Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czy dojdzie do zamknięcia trzech szkół w gminie Osiek Jasielski?

85

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Świerchowej została poruszona sprawa reorganizacji szkolnictwa na terenie gminy Osiek Jasielski. W trzech miejscowościach tj. w Załężu, Mrukowej i Świerchowej szkoły są zagrożone likwidacją...

Przed samorządem gminny Osiek Jasielski stoi trudna decyzja. W Piątek odbędzie się sesja, na której radni podejmą wstępną uchwałę intencyjną w sprawie zamknięcia trzech placówek oświatowych. Jeżeli dojdzie do reorganizacji, uczniowie klas 4-6 ze szkoły w Mrukowej (obecnie 29 osób), będą uczęszczać do placówki w Samoklęskach, a dzieci z miejscowości Załęże (33 osoby) oraz ze Świerchowej (45 osób) przejdą do Zespołu Szkół Podstawowych w Osieku Jasielskim.

- Na terenie naszej gminy, mamy na dzień dzisiejszy jedno duże gimnazjum oraz sześć szkół podstawowych. Są to szkoły bardzo małe, gdyż w miejscowości Mrukowa jest 29 dzieci w tym 10 to zerówki, gdzie nie obejmuje subwencja oświatowa. Szkoła w Świerchowej ma 45 dzieci, gdzie jest 10 dzieci z zerówki i szkoła w Załężu 33 dzieci. Temat bardzo przykry dla rodziców, nauczycieli i dla organu prowadzącego, gdyż wiąże się to z różnego rodzaju opiniami stron, ale zobaczymy na najbliższej sesji jaka zostanie podjęta uchwała o zamiarze reorganizacji tych szkół. Oczywiście, brzmi inaczej, o likwidacji, a później będą powołane filie w tych miejscowościach - powiedział Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski.

Jaki jest powód likwidacji?

Placówki oświatowe pochłaniają ponad 50% wydatków gminy. Subwencja oświatowa na ucznia zdaniem wójta wcale nie jest taka wysoka, bo tylko 7200 złotych.

- Wydatki na oświatę w gminie Osiek Jasielski kształtują się na poziomie 50%  budżetu całej gminy. Jest to wydatek największy, jaki gmina płaci rocznie z budżetu. Głównym czynnikiem reorganizacji jest spadająca ilość dzieci. Ekonomia jest czymś nieubłagalnym. Z roku na rok jeżeli polityka rządu się nie zmieni, będzie coraz gorzej. Subwencja w przeliczeniu na 2010 rok wynosi na ucznia 7900 zł. Wydawałoby się bardzo dużo. Wynagrodzenia dla nauczycieli kosztowały 2.571.000 złotych w 2007r., tak w 2011r. to jest 3.658.000 złotych. Przez 4 lata wzrosło to o ponad 1 mln zł. Niestety, my musimy to realizować - dodaje Pykosz.

Jakie jest stanowisko radnego z miejscowości Świerchowa w tej sprawie?

- Ja będę wnioskował za zostawieniem tych szkół i zastanowieniem się nad innymi rozwiązaniami, które dopiero mają być zaproponowane. Argumenty przedstawione na dzisiejszym spotkaniu prezentują tylko i wyłącznie kwestie związane z terytorialnym usytuowaniem szkół. Trudno w tym momencie operować jakimikolwiek decyzjami, ponieważ wszelkie zmiany są tylko do zaproponowania przez Pana wójta i skarbnika. Będę starał się na sesji przekonać i będę usilnie przedstawiał argumenty pokazujące daną sytuację - komentuje Konrad Michnal, radny miejscowości Świerchowa.

(icz)

