Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni przegrali z Wisłokiem Wiśniowa 1:3

59

Piłkarze Czarnych wciąż bez punktu w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. Podopieczni trenera Podkulskiego nie zdołali przerwać wczoraj passy porażek i do figurujących na ich koncie dwóch dołączyła trzecia – z Wisłokiem Wiśniowa. Jasielski klub pogrążył Damian Wolański, który ustrzelił hat-tricka.

Mecz z ekipą będącą jednym z beniaminków wśród drużyn rywalizujących na czwartoligowych boiskach wydawał się dla Czarnych szansą na przełamanie i „wskoczenie” na właściwe tory. Niestety – kolejny, trzeci już rywal w rozpoczętych rozgrywkach, okazał się dla podopiecznych Roberta Podkulskiego zbyt silny, by ci zdołali z nim chociażby zremisować i tym samym minimalnie ocieplić panujące w drużynie i wśród jej kibiców nastroje.

W zgromadzonych w sobotnie popołudnie na trybunach stadionu przy ul. Śniadeckich sympatykach jasielskiego klubu nadzieja na dobry wynik drzemała do 44 minuty spotkania – do tego czasu na tablicy meczowej widniał wynik 0:0 i ostateczni rezultat zmagań Czarnych i Wisłoka wciąż mógł okazać się korzystny dla gospodarzy. Gdy wydawało się, że na przerwę zawodnicy obydwu rywalizujących drużyn będą schodzić przy wyniku remisowym Damian Wolański wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Bazanem i wyprowadził gości na prowadzenie.

Drugą odsłonę spotkania Wisłok rozpoczął nie tylko z przewagą bramkową, ale również personalną, gdyż zaraz przed gwizdkiem na przerwę za dopuszczenie się faulu taktycznego sędzia wyrzucił z boiska Aleksandra Nabożnego. Goście wznowili grę z animuszem co im się opłaciło, gdyż od 49 minuty prowadzili już 2:0. Strzelcem bramki był znów Wolański – zdobył ją w podobny sposób jak pierwszą, w sytuacji jeden na jeden z golkiperem jaślan. Sześć minut później nadzieję na możliwość uzyskania przez gospodarzy korzystnego rezultatu obudził w ich kibicach Sławomir Majewski, który skutecznie wykończył indywidualny rajd Grzegorza Munii.

Mimo zdobycia bramki kontaktowej gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Wynik meczu ustalił w 67 minucie strzałem z kilku metrów Damian Wolański, notując tym samych hat-tricka. Warto zauważyć, iż podczas wczorajszych zawodów na murawę stadionu przy Śniadeckich powrócili dwaj byli zawodnicy Czarnych – Dariusz Bernacki, wieloletnia podpora defensywy jasielskiego klubu, oraz Waldemar Złotek. Po sobotnim meczu ich nowa drużyna, trenowana swoją drogą przez Jacka Klisiewicza, poprzednika obecnego szkoleniowca jaślan, posiada w tabeli ligowej już pięć punktów, jaślanie wciąż zero.

Czarni Jasło: Bazan – Setlak, Borowiec, Nabożny, Kmiecik, Majewski, Chrząszcz, Szopa (46’ Pham Van), Warchoł (84’ Garbarz), Munia , Świątkowski (70’ Kostrząb)

Wisłok Wiśniowa – Pociask, Zajchowski, Bernacki, Kuta, Fryś, Boruta (76’ Wiktor), Borowczyk (87’ Cyran), Dziok (35’ Zimny), Sajdak (58’ Baran), Wolański, Złotek (89’ Niemiec).

Sędzią spotkania był Witold Kwaśny z Ropczyc. Żółte kartki otrzymali: Warchoł, Majewski – Boruta. Czerwona kartką został ukarany Nabożny (45+4).

Zapewne wielu kibiców Czarnych dwoi się i troi by pojąć, co w przerwie wakacyjnej stało się z drużyną, która jeszcze przed kilkoma miesiącami potrafiła wygrać z Wisłoką Dębica czy jak równy z równym walczyć o ligowe punkty z szeregiem złożonych z doświadczonych zawodników i zdawałoby się lepszych zespołów. Pozostaje tylko nadzieja, iż Czarni przełamią się w najbliższych meczach i wyjdą wreszcie na prostą – dając swoim sympatykom dużo radości z oglądania ich spotkań.

