Strona główna

Czarni u progu nowego sezonu

18
Napisany dnia: 05.08.2019, 07:30 , Tagi: Brak

Czarni Jasło już w najbliższą niedzielę rozpoczną walkę o awans do IV ligi. Drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy. Wyniki meczów kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się wielkimi krokami sezon. Czy wzmocniona kilkoma transferami drużyna będzie gotowa skutecznie rywalizować o awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

Mecz sparingowy JKS Czarni 1910 Jasło - LKS Tempo Nienaszów

Od pierwszego meczu nowego sezonu klasy okręgowej grupa: Krosno Czarnych Jasło dzieli zaledwie tydzień. Jaślanie 11 sierpnia zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Brzozovią Brzozów. Starcie z beniaminkiem rozgrywek będzie pierwszym sprawdzianem dla drużyny Ryszarda Skuby, który pozwoli na dokonanie oceny aktualnej formy zespołu.

W okresie przygotowawczym Czarni Jasło rozegrali pięć meczów kontrolnych. Drużyna zanotowała w nich trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Jaślanie ulegli jedynie Wisłokowi Strzyżów w meczu rozegranym 17 lipca w Strzyżowie. W trzech ostatnich sparingach pokonali kolejno: Przełom Besko 3:0, KS Ekoball Sanok 3:0 oraz Tempo Nienaszów 3:1. Swój ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek jaślanie zdali w miniony piątek przed swoimi kibicami przy ul. Śniadeckich 15.

Nie tylko wyniki gier kontrolnych pozwalają z optymizmem patrzeć na zbliżający się sezon, lecz także forma zawodników. Pozyskani w letniej przerwie zawodnicy coraz lepiej odnajdują się w układance trenera Ryszarda Skuby. W dwóch ostatnich sparingach aż czterokrotnie piłkę w bramce rywali umieszczał Dariusz Bałut nowy nabytek klubu. Cieszyć może również postawa Michała Gabryela, który wpisywał się na listę strzelców w każdym z trzech ostatnich spotkań. Dyspozycję z końcówki ubiegłego sezonu zachował, jak wszystko na to wskazuje również Bartosz Szopa.

Zarząd klubu JKS Czarni 1910 Jasło podczas przerwy w rozgrywkach skupił się głównie na zwiększeniu siły ofensywnej drużyny. Osiągnięciu tak nakreślonego celu służyć mają przede wszystkim wzmocnienia. Do drużyny dołączyło kilka ciekawych nazwisk. Pierwszym z nich jest Wojciech Munia, który na Śniadeckich 15 trafił z ekipy Polonii Kopytowa. Zawodnik postanowił podjąć wyzwanie i wraz z Czarnymi powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto podkreślić, że zarząd jasielskiego klubu już w ubiegłym roku czynił starania, aby pozyskać tego gracza. Do drużyny po przerwie wraca doskonale znany jasielskim kibicom piłki nożnej Aleksander Nabożny. Do czarnych trafił z Wisłoki Dębica na zasadzie transferu definitywnego. Poważnym wzmocnieniem siły ofensywnej Czarnych ma być wspomniany już Dariusz Bałut. Nowy napastnik Czarnych w ubiegłym sezonie był zawodnikiem GKS Gromnik w tarnowskiej klasie "O". w 28 spotkaniach zdobył on 40 goli. Pięciokrotnie popisał się hattrickiem. Być może w zespole pojawią się jeszcze nowi gracze.

Tradycyjnie okres przygotowawczy był dla opiekuna drużyny seniorów Czarnych Jasło czasem, w którym z przeróżnych przyczyn musiał radzić sobie bez kilku graczy. Ryszard Skuba przygotowując zespół do rozgrywek nie mógł korzystać z usług między innymi Damiana Kuliga, Bartłomieja Rodaka, Jakuba Frączka, Kacpra Szury, Artura Wójtowicza. Wszyscy powinni dołączyć do drużyny w ciągu najbliższych kilu tygodni. Z drobnymi urazami borykają się Wojciech Myśliwiec i Paweł Setlak, którzy jednak, przed meczem z Brzozovią powinni być do dyspozycji trenera.  