Reklama

Komentarze: 85

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ liza
dnia 26.02.2012, 18:57 · Zgłoś
wójt gminy w osieku dba tylko o swoją kase i nowe podwyszki żaden z radnych mu nie podskoczy bo im tesz podwyzke i spokój ??? Radny z Mrukowej Daniel Socha to cała rodzina w gminie i siedzi na uszach ??? Za tamtego wójta było pracowników 28 a teraz naprzyjmował 53 ??? to może tam niech poszuka oszczędności a nie na dzieciach
Odpowiedz
3
@ aaaa
dnia 02.03.2012, 16:54 · Zgłoś
nie oczerniajcie
Odpowiedz
3
@ bb
dnia 04.03.2012, 21:49 · Zgłoś
z tego co wiem to tylko jego mama pracuje a nie "cała" jego rodzina. Jeśli masz coś do niego to powiedz mu to prosto w oczy, bo moim zdaniem za jego kadencji coś sie w tej wiosce zmieniło na lepsze!!!
Odpowiedz
3
@ pepek
dnia 05.03.2012, 14:30 · Zgłoś
liza poszukamy cie porozmawiamy z toba ale ty chyba do szkoly chdzilas na w-f bo pisac to ty nie potrafisz [...] w 100%
Odpowiedz
3
@ DZIEJE CI SIĘ COŚ ?
dnia 05.03.2012, 21:00 · Zgłoś
Do liza: skoro jesteś tak dobrze poinformowaną osobą i wiesz kto w gminie na uszach siedzi, to po co stawiasz pytajniki? Daniel S. chętnie przyjmie Cię na audiencję i powie, kto pracuje w Urzędzie Gminy z jego rodziny. Z tego co wiem to w gminie pracuje ponad 30 osób a nie 53??? A ty jesteś chyba jedną z osób, która tam chciała pracować, a teraz piszesz bzdury.
P.S. Skoro znasz Pana Daniela S. to go poproś, na pewno Ci załatwi :-) ... prace interwencyjną
Odpowiedz
0
@ CIEKAWSKI
dnia 13.02.2011, 21:25 · Zgłoś
a ja sie pytam dlaczego szanowny pan [...] nie zamknie szkoly na pielgrzymce?
Odpowiedz
0
@ niko
dnia 14.02.2011, 10:36 · Zgłoś
nie zamyka szkoly na pielgrzymce bo by go na [...] wywiezli
Odpowiedz
0
@ UCZEN!
dnia 13.02.2011, 17:03 · Zgłoś
NIEZAMYKAJCIE!
Odpowiedz
0
@ ???????
dnia 13.02.2011, 11:50 · Zgłoś
A JA SIE PYTAM? DLACZEGO SZANOWNY PAN WOJT NIE POMSLAL O TYM ABY ZAMKNAC SZKOLE NA PIELGRZYMCE? NO DLACZEGO?:)
Odpowiedz
0
@ ziome
dnia 12.02.2011, 23:19 · Zgłoś
Szkoły zamykaja a POLICJA sie bawia nowa Alfa Romeą!MAFIA!
Odpowiedz
0
@ niuńka
dnia 12.02.2011, 14:48 · Zgłoś
z takim wójtem to do [...] ,
Odpowiedz
0
@ zainteresowany
dnia 12.02.2011, 14:01 · Zgłoś
Dlaczego nik nić niepisze o tym że Wójt wycofał się pomysłu liwidacji szkół. Media były obecne na sesji czyżby milczały z jakiegoś powodu.
Odpowiedz
0
@ ---
dnia 12.02.2011, 13:25 · Zgłoś
wszystkie zakłady pracy zamknijcie
Odpowiedz
0
@ do PPP
dnia 12.02.2011, 11:35 · Zgłoś
Dawniej jak ktoś nie dostał się na jakieś porządne studia, dobry kierunek to poszedł na nauczyciela
Odpowiedz
0
@ ppp
dnia 11.02.2011, 23:22 · Zgłoś
Jak zwykle biedaki licza kasę tyle ze nie swoją....trzeba było się uczyć a nie na wagary buraki chodzić
Odpowiedz
0
@ Bodi
dnia 11.02.2011, 17:04 · Zgłoś
Niech żyje Polska!Mniejszości do swojej pozycji!
Odpowiedz
0
@ nikt
dnia 11.02.2011, 14:00 · Zgłoś
I cóż tu pisać szkoła w świerchowej powstała jeszcze za ceszrza [...] Józefa a dbał on o to żeby ludzie [...] nie były tak jak o i kolej zadbalna tym terenie by do widnia jezdzic mogli a teraz ludzie "są światłe intermeta majom" to na co im szkoły zaborca lepiej dbał o interesy polaków niż robią to nasi włodarze- cóz jeden z carów tak skazał: podwładny ani na jote nie moze byc mądrzejszy od przełozonego-[...] łatwiej rządzić~!
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 11.02.2011, 13:53 · Zgłoś
Wójt to niech się w końcu weźmie za tą dyrektorkę z zawadki osieckiej, bo co z tego ze kasę z ue wyciągnęła, skoro dzięki niej dzieci wchodzą wszystkim na głowę,a ona sama zastrasza rodziców i nauczycieli!!!
