Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czy nowemu dyrektorowi uda się uratować ZMKS?

92

Tylko w ubiegłym roku jasielski Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej wygenerował ponad 3,5 mln zł straty. Ale to jeszcze nie wszystko. Liczenie nadal trwa, a powołanego na stanowisko dyrektora Piotra Wojnarowicza czeka trudne zadanie: oddłużenie i usprawnienie funkcjonowania miejskiego przewoźnika. Czy uda mu się to osiągnąć? W rozmowie z nami dzieli się pomysłami i planami dotyczącymi ratowania ZMKS-u.

Red. W jakim stanie zastał pan ZMKS?

Piotr Wojnarowicz.: Jednym zdaniem – w złym. Zakład stracił płynność finansową. Nie mam jednak kompletnych danych, jaką stratą zamknął się ubiegły rok. Jest właśnie sporządzany protokół określający jednoznacznie stratę finansową. Niebawem zostanie podana szczegółowa informacja na ten temat.

Red.: Czy ma pan przygotowany plan naprawczy ZMKS?

P.W..: Planów jest kilka. Będę się starał znaleźć jak najszybciej mocne i słabe strony Zakładu, przede wszystkim jednak będę szukał oszczędności wewnątrz działalności, aby to usprawnić. Pewne decyzje, co do konkretnego planu restrukturyzacji, modernizacji czy usprawnienia działalności Zakładu powiązane są z bezpośrednimi decyzjami moich przełożonych. Mam potwierdzenie pana burmistrza, że rozmowy są prowadzone wieloetapowo. Myślę jednak, że w przyszłym tygodniu będzie wiadomo coś więcej. Jesteśmy wstępnie umówieni na spotkanie w Rzeszowie, aby skonsultować pewne projekty, ewentualne przekształcenia, co może stwarzać większe możliwości w pozyskiwaniu środków unijnych. Przede wszystkim w tym kierunku będziemy chcieli podążać.

Red.: Gdzie zamierza pan szukać oszczędności, aby usprawnić funkcjonowanie ZMKS-u, tak aby bilans wyszedł przynajmniej na zero?

P.W.: Po wstępnej analizie znalazłem kilka pozycji kosztowych, które nie do końca zostały mi wyjaśnione przez pracowników za to odpowiedzialnych. Jest to m.in. zużycie paliwa, zużycie energii, koszty bezpośrednie związane z zatrudnieniem pracowników w godzinach nadliczbowych z wypłaconymi premiami, nie wiem na jakiej podstawie. A jeżeli Zakład jest w takiej kondycji w jakiej jest teraz, kiedy mamy zobowiązania zaległych wynagrodzeń wobec pracowników, to ja nie widzę podstaw ani prawnych ani logicznych, na jakiej zasadzie takie premie były wypłacane, zamiast regulować zobowiązania, które powinny być już wcześniej zapłacone. Ale to są moje subiektywne spostrzeżenia.

Red.: Pojawił się pomysł zawarcia porozumienia międzygminnego. Na czym w praktyce będzie to polegało?

P.W.: Jest to partycypowanie w kosztach prowadzonej działalności przez ZMKS przez gminy ościenne, do których nasze autobusy dowożą ludzi. Na razie jeszcze nie podaję szczegółów, bo to jest uzależnione od restrukturyzacji tego Zakładu, czy będzie przekształcony w spółkę, czy zostanie tak jak teraz, czyli jako zakład budżetowy.

Red.: Która z tych możliwości jest korzystniejsza dla ZMKS-u?

P.W..: Zdecydowanie lepsze jest przekształcenie w spółkę prawa handlowego. To stwarza możliwości skorzystania z szerszego pakietu dotacji unijnych. Specyfika działalności takiej spółki pozwala nam na podjęcie wielu decyzji.

Red. Będą zwolnienia?

P.W.: Przykro mi to stwierdzić, ale na pewno tak. W tym momencie jest tak, że struktura kosztów w stosunku do przychodów jest zachwiana. Jeżeli na 81 wszystkich pracowników 20 zatrudnionych jest w tzw. dziale umysłowym, to nie jest proporcjonalne.

