Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni ograli OKS Markiewicza Krosno w kolejnym zimowym sparingu

56

W minioną sobotę Czarni Jasło rozegrali swój piąty mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej. Rywalem jasielskiego zespołu była ekipa OKS-u Markiewicza Krosno. Zgodnie z przewidywaniami, to gospodarze nadawali ton sobotniej rywalizacji, czego efektem była całkowita dominacja na boisku i liczne sytuacje pod bramką gości.  Jaślanom brakowało jednak skuteczności, a wynik 2:0 nie oddaje w pełni przewagi, jaką podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego mieli nad przeciwnikiem.

Na zdjęciu trener Mateusz Ostrowski objaśniający swoim podopiecznym założenia taktyczne na drugą połowę spotkania/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcie z meczu obejrzycie w FOTOGALERII

W wyjściowym składzie Czarnych na sparingowy mecz z drużyną Markiewicza Krosno znaleźli się: Patryk Szostak, Paweł Setlak, Sebastian Suszko, Eryk Piątkowski, Maciej Sowa, Jakub Ząbkiewicz, Jakub Wyderka, Rafał Mastaj, Oskar Polakiewicz, Karol Rzońca i Sebastian Sobolak. Gospodarze od pierwszej minuty spotkania byli stroną dominującą. Gra toczyła się przede wszystkim na połowie boiska należącej do gości. W pierwszych piętnastu minutach rywalizacji Czarni stworzyli sobie dwie niemal stuprocentowe okazje do zdobycia gola. Piłka po strzałach Karola Rzońcy i Sebastiana Sobolaka nie znalazła jednak drogi do bramki ekipy przyjezdnej.

Obrońcy drużyny gości mieli mnóstwo pracy z ofensywnymi zawodnikami gospodarzy. Nie mogli znaleźć sposobu na szybkie rozegranie w wykonaniu Czarnych, które często, w rejonie pola karnego starał się inicjować Karol Rzońca. Zepchnięci do głębokiej defensywy goście mogli tyko czekać na kolejne ataki. Zmiana wyniku jednak nie nadchodziła, w czym sporą zasługę miał bramkarz OKS-u. Kilkukrotnie uchronił on swój zespół przed utratą gola. Fenomenalnie obronił strzał z dystansu Rafała Mastaja. Piłkę zmierzającą w samo okienko bramki zdołał sparować końcówkami palców na poprzeczkę. Warto odnotować, że z kilku metrów w słupek uderzał jeszcze Sebastian Suszko.

Na zdjęciu Jakub Ząbkiewicz (w środku) w walce z rywalami/fot. Marcin Dziedzic

W samej końcówce pierwszej odsłony meczu stuprocentową okazję do zdobycia gola zmarnował jeszcze Jakub Ząbkiewicz. Niespełna dwie minuty później zrehabilitował się jednak, pokonując bramkarza gości strzałem z obrębu pola karnego. Pierwsza połowa meczu zakończyła  się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Kilku kibiców Czarnych, który przyszli zobaczyć mecz mogło jednak mówić o sporym niedosycie.   

W przerwie trener Mateusz Ostrowski zdecydował się na dokonanie kilku roszad w składzie. Do gry w drugiej połowie meczu desygnował bowiem: Damiana Niemczyńskiego, Mateusza Majkę, Krzysztofa Szydło, Szymona Sudykę i Adriana Więcka. Przewaga gospodarzy nie była już tak wyraźna, jak w pierwszej odsłonie spotkania. Nie mniej jaślanie wciąż w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Gospodarze stwarzali sobie też groźniejsze sytuacje podbramkowe, szczególnie w pierwszym po zmianie stron kwadransie gry. Jedna z nich przyniosła Czarnym drugiego gola. Zaczęło się od niedokładnego rozegrania w wykonaniu obrońców gości. Piłkę w obrębie szesnastki przechwycił Karol Rzońca. Prowadząc krótko futbolówkę uwolnił się od opieki jednego z defensorów, po czym kropnął precyzyjnie w samo okienko bramki OKS-u. Bramkarz gości nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Mecz nie dostarczył już większych emocji. Ostatecznie Czarni Jasło pokonali OKS Markiewicza Krosno 2:0.  

