Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

Grafika: freepik.com

Wybór wymarzonego zawodu

Chcąc zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć wymarzoną pracę, musimy najpierw zastanowić się nad tym, jaki zawód chcemy wykonywać. Wbrew pozorom nie jest to pytanie, które mogą zadawać sobie wyłącznie maturzyści, ponieważ jako ludzie ciągle się zmieniamy. Dlatego praca, która kiedyś sprawiała nam satysfakcję, obecnie może już nie być kompatybilna z naszymi zainteresowaniami i stylem życia. Nie warto więc zamykać się na jedną branżę, jeśli czujemy, że chcemy zajmować się czymś innym.

Warto zastanowić się, jaki zawód chcemy wykonywać. Możemy w tym celu na przykład przeglądnąć oferty pracy Fast Service w Krakowie. Dobrze jest też zadać sobie takie pytania jak: Czy chcę pracować z ludźmi? Jaki styl życia mi odpowiada? W czym jestem dobry i co lubię robić? Jakie są moje marzenia i cele? Dobrze jest zastanowić się też, jakie elementy obecnej pracy nam się podobają, a jakie nie i na tej podstawie zdecydować, jaki zawód chcemy wykonywać.

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Kiedy już wiemy, czym chcemy się zajmować, musimy zastanowić się, czy spełniamy wymagania pracodawców stawiane kandydatom do pracy na danym stanowisku. Jeżeli tak, wówczas powinniśmy przeanalizować swoje CV i przeredagować je w taki sposób, aby zainteresowało rekrutera. Jeżeli jednak zupełnie chcemy zmienić branżę lub zawód, wówczas powinniśmy najpierw zdobyć niezbędne na danym stanowisku kwalifikacje.

Może się okazać, że będziemy musieli zapisać się na przykład na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe lub ewentualnie kursy bądź szkolenia. Dlatego nie warto od razu rezygnować ze swojej obecnej pracy, a nawet jeżeli zdecydujemy się na taki krok, na czas dopóki nie zdobędziemy wymaganych kwalifikacji, możemy podjąć pracę tymczasową, oferowaną w miejscach takich jak na przykład agencja pracy Fast Service. Wówczas będziemy mogli skupić się na nauce, a jednocześnie zarabiać. Agencje pracy tymczasowej zatrudniają specjalistów w różnych branżach, m.in. spedycyjnej, logistycznej, spożywczej czy elektronicznej W razie potrzeby zapewniają też zakwaterowanie i transport z i do miejsca pracy.

Gdzie szukać wymarzonej pracy?

Jeżeli posiadamy niezbędne kwalifikacje, by móc pracować na wymarzonym stanowisku, powinniśmy zredagować swoje CV i zacząć szukać ofert pracy. Ogłoszenia rekruterów umieszczane są nie tylko na dużych serwisach branżowych, ale także na stronach agencji pracy tymczasowych i na witrynach internetowych poszczególnych przedsiębiorstw. Pamiętajmy, by zawsze dostosować swoje CV do konkretnego ogłoszenia.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 27.09.2023, 07:30
 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657