Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

174

W chwili, kiedy w Polsce trwa publiczna dyskusja na temat negatywnych zjawisk w Kościele katolickim, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

 fot. pixabay.com

Kilka dni temu w sieci pojawiły się wstrząsające wyznania mieszkańców Tarnobrzega na temat jednego z księży, który w latach 80. ubiegłego wieku przygotował dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Ożyły wspomnienia z tamtych czasów, kiedy ów katecheta na lekcjach religii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. - Ksiądz brał ulubione dziewczynki na kolana, a potem je głaskał, drapał, po prostu macał. Za wysokim biurkiem był dość dobrze zasłonięty, więc i w okolice miejsc intymnych wędrował - opowiada świadek tamtych wydarzeń, który prosił o anonimowość. - "Afera" wybuchła, gdy jedna z mam którejś z dziewczynek zauważyła podczas prania krwawe plamy na bieliźnie swojej córeczki. Było to tuż przed komunią. Ksiądz poprowadził nas do tego sakramentu, po czym cichcem go usunięto, a właściwie przeniesiono z naszej parafii do innej. Klasycznie "zamieciono sprawę pod dywan" – dodaje. Ale to niejedyna osoba, która pamięta to, co działo się 34 lata temu w sali katechetycznej przy kościele.

- Wielu z nas nie daje spokoju obraz z tamtych lat. Jakkolwiek to zabrzmi - widok żartującego z dziećmi księdza, trzymającego rękę pod bluzką dziewczynki pamięta się po latach dokładnie tak samo, jakby to było wczoraj. Trudno z tym żyć kiedy ma się dzieci. Wiem jak to teraz wygląda. "Nagle sobie przypomnieli, po latach" - to nie prawda. To siedzi głęboko i z czasem naprawdę ciąży. Myślę, że na dniach sprawy przyjmą obrót bardziej dynamiczny. Jedna z osób bezpośrednio pokrzywdzonych złoży zeznania – być może też inne – podkreśla kolejny świadek. - My dzisiaj mamy po 42 lata, rodziny, ułożony świat. Dla wielu osób to wstydliwy temat. Oczywiście pojawił się też bardziej drastyczny wątek w tamtym czasie. Krew na bieliźnie dziewczynki z II klasy szkoły podstawowej nie jest normalnym zjawiskiem – dodał. Pojawiły się również głosy osób, które mają wiedzę na ten temat. Są wśród nich kobiety, które będąc małymi dziewczynkami i nie rozumiejąc tamtych sytuacji, zazdrościły w pewnym momencie innym koleżankom, że mają lepsze względy u katechety. - Na każdej katechezie wybierał dziewczynki i obmacywał przy swoim biurku. Nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy kim jest, bo o pedofili się w tamtych czasach głośno nie mówiło. W mojej klasie miał ulubioną uczennicę. Ona najczęściej siedziała na jego kolanach, a my jej zazdrościliśmy, że ją tak lubi – opowiada w mediach społecznościowych była uczennica księdza.

O sprawie został poinformowany delegat ds. wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne diecezji sandomierskiej. - Nasz delegat przyjął zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa od dziennikarza Tygodnika Nadwiślańskiego i jeszcze jednej osoby, którą ten przyprowadził. Zgłoszenie zostało przyjęte zgodnie z prawem, a następnie przekazane tego samego dnia do kompetentnych instytucji w diecezji rzeszowskiej, do której należy wspomniany duchowny – poinformował ks. Tomasz Lis, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. - W ramach wstępnego dochodzenia kanonicznego, do którego zobowiązany jest ordynariusz za każdym razem, kiedy otrzymuje wiadomość, przynajmniej prawdopodobną, o przestępstwie, do tej pory przeprowadzono rozmowę z księdzem i przeanalizowano dokumenty na jego temat. W związku z tym, że sprawa dotyczy wydarzeń sprzed wielu lat, a sam duchowny zaprzeczył stawianym mu zarzutom, a także ze względu na to, iż do tej pory nie wpłynęła żadna skarga na księdza oraz w związku z dobrymi opiniami dotyczącymi pracy duszpasterskiej i katechetycznej duchownego, ksiądz na obecnym etapie dochodzenia nie został odsunięty od pełnionych obowiązków duszpasterskich – poinformował. Sprawa została również zgłoszona do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która otrzymała materiały i zebrane przez kurię informacje wraz z przyjętym zgłoszeniem. - Po zakończeniu wstępnego dochodzenia kanonicznego postępowanie na tym etapie zostanie zawieszone a ordynariusz diecezji rzeszowskiej powiadomi o sprawie Kongregację Nauki Wiary, która może zastrzec sobie prowadzenie sprawy albo wskaże ordynariuszowi sposób dalszego procedowania – zaznaczył ks. Piotr Steczkowski.

Diecezja rzeszowska zwróciła się również do osób poszkodowanych bądź posiadających wiarygodne informacje na temat zgłoszonej sprawy o zawiadomienie delegata ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne (ks. Piotr Steczkowski, tel. 17 852 44 17; kom. 603 844 210; e-mail: kanclerz@diecezja.rzeszow.pl). Pomimo prób połączenia z księdzem nie udało nam się z nim porozmawiać.

id

Napisany dnia: 20.11.2020, 13:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bartło Miej
dnia 20.11.2020, 13:25
Ocena
komentarza:
57
Najpierw to poszekalbym na prowomocny wyrok sadu , bo zaszczuc czlowieka jest bardzo latwo ... bo ktos tam sobie cos przypomnial. A gdzie sa poszkodowani i ich oficjalna skarga ?
Jezeli faktycznie jest winny to do wiezienia , a jesli nie to ktos spapral mu zycie, tego sie juz nie cofnie. To naprawde bardzo poczciwy ksiadz.
@ Do...
dnia 20.11.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
-11
Prawomocny wyrok i wtedy dyskutujemy. Tęczowe uczestniczki protestów się cieszą,ale na nie też, spadnie ręka sprawiedliwości.
@ Maliniak
dnia 20.11.2020, 13:54
Ocena
komentarza:
57
Może czas zacząć interweniować w temacie terazniejszych poczynań kleru...życie na bogato: nastolatki, przyjaciółki,uwodzenie żon pod hasłem: przyjaciel rodziny...
Aż się prosi rzucić parę nazwisk z branży...lecz to nie będzie w temacie.
Pozdrawiam wszystkich księży którzy mimo pokus i marności tego świata żyją w ubóstwie i celibacie służąc wiernym...
Są jeszcze tacy?..
@ na co czekać
dnia 20.11.2020, 14:14
Ocena
komentarza:
30
pisowcy nie czekają tylko niszczą ludzi więc DLACZEGO teraz mamy czekać???
DLACZEGO nie podano w jakiej parafii???
co to za cenzura???

kali bić być dobrze kalego bić być źle!!!
@ ojoj
dnia 20.11.2020, 14:18
Ocena
komentarza:
53
jacy teraz pisowcy się grzeczni zrobili:
-poczekałbym na wyrok
-nie osądzajmy
-łatwo zniszczyć
-itd itp

a po innych to jeżdżą jak po łysej kobyle , hipokryci!!!
@ FAN
dnia 20.11.2020, 14:54
Ocena
komentarza:
-31
A Giertych Gawłowski i inni są niewinni?
Winni są tylko ci co nasza koloradke i PiSowcy??
Lemingi i lewactwo już czas się ogarnąć z tej nienawiści.
Poszukajcie w śród swoich celebrytów lub polityków co tam
się dzieje.
Winnych nigdy nie bronie ale zawsze wyciągają kościół??
Może już czas celebrytów i polityków??
@ do FAN
dnia 20.11.2020, 15:32
Ocena
komentarza:
18
Dopóki ich nie skazano to są niewinni chłoptasiu. I raczej chyba nie skażą bo te "porażające dowody" są mniej warte niż papier na których zostały napisane.
@ do Bartło
dnia 20.11.2020, 15:43
Ocena
komentarza:
6
Gdzie są świadkowie? Ano podpisali się imionami i nazwiskami i złożyli skargę jego zwierzchnikom. Przed sądem nie stanie bo sporawa się przedawniła, co nie zwalnia go od odpowiedzialności kanonicznej PS. Ale Wałęsę to oczywiście można oskarżać chociaż sąd lustracyjny uznał że nie był TW. Polańskiego również chociaż odbył karę w USA, poszkodowana dostała milion odszkodowania i nie wnosi roszczeń a sprawa jest przedawniona.
@ stary
dnia 20.11.2020, 17:16
Ocena
komentarza:
-3
Barttło Mieju może się wyleczył i jest poczciwy ,niektórzy twierdza ze zboczednie sa wyleczalne .
@ do @ BartłoMiej
dnia 20.11.2020, 17:35
Ocena
komentarza:
15
To czy ktoś był molestowany to wie najlepiej ten kogo to dotyczy i nie potrzebuje decyzji w tej sprawie. To tak jakby powiedzieć nieboszczykowi że dopóki lekarz nie wypisze karty zgonu powinien się czuć jakby żył.