Na zdjęciu Krzysztof Szydło (z prawej) w starciu z rywalem/fot. Marcin Dziedzic

Kolejny mecz kontrolny Czarni rozegrają 25 lutego br. (sobota). Rywalem jasielskiego zespołu będzie drużyna Jedności Niechobrz. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śniadeckich w Jaśle.   

MD

Reklama

Komentarze: 53

Dodaj komentarz Widok:
7
@ do Kibic
dnia 23.02.2023, 12:00 · Zgłoś
Nie żeby coś, ale gramy w tej samej lidze co kopiący się po czole Nienaszów i Czeluśnica. Dodatkowo Czeluśnica jest wyżej w tabeli od nas.
Odpowiedz
1
@ lol
dnia 22.02.2023, 11:56 · Zgłoś
Ostatnim składem, który miał potencjał, aby utrzymać się w IV lidze był ten za czasów Skuby. W nim między innymi: Sabik, Szopa, Munia, Wietecha, Kiełtyka, Lepucki.
Odpowiedz
4
@ Kibic
dnia 22.02.2023, 13:02 · Zgłoś
Tak,tylko [...] nie poszło , Szopa odpadł bo złapał wtedy kolejnyvraz ta sama kontuzje i zrezygnował z gry, Munia zostawił trenerów i kolegów z drużyny I pojechał sobie za granicę, Wietecha był bardzo słaby. Gdzie teraz są ci wszyscy asiory? Poszli do wyższych lig czy kopią się po czołach do rosołu w nienaszowie czy czelusnicy?
Odpowiedz
1
@ Wąs
dnia 21.02.2023, 13:00 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
11
@ Wiesiu
dnia 20.02.2023, 10:58 · Zgłoś
Nie wiem kto jest zarządca stadionu ale za taką decyzję to chyba powinien beknac.chłop że wsi wiedziałby czym zasypać drenaz
Odpowiedz
15
@ Obserwer
dnia 20.02.2023, 10:48 · Zgłoś
Zamiast nabyć nową ziemie nasypali to co miało 113 lat i drenarka nie działa bo zasklepiona glina z olowiem nie przepuszcza wody.tyle w temacie
Odpowiedz
16
@ tedy
dnia 20.02.2023, 10:41 · Zgłoś
20 milionów złotych kosztowała będzie w tym roku modernizacja stadionu sportowego przy ulicy Legionów, Krosno kupuje telebim na stadion żużlowy przy ul. Legionów. Koszt to 400 tysięcy złotych. To tylko niektóre z informacji o wspieraniu SPORTU w Krośnie. Jak wygląda stadion przy Śniadeckich, Sportowej, hala sportowa, lodowisko, basen w Jasle chyba każdy wie. W Jaśle nawet drenaż i budowa nowej nawierzchni na boisku do piłki noznej przekroczyła kompetencje specjalistów od sportu w Jasle i nawet to zepsuli.
Odpowiedz
11
@ zmiana
dnia 20.02.2023, 10:19 · Zgłoś
W jaśle mamy senatorów europosłów i posłów ale sport w jaśle ma wielkie...o!
Odpowiedz
19
@ polityk
dnia 20.02.2023, 10:22 · Zgłoś
Sport umiera bo burmiszcza nie interesuje sport zresztą podobnie jak rozwój gospodarczy miasta.
Odpowiedz
16
@ Cosmos czeluśnica
dnia 20.02.2023, 10:15 · Zgłoś
Kolejny mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Igloopolu Dębica. Wczoraj pokonali drużynę z Czeluśnicy aż 7-0. LKS Czeluśnica na co dzień rywalizuje w klasie O Krosno i po rundzie jesiennej plasuje się na 3 miejscu.
Odpowiedz
17
@ Paradoksy jasielskie
dnia 20.02.2023, 09:59 · Zgłoś
Mosir w krośnie obiekty udostępnia za