I do tego podgląda na lekcjach, a to jest zabronione!!! Kuratora na nią nasłać, [...] [...] , już dość sobie pieniędzy przywłaszczyła, ale pewnie z wójtem się dzieli, to za nią w ogień pojdzie. Panie wójcie - ZAJMIJ SIĘ SPRAWĄ PANI DYREKTOR Z ZAWADKI OSIECKIEJ, bo jak w końcu ktoś to poruszy w kuratorium, to i pan może wiele na tym stracić!!!
Odpowiedz
-1
@ zastraszony rodzic
dnia 15.02.2011, 12:23 · Zgłoś
Do członka klubu AA.Właśnie Zawadka jest po wizytacji.Pani Dyrektor otrzymała ocenę wyróżniającą, a szkoła należy do dziesiątki wyróżniających się szkół na Podkarpaciu. Protokół do wglądu w siedzibie szkoły.Jak w tych Samoklęskach zazdroszczą. Chorzy ludzie....
Odpowiedz
0
@ l
dnia 11.02.2011, 13:22 · Zgłoś
Wyobraźmy sobie "Kartę nauczyciela" obowiązująca każdego obywatela. Urzędnik pracuje 8 godzin przez piec dni w tygodniu,gdyby obowiązywała go wspomniana Karta na to jedno stanowisko potrzeba by zatrudnić czterech urzędników.Koszty wzrosły by czterokrotnie.I tak jest w szkołach,Polscy nauczyciele pracują najmniej w UE.Róbmy tak dalej panie Tusk Gratulacje z rozdawania kasy bez egzekwowanie jakości pracy i podwyższenia czasu pracy o którym mówi się od 20lat.Nie wspomnę o poziomie nauczania.Efekty było widać zaraz po wejściu nowej matury.Słuchajcie dalej bzdur opowiadanych przez nauczycieli.Przecież każdy ma znajomego nauczyciela czy sąsiada,inie widzicie ile pracują.
Odpowiedz
0
@ nikt
dnia 11.02.2011, 14:31 · Zgłoś
taa polscy nauczyciele najmniej w unii pracuja moja kumpela w niemczech jest belferka pracuje 15 godz tyg (pół etatu) na ręke dostaje 1900euro czytaj dwa tysiące dwieście euro netto! czyli jakieś 8000tys. na nasze plus rodzinne na dwoje dzieci a tu belfer dostaje średnio stazysta-900zł czyli230 euro netto za min. 19 godzin tygodniowo bo jak ma mniej godzin to dostaje proporcjonalnie mniej a dyplomowany z 25 letnim stażem okolo 2500 zl czyli jakis 600-650 euro
nie zpominajcie o starym przkleństwie: obyś cudze dzieci uczył i niech sie wam trafi w rodzinie belfer a zwłaszcza dziecko nim zostanie do do śmierci własnej będziecie go utrzymywać
Odpowiedz
0
@ KES
dnia 11.02.2011, 14:34 · Zgłoś
ZLIKWIDOWAĆ KARTĘ NAUCZYCIELA I BĘDZIE SPOKÓJ
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 11.02.2011, 16:12 · Zgłoś
Żaden nauczyciel nie przyzna się ile pracuje i ile zarabia. Przyjrzyjcie się w końcu pracy urzędników samorządowych.Czasy kiedy mowiło się że urzednik pracujący 8 godz dziennie 5 dni w tygodniu poświeca na picie kawy i pogaduszki 50 % czasu, dawno się zmieniły. Realizacja coraz to nowych zadań, inwestycji, pozyskiwania środków z UE, rozliczania projektów...itp Myślicie że kto się tym zajmuje? Urzędnicy pracują oficjalnie 8 godzin dziennie. Nieoficjalnie - nie sposób policzyć, zostawanie po godzinach, praca w domu....itp Czasy się zmieniły!!! I sprostowanie odnośnie zarobków P. Pykosza. Nie wypiisujcie bzdur ze zarabia po 12 tys zł. jest udostępniona ostatnia uchwała rady gminy w tej sprawie. policzcie ile faktycznie Wójt zarabia .Reorganizacja szkół tak czy siak musi kiedyś nastąpić. To nieuknione. To nie dotyczy tylko gminy Osiek. W całej Polsce tak jest. Samorządy nie poradzą sobie z tak dużym obciążeniem finansowym. Chylę czoła samorządom które znajdą wyjście zadowalające każdego z mieszkańców
Odpowiedz
0
@ lekarz
dnia 11.02.2011, 18:53 · Zgłoś
nikt im narazie nie broni wyjechać. ja wyjechałem i całkiem dobrze się mam. a takie przeliczanie z euro na złotówki to jest bez sensu bo koszty utrzymania i wynajmu są wyższe za granicą niż w polsce, więc takie liczenie to mija się z celem

