Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Dietetyk i trener Artur Pliś apeluje!

Czy wiesz, że zostało 3 miesiące do lata? Jeśli chcesz zmienić sylwetkę, to ostatni dzwonek!

 

Postanowił Pan ponownie nakłonić mieszkańców Jasła, przed sezonem wakacyjnym do zadbania o sylwetkę i zdrowie. Jakie są najważniejsze założenia Pana programu treningowego i dietetycznego?

 

A.P.: Najważniejszą kwestią jest indywidualne podejście do każdej z osób. Nie ma jednej drogi, jednego planu, który sprawdza się u wszystkich. Dlatego często gotowe rozwiązania i plany z Internetu, które osoby wdrażają same na własną rękę nie będą działały dobrze albo wystarczająco efektywnie.

Każdy ma różne dysfunkcje, problemy zdrowotne, czy to w przypadku aparatu ruchu, mobilności czy też przebytych kontuzji, chorób metabolicznych itd., które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy programowaniu planu diety i treningu.

 

Od 7 lat jest Pan dietetykiem, a od 10 trenerem. Od lat również pracuje Pan w działach Badawczo Rozwojowych firm farmaceutycznych projektując receptury i wdrażając suplementy na rynek zatem, czy wykorzystuje Pan zdobytą wiedzę w pracy nad poprawą zdrowia i sylwetek swoich podopiecznych?

 

A.P.: Oczywiście, że tak! Cieszę się, że mam możliwość pracy na stanowiskach badawczo rozwojowych co znacznie zwiększa moje kompetencje, a ciągłe poszerzanie wiedzy związanej z szeroką dziedziną life science (nauk o zdrowiu) przekłada się na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Dzięki temu podopieczni mają dobrane pod siebie plany indywidualnie.

 

Obecnie wszystkie informacje i porady można znaleźć w Internecie. Dlaczego osoby, które chcą zmienić swoją sylwetkę, schudnąć lub nabrać masy mięśniowej powinny udać się do Pana?

 

A.P.: To prawda, wszystko można znaleźć w Internecie. Jeśli zepsuje nam się samochód – możemy odczytać błąd w programie, otworzyć maskę samochodu oraz filmik instruktażowy z Internetu jak naprawić problem. Niektórzy zrobią to sami, inni rozgrzebią i będzie tylko gorzej. Jako trener widzę też osoby, które na siłowni snują się z maszyny na maszynę bez większego pomysłu i widać, że po prostu nie wiedzą co robią. Brak im rozpisanego planu działania i odpowiedniego doboru treningu do preferencji i możliwości. A efekt? Efektów brak...

 

Faktycznie to przekonujący argument ale nadal niektóre osoby mogą mieć obawy rozpoczęcia współpracy z Panem z powodu wstydu lub obaw, że nigdy nie były na siłowni. Nie są przekonane czy to miejsce dla nich, czy sobie poradzą... Czy ma Pan dla takich osób jakąś radę?

A.P.: Tak, jak wspomniałem w wypowiedzi wyżej, można robić coś samemu, ale efekty można również przyspieszyć i zdążyć cieszyć się fajną sylwetką jeszcze tego lata! Siłowni nie ma się co bać, to mała społeczność ze świetną atmosferą, gdzie po kilku miesiącach wszyscy się znają, rozmawiają i żartują. Siłownia daje możliwość przeprowadzenia wielu metod treningowych, jednak jeśli ktoś się krępuje jest możliwość przeprowadzenia treningu w prywatnej salce 1:1 sam na sam z trenerem.

 

Apeluje Pan że to ostatni dzwonek do lata. Ile realnie można schudnąć w ciągu 3 miesięcy?

 

A.P.: To wszystko zależy od danej osoby. W jakim jest stanie zdrowia, czy ma choroby przewlekłe, metaboliczne, problemy hormonalne, ile śpi na dobę. Te i wiele innych aspektów trzeba wziąć pod uwagę. U jednej osoby może być to 10 kg, u innej 3 kg i to także będzie świetny wyniki.

 

Czy ma Pan jakąś ciekawą ofertę dla naszych czytelników?

 

A.P.: Jasne! Za wytrwałość przeczytania artykułu do końca coś się należy!
Pierwsze spotkanie i trening oferuję z 30% rabatem.
Wystarczy podczas konsultacji telefonicznej lub mailowej przy umawianiu wizyty podać hasło „JASŁO4U”.

Zapraszam! Nawet jeśli trochę się wahasz - nie gryzę, nie męczę, dostosuję wszystko pod Ciebie!

tel: 886 813 912
www.arturplis.pl

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 31.03.2024, 12:34
Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657