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Reklama

Komentarze: 59

Dodaj komentarz Widok:
0
@ nafta
dnia 21.08.2014, 23:10 · Zgłoś
Panowie niedługo DNI WINA posadzą winogrona i będzie nazwa klubu jak Hetman Rzodkiewka lub CZARNI WINOGRONA:)))
Odpowiedz
0
@ nafta
dnia 21.08.2014, 23:02 · Zgłoś
jogi Pan Wanat miał pożegnanie z klubem na meczu i tacy ludzie wracają i nic nie robią...Pozdrowienia dla JOGI od NAFTY:)
Odpowiedz
1
@ czarnifan
dnia 19.08.2014, 23:01 · Zgłoś
do [...]
slynny jasielski internetowy [...] kalwaryski.
Odpowiedz
0
@ bioły
dnia 19.08.2014, 21:55 · Zgłoś
najsłabsze ogniwa czarnych , to bazany. czarno to widze.
Odpowiedz
0
@ nafta
dnia 19.08.2014, 21:35 · Zgłoś
Szkoda mi chłopaków ...Jadą 150 km na mecz a Pana Bazana nie stać nawet na obiad dla nich.To świadczy o działaczach...)
Odpowiedz
0
@ nafta
dnia 19.08.2014, 21:27 · Zgłoś
Pan Podkulski i Pan Wanat to tacy trenerzy ,że Panu Klisiewiczowi powinni piłki nosić...Pozdrowienia z Topolin...
Odpowiedz
3
@ nafta
dnia 19.08.2014, 21:23 · Zgłoś
Jak wiadomo trenerem może być Stawasz lub Dyląg...Najlepszym trenerem byłby trener ale zabiłby cały zarząd Zdzichu Najmrocki:)))
Odpowiedz
1
@ nafta
dnia 19.08.2014, 21:19 · Zgłoś
A Pan Lato czego nic nie pisze???
Odpowiedz
3
@ nafta
dnia 19.08.2014, 21:17 · Zgłoś
Panowie Działacze możecie iść do Moderówki i tam sobie działać.A Pan Prezes Bazan może być prezesem na wykopach...
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 19.08.2014, 14:07 · Zgłoś
ROZWIĄZAĆ tę pseudo-drużynę kopaczy szmacianki. Pierwsze lepsze podwórko dokopie tym sakramenckim [...].
Czernecki!!!
Ani grosza więcej na tą zakałę jasielską - gdzie pojadą, tam tylko wstyd i żenada !!!
Odpowiedz
1
@ czarnifan
dnia 19.08.2014, 12:28 · Zgłoś
hejterzy internetowi w swoim zywiole .Nic tylko w gebie mocni zza monitorka .
Odpowiedz
0
@ ychy
dnia 19.08.2014, 00:33 · Zgłoś
Co masz do gościa??
Odpowiedz
-2
@ nafta
dnia 18.08.2014, 22:07 · Zgłoś
jaki to kierownik byl.
Odpowiedz
2
@ nafta
dnia 18.08.2014, 22:05 · Zgłoś
a kowalski pierwszydo dymisji i bazan a trenerem bedzie dylog
Odpowiedz
0
@ JKS
dnia 18.08.2014, 22:03 · Zgłoś
i kierownika drużyny też nie ma
Odpowiedz
0
@ nafta
dnia 18.08.2014, 21:59 · Zgłoś
Ja chodze na mecze to ni przykro ze tacy tam dzialacze sa
Odpowiedz
0
@ 1312
dnia 19.08.2014, 07:52 · Zgłoś
siedź tam na konopnickiej w ukryciu i wypatruj zeby ktoś ci w dziób nie dal !
Odpowiedz
-1
@ jaja
dnia 18.08.2014, 21:58 · Zgłoś
Zmiana trenera w Czarnych Jasło. Podkulski podał się do dymisji
Marcin Jastrzębski

Czarni Jasło po trzeciej porażce z rzędu muszą szukać nowego trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec Robert Podkulski po przegranej 1-3 u siebie z Wisłokiem Wiśniowa podał się do dymisji.

Trener Robert Podkulski pracę z pierwszą drużyną Czarnych Jasło rozpoczął w grudniu 2013 roku. Wcześniej w Jaśle prowadził grupy młodzieżowe.
Trener Robert Podkulski pracę z pierwszą drużyną Czarnych Jasło rozpoczął w grudniu 2013 roku. Wcześniej w Jaśle prowadził grupy młodzieżowe.
(fot. Marek Dybaś)
– Przynajmniej do grudnia odpoczywam. Uważam, że chłopakom potrzebny jest nowy szkoleniowiec – tłumaczy Podkulski. Trener Czarnych po udanej rundzie wiosennej liczył na zdecydowanie lepszą grę swoich podopiecznych w nowym sezonie.

