Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Debiut Rakoczego i Piątkowskiego w reprezentacji Polski U-20

18

Michał Rakoczy i Kamil Piątkowski, wychowankowie UKS 6 Jasło zadebiutowali w składzie reprezentacji Polski U-20. Jaślanie weszli z ławki w meczu z Szwajcarią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę rozbił w Chojnicach Helwetów aż 5:1.

Zawodnicy, którzy swoją przygodę z piłką rozpoczynali w klubie UKS 6 Jasło znaleźli się wśród piłkarzy powołanych przez selekcjonera na zgrupowanie kadry U-20 przed meczem o punkty z Szwajcarią i towarzyskim spotkaniem z Norwegią. Rakoczy i Piątkowski zasilili grono dziewięciu debiutantów.     

Spotkanie przeciwko reprezentacji Szwajcarii, rozgrywane w ramach Turnieju Ośmiu Narodów jaślanie rozpoczęli na ławce rezerwowych. Jako pierwszy na murawę w drugiej połowie meczu wybiegł Michał Rakoczy, który ma już na swoim koncie kilka występów w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Wystarczy wspomnieć, że w marcu bieżącego roku utalentowany ofensywny pomocnik strzelił gola w meczu reprezentacji Polski U-17 przeciwko Szkocji. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Helwetom Rakoczy zmienił w 60. minucie gry Arona Stasiaka, który minutę wcześniej zdobył gola. Siedemnastoletni zawodnik ekstraklasowej Cracovii podczas półgodzinnego pobytu na boisku pokazał się z dobrej strony. Jaślanin był aktywny w odbiorze. W końcowych minutach spotkania po podaniu Tymoteusza Puchacza z lewego skrzydła zdołał oddać strzał głową w światło bramki. Piłka trafiła jednak wprost w interweniującego bramkarza gości.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał również Kamil Piątkowski, na co dzień zawodnik Rakowa Częstochowa. Drugi z jaślan spędził na murawie 4 minuty, zmieniając Jakuba Bednarczyka.

Już za kilka dni zarówno Rakoczy jak też Piątkowski staną przed kolejną szansą na występ w drużynie narodowej U-20. Kadrowicze Jacka Magiery 18 listopada zmierzą się w meczu towarzyskim z Norwegią w Bytowie.

MD

Napisany dnia: 14.11.2019, 20:56
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bodi
dnia 15.11.2019, 10:54
Ocena
komentarza:
12
brawo Kamil tak trzymać
@ anonim
dnia 15.11.2019, 16:06
Ocena
komentarza:
7
brawo chłopcy z jasła mamy zdolną młodzież nieważne z jakiego klubu Dwóch wychowanków + dla uks 6
@ Xyz
dnia 15.11.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
5
Brawo Michał cieszymy się bardzo napewno cieszy sie śp.Mama Ewa która zawsze jest z Tobą jesteś WIELKI
@ czarny
dnia 16.11.2019, 09:22
Ocena
komentarza:
-2
Tylko pozazdrościć szkolenia w 6 - tce
@ Do czarny
dnia 17.11.2019, 15:05
Ocena
komentarza:
3
Chyba kpisz. To nie szkolenie, to geny.
Rodzicom się wydaje, że jak oddają dzieci do szkółki za kasę to jest coś wyjątkowego. Właściciele tych szkółek się śmieją, oni uważają, że im drożej, tym rodzic chętniej dziecko zapisze. Taka jest prawda o szkółkach piłkarskich.
@ Ja
dnia 18.11.2019, 08:35
Ocena
komentarza:
0
Pokaż mi Klub w Jaśle który robi coś dla ideii i za darmo.
@ Stadion dla Jasła
dnia 16.11.2019, 13:36
Ocena
komentarza:
9
Mogę stwierdzić, że w Jaśle nie brakuje młodych dzieciaków z talentem i ambicjami. Z pewnością brakuje natomiast lepszej infrastruktury sportowej.

Ci chłopcy swoją grą i postawą zainspirują jeszcze młodszych do próbowania w swoich sił w piłce kopanej.

Powodzenia!
@ CUD
dnia 17.11.2019, 09:48
Ocena
komentarza:
0
Cud ze w koncu bedzie sztuczne boisko - na ktorym bedzie mozna prowadzic 4 treningi na raz - W KONCU - ale mimo to dziekujemy wladzo za to, bo moglo go nie byc :) oby to szło w dobra stronę bo zdolnych dzieciakow jest masa, dobra infrastruktura moze im TYLKO pomoc.
@ bląd
dnia 18.11.2019, 13:37
Ocena
komentarza:
-6
@ cimek
dnia 18.11.2019, 15:16
Ocena
komentarza:
2
Na laczynaspilka.pl jest błąd. Zobacz na FB Rakowa. Tam jeszcze w dniu meczu informowano, że Kamil wszedł na boisko. Patrz tutaj > https://www.flashscore.pl/mecz/xhp8UDac/#szczegoly-meczu
@ bodi
dnia 18.11.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
3
jak chcesz coś skomentować to najpierw oglądnij mecz, Kamil muszę cię zaskoczyć jednak grał, bo znam go osobiście , pozdrowienia Kamil
@ bodi
dnia 18.11.2019, 17:01
Ocena
komentarza:
4
radzę oglądac dzisiejszy mecz
@ Znający temat
dnia 20.11.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
1
Bravo Chłopaki, mamy jeszcze z Naszego Okręgu bramkarza w KGHM Zagłębie Lubin Kacpra Bieszczad. Może by tak jak mecz młodzieżowych reprezentacji zorganizować w Krośnie, Sanoku, Jaśle. Panie Prezesie czas Start
@ 1234
dnia 22.11.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
1
Tzn. z Głowienki 1 km od Krosna, to rzeczywiście nasz na potrzeby naszego dowartościowania.
@ rodzic
dnia 20.11.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ Kondzio
dnia 22.11.2019, 21:23
Ocena
komentarza:
1
2:0 dla UKS 6 JASŁO A AP ilu zawodników ma w reprezentacji??
@ Znajacy temat
dnia 26.11.2019, 14:01
Ocena
komentarza:
-1
francuscy 20 latkowie i młodsi nie tylko debiutują ale grają w reprezentacji "Koguta"
@ jj
dnia 27.11.2019, 12:54
Ocena
komentarza:
-1
Michał gratulacje.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105