@ PeOfob
dnia 20.11.2020, 17:51
Ocena
komentarza:
2
Nie zrozumiałeś jego ironi. Skoro Ci dwaj wybitni fachowcy są niewinni bo nie ma na nich prawomocnego kwitu to i ten ksiądz dopóki takiego nie będzie jest niewinny.
@ Wojtek
dnia 20.11.2020, 18:03
Ocena
komentarza:
8
Dałem +.Wskoczyło 2razy -...hm.
@ Odzew
dnia 20.11.2020, 18:04
Ocena
komentarza:
5
Statystyczna ilość zboków (w tym pedofilów) jest w społeczeństwie, w tym w każdym zawodzie wielkością stałą. Dotyczy to zarówno takich zawodów jak nauczyciele, lekarze, urzędnicy, pracownicy biurowi, pracownicy fizyczni (szewcy, murarze, elektrycy, instalatorzy sanitarni itd.) oraz oczywiście także duchowni.
Proszę o informację dlaczego nagłośnia się i to po wielu latach tylko przypadki pedofili wśród księży pomijając inne zawody?
Jaka jest różnica dla ofiary pomiędzy np. czynem pedofila szewca, lekarza czy nauczyciela, a czynem pedofila księdza?
Dla ofiary niewielka, a dla odzewu w mediach szalona. Przecież to znakomicie się
wpisuje w modne trendy i kierunki. Po filmie "Kler" widać było ten święty ogień oburzenia i odium idące w eter: oni wszyscy są tacy i każdy z nich tak robi!
Nie bronię winnych, tylko przestrzegam przed modą i uogólnieniami.
To się nazywa owczy pęd, świadczy o sile mediów i prostym myśleniu (czy braku myślenia krytycznego) u odbiorców. Przecież liczy się oglądalność i sensacja.
Jeżeli wszelkie autorytety zniszczycie, to zniszczycie się sami, jak w refrenie piosenki:
"To już jest koniec i nie ma już nic".
@ do @ PeOfob
dnia 20.11.2020, 19:21
Ocena
komentarza:
-2
Zrozumiałem zrozumiałem. To ty mnie nie zrozumiałeś
@ nb
dnia 20.11.2020, 19:57
Ocena
komentarza:
38
Róznica jest taka że "cywilny" pedofil nie miał ochrony instytucji która Go "zatrudniała"...takiej jak np przeniesienie na inną parafię ...Dlatego odrażające jest takie postępowanie KK..a tzw komisje kościelne ?...sędziowie we własnej sprawie...To niestety nie trend tylko pokłosie ..takiego postępowania ..mnie osobie wierzącej jest szczególnie przykro...
@ Ja
dnia 20.11.2020, 20:12
Ocena
komentarza:
5
[komentarz nie na temat]
@ Cyberchłop do odzew
dnia 20.11.2020, 21:15
Ocena
komentarza:
28
Słuchaj albo jesteś głupi albo niedorozwiniety z księżmi afera taka
Jest bo za karę ich przenoszą na inne parafie kościół mataczy
kręci zwodzi ukrywa kombinuje i tylko i wyłącznie o to chodzi nauczyciela
MURARZA Z takimi skłonnościami wywalą z roboty wsadzą do kicia
@ Skor
dnia 20.11.2020, 23:28
Ocena
komentarza:
-9
A ten tchórzliwy donosił się chowa za plecami kurii.
Ogłosić jego i
dziewczyny wtedy będzie transparentność. W kolejce
Czekają politycy, działacze samorządowi nauczyciele itd.
Który dyrektor szkoły, komendant, przełożony odpowiedział za
Seks z nieletnimi swoich podwładnych.
@ gibson
dnia 21.11.2020, 00:05
Ocena
komentarza:
2
Popieram Twój komentarz. Masz stuprocentową racje. Uważam , że każde zboczenie powinno być karane bez względu na grupę zawodową. Prawdą jest natomiast , że plucie na kościół jest teraz trendy , ale osobiście jestem ostrożny w rzucaniu oskarżeń na kogokolwiek ponieważ uważam , że nikt z Nas nie ma dowodów na winę księdza a wyrokuje się bardzo łatwo. Uważam również , ze to co teraz obserwujemy to wykreowana przez lewactwo walka z kościołem i religią chrześcijańską ,wielu ludzi nie potrafi rozdzielić kleru od Boga czy religii. Jestem katolikiem i chrześcijaninem i nie podoba mi się wiele rzeczy , ktore dzieją się za sprawą kleru ,ale moje poglądy religijne zostają nienaruszone. Pozdrawiam.
@ do odzew
dnia 21.11.2020, 01:58
Ocena
komentarza:
2
Połowicznie to masz rację. Liczba pedofili jest wśród różnych zawodów jest stała. stała. Duchownych również. Poza jednym wyjątkiem, bo nie słyszałem by np. problem ten dotyczył np. pastorów czy rabinów.
@ do odzew
dnia 21.11.2020, 06:02
Ocena
komentarza:
25
a no taka jest różnica że każdy inny człowiek już by siedział w areszcie i usłyszał zarzuty A tu jest jakis inny tok myslenia tzn cisza bo gosc podlega pod dziwnego twora czyli sąd biskupi, jakis dziwny kodeks kanoniczny itd I jakos po normalnego obywatela policja wchodzi do domu i go aresztuje a jakos po ksiedza nie umie wejsc i go wyprowadzic w kajdankach bo boi sie reakcji naczelnika panstwa (
@ lajk
dnia 21.11.2020, 10:01
Ocena
komentarza:
6
Próbuje dać plusa pod tym według mnie bardzo merytorycznym komentarzem, ale dziwnym trafem nic się nie dzieje... hmm ciekawe
@ do odzew
dnia 21.11.2020, 10:02
Ocena
komentarza:
0
Nie da się dać plusa pod tym komentarzem Twoim. Super... kolejna lewacka strona.
@ @do odzew
dnia 21.11.2020, 10:14
Ocena
komentarza:
-6
Masz rację , to że np kowal czy murarz maca dzieci nie interesuje nikogo , ale jak maca je ksiądz to już cały świat paka świętym oburzeniem bo to temat chwytliwy i medialny ,a ktoś kto to rozdmuchuje to ma nadzieję że coś na tym obgryzie jakiś profit .a klecha taki sam człowiek jak każdy inny ma swoje słabości i ma zalety
@ Pajace
dnia 21.11.2020, 10:27
Ocena
komentarza:
2
Idz moze ciebie pomaca ksiadz zobaczymy co zrobisz! Nie porównuj zawodu ksiedza do kowala czy murarza - tak pislimy wam tluka jak za prlu ze kasta tfuu klasa robotnicza rzadzi a to g...o prawda!
Jescze chwile a pislimowych aparatczyków bedziesz podziawiał na stronie IPNu w zakładce Zbrodniarze Przeciwko Narodowi Polskiemu!!
@ Ofiara
dnia 21.11.2020, 10:30
Ocena
komentarza:
1
Dzieki prasie wiele faktów ujrzało swiatlo dzienne dlatego tak wazne jest aby byli oni niezależni !
Pisowcynze swoja bolszewicką mentalnością wszystkie swoje brudy chca zamiatac pod dywan , ale takie przypadki trzeba Naglasniać!
@ arek123
dnia 21.11.2020, 11:37
Ocena
komentarza:
8
Ja oceniam to w tak: instalator sanitarny molestujący dzieci czyli pedofil, nie jest chroniony organizacją zrzeszającą instalatorów która zamiecie sprawę pod dywan, taki zboczony instalator trafi do prokuratury, pod sąd i jeśli udowodni mu się winę idzie siedzieć, a jeśli okaże się że jest niewinny jest wolny i oczyszczony.
Sprawę którą "Odzewie" komentujesz rozumiem tak, że Kościół a konkretnie to stworzone przez Kościół organy zaniechały działań prowadzących do wyjaśnienia sprawy i co należy podkreślić, wyjaśnienia dla dobra Kościoła którego ja jestem członkiem i samego sprawcy który, jeżeli nie dopuścił się tych czynów, zostanie oczyszczony z zarzutu.
W opisanej w artykule sprawie co zrobił kanclerz kurii - wezwał księdza do kurii, przeprowadził z nim rozmowę i poczytał jego teczkę, czyli nic nie zrobił. Diecezja podała numery telefonów i kontakt email, jak piszą aby osoby poszkodowane mogły się skontaktować. Sprawę skierowano do prokuratury, po 35 latach jest przedawniona, więc prokurator tez nic nie zrobi. Nie wiem dlaczego kuria nic nie robi (bo to co zrobiono to jest nic) można się tylko tego domyślać. O domysłach jednak nie piszę, żeby kogoś nie krzywdzić.
@ Do odzew
dnia 21.11.2020, 15:51
Ocena
komentarza:
5
I tutaj się mylisz dlaczego nie siedzi sławny polski muzyk jazzowy i kompozytor Krzysztof Sadowski który molestował małe dziewczynki uczestniczki program Tęczowy Music Box a o sprawie wiedziała cała warszawka?