ale fakt faktem że lepiej się żyje :)

Pozdrowienia z GB.
Odpowiedz
0
@ dod
dnia 12.02.2011, 01:32 · Zgłoś
Twierdzisz że stażysta ma 900 na rekę to mniej niż najniższa krajowa i najniższa ustawowa na tym stanowisku. belfra w rodzinie mam i to nie jednego i widzę jak wychodzą do pracy i wracają po trzech godzinach.
Odpowiedz
0
@ kinia
dnia 19.11.2011, 20:55 · Zgłoś
a wiesz ile godzin ponadto pracują ? Chyba, że nie przykładają się do pracy.
Odpowiedz
0
@ Ashin
dnia 11.02.2011, 12:48 · Zgłoś
Następna pokręcona reforma. Zlikwidujmy szkoły bo nie ma kasy na utrzymanie , ale przenieśmy tylko uczniów 4-6 klas.Dzieci od przedszkola do 3 podstawówki są zbyt małe żeby same dojeżdżały do szkoły same , wie obowiązkiem wójta jest zapewnienie im dojazdu z opiekunem ( bus + opiekun = koszt).A rodzicom dzieci będzie łatwiej ( lepsze połączenie komunikacyjne szczególnie podczas zimy) wysłać do innych szkół. Świerchowa do Zarzecza ,Załęże do Dębowca ,a raz z uczniami pójdą pieniążki do innej gminy.Dziwny to gospodarz co sam sobie kase odbiera :)
Odpowiedz
0
@ u
dnia 11.02.2011, 11:41 · Zgłoś
Taka jest prawda ze mlodzi niechca miec dzieci z braku pracy w naszym regionie,wiekszosc mlodych pracuje za granica lub w innych miastach polski.Zggadszam sie z tym ze nie oplaca sie utrzymywac szkoly tylko dla pracy nauczycieli tylko szkoda tych dzieci co beda musialy dojezdzac.
Odpowiedz
0
@ Wydra
dnia 11.02.2011, 11:26 · Zgłoś
To PO i PSL likwidują szkoły bo zmienili ustawę o finansach publicznych i postawili samorządy pod ścianą!!
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 11.02.2011, 10:53 · Zgłoś
Podobno Wójt wycofał się w ostatniej chwili z likwidacj szkół (niepewna informacja).
Odpowiedz
0
@ mickiewicz
dnia 11.02.2011, 10:37 · Zgłoś
do' bw' dyrektor zarabia tyle samo co wójt?? to ty chyba masz żle pod kopułą , dyrektor jak dobrze zap... to ma maks 3000 a wójt .. to sam wiesz
Odpowiedz
0
@ a zegar tyka
dnia 11.02.2011, 07:33 · Zgłoś
Wójt specjalnie na początku kadencji te szkoły likwiduje - bo wie że za 4 lata przy następnych wyborach wszyscy o tym zapomną!
Odpowiedz
0
@ do obserwator
dnia 11.02.2011, 06:22 · Zgłoś
Masz rację ktoś powinien za to odpowiedzieć, winni to rząd z Wiejskiej w Warszawie - cztytaj PO i PSL.
Odpowiedz
0
@ do tych co nie mają pojęcia
dnia 10.02.2011, 22:39 · Zgłoś
zamykaja szkołę w załęzu swierchowej i mrukowej tylko czy ktos z was tu mądrych wie ze są to szkoły do ktorych naj mniej sie dopłaca?np w swierchowej dopłaca sie rocznie 50 tys zł a a w pielgrzymce ktorej jest 0 3 dzieci więcej 3 razy tyle.jeszcze jedna sprawa...np w swiuerchowej juz od kilku lat lekcje w klasie 4,5 i 6 sa łączone a np w pielgrzymce kazda klasa ma osobno i jest tyle samo dzieci.czy nie mozna oszczędności szukać w inny sposób???zastanówcie sę przemądrzałę gbury!!!
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 10.02.2011, 21:46 · Zgłoś
Nie opchodzi mnie,że zamykają te szkoły.Mam Tylko jedno pytanie.Po co były remontowane te placówki?Najpierw szkoła w Załężu,potem w Mrukowej a na koniec dach w świerchowej.Wiadomo ,że część pieniedzy jest pozyskana z UE ale to właśnie ona powinna teraz najbardziej się przyjrzeć poczynaniom gminy i ktoś powinien za to ponieść kare.Wg mnie jest to czyste marnowanie pieniędzy,chociaż jest dużo placówek które potrzebują pieniędzy(domy dziecka itp.
