Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni nie zwalniają tempa

26

Czarni odnieśli 15 zwycięstwo w sezonie pokonując w meczu wyjazdowym „Orła” Bieździedza. Dzięki wygranej zachowali pozycję lidera ligowej tabeli.

Jasielska drużyna przewodzi w ligowej tabeli mając na swoim koncie 51 punktów. Zaledwie jedno oczko do lidera traci Przełęcz Dukla, która wczoraj pokonała na własnym terenie „Orła” Faliszówka w stosunku bramek 3:1.

Czarni jechali do Bieździedzy z Urbanem i Borowcem, którzy w meczu z „Iskrą” Przysietnica pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Na ławce usiadł Dziobek, który w meczu poprzedniej kolejki znalazł się poza kadrą ze względu na uraz.

Jaślanie rozpoczęli mecz z „wysokiego C” strzelając w pierwszych dwudziestu minutach dwie bramki. Autorem obu trafień był Damian Kulig. Orzeł po knockdownie nie zamierzał jednak oddać pola rywalowi starając się prowadzić ofensywną grę. Determinacja gospodarzy opłaciła się, bowiem po nieudanej interwencji Wiktora Cyrana, który nie złapał piłki po dośrodkowaniu Maczugi do futbolówki dopadł Świędrych. Napastnikowi Orła pozostało jedynie wpakować piłkę do pustej bramki. Kontaktowa bramka pozwalała gospodarzom myśleć o pozytywnym rozstrzygnięciu starcia. W pierwszej połowie jednak wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie należały do porywających. Emocje zgromadzonym na miejscowym stadionie kibicom zapewnił w 58 minucie Aleksander Nabożny, który za niesportowe zachowanie został usunięty przez arbitra z placu gry. Zawodnikowi Czarnych nie spodobała się jedna z sędziowskich decyzji, czego nie omieszkał wyartykułować w nieparlamentarnych słowach.

Ryszard Skuba niezwłocznie zareagował na boiskowe wydarzenia wprowadzając w 63 minucie na boisko Tomasza Dziobka. Jak się okazało trener jaślan miał nosa. W 69 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję zamknął Dziobek umieszczając piłkę w siatce bramki rywali. Mimo, iż Czarni na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem prowadzili 3: 1 to wynik mógł jeszcze ulec zmianie.

Na pięć minut przed końcem spotkania za faul na Sienickim w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na gola próbował zamienić go sam pokrzywdzony. Fantastyczną obroną popisał się Wiktor Cyran broniąc strzał zawodnika „Orła”. Wynik nie uległ już zmianie a Czarni mogli dopisać do swojego konta kolejne 3 oczka.  

LKS Orzeł Bieździedza – JKS Czarni Jasło 1:3 (1:2)

Bramki.

JKS Czarni Jasło: Kulig Damian (15’, 18’), Dziobek Tomasz (69’)

LKS Orzeł Bieździedza: Świędrych Dominik (27’)

Czerwone kartki

JKS Czarni Jasło: Nabożny Aleksander (58’)

Składy

JKS Czarni Jasło: Cyran - Dziedzic, Chrząszcz, Nabożny, Borowiec - Wójtowicz (63, Tusiński), Wietecha (46, Urban), Stelmach, Munia - Szopa (85, Blok) - Damian Kulig (63, Dziobek).

Trener: Skuba Ryszard

LKS Orzeł Bieździedza: Kmiecik - Karol Wilisowski, Hendzel, Maczuga, Fara - Dziak, Osika, Szarek (46, Sienicki), S.Sikora - Ł.Czajka - Świędrych (72, Daniel Kulig).

Trener: Cieniek Piotr

PP

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ Jasło
dnia 02.05.2016, 10:57 · Zgłoś
Weżmy się wreszcie za siebie i zagrajmy z najwyższą klasą. każdy może przecież grać tak jak Real czy Barcelona co oni takiego mają co my nie mamy to są tacy sami ludzie jak i my ręce nogi mamy takie same. wszystko siedzi w głowie honor trening pasja motywacja zaangażowanie trzeba temu poświęcić cały swój czas wtedy na pewno zwyciężymy każdy mecz.
Odpowiedz
1
@ czarny
dnia 02.05.2016, 13:39 · Zgłoś
tylko w takich klubach to pilkarze zarabiaja grube miliony a nie paredziesiat zlotych.
Odpowiedz
-1
@ pieniądze to nie wszystko.
dnia 02.05.2016, 14:01 · Zgłoś
trzeba zadać sobie pytanie czy gramy wyłącznie dla pieniędzy do grania wystarczy piłka trochę pola i chęci.
Odpowiedz
9
@ ja
dnia 02.05.2016, 07:58 · Zgłoś
Realia dębickie zespół seniorów.
Koszt gry w 4 lidze cały sezon: Okręgówce:
1.transport :1298km=4600zł. 1.640km=2300zł
2.stypendia zawodników: 20x5zł.x11miesiecy=110 000zł. 2.styp.zaw.=30000zł.
3.ochrona:-15m.x600zł.=9000 zł. 3.ochrona:=0zł
4.Trener:12miesiecy x1500 =18 000 4.trener:=7000zł
5.Sędziowie:15meczyx1000=15 000 5sędziowie=7500