– Kadrę mamy jedną z najmłodszych w lidze, wielu zawodników ma już jednak niezłe doświadczenie. Zespół latem się zmienił, przez wyjazdy zagraniczne i kontuzje ciężko było znaleźć optymalne rozwiązania. Wyniki nie zadowalają i dały do myślenia również mi. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom i mam nadzieję, że nowy trener wykrzesze z tej ekipy to, co najlepsze. Potencjał tej drużyny absolutnie nie odpowiada miejscu w tabeli, jakie obecnie zajmuje – dodaje Podkulski.

Działacze Czarnych podjęli już pierwsze kroki w celu zatrudnienia nowego trenera.
– Obecnie mamy dwóch kandydatów. Prowadzimy rozmowy, nowego trenera chcemy oficjalnie przedstawić we wtorek, najpóźniej w środę – mówi Piotr Kowalski, wiceprezes Czarnych.

Jaślanie czekają na powrót z zagranicy pomocników Michała Tusińskiego i Łukasza Urbana. Prawdopodobnie w Jaśle pojawią się początkiem września. Na kontuzję narzeka zaś Damian Kulig.

– Nie możemy pozwolić sobie na wielkie transfery. Wierzę, że pod okiem nowego trenera nasza młodzież zrobi kolejny krok do przodu – dodaje Kowalski.
Odpowiedz
2
@ Tu wpisz swój pseudonim
dnia 18.08.2014, 22:35 · Zgłoś
Czyli Tusiński i Urban są winni - pojechali za granicę i bez nich trzeba grac w lidze ... Szopa podobno leczy kontuzję , ale tak naprawdę to chyba nikt w klubie nie wie kiedy ją wyleczy ... Kiedyś Pan Sekretarz pisał , że koszty utrzymania stadionu w Rafinerii są duże i nigdy Czarni tam już trenować nie będą - juniorzy młodsi trenują obecnie na tym stadionie - coś się zmieniło ??? Nie ma trenera - może pora żeby i Zarząd podał się do dymisji ? Wtedy nie będzie NIC - a to chyba najlepsze wyjście ...
Odpowiedz
0
@ 1312
dnia 19.08.2014, 07:53 · Zgłoś
idź pomóż im a nie wieczna krytyka ! ! !
Odpowiedz
2
@ ...abece
dnia 18.08.2014, 21:56 · Zgłoś
Nie zwalajcie wszystkiego na bramkarza... o ile wiem to nie tylko bramkarz gra w tym meczu, tylko cały zespół odpowiada za porażke a cała wine zrzucacie później na Niego ;c stara się jak może...Jak broni i wygrywamy to jest super,extra a jak przegrana to nie ma umiejętności i jest do kitu. Trochę szacunku;)
Odpowiedz
2
@ kibic II
dnia 18.08.2014, 19:50 · Zgłoś
Zarząd do zmiany. Trener do wymiany. Chłopaki niech dalej grają
i się uczą od lepszych.
Odpowiedz
2
@ i kamieni kupa....
dnia 18.08.2014, 15:37 · Zgłoś
ludzie to grajki na dolne rejony b klasy...
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 19.08.2014, 14:10 · Zgłoś
raczej klasy z
Odpowiedz
-2
@ JKS
dnia 18.08.2014, 15:18 · Zgłoś
To fakt: 60% bramek z winy bramkarza... niestety, gdyby nie to, to sytuacja z pewnością wyglądała by trochę lepiej , a tak ...
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 18.08.2014, 20:18 · Zgłoś
Następny z problemami emocjonalnymi. Biegniesz jutro na trening, pokazujesz co umiesz i walczysz z "miastowym" o miejsce w składzie. W czym komputerowy piłkarzyku masz problem?
Odpowiedz
5
@ Miastowy
dnia 18.08.2014, 15:08 · Zgłoś
Nasz bramkarz nie posiada podstawowych umięjętności w swoim fachu , a gwiazdor na maksa !!! Trochę pokory bo zginiesz w każdej dziedzinie życia główniarzu :) Puszczasz takie babole że głowa boli...
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 18.08.2014, 20:16 · Zgłoś
To zgłoś się do klubu i go zastąpisz. W czym problem?
Odpowiedz
-3
@ KS
dnia 18.08.2014, 22:06 · Zgłoś