Proponuję więc napisać petycjędo pana premiera ajak to nie pomoże do Brukseli.Myślę,że zainteresuję ich to marnotractwo.Pozdrawiam i walczcie,bo zamknąć nie sztuka gorzej znów coś stworzyć.
Odpowiedz
0
@ nowa
dnia 10.02.2011, 21:16 · Zgłoś
Ludzie !!!
Jak młode małżeństwa bedą miały po 3 lub 4 dzieci to szkół nie trzeba będzie zamykać ale póki co nie maja wcale ewentualnie 1 dziecko wiec trudno utrzymywać szkoły w których jest 40 dzieci. Zaden nauczyciel nie wezmie mniej pieniedzy bo ma w klasie 5 dzieci a nie 25.
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 10.02.2011, 21:00 · Zgłoś
HEhe Sz.p Stanisław kościelny przeganiał mnie ze stadionu za dawnych lat. A potem dziwi sie że sport po[...]da :)
Odpowiedz
0
@ w11
dnia 10.02.2011, 20:52 · Zgłoś
Panie Wójcie gdzie znajdą prace nauczyciele, tym nie należy się przejmowac przekflifikują się to mondrzy ludzie dadzą sobie radę
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 10.02.2011, 20:50 · Zgłoś
uważam, że szkoły nie powinny być zamykane..mimo, że jest w nich po takiej 'garstce' osób. Dzieci mają blisko i rodzice nie muszą martwić się o dojazd dziecka, bo może i samo pójść. A jeśli będą mieć chodzić do Osieka, to będą musiały jeździć kursowymi autobusami..Osobiście uważam, że są to za małe jeszcze dzieci, by można było je tak wysłać..
Odpowiedz
0
@ palacz w kotłowni
dnia 10.02.2011, 20:28 · Zgłoś
Zamykać i już!!
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 10.02.2011, 20:23 · Zgłoś
Zamiast tyle gadać to lepiej by było gdybyście się zaczęli rozmnażać w myśl zasady: w każdym kątku po dzieciątku! :P
Odpowiedz
0
@ osiek
dnia 10.02.2011, 20:22 · Zgłoś
Najważniejsze że pielgrzymki nie zamykają. Przecież tam chodzi tylu uczniów co do Świerchowej.
Odpowiedz
0
@ bw
dnia 10.02.2011, 20:12 · Zgłoś
....dyrektor podstawówki zarabia niewiele mniej niz wojt...więc sie nie czepiajcie znowu kasy...
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 11.02.2011, 11:16 · Zgłoś
Ciężko synu czy córko w poprzednim wcieleniu musiałaś czy musiałeś zgrzeszyć, że Bóg cię pozbawił rozumu :D
Odpowiedz
0
@ ms
dnia 10.02.2011, 19:43 · Zgłoś
Zwróćcie uwagę wójtowi, że w 2012, czyli już za rok do pierwszych klas trafią równolegle siedmiolatki rodziców, którzy nie zgodzili się posłać swoich dzieci wcześniej do szkoły (właściwy rozwój psychiczny i emocjonalny dzieci jest dla nich ważniejszy niż cel ekonomiczny rządu) i przymusowo objęte obowiązkiem szkolnym sześciolatki. Czy wójt i skarbnik przeprowadzili analizę, czy te wszystkie dzieci zmieszczą się po likwidacji szkół. Ten wyż jeśli ustawa nie zostanie wycofana (prowadzi ona do obniżenia poziomu edukacji, gdyż programy zostały dostosowane do możliwości sześciolatków a ilość lat obowiązkowej nauki nie została zwiększona przejdzie przez wszystkie szczeble edukacji.
Odpowiedz
0
@ majak
dnia 10.02.2011, 19:34 · Zgłoś
a wójt spokojnie bierze 11.000 tys co miesiąc i ma to gdzieś
Odpowiedz
0
@ jak?
dnia 10.02.2011, 19:20 · Zgłoś
Jak nauczyciel pracuje 2,5 godz. dziennie to na zajęcia od 7-mej do 15-tej potrzeba ich trzech czyli spore pensum razy trzy. Prosty przelicznik.Zwolnić wszystkich, ustanowić uczciwe warunki pracy i zatrudnić od nowa chętnych do pracy z młodzieżą bo inaczej się nie da.
Odpowiedz
0
@ gdzie?
dnia 10.02.2011, 22:42 · Zgłoś
