Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Cena europalet – gdzie kupować, aby zaoszczędzić?

0

Europalety są popularnym rodzajem palet wykorzystywanym w transporcie i magazynowaniu produktów. Spełniają istotną rolę w łańcuchu dostaw. Jakość palet ma duże znaczenie, ponieważ stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania, co wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ponownym zakupem. Europalety z certyfikatem kosztują jednak więcej niż inne palety – lepsza jakość idzie w parze z wyższą ceną. Co zrobić, aby zaoszczędzić?

Palety euro a palety jednorazowe – co je różni?

Europalety charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ ich produkcja odbywa się zgodnie z wytyczonymi normami oznaczonymi jako UIC 435-2. Producenci są zobowiązani, aby sprzedaż palet odbywała się wyłącznie po otrzymaniu licencji, a licencję na produkowanie palet według europejskich standardów przyznaje European Pallet Association (EPAL). Na europalecie powinien znajdować się gwóźdź z symbolem EPAL. Odwiedzając skup palet euro, warto się upewnić, czy firma jest uprawniona do wykonywania napraw europalet. W sytuacji, gdy naprawa jest realizowana przez podmiot nie posiadający licencji, paleta nie powinna zostać powtórnie użyta, dlatego jest klasyfikowana jako jednorazowa. Paletami jednorazowymi są także europalety, które charakteryzują się dużymi wadami, co dyskwalifikuje je z ponownego użycia.

Europalety - nowe czy używane?

W dużych sklepach, m.in. w hipermarketach, we wszelkiego rodzaju magazynach i firmach transportowych palety stanowią niezbędny element ich funkcjonowania. Najwyższą jakość reprezentują oczywiście nowe europalety. Chociaż z pewnością będą służyć długo, trzeba na nie wyłożyć większą ilość pieniędzy. W ramach oszczędności można sprawdzić, co oferuje skup palet w Poznaniu – nie tylko nowe palety doskonale spełniają swoją funkcję. Warto wejść na stronę www.tefra.com.pl i przekonać się, jakie opcje są dostępne. Używane palety również mogą odznaczać się świetną jakością. Skup proponuje palety różnego gatunku, co oznacza, że zakup można dostosować do swoich możliwości finansowych. Na ceny europalet wpływa konieczność przestrzegania narzuconych norm jakościowych. Sposób obróbki i proces suszenia łączy się z podniesieniem kosztów.

Ceny palet używanych – zależność od klasyfikacji gatunkowej

Chociaż palety bez certyfikatu nie powinny znajdować się w obiegu, zdarza się, że do niego trafiają. Oczywiście można liczyć na to, że będą wyjątkowo tanie, ale lepiej zadbać o wybór palet sprawdzonej jakości. Dobry skup palet proponuje palety różnych gatunków. Najpierw warto przyjrzeć się paletom I gatunku. Są najdroższe spośród używanych, ale najlepsze pod względem jakości. Charakteryzują się minimalnymi uszkodzeniami, których właściwie nie widać. II gatunek oznacza palety wyróżniające się ciemniejszą barwą i niedużymi skazami. Najsłabszą jakością odznacza się gatunek III, czyli palety o ciemnej barwie i widocznych defektach. O cenie decyduje wielkość palety, waga i stan techniczny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.10.2019, 08:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przyjęcia na część oddziałów jasielskiego szpitala wstrzymane

   

  Od dzisiaj w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle na 48 godzin wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na część z oddziałów. Powodem decyzji podjętej przez dyrekcję placówki jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

 • Służą tam, gdzie są potrzebni. Harcerze niosą pomoc w czasie epidemii

   

  Mają misję i konsekwentnie ją realizują. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich uzbrojeni w maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne każdego dnia pomagają osobom starszym i samotnym w codziennym życiu. Służą potrzebującym, bo jak sami mówią, jest to ich obowiązek.

 • Lekarka z Jasła zakażona koronawirusem. Przychodnia zamknięta do odwołania

  Od dzisiaj decyzją dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena będą nieczynne aż do odwołania. W budynku przeprowadzana jest dezynfekcja. Jedna z osób, która przebywała wczoraj w poradni miała uzyskać pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2... AKTUALIZACJA

 • Trzeci przypadek zakażenie koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Służby wojewody podkarpackiego przekazały kolejny komunikat o liczbie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Mowa o trzynastu przypadkach, wśród których znajduje się kobieta z powiatu jasielskiego. Łącznie na Podkarpaciu na COVID-19 zachorowały do tej pory 93 osoby.

 • Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z epidemią

   

  Władze zaostrzają reżim sanitarny Polsce. O wprowadzeniu nowych obostrzeń w dobie epidemii koronawirusa poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zmiany mają ograniczyć kontakty międzyludzkie w przestrzeni publicznej np. podczas zakupów.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

 • Sekundniki mają usprawnić ruch na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szkolnej

   

  Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Szkolną przy sygnalizacji świetlnej zainstalowano sekundniki i zielone strzałki warunkowe. Rozwiązanie ma przede wszystkim usprawnić przepustowość i płynność ruchu na tym często uczęszczanym przez kierowców skrzyżowaniu. Koszt montażu sekundników wyniósł 7 293,90 zł.

 • Nie ma mowy o odwołaniu sesji Rady Powiatu

   

  Sesja Rady Powiatu w Jaśle zwołana na 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się zgodnie z planem. Tak zapewnia Anna Nigborowicz, wiceprzewodnicząca rady. Przekonuje jednocześnie, że w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, w której obrady mają się odbyć zapewnione zostaną jak najlepsze warunki sanitarne.

 • Szyją maseczki ochronne, których część trafić ma do służb walczących z koronawirusem

   

  Wczoraj Zakład Krawiecki Beaty i Łukasza Gałuszków rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Część z nich zamierza on nieodpłatnie przekazać m.in. ratownikom medycznym oraz funkcjonariuszom służb, które stoją na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Inicjatywa ma być odpowiedzią na stałe zapotrzebowanie w materiały ochronne.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105