Red. Ile osób może stracić pracę?

P.W. : Nie chcę teraz określać ilości, by nie zabrzmiało to zbyt pesymistycznie.

Red.: Czy w takim razie wiadomo jakiej grupy pracowników dotkną te zwolnienia?

P.W.: Na pewno w większym stopniu będą to pracownicy umysłowi.

Red.: Gdyby udało się zrealizować te zamierzenia, o których Pan mówi, to kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

P.W. : Gdyby zakład został w takiej postaci, jakiej jest teraz, to myślę, że zbilansowanie tego na poziomie zera zajęłoby około 6 miesięcy.

 

Dziękuję za rozmowę.

Katarzyna Pacwa

Reklama

Komentarze: 92

Dodaj komentarz Widok:
0
@ lula
dnia 03.02.2011, 00:55 · Zgłoś
piotrek Ty sie nawet nie nadajesz do tego zeby Marcie w gabinecie sprzatac bo bys jej pacjentow wystraszyl swoim zachowaniem
Odpowiedz
0
@ przyjaciel
dnia 30.01.2011, 19:59 · Zgłoś
piotrek idz od razu na zasilek dla bezrobotnych bo dobrze wiesz ze nie masz pojecia o zarzadzaniu
Odpowiedz
0
@ wPiS[...]u
dnia 30.01.2011, 16:51 · Zgłoś
lo[...]k [...], mam własny biznes i s[...]am na to z góry na dół,..ale takie nic jak ty potrafi tylko piać...dojdź do czegoś to pogadamy a teraz do dziury !!! Komuna jak za Kurowskiej się skończyła !!!
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 30.01.2011, 11:21 · Zgłoś
ty w PIS[...]u pewnie chcesz załapać się na zastępcę jest toczym chandlować bo trochę jest nowego sprzętu to na kadęcję wam wystarczy po co tyle pracowników jest w starostwie i w urzędzie miasta.
Odpowiedz
0
@ maggi
dnia 30.01.2011, 09:20 · Zgłoś
jednym slowem mowiac wulgarny pan piotr nie nadaje sie na to stanowisko on nawet nie ma pojecia jak sie pracuje z ludzmi, nie wspomnę o kulturze osobistej bo on jej poprostu nie ma ot taki prosty chlop ktory robi duzo krzyku i zamieszania.
Odpowiedz
0
@ wPiSdu
dnia 30.01.2011, 00:29 · Zgłoś
Kiedy ZMKS wyjdzie na prostą ? Jak zredukuje się przerost ( Tak, PRZEROST) zatrudnienia. 20 pracowników umysłowych na 80 wszystkich ogółem ??? Firma się stacza a ci sobie premie wypłacają ??? Po jaka [...] utrzymywać aż 14 mechaników i przedpotopowy warsztat??? Usługi remontowo-naprawcze floty można zlecić firmie zewnętrznej, pomieszczenia powarsztatowe wynająć, wyzwalniać niepotrzebne [...], świadczyć usługi na zewnątrz (sprzedaż paliw, stacja diagnostyczna, usługi transportowe itp... Jasne, że nie obędzie się bez bólu bo towarzystwo za Kurowskiej przyzwyczaiło się, ze czy się stoi czy się leży to premia i tak się należy...
