Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Darmowe WiFi4EU w Jaśle!

19

Przypominamy, że na terenie Jasła, w ramach ogólnoeuropejskiego projektu WiFi4EU, można korzystać z dziesięciu punktów dostępowych do darmowego internetu o prędkości do 30 Mbit/s.

Czas trwania sesji wynosi 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”. Nazwa ta jest wszędzie taka sama, dzięki czemu można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie.

Punkty dostępowe znajdują się w 10 lokalizacjach:

 • Rynek (obejmuje cały rynek) – 2 urządzenia

• Plac Targowy (ul. Zielona)

• Plac Żwirki i Wigury

• Skwer przy ul. Sokoła (obejmuje również zasięgiem plac przed kinem Syrena)

• Dworzec PKP

• Ogród Jordanowski

• Przystanek Kwiatowa

• Otwarty basen i tereny rekreacyjne MOSiR

• Parki Linowy i bulwary nad rzeką Ropą

• Park Miejski

Jak korzystać?

Aby zalogować się do sieci należy kliknąć w ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu”, a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, w którym należy zaznaczyć „Akceptuję regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.

Miasto Jasło otrzymało grant na budowę sieci WiFi4EU w 2019 roku. Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do sieci internetowej na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin i miast, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało po 15 000 euro na budowę sieci dostępowej.

Zachęcamy do użytkowania i życzymy przyjemnego serfowania po sieci!

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 07.04.2021, 11:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 07.04.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
1
30 Mbit/s to baaardzo woooolnoooooo. Trochę mija się z celem.
@ Janusz online
dnia 07.04.2021, 13:09
Ocena
komentarza:
2
Wooow teraz jak 4G mam w telefonie to za darmowym wifi po Jaśle nie pogonie!
@ 3 fala epidemii?
dnia 07.04.2021, 17:10
Ocena
komentarza:
0
W basenie działa?
@ Hm
dnia 07.04.2021, 18:37
Ocena
komentarza:
4
Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach taki darmowy internet powinien być w całym mieście i we wszystkich miastach i gminach z drugiej strony zdecydowana większość właścicieli smartfonów posiada od swojego operatora. Dobrze że jest ale to nie na miarę dzisiejszości. Najlepiej wychodzą chyba ci co mieszkają i łapią sygnał w pobliżu tych miejsc
@ Yozef
dnia 11.04.2021, 15:38
Ocena
komentarza:
0
Smiechu warte .ale ktos zarobil .ha ha
@ ORP
dnia 07.04.2021, 12:00
Ocena
komentarza:
6
Jak ta unia działa tak jak ten internet to nie
ma się z czego cieszyć chyba że Jasło
przyoszędziło jak zwykle
@ Natural Born Leader
dnia 07.04.2021, 12:09
Ocena
komentarza:
14
No i z tego superszybkiego internetu kto będzie korzystał?
Niedźwiedzie, kuny i dziki, czy 90 letnie dziadki, które głownie zostały w tym mieście?
Centrum Rozwoju, Centrum Turystyczne, Inkubator Przedsiębiorczości, teraz jeszcze wi fi na rynku - jprdl, Monthy Python xDDD
@ Grażynka z pierwszego związku
dnia 07.04.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
5
jasielscy konfidenci będą streamowac obraz live do nowej jasielski komendy i ***dalac
@ Jas
dnia 08.04.2021, 11:01
Ocena
komentarza:
-1
Tobie nic nie pasuje. Lolku.
@ Jaślak
dnia 07.04.2021, 12:46
Ocena
komentarza:
12
Internet z taką szybkością jak oddanie do użytku mostu na Gąskach i nowej drogi dla Tirów na Sobniowie. Czyli wprost proporcjonalnie do szybkości działań włodarzy.
@ ser_dziurawiec
dnia 07.04.2021, 13:54
Ocena
komentarza:
7
Jeszcze nie udało mi się wykryć tej sieci WiFi, na komórce. Mimo iż pracuję koło jednej z tych lokalizacji.
@ Łysy
dnia 07.04.2021, 13:55
Ocena
komentarza:
7
W 2021r wielkie halo darmowy internet w 10 miejscach Darmowy internet powinien być wszędzie ale na tym ktoś musi jeszcze zarobić
@ Lelum
dnia 07.04.2021, 14:11
Ocena
komentarza:
3
Diabeł tkwi w szczegółach - według umowy część przepustowości jest zarezerwowane do wykorzystania przez EU.
@ Siewca zła
dnia 07.04.2021, 14:42
Ocena
komentarza:
8
W tym mieście na rynku powinny stać paśniki, a nie internety i wi-fi.
@ Konfederacja
dnia 08.04.2021, 09:19
Ocena
komentarza:
0
Byłoby zdrowiej i czyściej.
@ julek
dnia 07.04.2021, 14:55
Ocena
komentarza:
3
Światłowód lepiej niech wszędzie położą. XXI wiek a pół miasta nie ma do niego dostępu.
@ jurciu
dnia 07.04.2021, 19:10
Ocena
komentarza:
2
Racja Julek po osiedlach po 2 kable światłowodu przy domach przy ulicy a 100 m dalej nie bo tszeba po 2 słupach ciągnąć tak nasi żądzą w Jaśle /szkoda gadać/ .
@ Docent2
dnia 07.04.2021, 23:26
Ocena
komentarza:
1
ciekawe kto na tym zarobi jaki koleś kolesia ???
@ Docent2
dnia 07.04.2021, 23:29
Ocena
komentarza:
2
mówie o kolesiach z Urzędu Miasta i ich kolesiach na Bednarskiej

sieć słaba i sygnał słaby , ale ktoś kase wyszarpał i śmiga białym Audi po wsi jasielskiej i święcanach czy jak tam ta wiocha sie nazywa
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Licytując koszulkę reprezentacyjną Piątkowskiego pomagasz Kubie Barze w rehabilitacji

   

  W październiku ubiegłego roku Kuba Bara przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Marzy o tym, aby móc wrócić do gry w piłkę. Chłopiec poddawany jest stałym zabiegom rehabilitacyjnym, co wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych kosztów finansowych. Po raz kolejny z pomocą Kubie przyszedł klub UKS 6 Jasło, który zorganizował licytację koszulki reprezentacyjnej przekazanej przez Kamila Piątkowskiego specjalnie na ten cel.