O tym, na co stać drużynę Czarnych Jasło w nowym sezonie kibice będą mogli przekonać się już wkrótce. Sam zarząd klubu ostrożnie wypowiada się na temat stawianych przed zespołem celów i oczekiwań. – Naszym głównym celem w zbliżającym się sezonie będzie poprawa skuteczności oraz jakości gry, aby kibice, którzy przychodzą na mecze drużyny czuli się usatysfakcjonowani. Liczę na to, że uda nam się utrzymać stabilną, dobrą formę. W ubiegłym sezonie tych wpadek było nieco za dużo. Kilka klubów, w letniej przerwie dokonało bardzo ciekawych wzmocnień, co tylko uatrakcyjni rozgrywki. Nikogo nie można lekceważyć. Z pewnością sezon nie będzie przebiegał pod dyktando jednej drużyny, jak miało to miejsce w sezonie, 2018/2019 kiedy Partyzant Targowiska zdominował rozgrywki – przekonuje Piotr Samborski, prezes Zarządu JKS Czarni 1910 Jasło.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ czarny
dnia 05.08.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
-9
Po wzmocnieniach Rymanowa nie ma złudzeń, że będą murowanym faworytem.
@ :)
dnia 05.08.2019, 23:11
Ocena
komentarza:
2
W tarciu chrzanu chyba...
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
1
spadaj stad hejterze
@ Grimy
dnia 05.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Brawo zarząd za poczynione starania i dokonane transfery. Jako kibic życzę trenerowi i zawodnikom powodzenia w nadchodzących rozgrywkach. Będzie ciężko, ale awans to byłoby coś pięknego. Trzymam kciuki.
@ Warwar
dnia 05.08.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
9
czarni jasło !
nasz kochany klub !
jksjksjksjksjksjks! jksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjksjks !!
@ Latarnik
dnia 05.08.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
3
Czemu nie ma tych wymienionych zawodników? Kontuzje?
@ JKS
dnia 05.08.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
4
wyjazdy za granice
@ JERZY
dnia 05.08.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
7
Wkoncu.Czarni musza rzadzic
@ ya70
dnia 05.08.2019, 23:09
Ocena
komentarza:
4
Czarni Jasło ponad wszystko !

W przyszłym sezonie derby z cyganami i Sanokiem.
Świat jest piękny :)
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:36
Ocena
komentarza:
1
Walcem w tym roku przejedziemy po tej lidze.
WALCEM !
@ 1910
dnia 05.08.2019, 23:40
Ocena
komentarza:
3
jks !
only jks !
@ iugh
dnia 06.08.2019, 03:08
Ocena
komentarza:
-2
rymanow nr,1 do awansu
@ xD
dnia 06.08.2019, 13:25
Ocena
komentarza:
-2
chyba w przyszłym sezonie z A klasy
@ czarny
dnia 06.08.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
3
będą regularne treningi to będzie forma i awans.
@ czarny
dnia 07.08.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
-2
Nie ma podstaw do optymizmu, za tamten sezon Zarząd powinien podać się do dymisji.
@ Odp
dnia 07.08.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
4
Tylko obecny zarząd wybrany był jak sezon był przegrany, szkoda że nie przybyłeś na walne i nie pomogłeś Nam w budowie drużyny na nowy sezon:) obecny zarząd rozliczy się sam po rundzie, bo cel jest jasny!!
@ kk
dnia 12.08.2019, 08:43
Ocena
komentarza:
0
panie zarządzie kończ i wstydu oszczędż
@ Tylko normalność
dnia 07.08.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
1
Uważam, że Czarni są w stanie skompletować pełny zespół z dobrym bramkarzem +
+ kilku grzejących ławę ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105