Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni słabsi od Tarnovii w piątkowym sparingu

28

W piątkowy wieczór Czarni Jasło zmierzyli się z drużyną Tarnovii Tarnów w meczu sparingowym rozegranym w ramach przygotowań do zbliżającej się wielkimi krokami rundy wiosennej IV ligi podkarpackiej. Podopieczni Adama Domaradzkiego nie zdołali pokonać tarnowian na własnym terenie. Gościom do zwycięstwa wystarczyło jedno trafianie.

Po środowej porażce w meczu kontrolnym przeciwko Głogovii Głogów Małopolski, w piątkowy wieczór Czarnych Jasło czekał kolejny istotny sprawdzian. Tym razem jaślanom przyszło zmierzyć się z czwartoligową Tarnovią Tarnów. W wyjściowym składzie Czarnych znaleźli się: Łukasz Lepucki, Krzysztof Szydło, Bartosz Szopa, Paweł Remut, Wojciech Dziedzic, Rafał Mastaj, Patryk Fryc, Dawid Florian, Wojciech Kiełtyka, Bartek Rodak i Maciej Sowa. Adam Domaradzki nie mógł skorzystać z usług między innymi Łukasza Urbana, Pawła Setlaka, Szymona Sabika zmagającego się z urazem oraz Wojciecha Myśliwca.

W pierwszych minutach spotkania inicjatywa należała do Czarnych. Na prawej flance w okolice pola karnego przedarł się Dawid Florian. Skrzydłowy gospodarzy dośrodkował piłkę wprost na głowę Bartosza Szopy. Futbolówka po strzale głową zawodnika desygnowanego w tym meczu do gry na pozycji stopera, trafiła jednak wprost w ręce bramkarza Tarnovii. Choć Czarni sprawiali lepsze wrażenie na boisku, to goście objęli prowadzenie. Zaczęło się od dośrodkowania z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych. Tarnowianie zdołali przejąć piłkę, która dzięki kilku szybkim podaniom znalazła się w posiadaniu zawodnika pędzącego lewym skrzydłem w kierunku bramki Czarnych. Lepucki obronił instynktownie pierwszy strzał. Przy dobitce nie miał już zbyt wiele do powiedzenia.

Goście starali się pójść za ciosem.  Ich napór rósł z minuty na minutę. Dwukrotnie przed utratą kolejnego gola gospodarzy uratowali swoimi interwencjami defensorzy. W grze Czarnych brakowało agresywności. Co więcej gospodarze zbyt łatwo pozwalali się wyprzedzać w walce o odbiór piłki. Tarnowianie nie mieli większych trudności z wyjściem spod presingu. Gospodarze zostawiali graczom Tarnovii zbyt wiele miejsca. Na prawej flance starał się szarpać Florian. Zawodnik, który dołączył do zespołu w czasie zimowej przerwy w rozgrywkach kilkukrotnie popisał się udanymi dryblingami. Niestety, z jego podań nie potrafili skorzystać koledzy z drużyny.

Obraz gry zmienił się, gdy tylko Czarni zaczęli organizować grę obronną nieco wyżej od swojej bramki. Tarnowianie nie rozgrywali już piłki z taką swobodą jak miało to miejsce wcześniej. Na efekty w postaci dogodnych okazji bramkowych nie trzeba było długo czekać. Około 30. minuty spotkania przed szansą na doprowadzenie do wyrównania stanął Maciej Sowa. Zawodnik gospodarzy zamykał akcję po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Nie opanował jednak piłki w tempie, które zapewniłoby mu swobodę oddania celnego strzału na bramkę. Uderzenie okazało się zbyt lekkie, aby mogło zaskoczyć bramkarza.  

Zaledwie dwie minuty później Sowa stanął przed kolejną szansą na umieszczenie piłki w siatce. Podaniem obsłużył go Florian. Napastnik Czarnych zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału na bramkę. Futbolówkę po jego uderzeniu zablokował ostatecznie jeden z obrońców gości. W piątkowy wieczór piłka jeszcze raz znalazła w polu karnym Macieja Sowę. Najpierw do prostopadłego podania na prawym skrzydle doszedł Bartek Rodak. Z linii końcowej boiska dośrodkował on piłkę w środek pola karnego. Tam na futbolówkę czekał już pozbawiony opieki obrońców Sowa. Nie zdołał jednak wykorzystać doskonałej okazji do wyrównania. Piłka po jego strzale głową poszybowała około pół metra nad poprzeczką bramki.