@ Tytus
dnia 21.11.2020, 16:11
Ocena
komentarza:
3
Nie pierd.l głupot Wałęsa został pozytywnie zlustrowany bo nie było w dowodach sprawy dokumentu z podpisem o podjęciu współpracy z SB który odnalazł się po śmierci jego przyjaciela Kiszczaka w jego domu w teczce którą znalazła jego żona Natomiast Polański nie odbył żadnej kary w USA Na mocy zawartej wtedy ugody Polański przyznał się - w zamian za oddalenie innych zarzutów - do uprawiania seksu z nieletnią. ... Przed ogłoszeniem wyroku opuścił jednak USA w obawie, że sędzia nie dotrzyma warunków ugody a prawo w USA nie przewiduje przedawnienia czynów pedofilskich i do dzisiaj nie może wrócić za ocean!!!
@ Ja
dnia 21.11.2020, 16:48
Ocena
komentarza:
3
Nie nayemat. O ksiezacjh napisalem
@ do Tytus
dnia 21.11.2020, 17:23
Ocena
komentarza:
2
Po pierwsze Wałęsa nigdy nie był przyjacielem Kiszczaka, natomiast był przyjacielem Kaczyńskich, którzy dzięki niemu w ogóle zaczęli liczyć w polityce /jednego mianował swoim zastępcą w "S", drugiego red. naczelnym "Tyg. Solidarność" a potem ministrami w w swojej kancelarii/, po drugie podpis o zobowiązaniu do współpracy nie jest wystarczającym dowodem do uznania kogoś za TW, po trzecie donosy rzekomo pisane przez Wałęsę były powszechnie znane już w 1990 r. bo wcześniej ujawniuła je SB Komitetowi Noblowskiemu, i jakoś to nie przeszkadzało pp Kaczyńskim z popieraniem jego kandydatury na prezydenta, a po czwarte sądy w Szwajcarii, Francji, Polsce uznały że karę odbył,
@ Meusz
dnia 22.11.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
2
Na starość Ty też będziesz poczciwy i nie będziesz pamiętał tego co za młodu robiłeś...znam wielu takich...
@ Zbynio
dnia 23.11.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
3
A Polański taki super pedofil.czego nie siedzi
@ Barbapapa
dnia 27.11.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
1
Do Bartło Miej . Skąd wiesz że poczciwy ?
@ Barbapapa
dnia 27.11.2020, 08:49
Ocena
komentarza:
1
To sobie wybrał przyjaciół.
@ JAN J
dnia 20.11.2020, 13:29
Ocena
komentarza:
-12
Teczowej rewolucji bardzo zalezy na tym zeby w kadym ksiedzu widziec pedofila, powiem wam cos , zniszczuc czlowieka jest bardzo latwo , z naprawieniem tego jest o wiele gorzej.
@ qwa
dnia 20.11.2020, 14:16
Ocena
komentarza:
10
a co tylko opozycje można szkalować i szykanować!!!
@ ABSOLUT
dnia 20.11.2020, 14:38
Ocena
komentarza:
12
W wielu krajach uni zaszczuto księży i lekarzy anty aborcyjnych, teraz są na etapie palenia kościołów i parad dumy homosiów i itp+. Polska to ostatni bastion oporu!
@ Taka_Prawda
dnia 20.11.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
19
Tak to szczucie jest ogromne, nawet Irlandia padła.
@ do ABSOLUT
dnia 20.11.2020, 23:03
Ocena
komentarza:
2
Ujawnianie odrażających aktów pedofilii czy "sierocińców" w Irlandii przypominających sowieckie poprawczaki dla dzieci wrogów kułaków i innych wrogów ludu nazywasz szczuciem? To papież przepraszający czy irlandzi episkopat za te zbrodnie też szczują? U nas na szczęście do czegoś podobnego nie doszło a wiesz dlaczego? Bo carscy i pruscy zaborcy a potem komuchy na to nie pozwali. I chwała im za to.
PS Kościoły we Francji płoną głównie wskutek złego stanu technicznego budowli mających kilkaset lat a nie celowych podpaleń. Chociaż tego też nie wykluczam np. by wyłudzić odszkodowania.
@ ABSOLUT
dnia 20.11.2020, 23:18
Ocena
komentarza:
0
Cyt.: "Zły stan techniczny budowli podpala kościoły" czy ty jesteś normalny?
Tzn. Zły stan techniczny Polski podpali Polskę? - pomyśl troszeczkę. Kto to robi?
@ do ABSOLUT
dnia 21.11.2020, 12:11
Ocena
komentarza:
-4
Nie piszę, że "zły stan techniczny podpala kościoły" tylko skutkuje pożarami. Nikr nie musi celowo podpalać, wystarczą zdarzenia losowe, np. piorun, zwarcie instalacji elektrycznej, przypadkowa iskra a nawet samozapłon. Nawet tak prostego zdania nie potrafić uczciwie zacytować ani zrozumieć. Niestety budowle sakralne podlegają takim samym prawom fizyki czy chemii jak np. świeckie budynki. Na każdym kursie BHP ci powiedzą jak zły stan techniczny budowli może wpływać na pożary. PS Raczej nie zalecaj nikomu myślenia bo to dla ciebie całkowita abstrakcja.
@ Lek
dnia 20.11.2020, 13:30
Ocena
komentarza:
-48
Może dziewczynka miała przedwczesne dojrzewanie stąd krwawienie mama zobaczyła ? Jestem lekarzem i z doświadczenia mogę powiedzieć że takie rzeczy się zdarzają
@ Darek
dnia 20.11.2020, 14:43
Ocena
komentarza:
26
Jak jesteś lekarzem to lecz ludzi bo trwa pandemia i kryzys w służbie zdrowia a nie trać czasu na pisanie komentarzy
@ Lek
dnia 20.11.2020, 15:28
Ocena
komentarza:
8
Jestem w izolacji... Ale za 3 dni zapraszam na pierwszy dyżur na OIT do Rze po mojej chorobie ;) drogi forumowiczu. Chętnie się przydadzą ręce do pracy
@ kama
dnia 20.11.2020, 22:28
Ocena
komentarza:
3
Taki z Ciebie lekarz jak z koziej ...trąba
@ Cnotka
dnia 21.11.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
5
A czy wJasle w latach osemdziesiatych nie było takich zalotów na lekcjach religii?Podobno pedagog w sutannie brał ulubienice na kolana i huśtał ulubione dziewczynki.
@ Beata
dnia 22.11.2020, 11:55
Ocena
komentarza:
-1
Właśnie taki lekarz? to partacz chyba. Jak kończyłam liceum ksiądz miał nazwisko Mierzwa w Lesku uczył nas religii i kazał mi przyjść po świadectwo. Jak przyszłam to posadził mnie na kolana i kazał samej wypisać sobie świadectwo, a on mnie obmacywał po cycuszkach i bioderkach, więc się przestraszyłam i uciekałam a on mnie gonił naokoło stołu. Jakoś udało mi się uciec bo drzwi nie były zamknięte. Do dziś to wspominam ale już zapóżno zgłaszać bo jestem po 70-ce, a wówczas o księdzu nie wolno było nic żle mówić, więc co miałam zrobić ?
@ Amelia.
dnia 22.11.2020, 12:34
Ocena
komentarza:
2
Do Beata,teraz Ci się staruszków przypomniało po 70tce.Moze będziesz następną po wyłudzenie odszkodowania od księdza,jeżeli on jeszcze żyje.W głowach wam się powywracalo od tej lewackiej propagandy.Masz kobieto 70lat i rodzina kiedyś poprosi o katolicki pochówek,jeżeli jesteś wierząca.Moglas wcześniej ujawnić tą rewelacje,nie było przeszkód,rządził twój rząd PO.A teraz razem z reszta szaleńców też chcesz dokopać księdzu.Wstyd.
@ Aśka
dnia 20.11.2020, 13:37
Ocena
komentarza:
27
Ten artykuł powinien sie ukazac dopiero po prwomocnjym wyroku sądu a nie po publikacji czyis wspomnien i domysłów.
@ hejterka Ziobry
dnia 20.11.2020, 15:08
Ocena
komentarza:
44
Tak samo informacja że starosta Pawluś jest winny utraty zdrowia przez Sylwię przez fajerwerki w rezerwacie Liwocz powinno sie ukazać dopiero po wyroku sądu.
Tylko do sądu to nigdy nie trafi. Ziobro o to zadba.
@ ABSOLUT
dnia 20.11.2020, 18:51
Ocena
komentarza:
6
Pisać o fakcie np. Liwocz+starosta=wypadek to co innego niż pisać o domniemanym
molestowaniu. To dziennikarstwo zupełnie upadło! Tylko odszkodowania za oszczerstwa mogą tych pisaków wyleczyć! (sprytnie nic nie podają i szczują)
@ do hejterki
dnia 21.11.2020, 02:02
Ocena
komentarza:
9
Nikt nie przesądza kto jest winien, ale fakt faktem że to organizator ponosi odpowiedzialność za bezpiecezństwop na imprezie podczas której dziewczzyna straciła oko.