Piotrek, jak będziesz twardy to dasz radę a tych opluwaczy olewaj z góry i rób swoje.
Odpowiedz
0
@ Kościołowy..........
dnia 30.01.2011, 00:13 · Zgłoś
Dzisiaj jest niedziela....................
Pewnie wszystkie do Śwętej Komunii pójdziecie........
Odpowiedz
0
@ boss psychodelinczy
dnia 29.01.2011, 23:19 · Zgłoś
proponuje wstrzymac wyplate uposazen tego pana z obecnego poziomu do momentu odnotowania realnych zyskow spolki, lub na poczatek, proponuje najnizsza krajowa. beda wyniki beda podwyzki. szykuje sie nowe/stare bicie piany i gra na czas, ehh jakie to polskie...
Odpowiedz
0
@ misia
dnia 29.01.2011, 19:48 · Zgłoś
No takiego "B[...]A" wsadzić na takie stanowisko , to tylko do likwidacji zakładu, bo normalny człowiek to by się pod ziemie zapadł po takich komentarzach .
To po prostu "LIKWIDATOR ZAKŁADU">>>
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 29.01.2011, 19:43 · Zgłoś
Jaślaczek pewnie jesteś marnym prezesiną skoro związki ci przeszkadzają są zakłady gdzie związki są partnerem a nie przeciwnikiem jak pan .B .K .powiedziałzgoda buduje hahaha.
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 29.01.2011, 19:25 · Zgłoś
opryskliwy i wylgarny wojnarowicz nie nadaje sie nawet do zarzadzania zwierzetami
Odpowiedz
0
@ jjjjjjjj
dnia 29.01.2011, 18:29 · Zgłoś
Do wojnar koszmar Tak będzie że nie dało się nic zrobić
Odpowiedz
0
@ wojnar koszmar
dnia 29.01.2011, 14:26 · Zgłoś
Wojnarowicz to jasielski sęp, leci gdzie jest pełno w korycie.
Jak zawsze skończy się na obietnicach... Pieniędzy nakradnie i powie, że nic nie dało się już zrobić.
Odpowiedz
0
@ Bogdan
dnia 28.01.2011, 23:52 · Zgłoś
Panią Kurowską to teraz mozecie pocałować [...]..!Razem z jej dyrektorem , Bodim i Alą!!!
Odpowiedz
0
@ Agata
dnia 28.01.2011, 23:48 · Zgłoś
Ten dyrektor to typ z pod ciemnej gwiazdy , lepszy już mój euzebiusz!!!!!
Odpowiedz
0
@ poxa 1234
dnia 28.01.2011, 20:22 · Zgłoś
no p. wojnarowicz masz pan niezłe wyzwanie......czekamy na rezultaty , zobaczymy co panu się uda zrobić !!!!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 28.01.2011, 20:21 · Zgłoś
jak to ja bym byl szefem takiego "warsztatu" (ostatnie zdjecie) to bym sie pod ziemie zapadl zwe wstydu - [...]! posprzatac, pomalowac - ma byc czysto i schludnie tak jak w warsztatach z prawdziwego zdarzenia!!

