Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czarni u progu nowego sezonu

18

Czarni Jasło już w najbliższą niedzielę rozpoczną walkę o awans do IV ligi. Drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Wyniki meczów kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się wielkimi krokami sezon. Czy wzmocniona kilkoma transferami drużyna będzie gotowa skutecznie rywalizować o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

Mecz sparingowy JKS Czarni 1910 Jasło - LKS Tempo Nienaszów

Od pierwszego meczu nowego sezonu klasy okręgowej grupa: Krosno Czarnych Jasło dzieli zaledwie tydzień. Jaślanie 11 sierpnia zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Brzozovią Brzozów. Starcie z beniaminkiem rozgrywek będzie pierwszym sprawdzianem dla drużyny Ryszarda Skuby, który pozwoli na dokonanie oceny aktualnej formy zespołu.

W okresie przygotowawczym Czarni Jasło rozegrali pięć meczów kontrolnych. Drużyna zanotowała w nich trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Jaślanie ulegli jedynie Wisłokowi Strzyżów w meczu rozegranym 17 lipca w Strzyżowie. W trzech ostatnich sparingach pokonali kolejno: Przełom Besko 3:0, KS Ekoball Sanok 3:0 oraz Tempo Nienaszów 3:1. Swój ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek jaślanie zdali w miniony piątek przed swoimi kibicami przy ul. Śniadeckich 15.

Nie tylko wyniki gier kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się sezon, lecz także forma zawodników. Pozyskani w letniej przerwie zawodnicy coraz lepiej odnajdują się w układance trenera Ryszarda Skuby. W dwóch ostatnich sparingach aż czterokrotnie piłkę w bramce rywali umieszczał Dariusz Bałut nowy nabytek klubu. Cieszyć może również postawa Michała Gabryela, który wpisywał się na listę strzelców w każdym z trzech ostatnich spotkań. Dyspozycję z końcówki ubiegłego sezonu zachował, jak wszystko na to wskazuje również Bartosz Szopa.

Zarząd klubu JKS Czarni 1910 Jasło podczas przerwy w rozgrywkach skupił się głównie na zwiększeniu siły ofensywnej drużyny. Osiągnięciu tak nakreślonego celu służyć mają przede wszystkim wzmocnienia. Do drużyny dołączyło kilka ciekawych nazwisk. Pierwszym z nich jest Wojciech Munia, który na Śniadeckich 15 trafił z ekipy Polonii Kopytowa. Zawodnik postanowił podjąć wyzwanie i wraz z Czarnymi powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto podkreślić, że zarząd jasielskiego klubu już w ubiegłym roku czynił starania, aby pozyskać tego gracza. Do drużyny po przerwie wraca doskonale znany jasielskim kibicom piłki nożnej Aleksander Nabożny. Do czarnych trafił z Wisłoki Dębica na zasadzie transferu definitywnego. Poważnym wzmocnieniem siły ofensywnej Czarnych ma być wspomniany już Dariusz Bałut. Nowy napastnik Czarnych w ubiegłym sezonie był zawodnikiem GKS Gromnik w tarnowskiej klasie "O". w 28 spotkaniach zdobył on 40 goli. Pięciokrotnie popisał się hattrickiem. Być może w zespole pojawią się jeszcze nowi gracze.

Tradycyjnie okres przygotowawczy był dla opiekuna drużyny seniorów Czarnych Jasło czasem, w którym z przeróżnych przyczyn musiał radzić sobie bez kilku graczy. Ryszard Skuba przygotowując zespół do rozgrywek nie mógł korzystać z usług między innymi Damiana Kuliga, Bartłomieja Rodaka, Jakuba Frączka, Kacpra Szury, Artura Wójtowicza. Wszyscy powinni dołączyć do drużyny w ciągu najbliższych kilu tygodni. Z drobnymi urazami borykają się Wojciech Myśliwiec i Paweł Setlak, którzy jednak, przed meczem z Brzozovią powinni być do dyspozycji trenera.  

O tym, na co stać drużynę Czarnych Jasło w nowym sezonie kibice będą mogli przekonać się już wkrótce. Sam zarząd klubu ostrożnie wypowiada się na temat stawianych przed zespołem celów i oczekiwań. – Naszym głównym celem w zbliżającym się sezonie będzie poprawa skuteczności oraz jakości gry, aby kibice, którzy przychodzą na mecze drużyny czuli się usatysfakcjonowani. Liczę na to, że uda nam się utrzymać stabilną, dobrą formę. W ubiegłym sezonie tych wpadek było nieco za dużo. Kilka klubów, w letniej przerwie dokonało bardzo ciekawych wzmocnień, co tylko uatrakcyjni rozgrywki. Nikogo nie można lekceważyć. Z pewnością sezon nie będzie przebiegał pod dyktando jednej drużyny, jak miało to miejsce w sezonie, 2018/2019 kiedy Partyzant Targowiska zdominował rozgrywki – przekonuje Piotr Samborski, prezes Zarządu JKS Czarni 1910 Jasło.

MD

Napisany dnia: 05.08.2019, 07:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ czarny
dnia 05.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
-9
Po wzmocnieniach Rymanowa nie ma złudzeń, że będą murowanym faworytem.
@ :)
dnia 05.08.2019, 23:11
Ocena
komentarza:
2
W tarciu chrzanu chyba...
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
1
spadaj stad hejterze
@ Grimy
dnia 05.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Brawo zarząd za poczynione starania i dokonane transfery. Jako kibic życzę trenerowi i zawodnikom powodzenia w nadchodzących rozgrywkach. Będzie ciężko, ale awans to byłoby coś pięknego. Trzymam kciuki.
@ Warwar
dnia 05.08.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
9
czarni jasło !
nasz kochany klub !
jksjksjksjksjksjks! jksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjks !!
@ Latarnik
dnia 05.08.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
3
Czemu nie ma tych wymienionych zawodników? Kontuzje?
@ JKS
dnia 05.08.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
4
wyjazdy za granice
@ JERZY
dnia 05.08.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
7
Wkoncu.Czarni musza rzadzic
@ ya70
dnia 05.08.2019, 23:09
Ocena
komentarza:
4
Czarni Jasło ponad wszystko !

W przyszłym sezonie derby z cyganami i Sanokiem.
Świat jest piękny :)
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:36
Ocena
komentarza:
0
Walcem w tym roku przejedziemy po tej lidze.
WALCEM !
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:40
Ocena
komentarza:
3
jks !
only jks !
@ iugh
dnia 06.08.2019, 03:08
Ocena
komentarza:
-2
rymanow nr,1 do awansu
@ xD
dnia 06.08.2019, 13:25
Ocena
komentarza:
-2
chyba w przyszłym sezonie z A klasy
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
3
będą regularne treningi to będzie forma i awans.
@ czarny
dnia 07.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
-2
Nie ma podstaw do optymizmu, za tamten sezon Zarząd powinien podać się do dymisji.
@ Odp
dnia 07.08.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
4
Tylko obecny zarząd wybrany był jak sezon był przegrany, szkoda że nie przybyłeś na walne i nie pomogłeś Nam w budowie drużyny na nowy sezon:) obecny zarząd rozliczy się sam po rundzie, bo cel jest jasny!!
@ kk
dnia 12.08.2019, 08:43
Ocena
komentarza:
0
panie zarządzie kończ i wstydu oszczędż
@ Tylko normalność
dnia 07.08.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
1
Uważam, że Czarni są w stanie skompletować pełny zespół z dobrym bramkarzem +
+ kilku grzejących ławę ?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105