Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dni Ziemi Żmigrodzkiej w rytmach lat 60., dance'owego folku i disco-polo

16

Kilka tysięcy osób bawiło się w zeszły weekend podczas Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2014. W programie imprezy oprócz koncertów zespołów muzycznych nie mogło zabraknąć tradycyjnego turnieju sołectw oraz konkursu na babę i chłopa roku gminy Nowy Żmigród.

<<FOTORELACJA>>

Tegoroczną edycję cyklicznego święta ziemi żmigrodzkiej zainaugurował turniej sołectw. Do rywalizacji w nim stanęło 15 drużyn, które musiały wykazać się m.in. zwinnością i sprytem w konkurencjach sprawnościowych oraz kreatywnością i bystrością umysłu podczas quizu wiedzy o gminie. W końcowej klasyfikacji zawodów na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z Nienaszowa (nagroda 6 tysięcy zł), na drugim z Siedlisk Żmigrodzkich (3 tysiące zł), na trzecim zaś z miejscowości Sośniny (2 tysiące zł). Przy okazji turnieju sołectw doszło również do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – jego zwycięzcą zostało sołectwo Mytarka.

Muzyczną gwiazdą pierwszej odsłony imprezy był założony w Polkowicach zespół The Postman. Zaserwował on publiczności nieśmiertelne hity legendarnych Beatlesów oraz największe przeboje polskiego big-beatu. Po zakończeniu koncertu odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Drugi, i zarazem ostatni dzień Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2014 zainaugurowany został uroczystą Eucharystią dziękczynną za tegoroczne zbiory, której przewodniczył ks. arcybiskup Edward Nowak. Późnym popołudniem rozpoczęły się zmagania o tytuł baby i chłopa roku gminy Nowy Żmigród – w rywalizacji wzięli udział przedstawiciele poszczególnych miejscowości położonych na jej terenie. Wieczorem uczestnicy wydarzenia bawili się przy dźwiękach muzyki. Na scenie najpierw zaprezentował się Live Band, po nim swoje piosenki przedstawiła publiczności pełniąca rolę gwiazdy wieczoru grupa Future Folk ze Stanisławem Karpielem-Bułecką w składzie.

Tegoroczną edycję święta ziemi żmigrodzkiej zakończył występ discopolowej formacji Avinion Dance, który został poprzedzony widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

Dwudniowa impreza odbyła się tradycyjnie na terenie stadionu sportowego w Nowym Żmigrodzie. Jej uczestnicy oprócz zabawy przy muzyce i w ramach przeprowadzonych konkursów mieli możliwość korzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz straganów z różnego rodzaju rozmaitościami. Najmłodsi mogli bawić się na specjalnie przygotowanym placu zabaw.

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
1
@ UWAGA
dnia 21.08.2014, 13:27 · Zgłoś
Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie.
Wejdź na stronę: http://zlokalizuj24.pl i sprawdź sam jakie to proste.
Odpowiedz
0
@ karmelaaa
dnia 20.08.2014, 15:22 · Zgłoś
zdecydowanie było za krotko ! co to za festyn który nawet do 11 nie trwa ? Uczcie się od Osieka! Powinno do 12 w nocy prznajmniej trwac, jakis dj czy coś. Ludzi w sumie też dużo nie było gdyby nie Avinion Dance byłaby całkowita porazka !
Odpowiedz
-2
@ ....
dnia 20.08.2014, 13:25 · Zgłoś
jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził!!!
Odpowiedz
1
@ tygrys
dnia 19.08.2014, 19:25 · Zgłoś
byłem na imprezie i popieram obserwator a kiepski plac zabaw porażka co to była za kiepska firma była !!!
Odpowiedz
-3
@ tygrysek
dnia 19.08.2014, 22:18 · Zgłoś
widzę tygrys że się nie pohuśtałeś jednym słowem więc zapraszam Cię do JDK w Jaśle
Odpowiedz
-1
@ Werdi
dnia 19.08.2014, 15:51 · Zgłoś
Witam, powiem tak: czy nie wystarczyło jeden dzień zabawy zrobić a takiej konkretnej zamiast tej sieczki w sobotnią noc mogliście naprawić lub zrobić nowy chodnik W Mytarzy bo to co tam jest to już tragedia, szkoda ze tamtędy nie przeprowadziliście tych zacnych gości. Dziecku które wracało ze stadionu utknęła noga pomiędzy płytami chodnika upadło i rozcięło głowę- Brawo kochane władze bedziemy na Was głosować!!!
Odpowiedz
-2
@ oj bolek
dnia 19.08.2014, 22:16 · Zgłoś
chodnik w Mytarzy werdi jest zlokalizowany na działkach prywatnych, więc proszę oskarżać z powództwa cywilnego właścicieli, a jeśli chodzi o imprezę to choć w Osieku były [...] to wszyscy z którym rozmawiałem twierdzą jedno niech się w Osieku uczą jak się imprezy robi
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 19.08.2014, 22:46 · Zgłoś
To pewnie rozmawiałeś tylko z Augustynem :D
Odpowiedz
-1
@ OBSERWATOR
dnia 19.08.2014, 12:57 · Zgłoś
witam fatalny park zabaw dla dzieci co to za firma !!!
Odpowiedz
-2
@ rozczarowany
dnia 19.08.2014, 10:39 · Zgłoś
To była najbardziej fatalna impreza w tym roku na jakiej byłem. kompletny brak organizacji a juz nie wspomne o oświetleniu, scenie i jedzeniu. co to za firma w ogóle była
Odpowiedz
0
@ Jan
dnia 19.08.2014, 09:34 · Zgłoś
jaki wójt - taki festyn.
Odpowiedz
2
@ ehhh
dnia 19.08.2014, 09:22 · Zgłoś
Śmiech na sali festyn w niedziele skończył się o 23. To jest jedyny i wystarczający komentarz .
Odpowiedz
6
@ Tarzan-zan
dnia 19.08.2014, 11:37 · Zgłoś
:) cisza nocna... a za krótsze granie mniej trzeba było zapłacić :) - impreza - była ??? była... a że do bani - to już kwestia gustu :) "[...]" i tak musiały o 22-giej być w domu :)
Odpowiedz
-5
@ lol
dnia 18.08.2014, 23:27 · Zgłoś
w porównaniu do lat poprzednich frekwencja słaba... czyżby to przez ochronę i zakaz wnoszenia własnego [...]? do tego w ostatnim dniu wyrzucało się z terenu stadionu tych, którzy jeszcze zostali po oficjalnym zakończeniu "imprezy"... Panie Wójcie, jeżeli chce Pan, by Nowy Żmigród wyginął całkowicie - proszę o więcej tego typu "imprez"...
Odpowiedz
-1
@ oj bolek
dnia 19.08.2014, 22:12 · Zgłoś
widzę że z zazdrości piszesz , ponad 3 tys ludzi i dużo dużo podziękowań a zazdrośnicy niech się uczą jak się robi imprezy a nie głupio komentują
Odpowiedz
1
@ xyz
dnia 19.08.2014, 23:36 · Zgłoś
@ oj bolek - chyba cie tam nie bylo, a co do komentarza @ lol zgadzam sie w zupelnosci
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.