@ Stary Glina
dnia 20.11.2020, 13:37
Ocena
komentarza:
47
Księża-pedofile
Nauczyciele-nieuki, lenie, roszczeniowcy żyjący z waszych podatków
Policjanci-alkoholicy,rodzinni przemocowcy, notoryczni aferzyści
Lekarze-łapówkarze
W tym układzie pozostają tylko dwie kasty krystalicznie czyste- beneficjenci programów pomocowych rządu i ,,patrioci" dumnie noszący sztandar Nowej Rzeczywistości ogłoszonej przez Guru Premiera na kolejnej konferencji prasowej. Vive la Liberte vive la revolucion vive PiS
@ Agar
dnia 20.11.2020, 15:12
Ocena
komentarza:
51
Zapomniałeś że nie wszyscy księża to pedofile ,nie wszyscy nauczyciele to nieuki, nie wszyscy policjanci to alkoholicy i nie wszyscy lekarze to łapówkarze. Etc.Proszę wszystkich nie uogólniać.
@ do Agar
dnia 20.11.2020, 15:45
Ocena
komentarza:
22
Masz rację, nie wszyscy księża, zawsze są wyjątki. Chociaż normalnego PiSiora jeszcze nie spotkałem.
@ Stary Glina
dnia 20.11.2020, 18:42
Ocena
komentarza:
3
Agar mnie chyba nie zrozumiał
@ Alina
dnia 20.11.2020, 22:29
Ocena
komentarza:
-3
Nie wszyscy nie wszyscy ale prawie
@ Do Stary Glina
dnia 21.11.2020, 16:15
Ocena
komentarza:
4
Zapomniałeś dodać siebie milicjanci kapusie SB
@ Hehe
dnia 20.11.2020, 13:37
Ocena
komentarza:
-19
Nie chce mi się w to wierzyć. Oni lubią na 99.8℅ raczej chłopców.
@ hejterka Ziobry
dnia 20.11.2020, 15:09
Ocena
komentarza:
10
No to trafili na ten 0.2%
@ Edi
dnia 20.11.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
39
Takimi tematami powinna zająć się tylko i wyłącznie prokuratura.
Nie wiem co to jest za twór Sąd kanoniczny? Nie ma czegoś takiego w konstytucji.
Od ścigania przestępców jest Policja i prokuratura.
Kuria tylko będzie jak do tej pory tylko i wyłącznie mataczyć.
Mamy kolejny przykład Państwa w Państwie.
Kuria powinna być wogle całkowicie odsunięta od sprawy żeby
Uniknąć mataczenia i innych form nacisków.
@ ehhhh
dnia 20.11.2020, 14:15
Ocena
komentarza:
-12
a co tylko opozycje można szkalować i szykanować!!!
@ Edi
dnia 20.11.2020, 14:29
Ocena
komentarza:
13
Ja nikogo nie dziękuję. Pisze tylko że takimi sprawami powinien zająć się Polski Sąd
I Polski prokurator.
Nie jakieś tam sady biskupie czy coś w ten deseń.
@ Edi
dnia 20.11.2020, 14:30
Ocena
komentarza:
2
Szkaluje :)
@ Ehhhh
dnia 21.11.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
1
Pełna zgoda , prasa powinna naglosnic i sad powinien sie tym zajac, oczywiscie delikwenta zatrzymac!
@ Włącz mózg
dnia 20.11.2020, 13:53
Ocena
komentarza:
38
Dożyliśmy czasów kiedy facebook i internet staje się siłą i władzą ustawodawcza sądowniczą i wykonawczą, innymi słowy publiczną szubienicą na której można skończyć każdego.. Takie sprawy powinny być zglaszane na policje i do prokuratury i szczegółowo badane i surowo karane ale zarowno sprawcę molestowania jak i fałszywego oskarżyciela... W tej chwili jest nagonka na kościół i kler.. Co prawda przez lata sobie na to zapracowywali jednak.. opowiesci tak jak w tym przypadku ze ksiadz o wzroscie 1.8 metra trzymal za biurkiem dziewczynke i widać mu było tylko głowe zalatują fantastyką
i proponował bym sie powstrzymać przed kamienowaniem czlowieka przed prawomocnym wyrokiem..
@ gibson
dnia 21.11.2020, 00:07
Ocena
komentarza:
6
100/100. Popieram komentarz.
@ Bo co
dnia 21.11.2020, 14:42
Ocena
komentarza:
0
Innych mozna kamienowac to dlaczego nie jego?
Pislimy szaleja niewinnych ludzi zamykaja , kobiety paluja jak za komuny , wpiera ich w tym KK to [...] dlaczego mam go oszczedzac?
@ lastor
dnia 20.11.2020, 14:05
Ocena
komentarza:
16
Na miejscu księdza poczekałbym na zakończenie sprawy a wtedy zażądałbym od oskarżycieli odszkodowania. Nie jestem pazerny, więc po pół miliona od każdego by mi zadowoliło!
@ Edi
dnia 20.11.2020, 14:13
Ocena
komentarza:
16
O ile jest niewinny. Nie sądzę że kilka osób w wieku 42 lat tak sobie wymyślili taką historię i oskarżyli przypadkowego duchownego. Ale także nie osądzam księdza, sprawa jakoś się kiedyś wyjaśni.
Od tego jest prokurator i sędzia aby ocenić kto jest winny i jakich czynów. Dotyczy to obydwu stron.
@ Głuchy bezobiawowo
dnia 20.11.2020, 15:26
Ocena
komentarza:
7
Edi jak jest cash do zgarnięcia to wszystko można sobie przypomnieć. Sam się zastanawiam czy nie byłem przez kogo molestowany.
@ Amelia.
dnia 22.11.2020, 12:49
Ocena
komentarza:
1
Tu teraz nie chodzi o odszkodowanie dla księdza,bo znając Go nie jest pazerny na kasę.Chodzi o to ,że gdy wszystkie sądy z najwyższym na czele i sądy kościelne stwierdzą,że kapłan jest niewinny,to lewactwo i tak nie uwierzy,oni mają swój cel zniszczyć księdza.Teraz pomyślcie jak czuje się w obecnej sytuacji kapłan,? Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona módlmy się za Niego,aby Pan Bóg dał Mu siłę przetrwania.
@ AJ
dnia 20.11.2020, 14:18
Ocena
komentarza:
24
Okrutny i NIEPOTRZEBNY artykuł, podobnie jak inne które się pojawiły na ten temat!!!To jest zabijanie drugiego człowieka.Kiedyś branie dzieci na kolana, przytulnie, głaskanie było naturalnym odruchem, zdrowym odruchem.Dzieci potrzebują i pragną miłości i bezpieczeństwa.Ile razy podczas spotkania maluchów z Janem Pawłem II naszym ukochanym papieżem dzieci siedziały u Ojca Św.na kolanach.Ludzie obudźcie się.Znam tego Księdza, jest proboszczem mojej parafii.Jest wspaniałym, wymarzonym Pasterzem w całości oddanym swojej posłudze, pełnym pokory i życzliwości, który w prosty i zarazem piękny sposób pokazuje nam Wielkość Naszego Pana i prowadzi nas do Niego.Więc proszę się nie nakręcać, bo nie wiemy jaka jest prawda.
@ Maliniak
dnia 20.11.2020, 14:27
Ocena
komentarza:
11
Oni zawsze z wiekiem stają się dobrymi pokornymi pasterzami...czują zapach kotłów?
@ Or
dnia 20.11.2020, 14:33
Ocena
komentarza:
21
Tak, wsadzanie rączek do dziecięcych majtek to naturalny odruch. Każdy pedofil tak ma. Tak tak to naturalnie.
@ Or
dnia 20.11.2020, 14:39
Ocena
komentarza:
-26
A artykuł jak najbardziej NIEPOTRZEBNY! Słowo NIEPOTRZEBNY jest tu kluczowe. Jak powiedział ojczulek dyrektor, takie sprawy załatwia się w czterech ścianach a nie roznosi. Bo diabeł nie śpi a wróg czuwa.
@ Anna
dnia 20.11.2020, 14:39
Ocena
komentarza:
2
Sprawa nie jest taka prosta jak można by było na pierwszy rzut oka ocenić.
Zawsze są dwie strony monety- pierwsza jest taka że bardzo łatwo jest zniszczyć komuś życie takimi oskarżeniami. Insynuowaniem czegoś co nie jest prawdą. Zwłaszcza że teraz jest bardzo głośno o przypadkach pedofilii wśród duchownych. Po tym artykule ksiądz wejdzie do kościoła i musi spojrzeć wiernym w oczy. Druga strona tejże monety jest taka: ktoś decyduje się na złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa kilka osób.Jeśli to prawda to co te osoby przezywały przez ten czas do ujawnienia sprawy. Jak to odbiło się na ich psychice życiu codziennym. Tego nie wiemy. Nie wiemy także czy to nie jest zmowa na przykład. Zemsta za jakieś inne nie opisane tutaj zdarzenia. Wszelkie osądy powinny być po ujawnieniu prawdy przez niezależny Sąd. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem.