Ha ha ha i dlatego Wisłoka się pozbyła tego Asa.
Odpowiedz
3
@ ...abece
dnia 18.08.2014, 22:15 · Zgłoś
Ogarnijcie sie troche... stańcie Za Niego na bramce jeśli się wam nie podobają Jego umiejętności i Jego osoba... Z tego co wiem dotychczasowi trenerzy byli zadowoleni z Jego obrony, więc nie wiem w czym problem...
Odpowiedz
3
@ znawca
dnia 19.08.2014, 07:03 · Zgłoś
KS - [...]. Wisłoka chciała za niego ponad 8 tysięcy i skończyło się na trybunale arbitrażowym, więc nie pleć bzdur komputerowy piłkarzyku.
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 19.08.2014, 14:50 · Zgłoś
Dajcie już Mu spokój...znajdźcie sobie inny temat
Odpowiedz
0
@ hyhy
dnia 24.08.2014, 17:08 · Zgłoś
troche szacunku i kultury...nikt nie jest idealny
Odpowiedz
1
@ janek
dnia 18.08.2014, 14:50 · Zgłoś
A oni jeszcze grają?
Odpowiedz
2
@ czarnifan
dnia 18.08.2014, 13:49 · Zgłoś
ty kris Uk zyjesz w swiecie fantazji zapewne i innym poziomie jak w Anglii. gdzie sa inne pieniadze i inna organizacja w klubach.Tu jest Polska i inne realia .Kazdy robi kazdemu pod gorke ,miasto ,szkoly ,policja,internetowi [...] ktorzy nie maja pojecia jak wyglada pilka i jak w nia kopnac dobrze,co dopiero mowic o dzialalnosci klubu pilkarskiego.
Odpowiedz
-1
@ Kris UK
dnia 18.08.2014, 14:35 · Zgłoś
Racja. W Polsce nawet jazda na suwak przekracza możliwości intelektualne i społeczne oraz tolerancje i uprzejmość typowego [...]... a co mówić o jakimś większym współdziałaniu w grupie.
Odpowiedz
-1
@ Wesoły witacz
dnia 18.08.2014, 13:29 · Zgłoś
Jak to mówią z [...] bicza nie ukręcisz
Odpowiedz
2
@ Kris UK
dnia 18.08.2014, 12:50 · Zgłoś
Jak bardzo nieudane życie trzeba prowadzić żeby znaleźć sobie takie hobby jak kibicowanie Czarnym?
Kibicowanie Czarnym czyli pokładanie nadziei w grupie w zasadzie osiedlowych grajków, bo znikomych nawet śladów profesjonalizmu czy sportu to ja tam nie widzę.
Jak to możliwe, że przez 105 lat działania klubu nikt jeszcze nie wymyślił skoordynowanego ze szkołami, OKS-ami czy UKS-ami programu szkolenia.
Programu szkolenia, czyli świadomego wykonywania pewnych czynności w celu podnoszenia swojego poziomu sportowego a nie kopania piłki po szkole na boisku o wymiarach 100x45m gdzie w godzine 3 razy dzieciak dotknie piłke. Po co? Za trudne...
Lepiej [...] się pozbieranymi z okolicznych wiosek Wieśkami, którzy gonią balon w niedziele po rosole i [...] następne 20 lat samorodkiem Brożyną, który i tak za 5 lat wróci do Czarnych ponieważ osiągnął już swój maks czyli rezerwy Miedzi i jego atutem jest wciąż młody wiek ale [...] jak barszcz i straci swój atut za 5 lat i wtedy nawet w III lidze nie będzie miał co szukać.
Odpowiedz
3
@ 1312
dnia 19.08.2014, 07:58 · Zgłoś
Wrócisz ze zmywaka/
Podejdziesz na stadion i może powiesz to w oczy tym co będą na stadionie a kozaczyć za monitorka sobie daruj.
Odpowiedz
4
@ i kamieni kupa....
dnia 18.08.2014, 12:30 · Zgłoś
ale wstyd...
Odpowiedz
0
@ 1910
dnia 18.08.2014, 11:33 · Zgłoś
dobra oferta i zostawi skołyszyn.Lepiej trenować IV lige niż buraczanke.
Odpowiedz
2
@ jasiu z pół litra pod pazuchą
dnia 18.08.2014, 12:06 · Zgłoś
Tylko, że za rok Czarni będą grać w tej "buraczance", a poza tym jakby nie piłkarze z tych "buraczanek" to by w Jaśle po Czarnych zostało już dawno tylko wspomnienie, więc trochę szacunku.
Odpowiedz
4
@ Kibic Skołka
dnia 18.08.2014, 22:04 · Zgłoś