w zmks zatrzymal sie czas..tam jest ciagle mentalna komuna!!!
i dlatego jest jak jest!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 28.01.2011, 20:19 · Zgłoś
jak to ja bym byl szefem takiego "warsztatu" (ostatnie zdjecie) to bym sie pod ziemie zapadl zwe wstydu - [...]! posprzatac, pomalowac - ma byc czysto i schludnie tak jak w warsztatach z prawdziwego zdarzenia!!

w zmks zatrzymal sie czas..tam jest ciagle mentalna komuna!!!
i dlatego jest jak jest!
Odpowiedz
0
@ //////
dnia 28.01.2011, 18:03 · Zgłoś
Przecież zoombi został wybrany by skończyć ZMKS.
Odpowiedz
0
@ jaślaczek
dnia 28.01.2011, 17:21 · Zgłoś
Witam!
Trochę mnie dziwi, że większość tu pisanych komentarzy dotyczy Liwocza a co za tym idzie same dwuznaczne wypowiedzi. Czy ktoś z piszących zna tak naprawdę byłą sytuację Liwocza? Jaki był powód zamknięcia zakładu? Została ogłoszona upadłość bo właścicielem spółki stała się inna spółka ze Śląska która spowodowała taką lub bardzo podobną sytuację ekonomiczną zakładów które kupiła. Dla przykładu proszę przypomnieć sobie o np. zamojskich fabrykach mebli z której to fabryki nowi właściciele wyciągnęli kilkanaście milionów złotych. Co do ZMKS to też mi się wydaję, że najlepiej jest siedzieć i pisać obraźliwe opinie. Może wystarczy popatrzeć na warsztat mechaniczny? (wczesna komuna) myjka (średniowiecze) tabor samochodowy (w większości wczesna komuna) itd. Co do samego nowego dyrektora - trzeba poczekać, bo jeszcze się chyba taki nie urodził, aby takiego pokumunistycznego [...]ka szybko uratował. Myślę, że dodatkowym problemem nowego dyrektora będą trzy związki zawodowe.
Tak czy owak - trzymam kciuki
Odpowiedz
0
@ ----
dnia 28.01.2011, 14:13 · Zgłoś
nie uda sie uratować bo ręke na emkaesach trzyma PIS pani mari kurowskiej som te emkaesy
Odpowiedz
0
@ do Mądry Badi
dnia 28.01.2011, 13:02 · Zgłoś
wielki pan z miasta a w dowodzie [...]!!!
Odpowiedz
0
@ znajomy
dnia 27.01.2011, 22:24 · Zgłoś
piotrek ,przecież wiemy jak razem z H[...]ą i bercikiem doprowadziłeś do likwidacji LIWOCZ razem z wynajętym prezesem z Aleksandrowa Łódzkiego.ty przyszedłeś do mks chyba na likwidatora .to wychodzi ci najlepiej.masz plecy jednym słowem.a może jwynajęli cię prywatni przewożnicy?niezły pomysł co????
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 27.01.2011, 22:20 · Zgłoś
o k[...]..teczka to jednak on. Miałem nadzieję, że jest jeszcze inny Piotr Wojnarowicz. Cwaniak, obłudnik. Takiego szefa nie życzę nikomu. Tyle w temacie.
Odpowiedz
0
@ xxxxmanek
dnia 27.01.2011, 20:21 · Zgłoś
mądry bandi jak by nie wieś to kto twoją kawalerke opłaci Marysia [...]
Odpowiedz
0
@ carlos
dnia 27.01.2011, 19:54 · Zgłoś
A kto mu tak [...]?.To wrak człowieka.
Odpowiedz
0
@ ......
dnia 27.01.2011, 18:57 · Zgłoś
Postarać się aby prywatny przewoźnik zaniknął z rynku Jasielskieg to MKSY wyjdą na prostą
Odpowiedz
0
@ maniak
dnia 27.01.2011, 17:17 · Zgłoś
czy ktoś wie ile długu ma ta wspaniała firma busowa co tak się nią zachwycacie ma jeden duży autobus którym nie jeżdzi bo ponoć brakuje na paliwo a wy chcecie żeby na nim się wzorować .pytanie przy okazji do zus czy kierowca który pobiera rentę może pracować jako kierowca autobusu na pełny etat? chyba że nie legalnie.