Razem: 4 liga roczny koszt=156 600 zł. okręgówka: 46 800zł.
Odpowiedz
0
@ czarny
dnia 02.05.2016, 13:32 · Zgłoś
a zespoly mlodziezowe czy tez wynajem obiektu to kolejne pieniadze.Taki zwykly laik z neta co nie ma rozeznania to sie glupio potem cieszy ze gramy w okregowce ,a pojecia nie ma ile to kosztuje.
Odpowiedz
4
@ czarny
dnia 01.05.2016, 19:20 · Zgłoś
BRAWWWOOOO CCCZZZAAARRRNNNNNIII oby tak do konca.Teraz czas na Lezyny juz we wtorek o 17.00 czas na rehabiltacje z rundy jesiennej gdzie bylo 3-3.Trzeba wygrac zdecydowanie.Co do awansu to jest jeszcze czas na odpowiedzenie sobie na pytanie czy jest sens ? jak mniejsze firmy pomoga i Miasto wesprze klub moze w jakiejs formie dofinansowania Czarnych tak zeby nie bylo ze awansujemy i po paru /nastu kolejkach okaze sie ze nie ma kasy na organizacje meczu czy mecz wyjazdowy .Niestety kwota 150 tys na rok na seniorowi grupy mlodziezowe to na okregowke jeszcze wystarczy ale na gre w 4 lidze i dalekie wyjazdy pod Przemysl czy Jaroslaw albo Stalowa Wole to juz koszty duze nie majac konkretnego sponsora.Po za tym kadre trzeba wzmocnic .Bo wchodzic na sezon by pozniej spaść ponownie do okregowki to nie ma sensu.
Odpowiedz
-2
@ kibic2
dnia 01.05.2016, 17:48 · Zgłoś
ciekawe czy doczekamy się ligi mistrzów i finał Real Madryt & CZarni
Odpowiedz
4
@ czarny
dnia 01.05.2016, 19:07 · Zgłoś
wlacz play station i bedziesz mial taki final.
Odpowiedz
1
@ Kwa
dnia 01.05.2016, 22:19 · Zgłoś
Raczej sobniow-czarni
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 01.05.2016, 16:47 · Zgłoś
a kto był poprzednim prezesem przypomnij
Odpowiedz
2
@ xyz
dnia 01.05.2016, 16:20 · Zgłoś
Powiem wszystkim zainteresowanym tak: obecny, nowy zarząd funkcjonuje od 10.04.2015 r. (w tym dniu został wybrany w drugim terminie) i z tego co mi wiadomo, średnio co tydzień "wypadają z szafy kolejne [...]". Co się uda załatać dziury finansowe to kolejny raz mają pod górkę, ostatnio podobno kolejna niezapłacona faktura przez poprzedniego prezesa na dość pokaźną kwotę,...jak żyć???
Odpowiedz
3
@ max
dnia 01.05.2016, 17:12 · Zgłoś
tez chcialbym wiedziec kto byl poprzednim prezesem bo niewiem
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 01.05.2016, 20:27 · Zgłoś
prawdziwy kibic powinien to wiedzieć
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 01.05.2016, 16:11 · Zgłoś
my w Jaśle mamy winnice i wino i co ty na to
Odpowiedz
5
@ tovia
dnia 01.05.2016, 16:04 · Zgłoś
Wstyd dla włodarzy i ludzi biznesu żeby takie miasto jak Jasło nie miało 3 ligii. My w Tarnowie mamy żużel a w Jaśle nic.
Odpowiedz
0
@ PATRIOTA
dnia 01.05.2016, 14:57 · Zgłoś
orzeł faliszówka - czarni 1910 jasło 8 maja, 15:00

zbiórka na stadionie w dniu meczu o godz. 13:00 !

