Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 993 od Nowego Żmigrodu do Samoklęsk

16

Od 23 listopada bieżącego roku na kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla czekać będą czasowe utrudnienia. Na odcinku od Samoklęsk do Nowego Żmigrodu (rejon marketu Biedronka) rozpocznie się jej modernizacja. Zamknięcie drogi potrwa dwa tygodnie.

Informację o czasowym zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Nowy Żmigród (rejon marketu Biedronka) - Samoklęski przekazał główny wykonawca zadania, firma STRABAG Sp. z o.o. Zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji drogi wojewódzkiej nr 993 Pielgrzymka – Nowy Żmigród jest kontynuacją prac zapoczątkowanych w ubiegłym roku przez budowę nowych mostów w Kłopotnicy i Pielgrzymce. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 28 mln zł. Jego liderem jest strona polska, która otrzymała blisko 15 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu województwa podkarpackiego. Wartość robót budowlanych na drodze nr 993 Pielgrzymka-Nowy Żmigród opiewają na 9 651 262,31 zł.

23 listopada bieżącego roku wykonawca rozpocznie prace modernizacyjne na blisko kilometrowym odcinku drogi od Nowego Żmigrodu (przy sklepie Biedronka) do Samoklęsk. Polegać będą one na wykonaniu nowej konstrukcji jezdni na całej jej szerokości. Całkowite zamknięcie drogi potrwa dwa tygodnie.

MD

Napisany dnia: 19.11.2020, 17:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Adam
dnia 19.11.2020, 17:22
Ocena
komentarza:
8
#Na Mickiewicza kolejny wypadek z udziałem motocyklisty.droga zakorkowana...cos wiadomo kiedy inwestycja całej drogi zostanie zrealizowana i kiedy...
Dodatkowo na tym odcinku gdzie wypadek brak oswietlenia lub bardzo kiepskie skoro straz sama oświetla miejsce wypadku
@ Optymista
dnia 19.11.2020, 18:39
Ocena
komentarza:
7
[Komentarz nie na temat]
@ szkieletor
dnia 19.11.2020, 18:54
Ocena
komentarza:
-2
bardzo dobze
@ Azj
dnia 19.11.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
21
I bardzo dobrze że ruszył remont drogi
Droga była w opłakanym stanie.
@ Azj
dnia 19.11.2020, 19:20
Ocena
komentarza:
13
Ta droga jest w kiepskim stanie nadaje się do remontu,
Od Żmigrodu do Gorlic.
@ oro
dnia 20.11.2020, 09:46
Ocena
komentarza:
7
Od Nowego Żmigrodu do Bednarki.Dalej jest ok
@ Dr
dnia 19.11.2020, 19:38
Ocena
komentarza:
11
Bardzo dobrze że ruszyło coś z tą drogą
@ .
dnia 19.11.2020, 20:57
Ocena
komentarza:
-5
28 mln? To co to za droga? Podgrzewana?
@ Fikcja w której żyjemy
dnia 20.11.2020, 08:06
Ocena
komentarza:
1
Koszt budowy 1 km autostrady od podstaw to jakieś 35 baniek. Tu wychodzi za remont 1km drogi wiejskiej jakieś 6 baniek. I tak nieźle jak na lokalny samorząd ;D
@ Temp e dzidy
dnia 20.11.2020, 19:19
Ocena
komentarza:
1
Wartość robót budowlanych na drodze nr 993 Pielgrzymka-Nowy Żmigród opiewają na 9 651 262,31 zł. Trzeba umiec czytac..
@ Hehe
dnia 20.11.2020, 09:31
Ocena
komentarza:
1
Bez przesady, aż tak nie kradną ;) Te 28 baniek to remont od Pielgrzymki do Żmigrodu. Swoją drogą po kiego w artykule liczby. Jak nie wiadomo i tak o co chodzi ¯\_(ツ)_/¯
@ oro
dnia 20.11.2020, 13:15
Ocena
komentarza:
4
Od Bednarki do Gorlic droga jest b.dobra. Tam już Malopolska.
@ Kierowca 810
dnia 20.11.2020, 13:16
Ocena
komentarza:
2
Niektórzy wpisujący głupawe komentarze piszą bzdury pokazując swoją
niewiedzę i ograniczone myślenie na temat, którego absolutnie nie znają.
Jak na przykład piszący kłamstwa "Azj", gdyż droga od Bednarki
do Gorlic już kilka lat temu została wraz z usuwiskami wyremontowana
i na całej długości ma nową nawierzchnię. Tak więc część piszących
komentarze, żeby zaistnieć pisze głupoty i nieprawdę.
@ zyx
dnia 20.11.2020, 16:20
Ocena
komentarza:
1
Droga od Bednarki w kierunku Gorlic została wyremontowana tylko do Rozdziela. Aktualnie trwa remont od Rozdziela w kierunku Gorlic, tak więc nie piszcie, że cała droga od Bednarki do Gorlic jest wyremontowana.
@ Juda
dnia 20.11.2020, 13:26
Ocena
komentarza:
2
bardo dopsze
@ apolityczny
dnia 20.11.2020, 13:52
Ocena
komentarza:
3
Do tej pory remonty tej drogi polegały na częściowe wymianie nawierzchni ,raz tu,raz tam z powodu pęknięć i powstałych kolein.Przez wiele lat było to wystarczające,gdyż użytkownikami dróg byli furmanki i lekkie samochody.Teraz takie remonty,to wyrzucanie pieniędzy w błoto.Bez wzmocnienia (wymiany) podbudowy,po kilku miesiącach powstaną kolejne pęknięcia,a latem koleiny.Nie znam zakresu tych robót,ale sądzę,że podbudowa nawierzchni wzięta jest pod uwagę...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105