Odpowiedz
0
@ Jack
dnia 27.01.2011, 13:10 · Zgłoś
Tata czuva
Odpowiedz
0
@ Mąry Badi
dnia 27.01.2011, 12:37 · Zgłoś
To niech nie przyjeżdża wieś. Zobaczymy kto zbankrutuje i kto będzie miał gorzej.
Odpowiedz
0
@ rezerwuar
dnia 27.01.2011, 11:04 · Zgłoś
Ojj... człowiek ten widać, że nie gardzi preparatem etanol C2H5OH.
Odpowiedz
0
@ OPAS
dnia 27.01.2011, 11:03 · Zgłoś
Proponuję na Rynku postawić jeden z wielu zdezelowanych Autosanów z manekinem kierowcy /oczywiście przepocony w sweterku z napisem Boys Team/ dodatkowo z lekko uchylonym włazem, aby wydobywał się z niego swąd brudnych [...] pasażerów.
Odpowiedz
0
@ [..]
dnia 27.01.2011, 11:02 · Zgłoś
MKS trąci minionym okresem. Poziom usług jest katastrofalny /sprzęt [...], ale jak ma nie cuchnąć jak taki Autosan jeździ prawie 30 lat i wozi ludzi z jarmarków z kurczętami, którzy się nie myją, a bieliznę zmieniają według kalendarza świąt tj. na Boże Nar. i Wielkanoc/. Swoją drogą, że upada, ale to niech całkiem odsunie się od monopolu przewozów. Wtedy wpuścić nieograniczoną ilość chętnych prywatnych przewoźników - bez problemów dawać im koncesję - oczywiście na pewnych warunkach: sprzęt czyli BUSY technicznie sprawne, nie załatwiane przeglądy, wysoka kultura kierowców, np. taka jak w Er-Busie i obowiązkowo w ramach koncesji narzucić im WYKONYWANIE KURSÓW w soboty i niedziele - wtedy PKS mogą nawet [...].
Odpowiedz
0
@ lala
dnia 27.01.2011, 10:46 · Zgłoś
Skąd sie ta Marzenka urwała???? to ma być przystojniak bleeeeeeee?
Odpowiedz
0
@ Ciekawy
dnia 27.01.2011, 10:16 · Zgłoś
Wie ktos czym ten Pan zajmował sie wczesniej?
Odpowiedz
0
@ xxyy
dnia 27.01.2011, 09:55 · Zgłoś
Kolejna osóbka od Dyzia !!!
Odpowiedz
0
@ Kierowca
dnia 27.01.2011, 09:34 · Zgłoś
Kto powołał tego człowieka na to stanowisko?.Jakie on ma doświadczenie i kwalifikacje do jego prowadzenia,chyba ze chodzi o szybkie doprowadzenie do upadłości.
Odpowiedz
0
@ modnisia
dnia 27.01.2011, 08:15 · Zgłoś
kto go tak ubrał ? przecież ten pan zatrzymał sie w latach 80
Odpowiedz
0
@ Bolo
dnia 27.01.2011, 01:32 · Zgłoś
Biedny chłop w dzień dyrektor a w nocy stróż dlatego taki nie wyspany. Lepiej niech kupi książkę Ibisza bo będzie marnie :)
Odpowiedz
0
@ Jasło4u
dnia 27.01.2011, 01:28 · Zgłoś
Garnitur i krawat + MKS obecnie=PRL
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 27.01.2011, 00:41 · Zgłoś
zespsuło sie tu grono komentujących...ehh
i to ma być "kupa" na tego pana?zresztą pan Wojnarowicz zrobi co zechce a i tak nikt palcem nie ruszy.
A tak w [...] było jest i bedzie...bo gdzie są [...],jest [...] i śledzie:)
AMEN
Odpowiedz
0
@ [..]
dnia 26.01.2011, 23:22 · Zgłoś
Wygląda jak po suto zakrapianej nocy - [...].
Odpowiedz
0
@ swój [...]
dnia 26.01.2011, 23:21 · Zgłoś
kilka dni temu widziałem jak jakis gość wyrzucał identyczny krawat do kontynera na smieci...
Odpowiedz
0
@ do Madry Badi
dnia 26.01.2011, 23:09 · Zgłoś
ale ty jesteś [...],wielki miastowy się znalazł gdyby nie te [...] przyjeżdzające do twojego miasta pracujacy tam i wydajacy swoje pieniądze to miasto juz dawno by zbankrutowalo
Odpowiedz
0
@ ggg
dnia 26.01.2011, 22:50 · Zgłoś
psychodeliczny ten krawat
Odpowiedz
0
@ ggg