skąd masz ten kalkulator. chętnie go pożyczę , może po przeprogramowaniu będzie liczył w drugą stronę (ale kas,e, a dla wiadomości nauczyciel pracuje 40 + 2 godzin tygodniowo co daje 168 godzin miesięcznie, czy ustawowo więcej pracujesz jeżeli tak to zmień pracę na NAUCZYCIEL
Odpowiedz
0
@ ?????
dnia 12.02.2011, 01:27 · Zgłoś
Gdzie nauczyciel pracuje 168 godzin?, bo na pewno nie w szkole i dla szkoły. Zapamiętaj jedno,ze zapis w karcie nauczyciela o 40 h pracy to fikcja.Jak można pracować 15 h zegarowych na lekcjacha resztę poświęcać na dokształcanie? Jakie i gdzie????
Odpowiedz
0
@ anty
dnia 10.02.2011, 19:18 · Zgłoś
nie likwidować szół tylke zlikwidować tego co to wymyślił,,,,
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 10.02.2011, 19:16 · Zgłoś
biorąc pod uwagę Załęże i Świerchową to rodzice pewnie swoje pociechy poślą do Dębowca i Zarzecza. Troszke bliżej niż do Osieka, a co za tym idzie to okolo 70 dzieci w póżniejszych latach zrezygnuje z gimnazjum w osieku, wiec i to upadnie;p
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 10.02.2011, 19:06 · Zgłoś
[...] ty się lepiej strzeż bo na następną kadencję [...] z krzesła wójta jak tak dalej będzie wielki panie wójcie...
Odpowiedz
0
@ kurator
dnia 10.02.2011, 19:02 · Zgłoś
Młode mamy do roboty noce są długie można powiększyc ilstan dzieci i nie będzie zamykania szkół, bo na każde dziecko gmina dostaje kase. Co na to pedagodzy nie protestują bo są przemenczeni bo mają w klasie kilka dzieci.
Odpowiedz
0
@ Rychu
dnia 10.02.2011, 18:55 · Zgłoś
To już chyba nauczanie indywidualne .19 uczniów w klasach 4-6 to wypada po 6 z kawałkiem.A ilu nauczycieli i personelu pomocniczego ta szkoła zatrudnia. Tego nikt nigdy nie uciągnie,Wiem, ze rodzice chcą by dzieci miały szkolę blisko. Ale ten nowy ustrój i wszechobecna wolność/czytaj ekonomia/ kosztuje.Gdzie jesteś komuno ?? Wróć !!!Czekamy. Na wszystko były pieniądze.
Odpowiedz
0
@ bolo
dnia 10.02.2011, 18:53 · Zgłoś
Do kogoś z gminy OJ- przestań nudzić z tymi zarobkami, widać że zazdrościsz, jak jesteś taki mądry to startuj na wójta i zrzeknij się kasy.
Odpowiedz
0
@ rt
dnia 10.02.2011, 18:43 · Zgłoś
Niech pilnie zlikwidują "kartę nauczyciela" i problem oświaty zostanie w znacznym stopniu rozwiązany. Podobna sytuacja jest w całej Polsce. Jak ktoś pisze, więcej pracowników niż uczniów.Może jeszcze tak źle nie jest, ale na to się zanosi. Niby niż demograficzny, a zatrudnienie w oświacie o 30% wyższe.
Odpowiedz
0
@ mickiewicz
dnia 10.02.2011, 18:39 · Zgłoś
a z jakiej partii startował jak nie z pis!!! ale przecież z tonącego okrętu się ucieka..
Odpowiedz
0
@ mickiewicz
dnia 10.02.2011, 18:37 · Zgłoś
ciekawe dlaczego przed wyborami o tym nie wspomniał. na szkołę żałują pieniędzy a w gminie przed wyborami "podobno " podwyżki były.. ciekawe, a zresztą za 12 tyś to można z 5 nauczycieli opłacić
Odpowiedz
0
@ ?
dnia 11.02.2011, 13:09 · Zgłoś
Dwóch najwyżej,pracujących cztery razy mniej!
Odpowiedz
0
@ Powtórka
dnia 10.02.2011, 18:21 · Zgłoś
