem bo ja tam często bywam i widzę jak pani lata z aparatem foto po całej sali.
Odpowiedz
-1
@ bambi
dnia 11.01.2015, 21:30 · Zgłoś
chyba jednak nie tak często, jak piszesz [...]ziusiu. ja bywam tam na każdej imprezie, i owszem zdjęcia są robione przez dziennikarzy, ale w miarę możliwości dyskretnie. widać bardziej interesuje cię to co dzieje się wokół sceny, a nie na scenie.
Odpowiedz
18
@ Rzemek
dnia 10.01.2015, 11:26 · Zgłoś
Już się cieszę na ucztę dla uszu. Wspomnienia dawnych dobrych lat, lat młodości i czasów, gdy artystów było kilku , ale byli to prawdziwi ARTYŚCI. Kto nie wierzy, niech posłucha jakiejkolwiek piosenki Pana Jerzego Połomskiego. Tam jest melodia, sens i każdą zgłoskę słychać WYRAŹNIE. Będzie fajnie.
Odpowiedz
-8
@ [...]
dnia 11.01.2015, 13:19 · Zgłoś
Tylko zeby naglosnieniowcy dali rade i ten z aparatem zeby nie latal po calej sali
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.