W przerwie meczu, trener Adam Domaradzki starał się dodatkowo zmotywować swoich podopiecznych do większego zaangażowania. Szkoleniowiec Czarnych do gry w drugiej odsłonie spotkania desygnował Marcina Krajewskiego, który zastąpił na murawie Rodaka. Zajął rzecz jasna miejsce na szpicy. Roszada mogła szybko się opłacić. Piłkę wprost na głowę Krajewskiego dośrodkował w akcji na lewej stronie boiska Wojciech Kiełtyka. Strzał głową snajpera jasielskiej ekipy z niemałym wysiłkiem obronił bramkarz gości. Piłka zmierzała w samo okienko bramki.

Okazja do wyrównania stanu rywalizacji, przed którą stanął Krajewski była jedyną klarowną, jaką w drugiej odsłonie meczu zdołali wypracować sobie gospodarze. Czarni mieli spore problemy ze skutecznym wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska. Nie mała w tym zasługa tarnowian, którzy zdominowali grę w środkowej strefie boiska. Długie przerzuty z pominięciem linii pomocy, na które decydowali się defensorzy gospodarzy niewiele wnosiły go gry zespołu. Brakowało także większego zaangażowania bocznych obrońców w akcje ofensywne.

W drugiej połowie meczu oprócz Krajewskiego na boisku pojawili się również: Kamil Majka, Tomasz Pałucki, Karol Szydło oraz Marcel Płocica.