Zobaczcie jaka drużyna klasowa ze ho ho . Jak mi wiadomo to jeszcze niedawno graliście z tą buraczanką w klasie O i akurat ze Skołyszynem przegraliście w Skołyszynie. Asior.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 19.08.2014, 14:14 · Zgłoś
No no, czwarta liga to jest coś - każde podwórko w blokach lepsze !!!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 18.08.2014, 11:31 · Zgłoś
i jeszcze jeden i jeszcze raz sto lat niech tak dalej grają nam. może wreszcie szlak trafi cały ten bajzel i nie będzie nic tak jak już dawno powinno być. sto lat tradycji ... brak słów. Rozwiązać a pieniądze przekazać na młodzież w innych dyscyplinach. Są judocy w Jaśle są cykliści, są pływacy, i są lekkoatleci w Trzcinicy. dlaczego nikt w nich nie inwestuje??? więcej pożytku przynoszą a mniejsze koszty generują wszyscy razem niż [...] pierwsza drużyna czarnych
Odpowiedz
1
@ 1910
dnia 17.08.2014, 22:23 · Zgłoś
Propzycje dostał Stawarz ten który był już.Ma dobre papiery i doświadczenie w wyższych ligach.On ma autorytet i poskładał by drużyne.
Odpowiedz
3
@ misiek
dnia 17.08.2014, 22:40 · Zgłoś
tylko Stawarz trenuje Skołyszyn.
Odpowiedz
1
@ obiektywny
dnia 17.08.2014, 22:03 · Zgłoś
z pustego i Salomon nie naleje hehehe
Odpowiedz
8
@ klapa
dnia 17.08.2014, 21:37 · Zgłoś
Niestety, nawet taki autorytet jak Wanat nie da rady uzdrowić prezesów!!!
Odpowiedz
8
@ JKS
dnia 17.08.2014, 22:03 · Zgłoś
choroba prezesów jest nieuleczalna
Odpowiedz
2
@ tuka
dnia 18.08.2014, 07:16 · Zgłoś
No jasne ze tak,to prezesy trenuja pilkarzy i za pilkarzy przegrywaja mecz za meczem.Czarnym potrzeny jest konkretny trener jak pan klisiewicz.
Odpowiedz
5
@ kibic
dnia 17.08.2014, 20:15 · Zgłoś
jeżeli trener podał się do dymisji to tylko wanat wanat i jeszcze raz wanat,
to jest trener który ma szczęście i wie co robi, szanuje go prawie całe środowisko sportowe w jaśle, jest niesamowitym autorytetem dla młodzieży, wychował wielu sportowców i nigdy nic nie robił dla pieniędzy jak poprzednicy, dajcie mu szanse , trenerze trzymam kciuki powodzenia...
Odpowiedz
5
@ gnom
dnia 17.08.2014, 21:19 · Zgłoś
Trener wanat zrezygnował tydzien temu podobno z pracy w klubie z młodzieżą,więc raczej czarni juz go nie zatrudnia
Odpowiedz
8
@ czarnifan
dnia 17.08.2014, 19:30 · Zgłoś
trener sie podobno podal do dymisji.Niestety ale zbawicielem czarnych sie nie okazal.Widac zadnego nie mial wplywu w druzyne.
Odpowiedz
14
@ wujek dr
dnia 17.08.2014, 19:00 · Zgłoś
Co sie miało stać w przerwie letnie?Trener nie przygotował drużyny,małolaci zamiast na treningi woleli wakacyjne szaleństwa,starzy obrażeni i takze na treningach byli goścmi i wszystko jasne.Nie ma sił ani kompletnie sposobu na grę.Trener nie ma żadnego wpływu na druzyne więc...
Odpowiedz
10
@ qazxswedc
dnia 17.08.2014, 14:48 · Zgłoś
Powinni miec orzeczenie o niepelnosprawnosci z takimi wynikami :D przynajmniej parkingi mieliby za darmo :D
Odpowiedz
13
@ obiektywny
dnia 17.08.2014, 14:04 · Zgłoś
i bardzo dobrze! skoro nie mozna tego towarzystwa wzajemnej adoracji rozwiązać to niech spadną do c klasy i samym im się odechce grac !!!
sa wazniejsze wydatki a nie tylko czarni i czarni.

jeszcze zeby jakos grali...
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 25.08.2014, 14:00 · Zgłoś
Przegrana za przegraną, 100% czarni Jasło :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.