@ Głuchy bezobiawowo
dnia 20.11.2020, 15:28
Ocena
komentarza:
0
Kiedyś oglądałem rozmowy w tłoku i jedna pani psycholog mówiła że oni nic nie poradzą że się tacy urodzili tak jak gej nie wybiera orientacji. Taki jest i tyle. I mówiła że nie należy ich stygmatyzować.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 15:46
Ocena
komentarza:
16
Niekoniecznie wspaniały wymarzony pasterz jak go określasz musi byc pod tym względem czysty.To są dwie odmienne sprawy. Jeżeli tak jest w istocie jak twierdzą rzekome ofiary,musi ponieśc konsekwencje,bo nic gorszego nie można dziecku zrobić. Bardzo często osobnicy pedofilni są dla otoczenia bardziej niż poprawni. A trzymania dzieci na kolanach przez Jana Pawła II nie porównuj do grzebania w majtkach za biurkiem. Wielkość naszego Pana mamy w sercu, niepotrzebny jest do tego wątpliwy pasterz. Wiem co mówię-miałam w swojej praktyce zawodowej do czynienia z ofiarami takiej przemocy. Wiekszość pedofilów miała tzw nieposzlakowaną opinię w swoim otoczeniu.
@ Strażnik Teksasu
dnia 20.11.2020, 14:28
Ocena
komentarza:
6
Znowu ktoś sobie coś tam przypomniał co podobno miało miejsce 30 czy 40 lat temu, bo chce zaistnieć i jeszcze pieniądze wyciągnąć.
@ Rob
dnia 20.11.2020, 14:34
Ocena
komentarza:
15
Nie ważne że 30 lat temu zbrodnia nie ulega przedawnieniu
@ do Rob
dnia 20.11.2020, 15:47
Ocena
komentarza:
17
Zbrodnia ulega przedawnieniu ale prawda NIE!
@ Strażnik Teksasu
dnia 20.11.2020, 16:31
Ocena
komentarza:
-7
Jaka prawda? Zwykłe pomówienia bez jednego dowodu.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 17:10
Ocena
komentarza:
4
Strażniku Teksasu-bez dowodu nie byłby artykułu...
@ do @ Strażnik Teksasu
dnia 20.11.2020, 17:39
Ocena
komentarza:
14
A skąd taki pewny jesteś że pomówienie? Śpisz z tym księdzem że wszystko wiesz jak było 30 lat temu?Nie bron ślepo dla zasady bo za kilka dni może się okazać że ksiądz wyjdzie i publicznie przyzna jak było a wtedy będzie ci głupio
@ WUJEKDOBRARADA
dnia 20.11.2020, 14:40
Ocena
komentarza:
6
Rada pierwsza to zamilczcie. Druga jest taka sama i trzecia. Jak winny to kara. Niewinny kara dla tego co obsmarował. I co ma PiS do proboszcza? Wolę PiS jak Schetynę z białymi ząbkami. A i pani Kopacz co w dinozaury rzuca. A i Pan Biedroń. Pomnik ofiar JP 2. Chcą Nas pozbawić wiary rodziny miłośći. Będziecie chodzić jak zombie. Jak młodzi Szwedzi i Holendrzy.
@ xxxx
dnia 20.11.2020, 15:10
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ HeHe
dnia 20.11.2020, 15:45
Ocena
komentarza:
-2
Inteligencja każdego religianta nie pozwala na to, żeby mógł żyć zgodnie z tym co czuje wewnętrzne ja. Bo tego ja nie ma, zostało mu narzucone z zewnątrz. On musi mieć jakiś spis prawd objawionych, jakiegoś bożka kultu itd. Już nawet szympansy bonobo mają swoje stadne normy moralne, a przecież nie mają spisanych świętych ksiąg.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 15:47
Ocena
komentarza:
5
Jeżeli zamilkniemy-kamienie będą krzyczeć...
@ Kibic
dnia 20.11.2020, 14:41
Ocena
komentarza:
1
lecimy bracia kibole ze sektoru huta
pod kościół bronić budynku
przed złowrogim lewackim sprejem
@ HeHe
dnia 20.11.2020, 15:00
Ocena
komentarza:
5
Ale pierd... o wszyscy o tym zniszczeniu życia "człowiekowi". Lokalnie zrobi się smród, to go przeniosą gdzie indziej. Już taką wędrówkę wykonał. Ale jak mu przybiją łatę dziecio-jeb.cy , niechaj zgnije w celi. Tam dostanie wynagrodzenie za swoją działalność. Jeżeli jednak okaże się "człowiekiem" , to tego mu nie życzę.
@ PL
dnia 20.11.2020, 15:15
Ocena
komentarza:
12
To było pewne że pisowski lud będzie bronił nawet księdza pedofila. Oj jak nisko upadliście wyborcy pisu.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 15:59
Ocena
komentarza:
11
Tak to już jest, że człowiek ma problem z przyjęciem bolesnej prawdy. Nie chcemy wierzyc tak po ludzku ,że takie zło mogło zaistnieć. Dlatego zaprzeczamy, bo łatwo nam jest z taka prawdą żyć.
@ Stary
dnia 20.11.2020, 16:58
Ocena
komentarza:
15
Ciemny to narod i ciemne obyczaje i pomyslec ze w centrum europy.
@ łodyniec
dnia 21.11.2020, 09:08
Ocena
komentarza:
4
Ksiunc nauczyciel i milicjant byli nietykalni ,święci i mogli wszystko.
Takie były czasy.
@ Amelia.
dnia 21.11.2020, 11:09
Ocena
komentarza:
0
Do PL.Piszesz głupoty,bo jesteś przeciwko temu rządowi.Bronic księdza będą wszyscy katolicy.Nie wam sądzić,sprawa sprzed 40lat,nagle wyszła na jaw.Czyzby,otóż w tej chwili trwa ostra walka z kościołem ,lewactwo robi wszystko,żeby podeptac nasza godność i wiarę od tysięcy lat.Nie robia tego bezinteresownie,są bardzo dobrze opłacania przez swoich mocodawców.Niszcza kościoły,krzyże, opluwaja pomniki naszego Świętego Papieża, chcą nawet ,,odpapiezyc Polskę,,Tego podlego czynu nie robią Polacy,tylko polskojęzyczni obywatele.A co do księdza,to dobry sposób lewaków obrzucic błotem,zawsze coś się przyklei.Jeszcze nie podjęto nawet śledztwa w prokuraturze,a już wydaje te hieny na niego wyrok.Pan Jezus też brał dzieci na kolana,głaskać po głowach i mówił,, pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie,,to znaczy,że też molestował.Ludzie,katolicy jak macie własny rozum to nie dajcie się zwariować.Poczekajcie z osadzaniem na wyrok sądu.
@ xD
dnia 20.11.2020, 15:18
Ocena
komentarza:
-2
Media głównego szamba umysłowego przepriwadzają atak na kopściół. A ja specjalnie w tą niedziele dam 2x więcej na składkę.
@ Xxxx
dnia 20.11.2020, 15:31
Ocena
komentarza:
6
Jak winny to ukarać a ilu nauczycieli w tamtych czasach obmacywali dziewczynki ?a przecież w tamtym czasie prawie każdy naleźał do PZPR.
@ do Xxxx
dnia 20.11.2020, 23:08
Ocena
komentarza:
1
Naprawdę każdy należał do PZPR? Może w twojej pisowskiej rodzince bo w mojej nikt.
@ dragoness
dnia 20.11.2020, 16:21
Ocena
komentarza:
27
Już wydaliście wyrok? To jakiś obłęd.
@ Strażnik Teksasu
dnia 20.11.2020, 16:32
Ocena
komentarza:
3
Lewica już tak ma, zwłaszcza jak chodzi o księdza to od razu wyrok wydaje.
@ Do...
dnia 20.11.2020, 17:00
Ocena
komentarza:
0
Tu chodzi o nauczycieli lata 70-te,80-te to seks nauczycielski kwitł. Bezkarnie, bo ludzie się bali.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 17:05
Ocena
komentarza:
-1
Jak widać i w tym temacie chcesz dragoness być mocna .Skończyły się już wieczorne wędrówki ?Nie!-to jakiś obłęd!!!
@ dragoness
dnia 20.11.2020, 18:04
Ocena
komentarza:
-3
Może i kwitł. Do czasu. Ale jeśli dziecko było porządnie wychowane, to sprawę można bylo zdusić w zarodku. Agunia, przestań się łaskawie za mną ciągnąć, jak smród za wojskiem, ok?
@ Danka
dnia 21.11.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
2
Brawo! przemówiłaś ludzkim głosem.
@ Jacek
dnia 20.11.2020, 16:38
Ocena
komentarza:
0
A może z tym modnym obecnie molestowanie jest inaczej, może to tak jak z tą 80 letnią babcią która poszła do spowiedzi i mówi księdzu że zgrzeszyła z młodym chłopakiem, ksiądz zdziwiony pyta babciu to było teraz? a babcia mówi nie to było jak byłam młoda ale to się tak miło wspomina.A jeśli to prawda to gdzie były matki ? że nie zgłaszały tego wcześniej, teraz po tylu latach pomyślały że może by tak jakieś odszkodowanie wydusić,przecież te niby molestowane też nie są już pierwszej młodości i na pewno byłyby zadowolone z jakiegoś zastrzyku gotówki.Wy WSZYSTKIE POKRZYWDZONE pomyślcie czy to właśnie wy nie krzywdzicie innego człowieka.
@ Aga
dnia 20.11.2020, 17:08
Ocena
komentarza:
0
Jacek-puknij się w czoło!!!Te twoje teorie są absurdalne.