MD

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Asd
dnia 15.03.2021, 14:02 · Zgłoś
Niemcztbski I Gabryel w OKS Sobniów
Odpowiedz
-1
@ aaa
dnia 15.03.2021, 15:11 · Zgłoś
Skoro piszesz już nazwiska to nie potrafisz poprawnie ich napisać? Swojego nazwiska też nie umiesz napisać?
Odpowiedz
0
@ 454355454
dnia 14.03.2021, 21:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 15.03.2021, 10:40 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ manek
dnia 14.03.2021, 15:05 · Zgłoś
[...] sam sie zdymisjonuj ,ten klub nie zasługuje na takich ,,kibiców'' jak ty i ci co tutaj poiszą.Jeśli nie wypali ten projekt to Zpeniam cie że NIKT nie wezmie klubu do prowadzenia i nie będzie chętnych do gry bo w tym miescie nie ma klimatu dla sportu a sa tylko wymagajacy internetowi kibice.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.03.2021, 15:01 · Zgłoś
Spokojnie myślę że trener oraz sztab szkoleniowy mieli czas na przygotowanie drużyny do ligi.Trzeba grać żeby się utrzymać bo jeśli drużyna spadnie to wszystko się rozleci sztab szkoleniowy do dymisji tak samo Zarząd bo inaczej tego nie widzę.Sparingi swoją drogą raz się wygrywa a raz przegrywa tylko mnie martwi styl tej drużyny nie widać gry ani zgrania czas na pewno był żeby to wszystko poukładać.Czas pokaże
Odpowiedz
4
@ czarny
dnia 14.03.2021, 08:55 · Zgłoś
widac Prezes zaufał Domaradzkiemu i ten ściągnął swoich pupili z korczyny. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak sezon ligowy ruszy. Jak to nie wypali to im wszystkim trzeba będzie podziękować. 4Liga jest spokojnie do uratowania. Wszystko zależy od pilkarzy jak się do tego przyłożą.
Odpowiedz
2
@ Do czarny
dnia 14.03.2021, 12:53 · Zgłoś
Panie to kto zostanie jak oni odejdą...? Haha
Odpowiedz
0
@ Cz
dnia 13.03.2021, 21:24 · Zgłoś
W 4 tzn 5 lidze za 1500 to prawie nikt nie gra.
Odpowiedz
2
@ leszek
dnia 14.03.2021, 14:25 · Zgłoś
Masz racje za 1500 w Głogovii Nikt nie gra,podobnie jak i w Koronie Rzeszów.Tam stawki zaczynaja sie od 2500 zł za miesiac.W Jasle nie sadze aby ktokolwiek miał 2 tys zł miesiecznie skoro na cały rok klub dostał z miasta 68 tys.
Odpowiedz
12
@ Flevo
dnia 13.03.2021, 19:20 · Zgłoś
Ludzie wezcie przestańcie się spinać... co ma byc to będzie i tyle. Skoro nie ma wystarczających środków pieniężnych na mocniejsze wzmocnienia to trudno ,trzeba grac takimi zawodnikami jacy sa . Powodzenia JkS , będzie dobrze , wierze w to !
Odpowiedz
-2
@ jhv
dnia 13.03.2021, 19:27 · Zgłoś
ta to myslisz ze [...] florian graja za 2000???
lekko maja po 4000 zl i jak to sie ma do naszych wychowanków...
Odpowiedz
-2
@ Flevo
dnia 13.03.2021, 22:03 · Zgłoś
Wiem że są zawodnicy co graja za 500 zł... a wydaje mi się ze zasługują na więcej ale niestety klubu nie stać..wiec wątpię ze ktoś gra za 4000 zł...
Odpowiedz
-1
@ pooo
dnia 14.03.2021, 07:48 · Zgłoś
aha [...] gra za friko albo za 1500buuuchachaaaaaaaaaaaa
Odpowiedz
2
@ czarni
dnia 13.03.2021, 19:15 · Zgłoś
TARNOWIA .pokazala jak ma wygladac gra w pilke nozna Czarni byli tylko tlem A jak wyglada lawka rez. to kompromitacja zazadu. Palucki , Marcel , Karol. Bartek Rodak. Kto ma uratowac 4 lie.Gdzie napastnik bo Sowa nigdy nim nie bedzie,a Marcin dopiero sie uczy.
Odpowiedz
-3
@ 454355454
dnia 13.03.2021, 16:54 · Zgłoś
V poziom w Polsce a za niedługo będzie VI :D:D:D:D Gratulacje dla was :D
Odpowiedz
0
@ Jks
dnia 13.03.2021, 16:14 · Zgłoś
Sowa i Rodak tragedia, wy[...] ich..
Naprawdę nie ma klubów którzy by ich wzięli? Co w nich trener widzi... Z taki atakiem A klasa
Odpowiedz
-3
@ Sektor huta
dnia 13.03.2021, 12:19 · Zgłoś
Totalny brak szybkości i wytrzymałości, znowu niezrozumiałe rotacje w składzie, słabo to widzę.
Odpowiedz
-5
@ Trer
dnia 13.03.2021, 10:55 · Zgłoś
Nie to był niedzielski
Odpowiedz
-7
@ Zakupowicz
dnia 13.03.2021, 09:55 · Zgłoś
Witam. Byłem wczoraj wieczorem na zakupach w LIDLu. Podobno w tym samym czasie swój mecz rozgrywała drużyna Czarnych Jasło. Na parkingu przy sklepie usłyszałem głośne krzyki jakby tylko jednej osoby. Ktoś stwierdził, że to prawdopodobnie trener drużyny. Czy ktoś to potwierdzi?
Odpowiedz
-1
@ Rafineria
dnia 13.03.2021, 09:12 · Zgłoś
Na podkarpa[...]ive znany influencer czarny napisał, że Groborz przymierzamy jest do Czarnych .
Odpowiedz
4
@ czarny do Rafineria
dnia 13.03.2021, 09:46 · Zgłoś
pilnuj swojego podwórka [...] z krosnianki
Odpowiedz
-3
@ Natural Born Leader
dnia 13.03.2021, 11:35 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Sektor chińczyk
dnia 13.03.2021, 07:06 · Zgłoś
Panowie spokojnie zawodnicy mieli w nogach środowy sparing...było widać braki szybkościowe i dużo prostych strat...i problem był z wykończeniem akcji bo sytuacje były, rywal nie miał dużo sytuacji a bramka padła po szybkiej kontrze
Odpowiedz
9
@ Marwel
dnia 13.03.2021, 03:38 · Zgłoś
Bez Urbana,Setlaka,Sabika,Myśliwca gra obronna i konstruowanie akcji kuleje.Mastaj cień zawodnika z jesieni.Kieltyka to samo niestety.Najlepsi Florian i [...] i aż strach pomyśleć jak wygładałaby nasza gra bez wzmocnień.Brak środkowego pomocnika i skutecznego napastnika bo Sowa na pewno nim nie jest aż razi w oczy.Niestety ale bardzo słaby piłkarsko jest nasz powiat i miasto że nawet solidnej 11 na 4 ligowym poziomie nie można pozbierać.
Odpowiedz
-5
@ MIkado
dnia 13.03.2021, 03:30 · Zgłoś
Tarnovia Tarnowiec ??
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 13.03.2021, 02:59 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 15.03.2021, 10:34 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.