Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Do mieszkańców Trzcinicy dotkniętej skutkami podtopień trafiły kuchenki i pralki od PGNiG S.A.

36

Od tragedii, jaka dotknęła ponad dwieście gospodarstw domowych w Trzcinicy, minęły niemal dwa tygodnie. Powoli kończy się wielkie sprzątanie skutków nawałnic i podtopień, które stały się ich następstwem. Wiele rodzin straciło niemal cały dobytek. Do najbardziej potrzebujących trafił dzisiaj sprzęt AGD, podarowany przez PGNiG S.A.   

Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj > FOTOGALERIA

Ciężarówki Fundacji PGNiG wyładowane kuchenkami gazowo-elektrycznymi oraz pralkami zawitały do Trzcinicy w godzinach popołudniowych. Zanim jednak trafiły do domów, które ucierpiały w wyniku powodzi błyskawicznej, w pobliżu zabytkowego kościoła św. Doroty odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Kwiecińskiego, prezesa Zarządu PGNiG S.A. – Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy przekazać pierwszą transzę pomocy dla powodzian, która została przygotowana przez naszą Grupę Kapitałową - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Uważamy, że będąc jedną z największych polskich firm, powinniśmy dbać nie tylko o rozwój własny, lecz również o otoczenie. Trzeba widzieć co w tym otoczeniu się dzieje. Nasza firma jest silnie obecna na Podkarpaciu. Jedna trzecia produkcji gazu, który produkujemy w Polsce, wydobywany jest właśnie tutaj. Wiemy, że wiele rodzin naszych pracowników ucierpiało w tej powodzi. Zaczynamy wsparcie od Trzcinicy w powiecie jasielskim. Z tego miejsca chciałbym podziękować za współpracę panu wójtowi wraz z całym zespołem, panu staroście oraz władzom urzędu wojewódzkiego. Dzięki temu możemy przekazać dzisiaj pomoc dla miejscowości, która chyba najbardziej ucierpiała. Ta pomoc jest wyrazem potrzeby serc pracowników PGNiG S.A. Dzisiaj pomoc otrzyma 71 rodzin. Tym samym realizujemy hasło „Jesteśmy blisko Ciebie” – przekonywał.

Jerzy Kwieciński/fot. Marcin Dziedzic

Po zakończeniu kilkunastominutowego briefingu, Jerzy Kwieciński w towarzystwie pracowników spółki, wójta, starosty oraz pracowników samorządowych odwiedził trzy rodziny, które jako pierwsze otrzymały sprzęt AGD. Wkrótce potem do domów dotkniętych żywiołem trafiły kolejne pralki i kuchenki. PGNiG S.A. przekazała również jeden piec gazowy.

W imieniu mieszkańców Trzcinicy za okazaną pomoc, przedstawicielom spółki, na czele z Jerzym Kwiecińskim podziękował Wojciech Piękoś, wójt gminy Jasło. – Znajdują się firmy, ludzie i podmioty o ogromnych sercach. To serce widać dzisiaj, za co serdecznie dziękuję. Skala tragedii ludzkich jest potężna. Nawałnica, która miała tutaj miejsce, w ciągu jednej, może półtorej godziny zniszczyła w gminie Jasło dorobek aż 275 rodzin, z tego 157 w samej Trzcinicy. To ogromna skala. Trzcinica liczy osiemset numerów. Prawie jedna czwarta domów, została więc w jakiś sposób zniszczona. Straty są potężne. W tych ostatnich dniach skupiliśmy się na pomocy przede wszystkim tym, którzy ucierpieli. Oni przeżyli prawdziwą traumę. Dlatego dzisiaj chciałbym podziękować obecnemu tutaj prezesowi Jerzemu Kwiecińskiemu. Podziękowania kieruję także do prezydenta Andrzeja Dudy, który był u nas w zeszłym tygodniu. Powiedział wtedy – nie zostawimy was samych, będziemy was wspierać. Trzymam pana prezydenta za słowo, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Jako prezydent musi dostrzegać i dostrzega tych najmniejszych i tych dużych. Chciałem także podziękować panu staroście, który jest tutaj z nami. Nie zrobiłem tego do tej pory. Bez jego wsparcia trudno byłoby przejść te trudne chwile. Dziękuję również radnemu Wojciechowi Zającowi. Wiem, że Sejmik Województwa Podkarpackiego i marszałek wyrazili chęć pomoc, która trafi go gminy  – mówił.  

Wojciech Piękoś/fot. Marcin Dziedzic

Starosta jasielski Adam Pawluś, zwrócił z kolei uwagę na fakt, że w tak dramatycznych momentach, objawiła się z całą siłą ludzka solidarność. – Jesteśmy świadkami solidarności, która daje nadzieję, że mieszkańcy Trzcinicy mogą liczyć na pomoc. Apelowałem o pomoc rzeczową i ona jest. Jest ona potrzebna dzisiaj dając nadzieję, że mieszkańcy będą mogli w możliwie najkrótszym czasie wrócić do swoich domów i urządzać swoje życie od nowa –wyraził nadzieję.