Powtrórka z działań Gminy Tarnowiec, Kołaczyc i innych gmin. Polityka prorodzinna tego i poprzednich rządów, a raczej jej totalny brak, spowodowała wyludnienie szkół, falę emigracji za pracą i szereg problemów, które dopiero nastąpią. Śmieszne jest zatem robienie szumu, że buduje się Orlika, otwiera szkołę wyższą dla dzieci czy robi się place zabaw. Pytanie podstawowe: dla kogo? Dla starzejącego się społeczeństwa. Dzieci do szkół wyższych, a [...]ków na place zabaw? Pomieszanie z poplątaniem. "Liczy się gospodarka, [...]!” - pod tym hasłem Bill Clinton wygrał w 1992 kampanię prezydencką. Dedykuję to władzy miasta, powiaty, gmin. Inne działania niż rozwój gospodarki, przemysłu i inwestycje w tym kierunku to zabawa w rządzenie, a na pewno nie realizowanie zadań samorządu tj. zaspokajanie potrzeb gminy. A najważniejsza potrzeba to praca a nie bzdety i dyrdymały.
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 10.02.2011, 18:19 · Zgłoś
ale wszyscy macie problem. dajcie spokój do przesady jest aby na szkołe wydawac tyle kasy do której chodzi ok 30 osób bo w innej mogą miec dużo lepsze warunki....
Odpowiedz
0
@ fh
dnia 10.02.2011, 18:15 · Zgłoś
wszystkie szkoly zamknac bo i tak tam nie ma pracy la wykwalifikowanych ludzi z pasjami - nauczyciel
Odpowiedz
0
@ buli
dnia 10.02.2011, 17:31 · Zgłoś
szkoda zamykać tych szkół przemyślcie jeszcz raz tą decyzję
Odpowiedz
0
@ das
dnia 10.02.2011, 17:03 · Zgłoś
Bodi, ależ ma, z czyjej listy startował? W tym przypadku akurat dobrze mówi, utrzymywanie takich szkol jest po prostu bez sensu...Szkoły w Osieku i Samoklęskach bez problemu przyjmą tych uczniów.I dajcie w końcu spokoj zarobkom tych wójtów... Ale prawdą jest że dwa stadiony sa rozkopane i nieskonczone...
Odpowiedz
0
@ mario
dnia 11.02.2011, 07:30 · Zgłoś
a dlaczego to mamy "dać spokój tym zarobkom wójtów"??? bo jak nie damy spokoju to będziemy "tam gdzie było kiedyś ZOMO"? (jak mawia prezes Jarosław K.) :)) hehe
prawda jest taka że tak jak likwiduje się teraz malutkie szkółki w których kasa marnowana jest na zbędną biurokrację tak samo powinno się zlikwidować malutką gminę Osiek Jasielski a wsie włączyć do gmin Nowy Żmigród i Dębowiec. wtedy oszczędzilibyśmy i na zarobkach wójta i całej jego "świty" a nie na kształceniu naszych dzieci!!!
moja propozycja - zlikwidować gminę Osiek Jasielski!
Odpowiedz
0
@ do kogoś z gminy OJ
dnia 10.02.2011, 17:03 · Zgłoś
Ja myślę , że gdyby odebrał pensję Wótowi to można by było jeszcze do tego co mówisz wybudować lotnisko i zalew w Myscowej. Wójt zapewne za friko będzie odpowiadał za budżet gminy a ty będziesz też za darmo go krytykować.
Odpowiedz
0
@ ;)
dnia 10.02.2011, 17:02 · Zgłoś
w samoklęskach stadion bo szp. stanisław nie jest kościelnym i nie ma co robić a tak to by dzieci po przeganiał bo się ciepło robi na zewnątrz
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 10.02.2011, 17:01 · Zgłoś
jak to nie ma nic wspólnego z tą partią?? a z jakiej parti startował na wójta?? tak o sobie wymyślił złodziejskich PISorów??
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 10.02.2011, 16:55 · Zgłoś
fajnie to w mrukowej więcej osób w szkole pracuje niż jest uczniów w podstawówce
Odpowiedz
0
@ Bodi
dnia 10.02.2011, 16:36 · Zgłoś
Tylko nie piszcie,że [...] jest z PIS-u bo on nie ma nic wspólnego z tą partią!
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 10.02.2011, 18:07 · Zgłoś
ha,ha,ha
Odpowiedz
0
@ ABC
dnia 10.02.2011, 19:00 · Zgłoś
No z PiS-em haha napewno nic zupełnie nic haha!!!
Odpowiedz
0
@ hjk
dnia 11.02.2011, 06:30 · Zgłoś
Już PiSowcy wyrzekają się PiSu? A może nigdy tej zarazy w Jaśle nie było?? Tak jak i ZChN-u??