darmo opłaca trenerów współpracuje z uczelnia a w jaśle mosir odbiera klubom kasę ktora dostaja z miasta
Odpowiedz
21
@ były radny
dnia 20.02.2023, 10:21 · Zgłoś
W Jaśle Burmistrz przyznaje dotację na sport a potem odbiera ją klubom rękoma dyrektora mosir. To jest chore że jedną ręką miasto daje i o tym trąbi a drugą odbiera środki z dotacji za korzystanie z obiektów wszystkim jasielskim klubom.
Odpowiedz
6
@ willa+
dnia 20.02.2023, 09:43 · Zgłoś
Burmistrz nic nie daje tylko zastepca od sportu dzieli nasze pieniądze. A jak dzieli to rece opadaja.
Odpowiedz
10
@ radny
dnia 20.02.2023, 10:17 · Zgłoś
Mylisz się , komisje powołuje Burmistrz i to on wraz z komisja dzieli dotacje. Pani od dyplomów nic o podziale nie wie bo ona nie wie jakie kluby sportowe są w Jaśle.
Odpowiedz
3
@ Mzks
dnia 20.02.2023, 09:19 · Zgłoś
Jakim krosnem? Z osiedlem Markiewicza a nie krosnem
Jakby wygrali z karpatami Krosno to wtedy z. Krosnem,a
Nie z jednym osiedlem. Krosna
Odpowiedz
-8
@ Jks
dnia 20.02.2023, 08:59 · Zgłoś
Dajcie spokój w końcu z Krosnem wygrali
Odpowiedz
-7
@ Mzks
dnia 20.02.2023, 08:56 · Zgłoś
Bałut może i [...] ale ile bramek dla czarnych strzelił
A w tej chwili kto ma strzelić jak nie ma kto bo ci obecni
To nie mają zielonego pojęcia w tej profesji.
Lepiej mieć konfliktowego który jakoś wywiązuje się
Z nakładanych na niego obowiązków niż
Słabo okręgowych przeciętniaków a to i tak jest duże
Dla nich określenie przeciętniacy.
Odpowiedz
4
@ jks
dnia 20.02.2023, 11:35 · Zgłoś
Ty wolisz mieć ładną babe w domu co jest konfliktowa i leje cię za kazde przewinienie ale przed kolegami możesz sie pochwalić że łądna , inni wolą mieć inteligentną i oddaną towarzyszkę życia która na dobre i złe będzie przy tobie. Tak to z bałutem jest.
Odpowiedz
-2
@ Mzks
dnia 20.02.2023, 08:30 · Zgłoś
Czyli co ci przyjeżdżający z Sanoka to teraz do czarnych
Dopłacają tak skoro nic się w tym klubie nie da zrobic
Bo płacz i lament bo nie ma kasy i ci co
Bardziej prosto potrafią kopnąć piłkę odchodzą..
Oj chyba przez wiele najbliższych lat w tym klubie nic się nie zmieni.
Odpowiedz
0
@ Kibic
dnia 20.02.2023, 08:07 · Zgłoś
Przeczytałem komentarze pod tym newsem. Stwierdzam że poziom prezentowany przez komentujących jest poniżej wszelkiej krytyki. Gratulacje zawodnikom za wygrany mecz. Mam nadzieję że obyło się bez kontuzji a zawodnicy zadowoleni byli z meczyku. Wszystkiego dobrego życzę Czarnym Jasło i Markiewicza Krosno.
Odpowiedz
6
@ Były zawodnik
dnia 20.02.2023, 00:16 · Zgłoś
Prezes i słaby zarząd musi odejść bo to jest kompromitacja
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 20.02.2023, 11:20 · Zgłoś
ważne że kasa sie zgadza
Odpowiedz
4
@ jks
dnia 20.02.2023, 11:37 · Zgłoś
Tak jest Jaślak, w obecnych czasach kasa powinna się zgadzać przede wszystkim. Co z tego że nakupi zarząd grajków co będą wygrywać jak potem sie okaże że w kasie pusto i długi zostaną jak to w Czarnych wcześniej bywało.