Adam Pawluś/fot. Marcin Dziedzic

MD

Napisany dnia: 09.07.2020, 21:56
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pisman
dnia 09.07.2020, 22:22
Ocena
komentarza:
31
jest i Adaś! szkoda że bez fajerwerków!
@ pisman
dnia 09.07.2020, 22:38
Ocena
komentarza:
9
[komentarz nie na temat]
@ Łobyw
dnia 10.07.2020, 07:05
Ocena
komentarza:
5
Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem sprawiedliwości w komunistycznym rządzie w całym okresie stalinowskiego terroru za Bieruta.
I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci na AK-owskich oficerów, w tym również na rotmistrza Pileckiego.
Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie.
Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii mordu w Katyniu (szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości).
Drugim "drogim" Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, NKWD’zista, osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą.
Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, włączonego w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku dodawać chyba nie trzeba), potem po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce, w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954).
Dzięki temu właśnie Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta Warszawiaków, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach.
Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana przez J. Piłsudskiego rodzinie bohatera Wojny Polsko-Bolszewickiej z 1920 roku, majora Lisa-Kuli, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru.
Henryk i Wilhelm Świątkowscy, wujowie Jarosława i Lecha Kaczyńskich zamordowali więcej polskich patriotów, niż całe NKWD w Polsce po wojnie !
@ Amelia.
dnia 10.07.2020, 07:21
Ocena
komentarza:
-4
A skąd Ty wytrzasnales teraz te rewelacje,to są takie źródła wiarygodne,z wyborczej,jak całą ta szmatlawa gazeta.Szkoda,że tak późno, można było te główna napisać wcześniej,lemingi wszystko połknęł Zapomniałeś dodać,że w umowie Pana Kaczyńskiego odpowiadają też za Katyń.Jestes głupim trollem bez mózgu.Gdybys miał mózg,to byś pomyślał,że gdyby to była prawda to już dawno by była ujawniona.Szukaja na tego człowieka różnych podłych haków,ale te to bomba przed wyborami.Nic wam komuniści i złodzieje nie pomoże wybory wygra A,Duda.Nie będzie już jak było.
@ do Amelii
dnia 10.07.2020, 07:30
Ocena
komentarza:
13
Poczytaj trochę historii.
@ Amelia.
dnia 11.07.2020, 10:23
Ocena
komentarza:
-2
Historia pisana przez komunistów,jest dla komunistów.Poczytaj historie prof.Nowaka.
@ pl
dnia 09.07.2020, 22:25
Ocena
komentarza:
2
tylko kilkanaście kuchenek i jaka reklama dla pgnig blok reklamowy kosztuje dużo więcej niż taka ilość kuchenek
@ łodyniec
dnia 10.07.2020, 06:43
Ocena
komentarza:
16
A po co PGNiG miało by robić reklame ? Przecież mają monopol w kraju ;-)))
@ Sieka
dnia 10.07.2020, 07:09
Ocena
komentarza:
-7
A po co prezydent robi reklamy też ma monopol
@ zar
dnia 10.07.2020, 07:43
Ocena
komentarza:
9
daj ty cos od siebie tez bedziesz miał reklame !
@ taktyk
dnia 10.07.2020, 08:37
Ocena
komentarza:
-2
żadna reklama. To jest spółka skarbu państwa- wiadomo kto zadecydował o tych darach. A zrobiono to po, żeby posmarować przed wizytą prezydenta w Jaśle 10.07- gdyby ktoś zadawał niewygodne pytania, co rząd zrobił dla powodzian- voila- lodówka.
@ Do # zar
dnia 11.07.2020, 17:49
Ocena
komentarza:
0
Dałem ale nie latam na prawo i lewo i się tym nie chwalę
@ Hmm
dnia 09.07.2020, 22:44
Ocena
komentarza:
-4
A gdzie podziekowania dla Pana Trzaskowskiego. On tez przekazal i ma w nadal przekazac pieniadze. No ale ludzie z PiSu dziekuja tylko sobie i wpadaja w samozachwyt. Okropna ta wladza jest.
@ Woytazz
dnia 09.07.2020, 22:55
Ocena
komentarza:
-1
Oj nie wiesz nawet jak dymiły mózgi przy myśleniu co z tym fantem zrobić, że z jednej strony niemałe pieniądze, ale z drugiej z ręki obrońcy LGBT co to syna do komunii nie posłał.