 • Rodzina, przyjaciele i politycy modlili się w intencji tragicznie zmarłego senatora Stanisława Zająca

  10 kwietnia – ta data od jedenastu lat przypomina Polakom o katastrofie lotniczej, do której doszło w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym najważniejsze osoby w państwie. W sobotę 2010 r. tupolewem polecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób, w tym senator Stanisław Zając z Jasła. Dzisiaj przy grobie polityka modliła się rodzina, przyjaciele, politycy i samorządowcy.

 • Obudź w sobie pasję do wspinaczki z How High!

   

  Wspinaczka ściankowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposób na poprawę kondycji fizycznej. Wspinać może się niemal każdy bez względy na wiek i stopień zaawansowania, także Jaśle. Taką możliwość daje ścianka wspinaczkowa w jasielskim „Ekonomiku”. Tutaj pod okiem doświadczonych instruktorów How High można z łatwością sprawdzić swoje możliwości. 

 • W Jaśle powstanie punkt szczepień masowych

   

  W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19, Urząd Miasta w Jaśle przygotowuje Punkt Szczepień Masowych (PSM). Punkt ten będzie organizowany przez samorząd przy zaangażowaniu podmiotu prowadzącego działalność leczniczą oraz w uzgodnieniu z wojewodą.

 • Radni podzieleni w sprawie wynajmu „łąk hubalowych” przez Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie

   

  Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie dzierżawić będzie teren tak zwanych „łąk hu balowych” przez kolejnych 15 lat. Decyzję w tej sprawie podczas marcowej sesji podjęła Rada Miejska Jasła. Część radnych ma jednak wątpliwości, czy wstępna kwota dzierżawy, którą ustalono na poziomie 400 zł za każdy kolejny miesiąc jest w tym konkretnym przypadku adekwatna.

 • Rząd przyspiesza program szczepień. W każdym powiecie pojawią się duże Punkty Szczepień Powszechnych

  - Dziś przekroczyliśmy liczbę 7 mln wykonanych szczepień – informował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym punkcie szczepień w Skierniewicach. Do końca II kwartału planowane jest wykonanie 20 mln szczepień.

 • Powiat oceni oferty na budowę mostu na Jasiołce

   

  Dla władz samorządowych powiatu jasielskiego budowa mostu, który ma połączyć osiedle Sobniów z osiedlem Hankówka jest jednym z kluczowych zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.  Powiat liczy na to, że otrzyma na ten cel dofinansowanie w ramach środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W budżecie powiatu zabezpieczono niemal 7 mln zł. Oferty, jakie złożyli wykonawcy opiewają na kwoty od blisko 10 do nawet 16 mln zł.

 • W Światowy Dzień Zdrowia pożegnaj się z „dymkiem”!

   

  Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Święto zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Właśnie teraz powinniśmy częściej rozmawiać o zdrowiu, które w dobie pandemii koronawirusa nabrało nowego znaczenia! Niestety – polscy palacze są najwidoczniej odmiennego zdania, bo w trakcie pandemii nadal palą i trują się na potęgę!

 • Pani Monika schudła 11 kg

   

  Niezmiernie się cieszymy, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszego Pacjenta. Pani Monika po wielu nieudanych próbach odchudzania postanowiła oddać się w ręce specjalistów. Oprócz redukcji masy ciała i poprawy stanu zdrowia, zyskała wymarzoną sylwetkę oraz pewność siebie. Chcesz dowiedzieć się jak to osiągnęła? Przeczytaj wywiad z bohaterką  naszej metamorfozy.

 • W przyszłym roku zakończą się prace budowlane przy Domu Ludowym w Załężu

  Przez ostatnich kilka lat przy Domu Ludowym w Załężu nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. W tym roku rozpoczną się dalsze prace wykończeniowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

 • Znamy nowy termin przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec

   

  1 kwietnia bieżącego roku zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec. Nowy termin głosowania wyznaczono na 9 maja 2021 r.

 • Wobec jaślanina podejrzanego o uwodzenie osób małoletnich zastosowano dozór policyjny

  W minioną niedzielę łowcy pedofilii z Elusive Child Protection Unit Poland dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego Zbigniewa z Jasła, który przez kilka miesięcy kontaktował się za pomocą Internetu z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany do czasu przesłuchania i usłyszał już zarzut. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wobec 64-latka zastosowano dozór policyjny.

 • Pojedziemy wakacyjnym pociągiem z Jasła do Krynicy

   

  W lipcu rozpocznie kursowanie wakacyjny pociąg relacji Jasło – Krynica – Jasło. Przewoźnikiem, który obsługiwał będzie połączenie są Koleje Małopolskie sp. z o.o. Do popularnej miejscowości uzdrowiskowej pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105