[...] to PiSowiec, tak jak i wielu innych, choć teraz mówią, ze musieli należeć, bo ich zmuszali. Ci sami ludzie przed 1990, to samo mówili o PZPR. Choć z dwojga złego, lepsze PZPR ??
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 11.02.2011, 07:24 · Zgłoś
zupełnie nic :))) tylko startował z jej ramienia na wójta :)))
Odpowiedz
0
@ ABC
dnia 10.02.2011, 16:35 · Zgłoś
Mam pytanie ??? Czy pan wójt przed wyborami mówił o likwidacji małych szkół ??? Czy o tym zaczął mowic dopiero po wygranych wyborach ???
Odpowiedz
0
@ ktos z gminy OJ
dnia 10.02.2011, 16:29 · Zgłoś
ludzie to jest prosty przelicznik... wójt zarabia ok 12tys na miesiąc co w ciągu roku daje nam 12x12tys= ok 144 tys zł a więc zaraz po oświacie największym wydatkiem jest angaż Pana Pykosza. jak pan wójt z tej kasy zrezygnuje to znajdą się pieniądze na wszystko w gminie... na takie inwestycje jak np ukończenie stadionu sportowego w Samoklęskach, ukończenie obiektu w Osieku (zgodnie z projektem) droga łącząca Świerchową i Samoklęski i wiele innych rzeczy. pytając wójta czy są środki na jaki kolwiek cel to mówi że są... następnie idziemy do pana skarbnika a ten facet mówi nam że gmina nie ma żadnych pieniędzy... to ktoś tu kłamie... ciekawe ile wynosi zadłużenie Gminy Osiek Jasielski szacowany na rok 2011...??
Odpowiedz
0
@ mira
dnia 10.02.2011, 18:59 · Zgłoś
Gdyby 144 tyś zł./jak liczysz/ miało rozwiązać wszystkie problemy w gminie /jak piszesz/ to gratuluje poczucia humoru, albo współczuje otępiania umysłowego.
Odpowiedz
0
@ buchalter
dnia 10.02.2011, 19:49 · Zgłoś
Czytam i widzę. UWAGA w 2009/wg oświadczenia BIP/dyrektor szkoły w Załężu /33 uczniów/ zarobiła 55.235,78,dyrektor w Mrukowej /19 uczniów/ zarobiła 43.717,99, dyrektor Świerchowej zarobił 49,970,03.dyrektorka Zawadki Osieckiej - 60.554.57.Poza tym jeszcze wszyscy pobierali z umowy zlecenia. Do tego Pani z Zespołu szkól która obsługuje finansowo ciało pedagogiczne ponad 46 tyś. A teraz podwyżki za 2010 i 2011 rok.Za te pieniądze z Załęża do Osieka /2,6 km./można każdego ucznia przewieść pojedynczo samochodem i jeszcze zostanie. A gdzie koszt pozostałych nauczycielek, woźnej /ych/, prąd, opał, podatki.Takie szkoły jest ich kilka, siedlisko dobrze płatnych posad z pensum godzinowym w tygodniu i kilkumiesięcznym urlopem w roku - nie ma sensu. Nikt, nigdy tego nie udźwignie.A teraz policzcie tylko dyrektorów ZA 2009 ROK, przeliczcie przez wskaźnik podwyżek dla ciała i wam wyjdzie ile nas kosztują takie szkółki.
Odpowiedz
0
@ gosia
dnia 11.02.2011, 06:10 · Zgłoś
To są zarobki brutto.Myślę,że nie chciałbyś/abyś tej odpowiedzialności dyrektorów szkół,nawet za takie pieniądze.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 11.02.2011, 06:26 · Zgłoś
Zróbcie mu w gminie Egipt... referendum na jesień i po sprawie. PiS end!!!
Odpowiedz
0
@ mario
dnia 11.02.2011, 07:22 · Zgłoś
śmieszne to jest to że wójt malutkiego Osieka Jasielskiego zarabia więcej niż burmistrz Jasła!
Odpowiedz
0
@ XYZ
dnia 11.02.2011, 07:54 · Zgłoś
Ja chodziłem 8 lat na piechote 2,7 km do podstawówki zima lato i nikt mnie nie woził. To chyba rozsądne byłoby kupić [...] i wynająć na etet kierowcę i wszystko załatwione - no a oszczędności oczywiście na podwyżkę dla wójta i radnych. Nalezy zapytać tych co otwierali te szkoły czy sie zastanowili nad tym co robią???
Odpowiedz
0
@ buchalter
dnia 11.02.2011, 10:29 · Zgłoś
Wiem, że nauczyciel (z pasją)to trudny zawód, ale dzieci na wsi są spokojniejsze niż te miastowe.Nigdzie nie jest lekko i przy mniejszych zarobkach (netto, brutto)też odpowiedzialność duża (czasami za Życie).Pisze to w kontekście kosztów utrzymania szkół, a nie urągania nauczycielom.
Odpowiedz
0
@ Jola
dnia 11.02.2011, 10:31 · Zgłoś
To pewnie trzeba by wrócić do komuny. Oni stawiali na szkoły i naukę. Dzisiaj stawiają na wykonującego czynności.
Odpowiedz
0
@ cujsik
dnia 10.02.2011, 16:26 · Zgłoś
Nie zamykajcie szkół !!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.