Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

Jakie są zalety budowy studni głębinowej? Gdzie na terenie powiatu jasielskiego można uzyskać dotację na to przedsięwzięcie? Komu zlecić wiercenie studni głębinowej? Sprawdź koniecznie!

Dlaczego warto wywiercić studnię głębinową?

Budowa studni głębinowej niesie za sobą wiele korzyści. Taka studnia posłużyć może nam do celów gospodarczych, pojenia zwierząt, do podlewania ogrodu i upraw, a po uprzednim uzdatnieniu, będzie świetnym źródłem wody użytkowej. To idealne rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy nie mamy możliwości podłączenia się do sieci wodociągowej, ale nie tylko! Studnia głębinowa pozwala nam zyskać niezależność, komfort oraz zabezpiecza nas przed występującymi okresami suszy.

Studnia głębinowa daje nam też możliwość instalacji pompy ciepła, która może posłużyć do ogrzewania domu. Ponadto takie studnie czerpią wodę z głębokich warstw wodonośnych. Między nimi a powierzchnią gruntu występują najczęściej warstwy nieprzepuszczalne, dlatego woda ze studni głębinowej będzie znacznie mniej narażona na zanieczyszczenia, niż np. woda ze studni kopanych. Koszt użytkowania takiej studni wiąże się tylko z energią elektryczną, jaka zasila pompę głębinową.

W jakich gminach na terenie powiatu jasielskiego można uzyskać dofinansowanie na studnię głębinową?

Wnioski o dofinansowanie na budowę studni głębinowej na rok 2023 można składać w Urzędzie Gminy Krempna do 23.06.2023 (gdzie wykonanie studni nastąpi do 30.11.2023). Wnioski można pobrać w Urzędzie Gminy Krempna lub na stronie internetowej Urzędu. W Gminie Krempna dotacja obejmuje 70% udokumentowanych wydatków, ale nie więcej niż 12 tys. zł i nie może dotyczyć wywierconych już studni głębinowych. Regulamin udzielania dotacji dostępny jest w załączniku do Uchwały nr XXXIV/274/2023 Rady Gminy Krempna z dnia 28 marca 2023 r. i znajdziemy go w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Krempna.

O ogłoszeniu naboru wniosków na dofinansowanie budowy studni wierconych na potrzeby budynków mieszkalnych poinformował również Urząd Gminy Nowy Żmigród (na dzień 30.05.2023 nadal istnieje możliwość składania wniosków o dotację na wiercenie studni, ponieważ nie ma jeszcze ostatecznej weryfikacji). Kompletne wnioski wraz z załącznikami można składać papierowo w siedzibie Urzędu Gminy Nowy Żmigród lub pocztą tradycyjną albo w formie elektronicznej. Dokumenty będą rozpatrywane według kolejności wpływu (przez powołaną do tego celu komisję), do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości, która jest objęta inwestycją. Budynek musi być zamieszkały lub oddany do użytku przed wywierceniem studni.

Wybudowana studnia powinna być przeznaczona na potrzeby zwykłego korzystania, a pobór wody nie może przekraczać 5m3 na dobę. W Gminie Nowy Żmigród możemy uzyskać dofinansowanie w wysokości 50% udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 6 tys. zł. Więcej informacji znajdziemy na stronie Urzędu Gminy. Kolejna edycja programu w gminie Nowy Żmigród przewidywana jest na rok 2024.

W Jaśle natomiast realizowane są obecnie wnioski z poprzedniego roku, jednak na przełomie lipca i sierpnia 2023 mogą pojawić się informacje o kolejnym naborze. Reszta gmin z Powiatu Jasielskiego obecnie nie przewiduje tego rodzaju dofinansowania, niemniej, warto na bieżąco śledzić strony tychże gmin w celu pozyskiwania bieżących informacji.

Komu zlecić wiercenie studni głębinowej?

Jeżeli planujesz odwiert studni na terenie Podkarpacia czy Małopolski, a zwłaszcza w okolicach Jasła, Krosna, Dukli, Gorlic i Biecza, postaw na lokalnych wykonawców! Dlaczego? Lokalni wykonawcy, działający na danych terenach, mają już doświadczenie w wierceniu studni na tych obszarach i zapewnią nam właściwą lokalizację studni, gwarantując znalezienie wody.

Firma Hydra Studnie Głębinowe zapewni nam fachowe doradztwo geologów, pomiar wydajności, a także montaż, pompowanie oczyszczające czy uszczelnienie instalacji. Co ważne, jeżeli odwiert okaże się pusty, klient nie ponosi żadnych kosztów! Wszystkie prace wykonywane są z minimalną ingerencją w strukturę działki.

Ponadto oprócz możliwości dotacji, klienci mogą wybrać opcje spłaty usługi w ratach. Firma oferuje też pomoc w uzyskaniu kredytu. Jeżeli więc zależy Ci na profesjonalnym i kompleksowym doradztwie oraz kompletnej dokumentacji projektowej i pełnym wsparciu na każdym etapie prac, skontaktuj się z firmą Hydra Studnie Głębinowe!

Telefon: 732 755 631 lub 604 883 515.
E-mail: studnie.jaslo@gmail.com.
Czeluśnica 205,
38-204 Czeluśnica.

Możemy poszczycić się pełnym zaufaniem naszych klientów, co warto sprawdzić na naszej stronie internetowej!

Artykuł sponsorowany 

Napisany dnia: 02.06.2023, 08:26
 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657