@ Szalom goje!
dnia 20.11.2020, 16:49
Ocena
komentarza:
0
Przemysł Holocaust wystartował już dawno, a dziś mamy do czynienia z Przemysłem Molestowania. W awangardzie, jak zawsze, żydokomuna...
@ Eliza
dnia 20.11.2020, 17:25
Ocena
komentarza:
19
Dla mnie sprawa nie jasna skoro bral na kolana
Owe dziewczeta w obecnosci calej klasy to czy to jest wiarygodne
Dlaczego gdy rodzic zauwazyl krew na bieliznie dziecka nie
dzialal wtedy? Mnostwo niespojnych informacji...
Latwo jest kogos zniszczyc oszkalowac ...
Oczywiscie jesli ksiadz jest winny to powinien
poniesc kare ale cos tu nie gra ...
@ HeHe
dnia 20.11.2020, 20:33
Ocena
komentarza:
10
ad 1. W obecności całej klasy to mało prawdopodobne.
ad 2. 34 lata temu nie było internetu, w gazetach nie pisano o takich rzeczach, rodzic nie podejrzewał o co kaman. A molestowane dziecko w takich sprawach się zamyka i wypiera to w świadomości , uważając że tak ma być. Taki sam mechanizm jak u dzieci z pato rodzin alkoholowych, gdzie przykładny tato po [...] się , wracał do domu a tam szczekająca Beata dostawała wpier.. na oczach dziecka. Taki dzieciak żyje w przekonaniu, że tak ma być i to jest norma. Teraz się o tym mówi głośno i taka jest różnica co do tamtych czasów.
ad 3. W naszym cudownym kraju gdzie istnieje mariaż państwa z kościołem , obowiązuje dyrektywa "Crimen sollicitationis", która chroni świętobliwych [...] . Właśnie poprzez ucieranie nosa sprawie , dlatego tym powinni się zajmować świeccy biegli , a nie sukienkowy sobór, gdzie obowiązuje zmowa milczenia.
@ do Hehehe
dnia 20.11.2020, 23:13
Ocena
komentarza:
16
Za komuny zresztą też byli chronieni pod warunkiem że podpisali odpowiednie zobowiązanie.
@ do @ Eliza
dnia 20.11.2020, 17:40
Ocena
komentarza:
-4
A gdzie pisze że rodzić zauważył krew na bieliźnie?
@ nb
dnia 20.11.2020, 17:52
Ocena
komentarza:
18
Czy łatwo się wraca do takich wspomnień ?..NIE
Czy wystawianie się na opinie zagorzałych fanatyków KK jest w takim zaścianku łatwe?..NIE
Dlatego jestem za tym by poważnie potraktować tych co się zdecydują..
Czy dziś łatkę pedofila łatwo przypiąć?..TAK
Czy przez nieodpowiedzialne dziennikarstwo goniące za sensacją łatwo zniszczyć komuś życie ?..TAK
Dlatego jestem zdania by dać szansę na obronę temu księdzu..ale dla KK byłoby lepiej by to zrobiła świecka komisja..
@ cyberchłop
dnia 20.11.2020, 19:07
Ocena
komentarza:
11
jak się doczekasz świeckiej komisji to daj mi znać , nie widzisz co pis wyrabia mieli powołać Komisję do badań pedofili i rok mija i nic , pis kręci bo się próbuje sukienkowym podlizać
@ nb
dnia 20.11.2020, 19:48
Ocena
komentarza:
11
To co nazywasz podlizywaniem zaczęła całkiem inna formacja SLD (konkordat) ..kolejne rządy też mają wiele na sumieniu ..teraz już nie będą zainteresowani bo siła KK słabnie ..a politykom zależy na głosach..dziś KK ma problem ,który narastał przez lata ..zamiatanie pod dywan ,milczenie ..nic nie dało ..niedostępność kurii i hierarchów ..spowodowała odwracanie się społeczeństwa ..KK ma problem a w Polsce szczególny bo krzywdzenie dzieci jest odrażające i zgody na adopcję przez homoseksualistów nie ma ale też nie ma zgody na ukrywanie pedofilii w kolejnych parafiach...Taka postawa wyrządziła największą krzywdę samemu KK..teraz wystawiany jest rachunek ..Czy KK jest w stanie zmierzyć się z tym problemem ?..Wątpię hierarchowie oderwani są u nas od rzeczywistości ...
Zacytuję zdanie z netu..Nie mam nic do Boga wk..a mnie tylko obsługa naziemna...
@ Prosty człowiek
dnia 20.11.2020, 18:37
Ocena
komentarza:
13
Po prostu w życiu trzeba być dobrym człowiekiem i wiele wymagać od siebie. Wystarczy stosować się do 10 przykazań.
@ Stary Glina
dnia 20.11.2020, 18:46
Ocena
komentarza:
-6
Nagonka na księży- w jakim celu?
@ cyberchłop
dnia 20.11.2020, 19:04
Ocena
komentarza:
13
bo to nie są święte krowy ich też prawo i zasady zobowiązują
@ Szalom goje!
dnia 20.11.2020, 20:12
Ocena
komentarza:
2
Jak to w jakim? To w ramach rewolucji komunistycznej. Głównymi wrogami żydów są chrześcijaństwo i cywilizacja łacińska.
@ Car
dnia 20.11.2020, 19:42
Ocena
komentarza:
16
A o takim jednym, który politykowi żonę molestował cicho! Czekają, aż się przedawni?
@ Pol
dnia 20.11.2020, 19:50
Ocena
komentarza:
-8
Polska za dobrze się rozwija
Niektórzy chcą ją zniszczyć
Zależy i żeby Polacy służyli Niemcom.
@ ro
dnia 20.11.2020, 20:39
Ocena
komentarza:
0
Życzę wszystkim, aby w godzinie śmierci w pobliżu przechodził ksiądz. Jakikolwiek.
@ Ha
dnia 20.11.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
0
Jak trwoga to do boga
@ Cyberchłop
dnia 20.11.2020, 21:43
Ocena
komentarza:
5
Do Boga nie do Księdza
@ Ted
dnia 21.11.2020, 19:03
Ocena
komentarza:
0
w jakim celu ten ksiądz w godzinie śmierci? Im bliżej mi do tego dnia , tym większa pewność że ksiądz to ostatnie co chcę zobaczyć. Żyjecie ułudą życia po życiu, daliście się nabrać na obrazki z chmurkami. Zycie jest tu i śmierć je kończy. Wykorzystaj je jak najlepiej, kochaj ludzi, pomagaj, szanuj przyrodę - po prostu bądź dobrym człowiekiem.
@ Wrt
dnia 20.11.2020, 22:38
Ocena
komentarza:
2
Ta cała historia kupy się nie trzyma, mowi ze tyle lat go szukał przecież w dzisiejszych czasach wystarczy wpisać imię i nazwisko księdza w Google i odrazę wyskakują wszystkie informacje To jest atak na księży lewica chce zrobić wszystko żeby uderzyć w księdza.
@ Amelia.
dnia 21.11.2020, 11:22
Ocena
komentarza:
4
Tak szukał księdza przez PCK,jak po wojnie szukali rodzin.Dzis w czasach Internetu wystarczy minuta.Dziwna jest ta społeczność małego miasta i okolic ,niby prawie wszyscy katolicy,wierzący,chodzący do kościoła,a jak jest podłe nagonka na księdza,to oni też ruszają aby Mu dokopać.Dzialania antyklerykalne promowane z głębokim naciskiem teraz na Polskę odnoszą u nas pozytywny skutek.Wynika z tego,że nie kierujemy się własnym rozsądkiem i rozumem,tylko płyniemy z tym szambem.Jedno jest pewne,że Kościół przetrwał tysiące lat ,mimo różnych zawirowań i przetrwa następne tysiące lat.Z Panem Bogiem nikt jeszcze nie wygrał.A pytanie,co ze śledztwem w Sopocie w Sodomie i Gomorze pedofilii, cisza,bo tam celebryci a nie księża.
@ jas
dnia 20.11.2020, 23:06
Ocena
komentarza:
1
W Polsce ludzie wierzą nie w Boga a w księdza.
@ Abnegat
dnia 21.11.2020, 00:52
Ocena
komentarza:
8
W dzisiejszej sytuacji trudno dyskutować o tym problemie bez obawy przypisania do lewackich ataków na Kościół jako instytucję. Niemniej, nie da się uciec od tej dyskusji, dlatego chciałbym się ustosunkować do dwóch kwestii, poruszonych również w powyższych komentarzach.

Jedna kwestia, to selektywne nagłaśnianie przez środowiska lewackie przypadków pedofilskich wśród kleru, podczas gdy tego rodzaju przypadki mają miejsce w różnych grupach społecznych. To prawda, jednak trzeba mieć świadomość, że osoby duchowne są, a przynajmniej powinny być traktowane w społeczeństwie w sposób wyjątkowy, jako osoby zaufania społecznego, autorytety moralne. Stąd też, popełnienie przez takie osoby czynu moralnie obrzydliwego jest sprawą szczególnie bulwersującą i nie można mieć pretensji o nadawanie takim zdarzeniom wymiaru sensacji. To tak, jakby sędzia dokonał kradzieży.

