Czarni ograli Naftę. Rodak zapewnił drużynie trzy punkty

18

W sobotnim spotkaniu 22. kolejki klasy okręgowej Czarni Jasło rozprawili się na własnym terenie z drużyną Nafty Jedlicze. Jedynego w meczu a zarazem zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Rodak.

Drużyna Czarnych Jasło przystępowała do sobotniego meczu w doskonałych nastrojach. Jaślanie zaledwie kilka dni temu pokonali na wyjeździe Iskrę Pzysietnica. Okazałe zwycięstwo stanowiło zarówno dla zawodników jak też sztabu szkoleniowego dobry prognostyk przed domowym starciem z rywalem zza miedzy. Trener Ryszard Skuba nie mógł wczoraj skorzystać z usług Jakuba Wyderki oraz Wojciech Dziedzica, który wciąż zmaga się z urazem.

Zobacz fotorelację z meczu >> FOTOGALERIA

Na trybunach zasiadło blisko dwustu kibiców obydwu drużyn, głodnych piłkarskich emocji. Z pewnością jednak wszyscy, bez wyjątku, byli rozczarowani tym, co zaserwowali im piłkarze w pierwszej odsłonie meczu. Od pierwszych minut spotkania drużyna gości głęboko cofnęła się pod własne pole karne. Czarni nie potrafili znaleźć recepty na sforsowanie szczelnej obrony rywali. Akcjami oskrzydlającymi Kulig i Gabryel próbowali rozerwać szeregi obronne Nafty. Ich wysiłki na nic się jednak nie zdawały. Piłki dośrodkowywane w pole karne zarówno z akcji jak również po stałych fragmentach gry, nie trafiały na głowy napastników, ściśle krytych przez defensorów gości. Jedyną godną odnotowania akcją w pierwszej połowie spotkania, była sytuacja z 25. minuty, w której o soczysty strzał na bramkę Jakuba Pitrusa pokusił się Artur Wójtowicz. Zawodnik gospodarzy znajdując się tuż przed linią pola karnego przyjął piłkę zewnętrzną częścią stopy i huknął bez zastanowienia w kierunku bramki Nafty. Piłka uderzona z powietrza poszybowała jednak kilkanaście centymetrów nad poprzeczką. Obie drużyny schodziły do szatni na przerwę przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron Czarni natychmiast ruszyli do zmasowanego ataku na bramkę gości. Jedliczanie bronili się dzielnie aż do 65. minuty gry. Wówczas przypomniał o sobie Bartłomiej Rodak. Zawodnik Czarnych doskonale odnalazł się w polu karnym, gdzie futbolówka pojawiła się po dośrodkowaniu ze skrzydła. W olbrzymim zamieszaniu dopadł do piłki, po czym bez ceregieli wpakował ją do siatki. Celebrując trafienie, z ręką uniesioną ku górze podbiegł do sektora „Huta”, który tego dnia, niemal nieprzerwanie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania prowadził doping wspierając swoich ulubieńców w walce o cenne ligowe punkty.

Czarni po objęciu prowadzenia starali się jeszcze bardziej podkręcić tempo rozgrywania meczu. Gospodarze wreszcie zaczęli szybciej grać piłką, dzięki czemu goście nie byli w stanie, tak jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie meczu, skutecznie i co najważniejsze szybko odbudowywać ustawienia w defensywie. Czarni coraz częściej pojawiali się w obrębie pola karnego przeciwnika. Niemała w tym zasługa pomocników, którzy co rusz uprzykrzali życie obrońcom prostopadłymi podaniami do napastników. W swoich zagraniach byli konkretni. Gospodarze zupełnie zdominowali środek pola. Drużyna gości zupełnie nie potrafiła odpowiedzieć na grę jaślan. Jedliczanie byli tego dnia bardzo apatyczni. Z upływem każdej minuty coraz wolniej poruszali się po murawie, co stanowiło wodę na młyn dla dobrze dysponowanych tego dnia pomocników operujących na skrzydłach oraz bocznych obrońców Czarnych Jasło.

W 74. minucie spotkania Czarni za sprawą Damiana Kuliga mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia. Gracz z numerem 9 na trykocie po precyzyjnym podaniu znalazł się z piłką w prawym narożniku pola karnego. Mając przed sobą obrońcę, przełożył futbolówkę na prawą nogę, po czym urywając się zawodnikowi gości oddał groźny strzał w kierunku bliższego słupka bramki. Bramkarz zachował jednak czujność i dzięki dobremu ustawieniu zdołał sparować piłkę poza linię końcową boiska.

Ostatni kwadrans nie przyniósł wielu emocji kibicom. Gospodarze starali się przede wszystkim szanować piłkę. Goście z kolei sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Ostatecznie, więc mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Czarni zainkasowali kolejne trzy punkty i z 43. oczkami zajmują pozycję wicelidera ligowej tabeli.

JKS Czarni 1910 Jasło – ZKS Nafta Jedlicze 1:0 (0:0)