dnia 26.01.2011, 22:42 · Zgłoś
co to za zombi? ;)
Odpowiedz
0
@ georg
dnia 26.01.2011, 22:36 · Zgłoś
Mysza za czyją protekcją się tam dostałeś. pozdrowienia od nkolegi z klasy podstawowej "czwórki" "C"
Odpowiedz
0
@ krawatka
dnia 26.01.2011, 22:15 · Zgłoś
Z tą krawatką to na koncert disco polo uwodzić [...] dziewuchy spiewając majteczki w kropeczki po chińsku lub po koreańsku. Kicz rodem z kontenera PCK.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.01.2011, 21:56 · Zgłoś
TO NA BAZIE MKS JAKIŚ KIEROWCA ZBUDUJE ASTRE BIS ??????????????
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 26.01.2011, 21:53 · Zgłoś
A wogóle to był jakiś konkurs na to stanowisko,jakie kwalfikacje były wymagane?
Ile firm rozłożył na łopatki.P.W?
Odpowiedz
0
@ kulturalna pani
dnia 26.01.2011, 21:50 · Zgłoś
kultura osobista pana wojnarowicza jest równa zeru
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 26.01.2011, 21:48 · Zgłoś
a czy romans znowu będzie?
Odpowiedz
0
@ zero pojęcia
dnia 26.01.2011, 21:47 · Zgłoś
czegoz to nie wymysla z doswiadczenia wiem ze ten pan sie nie nadaje na dyrektora bo firma padnie zero pojecia o zarządzaniu
Odpowiedz
0
@ biznesvoman
dnia 26.01.2011, 21:44 · Zgłoś
jak juz tacy jak pan wojnarowicz zostaja dyrektorami to zycze powodzenia bankructwo murowane
Odpowiedz
0
@ DELIKATNIE MÓWIĄC
dnia 26.01.2011, 21:42 · Zgłoś
ZEBY NIE POWIEDZIEC DOSADNIE POWIEM TAK : ZACHOWANIE I SPOSOB BYCIA TEGO PANA POZOSTAWIA WIELE DO ZYCZENIA
Odpowiedz
0
@ mos
dnia 26.01.2011, 20:55 · Zgłoś
ten kolo wygląda jak drakula!!
Odpowiedz
0
@ cukierek
dnia 26.01.2011, 20:43 · Zgłoś
Ten Pan miał się sprawdzić kilkanaście lat temu w "Liwoczu". Dołożył gwóźdź do "trumny". Współczuję pracownikom ZMKS-U. Niedługo mogą stracić pracę.
Odpowiedz
0
@ do marzenka
dnia 26.01.2011, 20:07 · Zgłoś
jak chcesz zobaczyc przystojnych panów to zapraszam do mnie do pracy bo pewnie przystojnych nie widzialas a takie PASZTETY według mnie to nic ciekawego
Odpowiedz
0
@ ale szambo
dnia 26.01.2011, 20:04 · Zgłoś
starch sie bac! pan wojnarowicz niech siedzi w domu i dzieci bawi
Odpowiedz
0
@ sok
dnia 26.01.2011, 20:03 · Zgłoś
ładnie musi walić
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 26.01.2011, 20:02 · Zgłoś
do stefan nie masz racji jak oddasz w prywatnym przewożnikom wzrośnie bezrobocie zero składek do zus itp zatrudnieni tylko renciści ewentualnie na krus w którym to specjalizuje się jedna firma i rozkład co tydzień zmieniany czy na pewno tego chcesz chyba że jesteś tym przewożnikiem pozdrawiam .
Odpowiedz
0
@ maggi
dnia 26.01.2011, 20:01 · Zgłoś
no to upadlosc murowana pan Wojnarowicz zdolny czlowiek
Odpowiedz
0
@ maggi
dnia 26.01.2011, 20:00 · Zgłoś
no to upadłośc murowana pan
Odpowiedz
0
@ wiem co mówię
dnia 26.01.2011, 19:59 · Zgłoś
ten pan jakiej firmy sie czepi to wszystkie padają, bardzo zdolny człowiek a do tego opryskliwy i wulgarny ot wszystko na ten temat
Odpowiedz
0
@ pracownik spółki
dnia 26.01.2011, 19:42 · Zgłoś
Faktycznie relikt socjalizmu zeby 1/4 pracowników na etatach umysłowych. W mojej społce jest 1/10 przy wielokrotnym wiekszym zatrudnieniu ogółem.
Odpowiedz
0
@ jaca
dnia 26.01.2011, 19:12 · Zgłoś
