Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Cena europalet – gdzie kupować, aby zaoszczędzić?

1

Europalety są popularnym rodzajem palet wykorzystywanym w transporcie i magazynowaniu produktów. Spełniają istotną rolę w łańcuchu dostaw. Jakość palet ma duże znaczenie, ponieważ stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania, co wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ponownym zakupem. Europalety z certyfikatem kosztują jednak więcej niż inne palety – lepsza jakość idzie w parze z wyższą ceną. Co zrobić, aby zaoszczędzić?

Palety euro a palety jednorazowe – co je różni?

Europalety charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ ich produkcja odbywa się zgodnie z wytyczonymi normami oznaczonymi jako UIC 435-2. Producenci są zobowiązani, aby sprzedaż palet odbywała się wyłącznie po otrzymaniu licencji, a licencję na produkowanie palet według europejskich standardów przyznaje European Pallet Association (EPAL). Na europalecie powinien znajdować się gwóźdź z symbolem EPAL. Odwiedzając skup palet euro, warto się upewnić, czy firma jest uprawniona do wykonywania napraw europalet. W sytuacji, gdy naprawa jest realizowana przez podmiot nie posiadający licencji, paleta nie powinna zostać powtórnie użyta, dlatego jest klasyfikowana jako jednorazowa. Paletami jednorazowymi są także europalety, które charakteryzują się dużymi wadami, co dyskwalifikuje je z ponownego użycia.

Europalety - nowe czy używane?

W dużych sklepach, m.in. w hipermarketach, we wszelkiego rodzaju magazynach i firmach transportowych palety stanowią niezbędny element ich funkcjonowania. Najwyższą jakość reprezentują oczywiście nowe europalety. Chociaż z pewnością będą służyć długo, trzeba na nie wyłożyć większą ilość pieniędzy. W ramach oszczędności można sprawdzić, co oferuje skup palet w Poznaniu – nie tylko nowe palety doskonale spełniają swoją funkcję. Warto wejść na stronę www.tefra.com.pl i przekonać się, jakie opcje są dostępne. Używane palety również mogą odznaczać się świetną jakością. Skup proponuje palety różnego gatunku, co oznacza, że zakup można dostosować do swoich możliwości finansowych. Na ceny europalet wpływa konieczność przestrzegania narzuconych norm jakościowych. Sposób obróbki i proces suszenia łączy się z podniesieniem kosztów.

Ceny palet używanych – zależność od klasyfikacji gatunkowej

Chociaż palety bez certyfikatu nie powinny znajdować się w obiegu, zdarza się, że do niego trafiają. Oczywiście można liczyć na to, że będą wyjątkowo tanie, ale lepiej zadbać o wybór palet sprawdzonej jakości. Dobry skup palet proponuje palety różnych gatunków. Najpierw warto przyjrzeć się paletom I gatunku. Są najdroższe spośród używanych, ale najlepsze pod względem jakości. Charakteryzują się minimalnymi uszkodzeniami, których właściwie nie widać. II gatunek oznacza palety wyróżniające się ciemniejszą barwą i niedużymi skazami. Najsłabszą jakością odznacza się gatunek III, czyli palety o ciemnej barwie i widocznych defektach. O cenie decyduje wielkość palety, waga i stan techniczny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.10.2019, 08:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Damian Oratowski
dnia 17.04.2020, 10:50
Ocena
komentarza:
0
Ja polecam sklep Skladuj24.pl. Mają świetne palety plastikowe.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105