Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami. Wszystko zależy od technologii w jakiej chcemy postawić budynek. W XXI wieku mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które pozwalają zbudować dom w bardzo krótkim czasie.  

Jeśli ktoś nie wierzy, że to możliwe, to z pewnością nigdy wcześniej nie spotkał się z rozwiązaniem, które od kilkudziesięciu lat z powodzeniem realizują m.in. kraje skandynawskie oraz Kanada i USA. W Skandynawii domy szkieletowe drewniane cieszą się bardzo dużą popularnością. W odróżnieniu od tradycyjnej technologii murowanej, technologia ta pozwala postawić dom nawet w 2-3 miesiące. To sprawia, że decydują się na nią zarówno małżeństwa z długoletnim stażem, jak i osoby bardzo młode, które chcą szybko pójść na swoje.

Dla wielu klientów ważnym aspektem w wyborze projektu domu szkieletowego jest też naturalny produkt, czyli drewno. Warto zaznaczyć, iż działka budowy pozostaje czysta (brak piachu czy betonu). Jest to technologia lekka sucha, przy budowie nie jest konieczna duża ilość  wody technologicznej, a teren działki nie jest tak mocno narażony na działanie środków chemicznych jak to ma miejsce w przypadku technologii murowanej.

Zapewne zastanawiasz się też czy dom może być tańszy w eksploatacji od mieszkania? Jest na to odpowiedź: wybierz projekt na miarę swoich potrzeb, a  nie będziesz zmagać się z dodatkowymi kosztami. „Nie da się żyć całkowicie bezkosztowo. Każde użytkowanie generuje koszty. Ale aby tych kosztów było jak najmniej, warto już na etapie projektu zastanowić się, jaki metraż będzie najbardziej odpowiedni dla naszej rodziny, czym zamierzamy ogrzewać dom, z jakich surowców chcemy go zbudować. Te wszystkie decyzje odpowiednio wcześnie podjęte mogą nas uchronić przed wieloma zbędnymi kosztami w późniejszej eksploatacji budynku. Energooszczędne żarówki, pompa ciepła, rekuperator czy kolektory słoneczne mogą wydawać się drogie w momencie zakupu, ale koszty te zwracają się już na przestrzeni kilku pierwszych lat”.– mówi Artur Sasak właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „AS” zajmującej się budową domów szkieletowych od wielu lat.

Na znaczną oszczędność energii ma również wpływ technologia w jakiej wykonany jest budynek. Przykładowo dom w technologii szkieletowej jest dużo bardziej energooszczędny niż tradycyjny dom murowany, a koszty ogrzewania takiego budynku są średnio o 70% niższe.

Dobrym przykładem jest małżeństwo Anny i Krzysztofa, którzy po przejściu na emeryturę  i wielu latach mieszkania w bloku zdecydowali się na budowę jednorodzinnego domu w konstrukcji szkieletowej. Dziś chwalą sobie tą decyzję i cieszą się z niskich kosztów jakie ponoszą za użytkowanie. „Decyzja o budowie domu była dla nas jedną z najważniejszych jaką podjęliśmy w życiu. Rozważaliśmy wiele możliwość i zasięgaliśmy rad niejednego eksperta zanim zdecydowaliśmy się na technologię szkieletu drewnianego. Dom jest dobrze wyciszony, ma niskie zapotrzebowanie na energię, a przede wszystkim wysokość naszych opłat za ogrzewanie jest niewielka w porównaniu z opłatami ponoszonymi w poprzednim mieszkaniu. Poza tym, czy może być coś wspanialszego niż świadomość, że mieszka się w zdrowym, ekologicznym, a przy tym własnym domu?. ” – twierdzi pani Ania, której udało się spełnić marzenia z dzieciństwa o  domu z ogródkiem.  

Być może nie chodzi o aspekty ekonomiczne, a o trwałość konstrukcji. Polacy wciąż kojarzą to co murowane z tym co bezpieczne i stabilne. Wybierając technologię drewnianą nie należy obawiać się o trwałość obiektu. Drewno to przecież najstarszy surowiec wykorzystywany do budowy domów. Oczywiście zanim spełni standardy budulca musi być poddane rygorystycznym zabiegom jakimi są m.in. obróbka, suszenie, impregnacja. Dopiero tak przygotowane nadaje się do budowy, by obiekt mógł służyć kolejnym pokoleniom.

Ważne jest więc, że rozwiązanie które wybierzemy dziś będą rzutować na oszczędność  w przyszłości.

*****

Firma „AS” Artur Sasak specjalizuje się w budowie domów w technologii szkieletu drewnianego. Buduje, projektuje i sprzedaje.

Działa na rynku blisko 20 lat, a to długoletnie doświadczenie pozwoliło zgromadzić rzeszę wielu zadowolonych klientów i współpracowników.

Więcej na temat domów szkieletowych, ekologicznych, energooszczędnych oraz firmy znajdziesz na stronie www.asasak.pl

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 03.12.2019, 08:16
 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

 • Ważą się losy jasielskich ratowników medycznych

  Ratownicy medyczni zatrudnieni w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle stracili nadzieję na osiągnięcie porozumienia z dyrektorem SPPR w Krośnie. Prowadzone w ostatnich dniach negocjacje nie przyniosły żadnej ze stron oczekiwanego kompromisu. Ratownicy z Jasła nie zwolnią się z pracy, bo jak twierdzą ich przyszłość jest niepewna.

 • Przedszkolaki zalogowały się… do ferii z SP1!

   

  Ferie w czasie pandemii to dla wielu dzieci – oraz ich rodziców – prawdziwe wyzwanie. Jak bowiem kreatywnie spędzić czas, połączyć wartościowe aktywności z zabawą i zapewnić taką ich różnorodność, aby maluchy nie odczuwały nudy? Z pomocą spieszy Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, która postanowiła bezpłatnie zaprosić wszystkie jasielskie przedszkolaki na kreatywne spotkania ze sztuką, językami obcymi oraz szachami.

 • Dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka złożył wypowiedzenie z pracy

   

  31 grudnia 2020 r. Michał Burbelka złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca marca br. Jasielską lecznicą kierował niespełna 8 lat.

 • Dr Marek Janiak. Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania.

 • 1600 osób zgłosiło się do szczepienia w etapie „0”

  Końcem grudnia jasielski szpital rozpoczął szczepienia przeciwko Covid-19. Choć początkowo niewiele osób zgłosiło się do szczepienia to niedługo po tym  liczba zainteresowanych wzrosła z 200 do 1600. Wśród nich są mieszkańcy Krosna, Miejsca Piastowego, a nawet Krakowa.

 • Pomagają potrzebującym dzieciom dzieląc się swoją wielką pasją i sercem

   

  Pole dance jest ich pasją, sposobem na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Grupa kobiet postanowiła wykorzystać rosnącą popularność tej dyscypliny sportu, aby pomóc potrzebującym dzieciom, organizując akcję charytatywną. Zdecydowały się więc wziąć udział w sesji fotograficznej...

 • OSP Dobrucowa ma serce dla Honoraty

  Strażacy ochotnicy z Dobrucowej zawsze gotowi są do pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem postanowili wesprzeć 16-letnią Honoratę, która kilka lat temu uległa wypadkowi. Dzisiaj potrzebuje rehabilitacji. Druhowie z Dobrucowej pomagają jej w zbiórce nakrętek, dzięki którym będzie mogła mieć sfinansowany turnus.

 • W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

   

  Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105