Strona główna

Co to jest bezpośrednia likwidacja szkód (BLS)?

7
Napisany dnia: 09.10.2018, 11:11 , Tagi: Brak

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać jako kierowcy. Brak ważnej polisy może nas wiele kosztować. Dobry pakiet z kolei zagwarantuje spokój na drodze i pewność, że w razie kłopotów nie zostaniemy całkiem sami.

Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii i dokładnie przeanalizować kolejne zapisy w umowie. Jednym z nich jest ten, mówiący o bezpośredniej

BLS – co to takiego?

Bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) to nic innego jak możliwość zgłaszania ewentualnej szkody bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela. Jeśli w porozumieniu znajdziemy ten zapis, możemy być pewni, że nasz agent ubezpieczeniowy weźmie na siebie wszystkie obowiązki – o ile wypadek nie był efektem naszego zaniedbania.

Dzięki temu nie musimy już sami kontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Zgłaszamy szkodę naszemu ubezpieczycielowi, a on organizuje całą resztę.

Taka opcja w umowie to gwarancja minimum formalności przy zgłaszaniu incydentu i ubieganiu się o zadośćuczynienie. Krótko mówiąc – gdy ktoś wjedzie w nasz samochód, kontaktujemy się bezpośrednio z naszym ubezpieczycielem. Dostajemy odszkodowanie, a firma we własnym zakresie odzyskuje pieniądze od sprawcy.

Ubezpieczenie komunikacyjne daje nam możliwość refundacji wszystkich szkód rzeczowych – częściowych i całkowitych.

Jakie korzyści?

Dlaczego warto szukać tego zapisu? Bo daje nam on poczucie, że powstałe nie z naszej winy zniszczenie zostanie naprawione znacznie szybciej i sprawniej. Nie musimy martwić się o formalności i uciążliwe procedury. Zajmie się teraz nimi ubezpieczyciel.

Wystarczy, że zgłosimy mu szkodę – tu nasze zadania się kończą. BLS to metoda na rynku ubezpieczeń samochodowych, która ściąga z ofiary trudy biurokracji. Po skontaktowaniu się z firmą nie jesteśmy zmuszeni już nic robić. Dopiero na dalszym etapie – tym, w którym nie bierzemy już udziału – przedstawiciel występuje z roszczeniem zwrotnym do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wypłaconego zadośćuczynienia.

Likwidacja zniszczeń może się odbywać – jak w przypadku tradycyjnych metod rozliczania – w trybie gotówkowym lub bezgotówkowym.

Dobre ubezpieczenie komunikacyjne (link) to więc nie tylko gwarancja, że w razie wypadku otrzymamy zasłużoną pomoc, ale też pewność, że odpowiednie towarzystwo samo zajmie się wszystkimi formalnościami. Nie musimy zaprzątać sobie głowy zbędnymi kwestiami. Bezpośrednia likwidacja szkód sprawi, że pomoc nadejdzie szybko i bezproblemowo, a ubezpieczony otrzyma auto zastępcze bez dodatkowych opłat. Zrefundowane mogą zostać wszystkie szkody rzeczowe – częściowe i całkowite, podlegające obowiązkowi odszkodowawczemu po przeprowadzeniu czynności likwidacyjnych w ramach ubezpieczenia OC sprawcy.

Wyobraźmy sobie, że w trakcie podróży do pracy ktoś uderza swoim autem w tył naszego pojazdu. Pierwsza myśl? Masa kłopotów… Ale nie tym razem! Wystarczy, że wykonamy telefon do naszego ubezpieczyciela i zgłosimy całą sytuację. I możemy spokojnie wracać do swoich obowiązków! Wszystko dzięki BLS.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ubwzpieczony
dnia 09.10.2018, 19:34
Ocena
komentarza:
4
Tak to wygląda na papierze a jak jest w rzeczywistości? Bez komentarza.
@ Maggi
dnia 19.10.2018, 05:43
Ocena
komentarza:
0
Na papierze masz to za co zaplacisz! A że z doświadczenia wiem że większa część pseudo kierowców kupuje najtańsze ubezpieczenie to mają co chcieli! Dopiero jak jest szkoda jest lament! Bo ubezpieczyciele zĺodzieje i nie wypłacają! Osobiście miałam szkody w swoim życiu i nie moge narzekać ale mam porządne polisy które kosztują! Coś za coś! Z pustego nawet Salomon nie naleje! Takie moje zdanie każdy może mieć inne!
@ Gall
dnia 12.10.2018, 11:38
Ocena
komentarza:
0
E... tam... W Wielki Piątek tego roku mieliśmy wypadek niedaleko Krakowa. Karambol z udziałem 4 aut. Auto nasze było skasowane, nam na szczęście nic się nie stało. Sprawą odszkodowania, złomowania zajęła się firma Lasko z Krosna. Sami przyjechali do domu, dali auto zastępcze, załatwili wszystkie formalności. Wiem, że brzmi jak reklama, ale chcę tylko pomoc tą informacją ludziom w trudnej sytuacji. Pomoc przychodzi wtedy kiedy jej potrzebujesz, a nie "na wszelki" wypadek. Myśmy nie zapłacili ani grosza Firmie. Natomiast "wyrzeźbione" zostały Ubezpieczyciele sprawców kolizji. Wybór za wami, właściciele aut.
@ Do Gall
dnia 19.10.2018, 05:35
Ocena
komentarza:
1
A teraz pomysł że masz byle jakie ubezpieczenie np bez asistance i jesteś sprawcą! I co cwaniaczku? Płacisz za wszystko! Lawete za swój złom nie wspomnę o tym że musisz sobie auto zezłomowac i nie dostaniesz ani grosza !bo co? Bo nie bylo auto casco hihihi! Ot cała Twoja filozofia legła w gruzach!
@ Popieram
dnia 13.10.2018, 16:09
Ocena
komentarza:
0
jeśli to działa tak jak odszkodowania nnw to ja rezygnuję z pzu
@ Kierowca
dnia 17.10.2018, 20:11
Ocena
komentarza:
4
Gdy będziecie ubezpieczeni w PZU, OC nawet AUTO CASCO i gdy będziecie
mieli stłuczkę, nie ze swojej winy, to wtedy się dowiecie jakie niespodzianki
przygotowało Wam PZU.
Nie wierzcie w ich uczciwość.
@ Marek
dnia 11.04.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
1
BLS nie jest panaceum na wszystkie problemy. Jeśli sprawca będzie miał ubezpieczony pojazd w TU, które nie przystąpiło do systemu BLS, to nasz ubezpieczyciel tym się nie zajmie. W razie karambolu, osób poszkodowanych, szkód o wartości powyżej 30 tyś. zł, też nie mamy co liczyć, że skorzystamy !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Grozi nam smród i plaga szczurów?"

  Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć...

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak. Zmiana godzin otwarcia!

   

  Zgodnie z Państwa życzeniami Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin - Józefów od 24 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach 9- 18.

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105