p.s jedziemy jak do dukli
Odpowiedz
5
@ JKS
dnia 01.05.2016, 09:31 · Zgłoś
Co za [...] ten mecz sędziowała ?
Karny z kapelusza, zawodnik Czarnych wyrzucony z boiska, bramka dla Bieździedzy po faulu na Cyranie. Zwykły [...] a nie sędzia. Pewnie z Krosna lub okolic.
Odpowiedz
3
@ kiero
dnia 01.05.2016, 08:57 · Zgłoś
Gratulacje,teraz pytanie,co zrobi miasto,starostwo i jasielskie firmy gdy okaże się że Czarni awans wywalczyli?Czy wzorem Krosna nastąpi rozwój piłki nożnej,znajdzie się sponsor itp.czy tak zasłużony klub odda miejsce w 4lidze bo nie stać będzie na grę na tym szczeblu rozgrywek.
Odpowiedz
-6
@ kibic
dnia 01.05.2016, 10:00 · Zgłoś
Zmieni się Zarząd to będzie i awans teraz też jest budżet na spokojnie granie w IV lidze ale jak działaczom nie zależy na awansie to nic z tego nie będzie.
Odpowiedz
4
@ do kibica
dnia 01.05.2016, 10:45 · Zgłoś
Własnie tym jestem zaniepokojony.Zarząd zmienił sie rok temu przecież,dług wyraznie zmniejszył sie a sponsorów jak nie było tak nie ma.Obecnemu zarzadowi zapewne zalezy na awansie lecz pewno nie chca popełniac błędów wczesniejszych i inwestowac na kredyt majac stary dług na głowie i brnac w nowe koszty.
Odpowiedz
1
@ heehe
dnia 01.05.2016, 12:30 · Zgłoś
Jak tacy mądrzy jesteście to idzcie do klubu i zaproponujcie waszą pomoc w znajdywaniu sponsorów. Kazdy tylko gada że potrzeba to czy tamto i oglada sie na innych. Myslicie że ludzie w klubie to cudotwórcy którzy pstrykną i sponsor przybiegnie?
Odpowiedz
4
@ xyz
dnia 01.05.2016, 16:14 · Zgłoś
Powiem Panu tak: obecny, nowy zarząd funkcjonuje od 10.04.2015 r. (w tym dniu został wybrany w drugim terminie) i z tego co mi wiadomo, średnio co tydzień "wypadają z szafy kolejne [...]". Co się uda załatać dziury finansowe to kolejny raz mają pod górkę, ostatnio podobno kolejna niezapłacona faktura przez poprzedniego prezesa na dość pokaźną kwotę,...jak żyć???
Odpowiedz
2
@ ...
dnia 02.05.2016, 00:50 · Zgłoś
Panie "kiero". Odpowiadam na Pana pytanie: Miasto i starostwo nie powinni nic robić. Nie powinni pomagać, ani przeszkadzać. Jedyną organizacją która powinna działać w przypadku awansu jest zarząd klubu JKS Czarni. Nawoływanie do działania samorządu, by finansowali w jakiejkolwiek kwocie jakikolwiek sport seniorski jest utrwalaniem patologicznego systemu finansowania sportu w Jaśle.
Odpowiedz
4
@ kiero
dnia 02.05.2016, 06:52 · Zgłoś
Zle mnie zrozumiałeś.Nie chodziło mi o dawanie Czarnym jakiejś lewej kasy tylko o szeroko pojętą pomoc w znalezieniu potencjalnych sponsorów tak jak władze nie tak odległego miasta czyniły i robią.Inne jest podejscie ludzi biznesu do Burmistrza,Starosty a inne do prezesa klubu.Nie ma w Jaśle klubu piłkarskiego czy w innej dyscyplinie sportu z młodzieżą w 1 lidze podkarpackiej juniorow młodszych i starszych a seniorów na 1 miejscu bez porazki przez prawie rok gry.Może naprawde warto im pomóc i zamiast na mecze do Nowego Sącza czy Mielca jezdzic,moc obejrzec piłkę na wysokim poziomie w Jasle.Tutaj potrzeba zaangazowania kibicow,władz miasta,starostwa a nie tylko zarzadu klubu.
Odpowiedz
1
@ Zainteresowany
dnia 02.05.2016, 11:55 · Zgłoś
Odpowiedz mi na jedno tylko pytanie. Czym ten wielki klub tak strasznie się zasłużył dla Polskiej piłki nożnej - bo chyba nie samym wiekiem.
Odpowiedz
0
@ kiero
dnia 02.05.2016, 12:45 · Zgłoś
Wystarczy że cechcesz poczytać pozycję p.Stanisława [...] pt:,,100 lat Czarnych Jasło,, i znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.Miłej lektury.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.