po minie gościa widzę już że mu sie uda
Odpowiedz
0
@ keller
dnia 26.01.2011, 19:05 · Zgłoś
nie no,, ludzie to jest już koniec świata !! jak widzę i słyszę tego gościa .. czy mieszkancy Jasła są normalni ?? jak widzą to co się dzieje obecnie..
Odpowiedz
0
@ kola
dnia 26.01.2011, 18:44 · Zgłoś
Pomylka 91 pracownikow w tym 16 umyslowi ..
Odpowiedz
0
@ lok
dnia 26.01.2011, 18:43 · Zgłoś
A co z pracownikami UM ktorzy sterowali bylymi dyrektorami wczesniej narzuconymi przez UM ...
Odpowiedz
0
@ BYLY
dnia 26.01.2011, 18:19 · Zgłoś
SZCZOTKI JAK BYLY 15 LAT TEMU TAKIE SA I TERAZ.A TO JUZ 21 WIEK , A JAK WIDAC OPROCZ BODAJZE 11 NOWYCH AUTOBUSOW TO MKS JEST W SREDNIOWIECZU,A BARDZO SZKODA.NARA.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 26.01.2011, 18:13 · Zgłoś
Ta myjnia powstała w latach 70 tych.
Odpowiedz
0
@ tak
dnia 26.01.2011, 17:23 · Zgłoś
w 1976 roku zaczynalem prace jako kierowca autobusowy,od tego czsu jak pamietam obcinano co roku limity zuzycia paliwa,dla silnikow autobusowych,jest 2011 rok,moze mi ktos powie na czym te silniki teraz pracuja.
Odpowiedz
0
@ hmmm
dnia 26.01.2011, 17:03 · Zgłoś
z tym krawatem nie ma szans !!!
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 26.01.2011, 16:36 · Zgłoś
Od 2004 roku do Polski sprowadzanych jest średnio 1mln samochodów rocznie. Efekt jest taki, że aut jest w brud. Skoro mamy tyle aut to ktoś musi tym jeździć - nieprawdaż ? Dlatego klientom PKSu MKSu PKP itp. ubywa i będzie ubywać. Rynek się zmienia i to przedsiębiorstwo powinno upaść, bo niby dlaczego właściciele samochodu mają dopłacać do autobusów które wożą powietrze ?
Odpowiedz
0
@ Lenin
dnia 26.01.2011, 16:29 · Zgłoś
6-miesięcy hahaha,pan chyba nie wie co mowi.Chyba ze mowi pan o likwidacji ZMKS-u w szesc miesiecy.
Odpowiedz
0
@ Łajba
dnia 26.01.2011, 15:48 · Zgłoś
Nie daję ł[...] żadnych szans... żadnych szans.
Odpowiedz
0
@ kierowca
dnia 26.01.2011, 15:16 · Zgłoś
Maria K znała sie dobrze na ZMKS więc ja trzeba było powołać
Odpowiedz
0
@ jak
dnia 26.01.2011, 14:57 · Zgłoś
Noi macie nowe porzadki robione przez czarneckiego .kachlika i nowego cudotworce w MKS ...ile to trzeba bylo myslec zeby wpasc na pomysl tzw ratowania zakladu zwalniajac czesc pracownikow a w dalszym etapie pewnie sprzedazy czesci majatku ..doprawdy trzeba miec "tega glowe" ...no a teraz pewnie tzw DZIALACZE ZWIAZKOWI spiesza sie zeby zalozyc jakies zwiazki i najlepiej zasiasc w zarzadzie, zrobia wszystko zeby zwolnienia ich nie dotyczyly ...Panowie burmistrzowie gratuluje pomyslu i tak dalej ...ZWALNIAJCIE LUDZi,NIE PLACCIE ZUSU ,SPRZEDAJCIE CO SIE DA i PRZYJMIJCIE NOWYCH URZEDNIKOW I DYREKTOROW ...........
Odpowiedz
0
@ Mądry Badi
dnia 26.01.2011, 14:48 · Zgłoś
Pierwsza sprawa to dopłaty za tzw. wozokilometr. Każda [...] do której jeździ nasz-miejski JASIELSKI autobus powinna płacić za ten przywilej. Bo to nie jest w interesie miasta, żeby wi[...]ki tu przyjeżdżały. Wręcz przeciwnie - to w ich interesie. Czemu mamy dopłacać 3 mln złoty rocznie za to, że wieś tu przyjdzie. Niech sobie siedzi na wsi.
Odpowiedz
0
@ zapytajcie ile
dnia 26.01.2011, 14:38 · Zgłoś
dostaje na wypłate i ile mu dadzą jesli zostanie zwolniony oczywiście chodzi o odprawe