Odpowiedz
-1
@ #
dnia 24.02.2023, 20:08 · Zgłoś
Prezes kasa i jeszcze raz kasa.
Odpowiedz
8
@ Hghghghghg
dnia 19.02.2023, 23:53 · Zgłoś
Panowie za nami jest tylko dwie ligi . To jest piłka amatorska po co te nerwy. Jeden poziom Czarni,Czelusnica czy Osobnica . To jest sport amatorski ,a wywody jakbysmy grali co najmniej o ligę konferencji
Odpowiedz
10
@ Użytkownik Intermetu
dnia 19.02.2023, 23:18 · Zgłoś
Aktualny zarząd i drużyna jedzie na renomie wyrobionej przez ostatnie 30 lat, a tak naprawdę poziom w tej drużynie nie różni się niczym od innych wiosek. Każdy chce w Jaśle wielkiej piłki, a ludzie związani z tym klubem bujają w obłokach i wydaje im się, że Czarni to nadal ten sam poziom co 10 lat temu, gdy był awans do III ligi. Obudźcie się i przestańcie robić z siebie Bóg wie kogo. Pogódźcie się z tym, że przez następne kilka albo kilkanaście lat ten klub nie zobaczy dobrej piłki. Największym błędem było to, że w Jaśle nie powstał SMS, gdzie graliby najlepsi z okolicy. Była taka okazja kilka lat temu, ale po co to komu. Teraz trzeba desperacko sprowadzać grajków, którzy nic nie wnoszą, a tylko biorą kasę.
Odpowiedz
15
@ Global
dnia 20.02.2023, 09:50 · Zgłoś
Za brak SMS w Jaśle słowa podziękowania należą się prezesowi Tomaszewskiemu z UKS 6 Jasło. Jemu zawsze blizej do Krosna było jak cos wspólnie dla Jasła zrobić.
Odpowiedz
4
@ Ja
dnia 19.02.2023, 21:37 · Zgłoś
ProponujęZmiana nazwy klubu na stal 2 sanok
Odpowiedz
0
@ Mzks
dnia 19.02.2023, 15:36 · Zgłoś
Szkoda tylko że tata zawodnicy jak Bałut Florian. [...] i inn
Odeszli z tego klubu.
Odpowiedz
15
@ z piwnicy
dnia 19.02.2023, 16:04 · Zgłoś
Szkoda to jak krowa w pole wlezie. Bałut to był [...] i do tego rozwalał atmosferę w drużynie. Wiecznie na kogoś obrażony. Florian , nie dostał podwyżki to poszedł do Biecza gdzie mu dali 3 tys. miesięcznie za grę. [...] chciał kończyć z piłką i zostać trenerem to poszedł do Sanoka na trenera. Kowalkowski, [...], Remut, Lepucki ci ludzie mogli walczyć o 4 ligę i grać w niej. Do tego Rzońca, Mastaj i może z jeden z młodych. Resztę zawodników trzeba byłoby dokupić. Taka drużyna wzmocniona przez konkretnego napastnika miałby szanse zaistnieć na dłużej w 4 lidze. Wydatek na same pensje dla zawodników i trenera miesięcznie to pewno koszt około 40 tyś. Rachunek prosty. Awans to wydatek 500 tyś. na samych seniorów a tymczasem w Jaśle Burmistrz przeznaczył na cały klub 160 tyś zł a tymczasem Burmistrz Pilzna 400 tyś.
Odpowiedz
12
@ Radny
dnia 19.02.2023, 16:37 · Zgłoś
Niech nic nie daje, tylko niech już zakonczy swoją kadencję razem z bezRadnymi
Odpowiedz
0
@ Donn
dnia 19.02.2023, 21:29 · Zgłoś
Tymczasem w Krośnie 190 tysięcy na Wilki i 115 tysięcy na Karpaty - zacznijcie sami też coś działać.
Odpowiedz
11
@ Mafu
dnia 20.02.2023, 07:41 · Zgłoś
