Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami. Wszystko zależy od technologii w jakiej chcemy postawić budynek. W XXI wieku mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które pozwalają zbudować dom w bardzo krótkim czasie.  

Jeśli ktoś nie wierzy, że to możliwe, to z pewnością nigdy wcześniej nie spotkał się z rozwiązaniem, które od kilkudziesięciu lat z powodzeniem realizują m.in. kraje skandynawskie oraz Kanada i USA. W Skandynawii domy szkieletowe drewniane cieszą się bardzo dużą popularnością. W odróżnieniu od tradycyjnej technologii murowanej, technologia ta pozwala postawić dom nawet w 2-3 miesiące. To sprawia, że decydują się na nią zarówno małżeństwa z długoletnim stażem, jak i osoby bardzo młode, które chcą szybko pójść na swoje.

Dla wielu klientów ważnym aspektem w wyborze projektu domu szkieletowego jest też naturalny produkt, czyli drewno. Warto zaznaczyć, iż działka budowy pozostaje czysta (brak piachu czy betonu). Jest to technologia lekka sucha, przy budowie nie jest konieczna duża ilość  wody technologicznej, a teren działki nie jest tak mocno narażony na działanie środków chemicznych jak to ma miejsce w przypadku technologii murowanej.

Zapewne zastanawiasz się też czy dom może być tańszy w eksploatacji od mieszkania? Jest na to odpowiedź: wybierz projekt na miarę swoich potrzeb, a  nie będziesz zmagać się z dodatkowymi kosztami. „Nie da się żyć całkowicie bezkosztowo. Każde użytkowanie generuje koszty. Ale aby tych kosztów było jak najmniej, warto już na etapie projektu zastanowić się, jaki metraż będzie najbardziej odpowiedni dla naszej rodziny, czym zamierzamy ogrzewać dom, z jakich surowców chcemy go zbudować. Te wszystkie decyzje odpowiednio wcześnie podjęte mogą nas uchronić przed wieloma zbędnymi kosztami w późniejszej eksploatacji budynku. Energooszczędne żarówki, pompa ciepła, rekuperator czy kolektory słoneczne mogą wydawać się drogie w momencie zakupu, ale koszty te zwracają się już na przestrzeni kilku pierwszych lat”.– mówi Artur Sasak właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „AS” zajmującej się budową domów szkieletowych od wielu lat.

Na znaczną oszczędność energii ma również wpływ technologia w jakiej wykonany jest budynek. Przykładowo dom w technologii szkieletowej jest dużo bardziej energooszczędny niż tradycyjny dom murowany, a koszty ogrzewania takiego budynku są średnio o 70% niższe.

Dobrym przykładem jest małżeństwo Anny i Krzysztofa, którzy po przejściu na emeryturę  i wielu latach mieszkania w bloku zdecydowali się na budowę jednorodzinnego domu w konstrukcji szkieletowej. Dziś chwalą sobie tą decyzję i cieszą się z niskich kosztów jakie ponoszą za użytkowanie. „Decyzja o budowie domu była dla nas jedną z najważniejszych jaką podjęliśmy w życiu. Rozważaliśmy wiele możliwość i zasięgaliśmy rad niejednego eksperta zanim zdecydowaliśmy się na technologię szkieletu drewnianego. Dom jest dobrze wyciszony, ma niskie zapotrzebowanie na energię, a przede wszystkim wysokość naszych opłat za ogrzewanie jest niewielka w porównaniu z opłatami ponoszonymi w poprzednim mieszkaniu. Poza tym, czy może być coś wspanialszego niż świadomość, że mieszka się w zdrowym, ekologicznym, a przy tym własnym domu?. ” – twierdzi pani Ania, której udało się spełnić marzenia z dzieciństwa o  domu z ogródkiem.  

Być może nie chodzi o aspekty ekonomiczne, a o trwałość konstrukcji. Polacy wciąż kojarzą to co murowane z tym co bezpieczne i stabilne. Wybierając technologię drewnianą nie należy obawiać się o trwałość obiektu. Drewno to przecież najstarszy surowiec wykorzystywany do budowy domów. Oczywiście zanim spełni standardy budulca musi być poddane rygorystycznym zabiegom jakimi są m.in. obróbka, suszenie, impregnacja. Dopiero tak przygotowane nadaje się do budowy, by obiekt mógł służyć kolejnym pokoleniom.

Ważne jest więc, że rozwiązanie które wybierzemy dziś będą rzutować na oszczędność  w przyszłości.

*****

Firma „AS” Artur Sasak specjalizuje się w budowie domów w technologii szkieletu drewnianego. Buduje, projektuje i sprzedaje.

Działa na rynku blisko 20 lat, a to długoletnie doświadczenie pozwoliło zgromadzić rzeszę wielu zadowolonych klientów i współpracowników.

Więcej na temat domów szkieletowych, ekologicznych, energooszczędnych oraz firmy znajdziesz na stronie www.asasak.pl

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 03.12.2019, 08:16
 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105