Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Cena europalet – gdzie kupować, aby zaoszczędzić?

0

Europalety są popularnym rodzajem palet wykorzystywanym w transporcie i magazynowaniu produktów. Spełniają istotną rolę w łańcuchu dostaw. Jakość palet ma duże znaczenie, ponieważ stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania, co wiąże się z ograniczeniem kosztów związanych z ponownym zakupem. Europalety z certyfikatem kosztują jednak więcej niż inne palety – lepsza jakość idzie w parze z wyższą ceną. Co zrobić, aby zaoszczędzić?

Palety euro a palety jednorazowe – co je różni?

Europalety charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ ich produkcja odbywa się zgodnie z wytyczonymi normami oznaczonymi jako UIC 435-2. Producenci są zobowiązani, aby sprzedaż palet odbywała się wyłącznie po otrzymaniu licencji, a licencję na produkowanie palet według europejskich standardów przyznaje European Pallet Association (EPAL). Na europalecie powinien znajdować się gwóźdź z symbolem EPAL. Odwiedzając skup palet euro, warto się upewnić, czy firma jest uprawniona do wykonywania napraw europalet. W sytuacji, gdy naprawa jest realizowana przez podmiot nie posiadający licencji, paleta nie powinna zostać powtórnie użyta, dlatego jest klasyfikowana jako jednorazowa. Paletami jednorazowymi są także europalety, które charakteryzują się dużymi wadami, co dyskwalifikuje je z ponownego użycia.

Europalety - nowe czy używane?

W dużych sklepach, m.in. w hipermarketach, we wszelkiego rodzaju magazynach i firmach transportowych palety stanowią niezbędny element ich funkcjonowania. Najwyższą jakość reprezentują oczywiście nowe europalety. Chociaż z pewnością będą służyć długo, trzeba na nie wyłożyć większą ilość pieniędzy. W ramach oszczędności można sprawdzić, co oferuje skup palet w Poznaniu – nie tylko nowe palety doskonale spełniają swoją funkcję. Warto wejść na stronę www.tefra.com.pl i przekonać się, jakie opcje są dostępne. Używane palety również mogą odznaczać się świetną jakością. Skup proponuje palety różnego gatunku, co oznacza, że zakup można dostosować do swoich możliwości finansowych. Na ceny europalet wpływa konieczność przestrzegania narzuconych norm jakościowych. Sposób obróbki i proces suszenia łączy się z podniesieniem kosztów.

Ceny palet używanych – zależność od klasyfikacji gatunkowej

Chociaż palety bez certyfikatu nie powinny znajdować się w obiegu, zdarza się, że do niego trafiają. Oczywiście można liczyć na to, że będą wyjątkowo tanie, ale lepiej zadbać o wybór palet sprawdzonej jakości. Dobry skup palet proponuje palety różnych gatunków. Najpierw warto przyjrzeć się paletom I gatunku. Są najdroższe spośród używanych, ale najlepsze pod względem jakości. Charakteryzują się minimalnymi uszkodzeniami, których właściwie nie widać. II gatunek oznacza palety wyróżniające się ciemniejszą barwą i niedużymi skazami. Najsłabszą jakością odznacza się gatunek III, czyli palety o ciemnej barwie i widocznych defektach. O cenie decyduje wielkość palety, waga i stan techniczny.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 03.10.2019, 08:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Na naukę programowania nigdy nie jest zbyt wcześnie. Mówi się, że kodowanie to „trzeci język”. Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • OSP Wolica otrzymała swój pierwszy samochód

   

  Strażacy z OSP Wolica, wreszcie mogą cieszyć się z pierwszego samochodu, jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Zawdzięczają go swoim kolegom po fachu z OSP w Zimnej Wodzie, którym ford transit wiernie służył od dziesięciu lat. W piątkowy wieczór dokonano uroczystego przekazania pojazdu.

 • Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

   

  Na skrzyżowaniu ul. Władysława Jagiełły z ul. Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący citroenem berlingo, sprawca zdarzenia, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

 • Prace przy budowie mostu ruszyły pełną parą

   

  Na plac budowy mostu na osiedlu Gądki wjechał ciężki sprzęt. Ekipa budowlana realizuje obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęte jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Most kosztował będzie blisko 8,5 mln zł.  

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Witali Nowy Rok na Górze Liwocz. Ucierpiała 27-latka

  Starosta jasielski, wójt gminy Brzyska i kustosz sanktuarium na Górze Liwocz zapraszali mieszkańców powiatu jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem 2019 r. Po mszy świętej odbył się pokaz sztucznych ogni, w trakcie którego ranna została 27-letnia dziewczyna.

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105