Strona główna

Czarni u progu nowego sezonu

18

Czarni Jasło już w najbliższą niedzielę rozpoczną walkę o awans do IV ligi. Drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Wyniki meczów kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się wielkimi krokami sezon. Czy wzmocniona kilkoma transferami drużyna będzie gotowa skutecznie rywalizować o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

Mecz sparingowy JKS Czarni 1910 Jasło - LKS Tempo Nienaszów

Od pierwszego meczu nowego sezonu klasy okręgowej grupa: Krosno Czarnych Jasło dzieli zaledwie tydzień. Jaślanie 11 sierpnia zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Brzozovią Brzozów. Starcie z beniaminkiem rozgrywek będzie pierwszym sprawdzianem dla drużyny Ryszarda Skuby, który pozwoli na dokonanie oceny aktualnej formy zespołu.

W okresie przygotowawczym Czarni Jasło rozegrali pięć meczów kontrolnych. Drużyna zanotowała w nich trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Jaślanie ulegli jedynie Wisłokowi Strzyżów w meczu rozegranym 17 lipca w Strzyżowie. W trzech ostatnich sparingach pokonali kolejno: Przełom Besko 3:0, KS Ekoball Sanok 3:0 oraz Tempo Nienaszów 3:1. Swój ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek jaślanie zdali w miniony piątek przed swoimi kibicami przy ul. Śniadeckich 15.

Nie tylko wyniki gier kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się sezon, lecz także forma zawodników. Pozyskani w letniej przerwie zawodnicy coraz lepiej odnajdują się w układance trenera Ryszarda Skuby. W dwóch ostatnich sparingach aż czterokrotnie piłkę w bramce rywali umieszczał Dariusz Bałut nowy nabytek klubu. Cieszyć może również postawa Michała Gabryela, który wpisywał się na listę strzelców w każdym z trzech ostatnich spotkań. Dyspozycję z końcówki ubiegłego sezonu zachował, jak wszystko na to wskazuje również Bartosz Szopa.

Zarząd klubu JKS Czarni 1910 Jasło podczas przerwy w rozgrywkach skupił się głównie na zwiększeniu siły ofensywnej drużyny. Osiągnięciu tak nakreślonego celu służyć mają przede wszystkim wzmocnienia. Do drużyny dołączyło kilka ciekawych nazwisk. Pierwszym z nich jest Wojciech Munia, który na Śniadeckich 15 trafił z ekipy Polonii Kopytowa. Zawodnik postanowił podjąć wyzwanie i wraz z Czarnymi powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto podkreślić, że zarząd jasielskiego klubu już w ubiegłym roku czynił starania, aby pozyskać tego gracza. Do drużyny po przerwie wraca doskonale znany jasielskim kibicom piłki nożnej Aleksander Nabożny. Do czarnych trafił z Wisłoki Dębica na zasadzie transferu definitywnego. Poważnym wzmocnieniem siły ofensywnej Czarnych ma być wspomniany już Dariusz Bałut. Nowy napastnik Czarnych w ubiegłym sezonie był zawodnikiem GKS Gromnik w tarnowskiej klasie "O". w 28 spotkaniach zdobył on 40 goli. Pięciokrotnie popisał się hattrickiem. Być może w zespole pojawią się jeszcze nowi gracze.

Tradycyjnie okres przygotowawczy był dla opiekuna drużyny seniorów Czarnych Jasło czasem, w którym z przeróżnych przyczyn musiał radzić sobie bez kilku graczy. Ryszard Skuba przygotowując zespół do rozgrywek nie mógł korzystać z usług między innymi Damiana Kuliga, Bartłomieja Rodaka, Jakuba Frączka, Kacpra Szury, Artura Wójtowicza. Wszyscy powinni dołączyć do drużyny w ciągu najbliższych kilu tygodni. Z drobnymi urazami borykają się Wojciech Myśliwiec i Paweł Setlak, którzy jednak, przed meczem z Brzozovią powinni być do dyspozycji trenera.  

O tym, na co stać drużynę Czarnych Jasło w nowym sezonie kibice będą mogli przekonać się już wkrótce. Sam zarząd klubu ostrożnie wypowiada się na temat stawianych przed zespołem celów i oczekiwań. – Naszym głównym celem w zbliżającym się sezonie będzie poprawa skuteczności oraz jakości gry, aby kibice, którzy przychodzą na mecze drużyny czuli się usatysfakcjonowani. Liczę na to, że uda nam się utrzymać stabilną, dobrą formę. W ubiegłym sezonie tych wpadek było nieco za dużo. Kilka klubów, w letniej przerwie dokonało bardzo ciekawych wzmocnień, co tylko uatrakcyjni rozgrywki. Nikogo nie można lekceważyć. Z pewnością sezon nie będzie przebiegał pod dyktando jednej drużyny, jak miało to miejsce w sezonie, 2018/2019 kiedy Partyzant Targowiska zdominował rozgrywki – przekonuje Piotr Samborski, prezes Zarządu JKS Czarni 1910 Jasło.

MD

Napisany dnia: 05.08.2019, 07:30 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ czarny
dnia 05.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
-9
Po wzmocnieniach Rymanowa nie ma złudzeń, że będą murowanym faworytem.
@ :)
dnia 05.08.2019, 23:11
Ocena
komentarza:
2
W tarciu chrzanu chyba...
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
1
spadaj stad hejterze
@ Grimy
dnia 05.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Brawo zarząd za poczynione starania i dokonane transfery. Jako kibic życzę trenerowi i zawodnikom powodzenia w nadchodzących rozgrywkach. Będzie ciężko, ale awans to byłoby coś pięknego. Trzymam kciuki.
@ Warwar
dnia 05.08.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
9
czarni jasło !
nasz kochany klub !
jksjksjksjksjksjks! jksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjks !!
@ Latarnik
dnia 05.08.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
3
Czemu nie ma tych wymienionych zawodników? Kontuzje?
@ JKS
dnia 05.08.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
4
wyjazdy za granice
@ JERZY
dnia 05.08.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
7
Wkoncu.Czarni musza rzadzic
@ ya70
dnia 05.08.2019, 23:09
Ocena
komentarza:
4
Czarni Jasło ponad wszystko !

W przyszłym sezonie derby z cyganami i Sanokiem.
Świat jest piękny :)
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:36
Ocena
komentarza:
0
Walcem w tym roku przejedziemy po tej lidze.
WALCEM !
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:40
Ocena
komentarza:
3
jks !
only jks !
@ iugh
dnia 06.08.2019, 03:08
Ocena
komentarza:
-2
rymanow nr,1 do awansu
@ xD
dnia 06.08.2019, 13:25
Ocena
komentarza:
-2
chyba w przyszłym sezonie z A klasy
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
3
będą regularne treningi to będzie forma i awans.
@ czarny
dnia 07.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
-2
Nie ma podstaw do optymizmu, za tamten sezon Zarząd powinien podać się do dymisji.
@ Odp
dnia 07.08.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
4
Tylko obecny zarząd wybrany był jak sezon był przegrany, szkoda że nie przybyłeś na walne i nie pomogłeś Nam w budowie drużyny na nowy sezon:) obecny zarząd rozliczy się sam po rundzie, bo cel jest jasny!!
@ kk
dnia 12.08.2019, 08:43
Ocena
komentarza:
0
panie zarządzie kończ i wstydu oszczędż
@ Tylko normalność
dnia 07.08.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
1
Uważam, że Czarni są w stanie skompletować pełny zespół z dobrym bramkarzem +
+ kilku grzejących ławę ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105