moim zdaniem chcąc dobrze prowadzić mks musi on byc całkiem w prywatnych rekach Erbus sobie radzi a tu co straty i to jakie
Odpowiedz
0
@ zlomy do freda!
dnia 26.01.2011, 13:56 · Zgłoś
zlom tam gdzie jego miejsce i juz cos kaski wpada:)
Odpowiedz
0
@ zainteresowany
dnia 26.01.2011, 13:37 · Zgłoś
Pani Redaktor...skąd Pani wytrzasnęła takie dane: ''Tylko w grudniu ubiegłego roku jasielski Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej wygenerował ponad 3,5 mln zł straty.''... przecież to są jakieś bzdury...przez JEDEN miesiąc 3,5 miliona???????????
Przecież mks przez 10 lat działalności takiej straty nie wygenerował.
Odpowiedz
0
@ XYZ
dnia 26.01.2011, 13:37 · Zgłoś
NIE ZAPYTANO PANA ILE BEDZIE ZARABIAL? I CZY LICZY NA PREMIE?
Odpowiedz
0
@ marzenka
dnia 26.01.2011, 12:56 · Zgłoś
przystojny ten pan dyrektor;)
Odpowiedz
0
@ pitagoras
dnia 26.01.2011, 12:03 · Zgłoś
NIE, Nie uda Mu się nic!!!!
Odpowiedz
0
@ bo
dnia 26.01.2011, 11:51 · Zgłoś
było by fajnie
Odpowiedz
0
@ flips
dnia 26.01.2011, 11:39 · Zgłoś
"Jeżeli na 81 wszystkich pracowników 20 zatrudnionych jest w tzw. dziale umysłowym, to nie jest proporcjonalne." Panie Wojnarowicz, zajrzyj Pan do rafinerii, gdzie na wszystkich 80 pracowników, 20 to fizyczni. Przekona się Pan wtedy, że proporcje są jak najbardziej prawidłowe.
Odpowiedz
0
@ STEFAN
dnia 26.01.2011, 10:43 · Zgłoś
Nie mam wątpliwości,że do roku tegoż pana nie będzie,a firma padnie ,albo znajdzie się nowy uzdrowiciel po dofinansowaniu bankruta z publicznych pieniędzy...Jedyne co zostaje to sprzedać to [...],a komunikację miejską oddać w ręce prywatne.Tam będzie rachunek ekonomiczny się liczył,a nie zapychanie żołądków tym co mają się dobrze,bo kogoś se znają!
Odpowiedz
0
@ znajoma
dnia 26.01.2011, 10:39 · Zgłoś
P[...] dyrektorem? Ciekawe kto za tym stoi :/
Odpowiedz
0
@ Jaślok
dnia 26.01.2011, 10:38 · Zgłoś
Tan sam Pan co zrujnował i doprowadził do bankructwa Liwocz... super wybór....
Odpowiedz
0
@ xsa
dnia 26.01.2011, 10:23 · Zgłoś
wyglada jak by go ktos pobil
Odpowiedz
0
@ Ticket
dnia 26.01.2011, 09:51 · Zgłoś
Z namaszczenia wiadomo kogo
Z planem wiadomo jakim
Więc zobaczymy :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.