Strona główna

Cena europalet – gdzie kupować, aby zaoszczędzić?

0

Europalety są popularnym rodzajem palet wykorzystywanym w transporcie i magazynowaniu produktów. Spełniają istotną rolę w łańcuchu dostaw. Jakość palet ma duże znaczenie, ponieważ stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania, co wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ponownym zakupem. Europalety z certyfikatem kosztują jednak więcej niż inne palety – lepsza jakość idzie w parze z wyższą ceną. Co zrobić, aby zaoszczędzić?

Palety euro a palety jednorazowe – co je różni?

Europalety charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ ich produkcja odbywa się zgodnie z wytyczonymi normami oznaczonymi jako UIC 435-2. Producenci są zobowiązani, aby sprzedaż palet odbywała się wyłącznie po otrzymaniu licencji, a licencję na produkowanie palet według europejskich standardów przyznaje European Pallet Association (EPAL). Na europalecie powinien znajdować się gwóźdź z symbolem EPAL. Odwiedzając skup palet euro, warto się upewnić, czy firma jest uprawniona do wykonywania napraw europalet. W sytuacji, gdy naprawa jest realizowana przez podmiot nie posiadający licencji, paleta nie powinna zostać powtórnie użyta, dlatego jest klasyfikowana jako jednorazowa. Paletami jednorazowymi są także europalety, które charakteryzują się dużymi wadami, co dyskwalifikuje je z ponownego użycia.

Europalety - nowe czy używane?

W dużych sklepach, m.in. w hipermarketach, we wszelkiego rodzaju magazynach i firmach transportowych palety stanowią niezbędny element ich funkcjonowania. Najwyższą jakość reprezentują oczywiście nowe europalety. Chociaż z pewnością będą służyć długo, trzeba na nie wyłożyć większą ilość pieniędzy. W ramach oszczędności można sprawdzić, co oferuje skup palet w Poznaniu – nie tylko nowe palety doskonale spełniają swoją funkcję. Warto wejść na stronę www.tefra.com.pl i przekonać się, jakie opcje są dostępne. Używane palety również mogą odznaczać się świetną jakością. Skup proponuje palety różnego gatunku, co oznacza, że zakup można dostosować do swoich możliwości finansowych. Na ceny europalet wpływa konieczność przestrzegania narzuconych norm jakościowych. Sposób obróbki i proces suszenia łączy się z podniesieniem kosztów.

Ceny palet używanych – zależność od klasyfikacji gatunkowej

Chociaż palety bez certyfikatu nie powinny znajdować się w obiegu, zdarza się, że do niego trafiają. Oczywiście można liczyć na to, że będą wyjątkowo tanie, ale lepiej zadbać o wybór palet sprawdzonej jakości. Dobry skup palet proponuje palety różnych gatunków. Najpierw warto przyjrzeć się paletom I gatunku. Są najdroższe spośród używanych, ale najlepsze pod względem jakości. Charakteryzują się minimalnymi uszkodzeniami, których właściwie nie widać. II gatunek oznacza palety wyróżniające się ciemniejszą barwą i niedużymi skazami. Najsłabszą jakością odznacza się gatunek III, czyli palety o ciemnej barwie i widocznych defektach. O cenie decyduje wielkość palety, waga i stan techniczny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.10.2019, 08:35 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105