Drugą kwestią jest brak reakcji rodziców pokrzywdzonych dzieci, mało tego, wręcz agresywna obrona podejrzanego duchownego przed zarzutami o czyny pedofilskie, czego przykładem jest znany z lat. 90. przypadek księdza z Tylawy. Nie wiem, czy ktoś dokonał analizy psychologicznej i socjologicznej tego rodzaju zachowań, ale dla mnie kojarzy się to z tzw. "syndromem sztokholmskim". Bo też przypadki pedofilii księży miały miejsce prawie wyłącznie w środowiskach wiejskich czy małomiasteczkowych, gdzie 30-40 lat temu ksiądz mógł sprawować swego rodzaju terror psychiczny i ludziom do głowy nie przyszłaby taka "myślozbrodnia", że tenże wielebny może dopuszczać się czynów pedofilskich, bo to mogłoby zachwiać podstawą ich wiary.
@ Aga
dnia 21.11.2020, 18:31
Ocena
komentarza:
0
Abnegat-wreszcie jakiś mądry głos...
@ HeHe
dnia 21.11.2020, 05:10
Ocena
komentarza:
11
Właściwie co w tym złego , że takie sprawy są nagłaśniane ? Niech ludzie mają świadomość tego, co się wyprawia dookoła. Lewica czy Prawica, sukienkowych pedofili trzeba demaskować.
Właśnie ze względów takich, że są pod wyjątkową ochroną. Ja bym to nazwał religijnej hipnozy - to nie to samo co syndrom sztokholmski. Ale działa też na bazie dysonansu poznawczego. W psychikach wiernych dochodzi do wyparcia nawet twardych dowodów. ( To nie możliwe , żeby nasz wielebny mógł coś takiego zrobić, on przecież taki dobry człowiek. ) To mniej więcej tak działa.
@ koment
dnia 21.11.2020, 06:35
Ocena
komentarza:
0
Wielką odpowiedzialność biorą na siebie dziennikarze rozdmuchujący
sprawę na podstawie jednego wpisu internauty, który coś sobie
przypomniał po 34 latach. Można zniszczyć niewinnego człowieka.
No, ale jak niektórzy twierdzą, rewolucja, również ta lewacka, nie
obejdzie się bez ofiar. Mam nadzieję, że ten wpis nie zostanie usunięty.
@ Optymista
dnia 21.11.2020, 08:24
Ocena
komentarza:
12
Kościół przez lata krył takie zachowania, więc trudno się dziwić, że ludzie teraz są tym wszystkim zbulwersowani i nieufni. W ostatnim czasie wybuchło wiele afer pedofilskich, nie tylko w Polsce lecz i na świecie. Choćby wspomnieć byłego już kard. Mc Carricka w Stanach, Degollado - założyciela Legionu Chrystusa, Dziwisza i Gulbinowicza w Polsce. Następny Głódź ma postępowanie - jak się skończy, nie wiadomo. O filmach Sekielskich nie wspominając. Moralnie Kościół siegnął rynsztoka. Dużą winę za to ponosi sama struktura feudalna kościoła hierarchicznego, śluby posłuszeństwa rozumiane na opak, brak współdecydowania i mała rola świeckich. Dopiero Franciszek zaczął coś z tym robić - oby mu się udało, choć opór kurii rzymskiej jak i lokalnych Kościołów (w tym w Polsce) jest ogromny Z pewnością do tego upadku przyczynił się również sojusz ołtarza z tronem.
@ Do wszystkoch
dnia 21.11.2020, 10:08
Ocena
komentarza:
0
Wskażcie w powiecie chociaż jedną Parafię na przestrzeni 40lat bez ekscesow na tle seksualnym ,mając koło 70 lat żadna nie jest czysta. Podobno nawet za lekarza się podawał i miał mamograw w dłoniach ,bardzo szybko (lekarza)przeniesiono i pewnie dalej leczył.
@ Jurysta
dnia 21.11.2020, 10:51
Ocena
komentarza:
-8
Kosciol Katolicki - sekta jak kazda inna. Co niedziele jesc cialo i pic krew Jezusa, chocby symbolicznie??? Trzymam swoje dzieci jak najdalej od tych okultystow.
@ Amelia.
dnia 21.11.2020, 14:03
Ocena
komentarza:
0
Jurysta jaki masz stosunek do Boga,kościoła, księży, wiary to jest twoja sprawa osobistą,nie masz się czym chwalić.Ale jak przychodzi dzień ostateczny,to rodzina prosi tego złego ,sekciarza o katolicki pochówek,i opowiada jaki to byłeś katolik.Wlacz mózg i nie pisz bzdur ,bo to tylko świadczy o twoim intelekcie.A księdzu dajcie spokój,bo jak się okażą niewinny to jak się poczujecie,że wylaliscie na Niego szambo.W 21wieku,jest jeszcze tylu bezmozgowcow to przerażające.Obce siły przeciwne naszemu państwu,naszej wierzę,naszej tradycji i kulturze zatruwaja wasze umysły,a wy nie odróżniacie ziarna od plew.To WSTYD i ZENADA.
@ Aga
dnia 21.11.2020, 18:12
Ocena
komentarza:
0
Jurysta-pomieszałeś pojęcia. Poczytaj o okultyżmie i to od niego, a nie od sakramentu eucharystii trzymaj jak najdalej swoje dzieci. Polecam książkę Rosemary i Posackiego pt.Nie krocz za mną .Przejrzysz na oczy .Katolicyzm nie może być sektą, gdyż ma tradycję ponad 2000 tys. lat. Sekty religijne są wiele młodsze.
@ Aga
dnia 21.11.2020, 18:24
Ocena
komentarza:
3
Amelia- wiara i molestowanie to dwie różne sprawy .Nikt nie stawia wyroków, ale coś w tym musi być. Być może ten młody wtedy jeszcze ksiądz nie umiał radzić sobie z demonami. Ataki na Kościół są duże ,ale też ich pasterze popełnili wiele błędów .Mamy przykłady w filmach. Przeczytaj książkę pt.Sodoma-ja nie byłam w stanie jej doczytać jest tak porażająca .Kościół musi się też uderzyć w piersi i przeprosić swoje owieczki, które zamiast prowadzić, czasem jednak krzywdził.
@ Slavic
dnia 21.11.2020, 20:36
Ocena
komentarza:
0
Każda religia zaczynała od rangi sekty. Co do pedofilii to proszę się dokształcić w kulcie pogańskiego Molocha, ten doskonale opisuje praktyki watykańskiej organizacji. O symbolice wampiryzmu i kanibalizmu, nie będę się rozpisywał. To też plagiat, jak i ten cały wasz guru...
@ HeHe
dnia 21.11.2020, 22:54
Ocena
komentarza:
2
Aguś dziecino ;) " Być może ten młody wtedy jeszcze ksiądz nie umiał radzić sobie z demonami" Coś wiesz na temat własnych demonów ? ;) Ja już trochę stary ale wiem jak się z demonami walczy ;D
@ Amelia.
dnia 22.11.2020, 13:06
Ocena
komentarza:
-4
A może by tak przytaczac nazwiska pedofilów z innych dziedzin działalności, np.pisarzy aktorów, nauczycieli itd itd.NIE na ich temat cisza bo teraz KOSCIOL i KSIEZA ,takie jest zapotrzebowanie zachodu.Na walkę z kościołem ,nasza wiara idą do organizatorów i przywódców ogromne wsparcia finansowe.No i zaczęli od kościołów jak przepowiedzial nasz Prymas Wyszyński.A my katolicy musimy wspierać modlitwa naszego kapłana w tej bardzo trudnej dla niego sprawie.
@ HeHe
dnia 22.11.2020, 13:29
Ocena
komentarza:
0
Za dewiantami z innych dziedzin kultury, sztuki, rzemiosła. Nie stoi organizacja, która ich chroni. Tamci z resztą nie są wyznacznikami norm moralnych. Stąd ta cała nagonka.
@ P.
dnia 23.11.2020, 10:25
Ocena
komentarza:
1
"Za dewiantami z innych dziedzin kultury, sztuki, rzemiosła. Nie stoi organizacja, która ich chroni." Tak uważacie? Dlaczego zatem wielu cywilnych pedofili nie siedzi w areszcie? W tym Marcin T. właściciel "Zatoki Sztuki'?
@ HeHe
dnia 24.11.2020, 00:42
Ocena
komentarza:
0
Znajomości??
@ HeHe
dnia 24.11.2020, 00:45
Ocena
komentarza:
1
Ja jestem prawak antyklerykał! Czy to niedopuszczalne?
@ mix
dnia 21.11.2020, 14:42
Ocena
komentarza:
-1
Ks. Steczkowski nie odebrał jak dzwoniliście bo rozmawiał w tym czasie z osobami które zgłaszają fakt molestowania.
@ @@@
dnia 21.11.2020, 16:21
Ocena
komentarza:
8
A pani poseł to taka pewna co jej proboszcz wyrabiał 30 lat temu jak był młodzieniaszkiem???teraz od 11 lat to może w jej oczach czysty jaķ łza.nie za darmo był wysłany przez biskupa na zadupia typu sękowa i polany.