Proszę cię może nie pisz nic o wspieraniu sportu w Krośnie przez magistrat skoro nie wiesz nic jak to w tym mieście funkcjonuje. Dopytaj na początek ile miasto płaci za przebudowę stadionu, kto płaci za transport, za trenerów, za obiekty, za sprzęt, za pracownika etatowego. Potem usiądż i doszukaj ile dotacji miejskich jest w Krośnie na sport i ile faktycznie klub Karpaty otrzymuje. Potem jak już odrobisz lekcje to możesz poszukać kto płaci za stypendia zawodników z sms krosno, z jakiego ministerstwa otrzymali kasę na obóz w Hiszpani I w jakim stopniu zostali dofinansowani przez Miasto.
Odpowiedz
-3
@ Donn
dnia 20.02.2023, 13:30 · Zgłoś
Doczytałem.
Faktycznie w Krośnie jest pomysł na sport, to i miasto chętniej rozbudowuje stadion czy wspiera klub w innym wymiarze, profesjonalizm, rozwój, telewizja, promocja.
U nas takiego pomysłu nie ma i rzuca się kasę do przejedzenia więc powtarzam - odrób z kolegami lekcje i zacznijcie sami też coś działać.
Manna z nieba za nic to może w Biblii.
Odpowiedz
-1
@ Mzks
dnia 19.02.2023, 15:34 · Zgłoś
Runda wiosenna zweryfikuje ten klub mam oczywiście wyniki na
Myśli jakie tam klub osiągnie w rundzie wiosennej.
Odpowiedz
-3
@ Mzks
dnia 19.02.2023, 15:02 · Zgłoś
No tak zgadza się nie ma napastnika nie ma drużyny
Nie ma kompletnie kim grać straszna nędza i tyle.
Odpowiedz
2
@ spalony
dnia 19.02.2023, 13:20 · Zgłoś
Z OKS Sobniow chyba by się nie udało wygrać
Odpowiedz
3
@ haryjks
dnia 19.02.2023, 12:32 · Zgłoś
z taką grą to czarni będziecie grać w okręgówce wiele lat. Ci nowi z Sanoka nic nie pokazali. Zarząd do dymisji !!!
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 20.02.2023, 11:20 · Zgłoś
mam takie samo zdanie
Odpowiedz
4
@ Kom
dnia 19.02.2023, 12:25 · Zgłoś
Święte słowa.
Odpowiedz
7
@ Ktoś
dnia 19.02.2023, 12:12 · Zgłoś
Oprócz Rzońcy nie ma komu grać, a ci z Sanoka to nieporozumienie i tylko zabierają miejsce młodym, którzy przez rundę wiosenną mogliby się ogrywać, a tak za chwilę pójdą na wioski, typuje również, że i pod koniec roku klub bedzie szukał nowego trenera.
Odpowiedz
2
@ masz ty pojęcie
dnia 19.02.2023, 13:42 · Zgłoś
A niech idą tam będą mieli to co chcą czyli raz w tygodniu pokopać potem w weekend bohater na wsi a po meczu kiełbaska 3 [...] i bajlando
Odpowiedz
6
@ Do ktoś
dnia 19.02.2023, 15:04 · Zgłoś
Ja typuje że żony ani dziewczyny nie masz i [...] a co do zabierania to przecież jesteś stałym bywalcem Mops I żyjesz z tego co ci państwo da od uczciwie pracujących. Młodzież ta w Czarnych to jest tak słaba że szok. Niech na wioski idą grać do rosołu bez treningów bo gdyby byli dobrzy to już dawno w Jaśle by ich nie było. Jedyny w ostatnich latach co mu się udało wyskoczyć z okręgówki to Krajewski i Lepucki a ci co teraz w Czarnych grają to sztycha przy tych dwóch nie robią. Najlepszy jest Rzońca,który w kadrze szerokiej Karpat się w 4 lidze nie łapał. Ta drużyna to max 3 miejsce w okręgówce przy dobrych wiatrach. Wzmocnienia też akurat na taką ligę ale pewnie i tak tańsi chłopaki niż [...], Florian, Krajewski ,Rodak ,Urban, Kurdziel. Albo konkretna kasa i konkretne nazwiska albo długo peryferie piłki w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 20.02.2023, 11:34 · Zgłoś