Ale w końcu udało się wypracować iście salomonowe rozwiązanie - kasę od Trzaskowskiego łykniemy w całości, ale wcale a wcale nie będziemy się z niej cieszyć. Honor ocalony!
@ Amelia.
dnia 10.07.2020, 07:29
Ocena
komentarza:
-1
Do Hmm.Trzaskowskiemu to podziękujeWarszawa jakie spełnił ich oczekiwania,co im w kampanii na prezydenta Warszawy naobiecywal,a co zrobił,nawet kozy mu pozdychaly.Trzaskowski to wysłannik Niemiec na stołek prezydenta w Polsce.To jest tylko słup a urządzeniem nie daj Boże w Polsce zajmowaliby się inni.Poparcie ma komunistów,aferzystow,teczowych,nawet zabójca księdza Popiełuszki jest w jego sztabie wyborczym.Nazywany jest pustym dzbanem,ale u nas w Polsce więcej takich pustych DZBANOW.
@ Rto
dnia 09.07.2020, 22:48
Ocena
komentarza:
16
... niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. .. Ewa. Św. Mateusza.
@ Maliniak
dnia 09.07.2020, 22:53
Ocena
komentarza:
0
...niech lewa ręka twoja dokumentuje to co twa prawa rozdaje aby lud widział i uwierzył. A prezes twój, który widzi w ukryciu , nagrodzi tobie..Ewg.Św-ieckiego Jarka.
@ Jola
dnia 09.07.2020, 22:58
Ocena
komentarza:
-4
Z pełnym szacunkiem dla wszystkich poszkodowanych w tej nawałnicy tylko żeby w poniedziałek tego nie podbieraki bo już będzie niepotrzebne do zdiec
@ Lku
dnia 09.07.2020, 23:25
Ocena
komentarza:
35
W 2010 tez byla powódź mialem w domu 1,5 m wody i takich cyrków
nie było. Kto gdzie co dawał nie mówiąc o pralkach czy innych rzeczach.
Samemu się sprzatało. A teraz najlepiej wszystko nowe, używek nie bardzo.
Każdy żeby dawał. A jak widać to same stare rzeczy po wywalane co od paru
lat leżały w garażu czy piwnicy. I wszyscy przed powodzią mieli remonty
po 40 tyś sama kuchnia a dom ledwo stoi.
Ludzkie pojęcie przechodzi. Koncert życzeń normalnie.
@ GTX
dnia 10.07.2020, 04:53
Ocena
komentarza:
5
Tak się dzieje gdy się buduje domy 30 metrów od brzegu rzeki.
@ Amelia.
dnia 10.07.2020, 07:38
Ocena
komentarza:
8
Do Lku.W 2010r,Platforma nie zajmowała się biednymi pokrzywdzonym przez los ludźmi.Oni mieli inne ważniejsze sprawy dziękowali rosjanom za Smoleńsk.Przekopywali ziemię w Smoleńsku,wsadzali Komorowskiego na stołek prezydencki itd,itd,Zwykłych obywateli mieli w du,,,e.Teraz udają cichych barankow i znowu pchają się do koryta,żeby znowu zgnoic Polskę.
@ Monia
dnia 10.07.2020, 08:54
Ocena
komentarza:
-6
Polska to teraz jest dopiero zgnojona tak że córka prezydenta uciekła z kraju za pracą do Anglii bo jej wstyd mieszkać w Polsce.
@ Figa
dnia 10.07.2020, 22:47
Ocena
komentarza:
0
To prawda co piszesz ,teraz używanego nie wzięli tylko brali nowe. Stara kanape miał, a traz chce nowa ..pralka rdzewiala ,a teaz reke po nowa wyciąga. niektórzy to wstydu nie mają.
@ Lena
dnia 11.07.2020, 22:42
Ocena
komentarza:
2
Napisałeś prawde 10 lat temu dostalismy 2 butelki wody , rodzina pomagała wszystko ogarnąć , z gmjny śmieciowe pieniądze , kupiłam meble używane bo na nowe nie wystarczylo . Ale tak szczerze nie zazdrosze im ani trochu poprostu trafili na kiełbasę wyborczą , ale strach przed powtórką zawsze zostanie wszystkim .
@ Janina
dnia 10.07.2020, 00:26
Ocena
komentarza:
-4
Bosze jak czyałam ten artkuł to przyklękłam.
@ Z h
dnia 10.07.2020, 05:40
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maliniak
dnia 10.07.2020, 06:49
Ocena
komentarza:
0
Bez kolejki mam , bez kolejki...
@ Korki
dnia 10.07.2020, 07:08
Ocena
komentarza:
11
A jakie były zasady rozdawania kuchenek?Bo coś mi się zdaje że coś to było chyba nie wporządku.Sąsiad z trójką małych dzieci i cały dom do remontu nie załapał się bo go nie było na liście.
@ qwerty
dnia 10.07.2020, 10:17
Ocena
komentarza:
9
Nie dostał bo może za mało wielbił PiS.
@ Nowy
dnia 10.07.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
6
Zdążyli przed II turą , zachwyt u pana Pawlusia i te oczy pana Piekosia
@ baśka
dnia 10.07.2020, 10:16
Ocena
komentarza:
5
A co Duda i Kaczyński oraz Morawiecki pomogli Trzcinicy? Czy te 6 tysięcy, które nie mają żadnej wartości?
@ zatopiony zostawiony bez pomocy
dnia 12.07.2020, 04:38
Ocena
komentarza:
0
oj ttttttak tylko trzcinica a reszta swiata zatopionego niech sie sama martwi bo lepiej udawac ze nic sie nie stało
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105