@ P. M.
dnia 21.11.2020, 16:50
Ocena
komentarza:
2
Amelia masz świętą rację
@ Jadzia
dnia 21.11.2020, 17:14
Ocena
komentarza:
7
Ciekawe czy a pani poseł jest taka czysta jak łza... Bo dużo by tu dyskutować
@ Ja
dnia 21.11.2020, 22:01
Ocena
komentarza:
2
No to dyskutuj! Na co czekasz?
@ ixi
dnia 21.11.2020, 17:46
Ocena
komentarza:
3
Pomówienia i insynuacje jaslo4u mogą ich sporo kosztować, bo ja na miejscu osób zainteresowanych złożył bym sprawę w sądzie na ogromne odszkodowanie. Pani Ilona może wtedy się obudzi i zacznie myśleć
@ Kierowca
dnia 21.11.2020, 17:53
Ocena
komentarza:
9
Żeby cokolwiek powiedzieć trzeba poczekać na werdykt prokuratury. To co się dzieje obecnie. List rady parafialnej, zapewnienia Pani Poseł to się nasuwa powiedzenie otonącym i brzytwie. Niech prokuratura i sąd Biskupi się tym zajmie a my zaczekajmy z oskarżeniami i obroną
@ @Ślepa sprawiedliwość
dnia 21.11.2020, 18:20
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ pytajnik
dnia 21.11.2020, 21:29
Ocena
komentarza:
0
Piłsudski "Religia jest dla ludzi bez rozumu", Kosciuszko "Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć." Chrześcijaństwo to nie jest słowiańska ale żydowska religia która tak jak judaizm jest kopia egipskich wierzeń w Horusa sprzed 5000 lat. W Polsce zostało wprowadzone siłą tak jak komuna po II wojnie, a tych którzy nie chcieli się podporządkować prześladowani i mordowano. Miejsca kultu Słowian niszczono i palono. Liczbe papieży którzy byli rozpustnikami i zbokami trudno nawet odtworzyć jednymi z najsłynniejszych byli Aleksander VI, Jan XII, Jan XIII, Benedykt IX, Jan XXIII, Paweł II, Sykstus IV i Innocenty VIII. W Polsce kosciol jest wspolodpowiedzialny za panszczyzne, zacofanie i upadek Polski. Biskupi wchodzili w skład Targowicy i prosili caryce o pomoc w obaleniu Konstytucji 3 Maja, za co kilku z nich zostalo przez warszawiaków powieszonych. Kościół był niechetny powstaniom narodowym, a Watykan sprzeciwiał się uznaniu odzyskania przez Polskę niepodległości, jak też sympatyzowal z Hitlerem. Zakonnicy z Jasnej Góry gościli Himmlera czym niedawno się chwalili i dopiero po interwencji usunęli stosowny wpis. Ksieza na masową skalę współpracowali z UB i SB - poczynając od biskupów a na rektorze KUL kończąc. Odsetek osób o odmiennej orientacji wśród księży jest jeden z najwyższych o ile nie najwyższy. Każdy kto popiera Kościół to nie dość że ciemnogród to jeszcze szkodzi Polsce a w zasadzie ociera się o zdradę. Czy neandertalczyk Bąkiewicz oraz wnuk niemieckiego kolaboranta Tarczyński znaja 8 punkt porozumienia między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Episkopatem Polski z 14 kwietnia 1950 r. "Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej."
@ HeHe
dnia 21.11.2020, 21:41
Ocena
komentarza:
5
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna"

Seneka.
@ Madzia30
dnia 21.11.2020, 21:43
Ocena
komentarza:
-1
Pytajnik nudziło Ci się
@ Anonim
dnia 21.11.2020, 22:17
Ocena
komentarza:
7
Ja nie mam wobec niego złego zdania.Obecnie jestem w liceum,jednak myślę że też warto wyrazić własne zdanie.Kilka lat temu przygotowywał mnie do komunii i miałem z kim lekcje w szkole podstawowej. Zachowywał się zawsze normalnie,czasami sobie tam może zażartował o ich włosach czy coś ale według mnie to była zwykła rozmowa klasowa A nie jakieś pedofilskie zagrywki
@ HeHe
dnia 21.11.2020, 23:12
Ocena
komentarza:
0
Asymilacja. Drapieżnik ludzki najpierw bada teren. Robi rekonesans na ile sobie pozwolić . Później typuje ofiary.
@ Taa
dnia 21.11.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
-1
A oblakanego wzroku przy okazji nie miał, bo tak kojarzę z tamtych lat że bardzo zaekscytowany był jak mówił pół słówka zmieszane z podtekstami sekualnymi, jakieś 10 lat temu około.
@ Amelia.
dnia 23.11.2020, 10:10
Ocena
komentarza:
3
Tak,opisując sytuację,dokładnie,które miała miejsce przed 10lat,wynika,że to Ty masz że sobą jakieś problemy natury moralnej.Te bajki z mchu i paproci służą, by dalej opluwać księdza.Juz wyrok wydany bez sądu.Czytajac te komentarze robi się smutno,że katolicy wierzący i praktykujący, niszczą człowieka.
@ Etam
dnia 22.11.2020, 00:47
Ocena
komentarza:
0
„Negatywnych zjawisk w Kościele”... To się nazywa pedofilia.
@ Mieszkaniec
dnia 22.11.2020, 21:06
Ocena
komentarza:
-1
Teraz wszyscy molestuja ,obudzili sie nie macie co pisac .Zaplacili wam i piszecie
ze ksieza ,biskupi molestuja bzduryyy i tyle
@ Jackob
dnia 23.11.2020, 09:24
Ocena
komentarza:
-1
W Jaśle przynajmniej są porządni księża anie pedofile
@ yozef
dnia 23.11.2020, 14:49
Ocena
komentarza:
-1
oj drodzy polacy ,,czy nie widzicie ze lewactwo sie podnosi ,,,ze wyszkolonezostalo na zachodzie ,popatrzcie jak pieknie umia manifestowac i padaja komendy krok do przodu ,itd ,super wyszkolone kobiety ,w moich czasach kiedy sluzylem ojczyznie kpt garlak tluummaczyl ze papiwrz musi bbyc polak bo katolicyzm w eurpie upada i byl polak przewidzial to ten komunista albo dokladnie wiedzial i jan pawel drugi utrzymal ten stan do twraz ,pluje sie mu teraz w twarz ,,,celowa robota ,,,ksieza jak w kazdym innym zawodzie takie rzeczy sie zdarzaja ,od ego jest sad i wyrok ,a wy cytwlnicy juz pwtarzacie co pisze niemiecki portal tak tak niemiecki for you jaslo jest niemiecki wlasciciel ,chyba ze sie myle ,,,ten ksiadz z dabrowki to poczciwina lkedwo chodzi schorowany i wy go jezczeszcujeciw ,,,wstyd mi za w\s katolicy ,,,ja go nie broie ale pxzekajcie na wyro sady ,zas moje zdanie o kardynale gulbinowiczu jest inne ,jak mozna przed smeercia [wszyscy wiedzieli ze sybko umrze ]zrobic cos takiego ,gdzie watykan i kuria prymas byli wczesniej ,,,i nikt go nie broni ,,,paniw frasyniuk pinior wasesa nie wstyd wanm ,,dobruy byl jak wzielisvie pieniodze solidarnosci , 80 milonow ,,,milczycie wstyd ,,i jezcze ipn pisze ze gulbu owicz byl wspolpracownikiem sb ,,,teraz to publikuje ipn wstyd ,,,trzeba bylo 30 lat temu ,,,i traz nie dziwie ie ze polscy poslowie przeglodsdowali rozbior polski ,,,terza zrobia to saamo ,,,oj polaczki polaczki
@ Beg
dnia 25.11.2020, 01:17
Ocena
komentarza:
0
I tu się mylisz!
@ yozef
dnia 25.11.2020, 06:03
Ocena
komentarza:
3
jak mozna sie mylic to dla beg gulbinowicz jesli byl agentem gdzie byl ipn 30 lat twmu gdzie byla kuria prymas i watykan ,, podobnie jesli molestowal gdzie byl sad ,,,dzis milczy walesa pinior i frasyniuk ,80 milionow pieniadze solidarnosci ,,,zdeponowane z banku u gulbinowicza ,,,nie bronia go ci panowie pewnie te pieniadz smierdzialy , tak sie dzis postepouje z osobami na czele solidarnosci ,,jankowski ,,pec makulski ,,,gulbinowicz ,,,ale sb rozgrywala soie swoja gre ,niesamowity profesjonalizm jesli rzeczywiscie ci panowie byli gejami ,,,szok
@ qla
dnia 23.11.2020, 18:05
Ocena
komentarza:
0
Był jeszcze ksiądz Jacek C. który w latach 90 był w parafii Skołyszyn... też zniknął z dnia na dzień.
@ Beg
dnia 25.11.2020, 01:17
Ocena
komentarza:
0
I tu się mylisz!
@ jaro
dnia 27.11.2020, 09:57
Ocena
komentarza:
-2
boje sie ze pani wychowawczyni przypomni sobie jak zagladalem jej pod spodnice to bylo 60 lat temu a bylem w klasie pierwszej
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105