widzę że wiara w młodzież jest. Lepiej kupowac zawodników z dobrym CV i grają takiego [...] że nawet młodzież lepiej by zagrała. Myślę że jakby klub był bardziej rozsądny to by dal się chłopakom ogrywać bo to oni mają być trzonem w następnych latach. Chyba że myślenie zarządu jest tak z[...]ne że myślą jak kupią zawodników patrząc gdzie on grał 5 lat temu a nie patrząc na formę danego zawodnika i dawanie im pieniędzy gdzie dla takiej młodieży pewnie granie w seniorach by było większym zaszczytem i bardziej by orali ziemię i nie czesali by takiej kasy niż te niesamowite wzmocnienia zarządu
Odpowiedz
0
@ jks
dnia 20.02.2023, 13:14 · Zgłoś
Dobra, popisałeś, Ponarzekałeś to teraz czekaj na kolejny sparing Czarnych albo kolejny news żebys mógł zaistnieć bo w zyciu realnym nie masz nic do powiedzenia na temat klubu. W kwietniu konczy się kadencja obecnego zarzadu. Juz widzę te tłumy chętnych do objecia zarządu z toba Jaslak na czele.
Odpowiedz
-1
@ Wąs
dnia 20.02.2023, 14:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Wąs
dnia 20.02.2023, 20:40 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Mc
dnia 26.02.2023, 14:34 · Zgłoś
Co widzisz? Wczoraj w sparingu grało 8 mlodzezowcow. Mało?
Odpowiedz
5
@ Ultra
dnia 19.02.2023, 11:34 · Zgłoś
W końcu przełamanie. Trzymam kciuki za zespół w rundzie wiosennej. Trzeba jednak będzie konkretnie wzmocnić skład w lecie jeśli klub chce awansować. Podstawa to środek pomocy I Napastnik a najlepiej dwóch. Wczoraj nieźle Sudyka i Piątkowski ale kolejny udany mecz Polakiewicz zagrał. Z tego chłopaka może być pożytek. Filipak już chyba szuka dobie klubu koło Jasła podobnie jak Biały co grał w Mrukowej sparing bo nie chce się im trenować 3 razy w tygodniu.
Odpowiedz
-5
@ do ultra
dnia 19.02.2023, 13:43 · Zgłoś
Jaki Polakiewicz,jaka gra???...dobrze ze [...]ziu z calym szacunkiem dla niego to jedna reka z v-ce prezesem i jest parcie na młodego...a tak poza, przecietniak,ale daj mu Boze.
Odpowiedz
1
@ do Ultra
dnia 19.02.2023, 23:04 · Zgłoś
Po prostu Filipak i Biały widzą co się dzieje w tym klubie, a nie "nie chce im się trenować 3 razy w tygodniu" :DDDDD
Odpowiedz
1
@ Jaślak
dnia 20.02.2023, 11:26 · Zgłoś
jestem pewien Polakiewicz że jest lepszy od tego "wzmocnienia" z Sanoka, który nie wiadomo co robi w tym klubie podobnie jak zarząd. Z takimi "wzmocnieniami" to czarni będą przez najbliższe 15 lat w okręgówce.
Odpowiedz
0
@ Stasiek i Juziek klawiaturowi nadawcy
dnia 19.02.2023, 10:46 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.