Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Droga w Harklowej została oddana do remontu

19

Wracamy do tematu drogi powiatowej w Harklowej, na której w ubiegłym roku powstało osuwisko. Zniszczona droga to efekt kilkudniowych ulewnych deszczy. Obecnie trwają prace remontowe, które potrwają przez najbliższych miesiąc.

W ubiegłym roku w po kilkudniowych intensywnych ulewnych deszczach zniszczeniu uległa droga powiatowa w Harklowej w kierunku Osobnicy. Oberwany został fragment korony drogi. Co więcej, teren w obrębie skarpy ulegał obsuwaniu się. Z uwagi na bezpieczeństwo osób korzystających z drogi zamontowane zostały bariery ochronne. Ponadto zarządca drogi w obrębie zwężenia dokonał zarurowania rowu, w celu poprawy przejezdności, niemniej ciągle wypływająca woda i grząski teren sprawiał, że nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Konieczne było ponowne zarurowanie rowu.

Przez blisko rok, ruch w miejscu zwężenia odbywał się wahadłowo. Zarządca drogi wprowadził na niej ograniczenia do 3,5 t z wyjątkiem autobusów. W tym tygodniu ruszył remont drogi w miejscu osuwiska. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Budownictwa i Usług Melioracji Wodnych "Wodnych" Krzysztof Barzyk z Bączala Górnego. Zadanie opiewa na kwotę 133 332 zł. W ramach prac zostanie odbudowana droga i usunięte osuwisko. Inwestycja zakończy się początkiem czerwca.

id

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ Zetor
dnia 09.05.2020, 22:09 · Zgłoś
Kto dostarcza teraz worki na śmieci dla gminy Skołyszyn bo rozrywają się niemiłosiernie. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o przetargu. Wie ktoś?
Odpowiedz
0
@ Dd
dnia 09.05.2020, 20:11 · Zgłoś
Prosze.zeobic dobre odwodnienie tego winkla bo tam zawsze wraca ten
Sam temat. Jak nie bedzie dobrej konstrukcji z odwodnieniami to niedługo będzie spowrotem
Osuwisko.fajnie ze cos robią i ze robi to ktos z okolicy. Bo swoj zarobi i jakbu.coś poszlo
Nie tak zawsze blisko na poprawke. Nie.narzekac. cieszyc.sie hehe pzdr!
Odpowiedz
0
@ Live
dnia 09.05.2020, 08:10 · Zgłoś
Do [...].
Wszędzie trzeba myśleć, po wsiach też. Niech na świecie będzie [...], wojna;
byle Polska wieś upojna, byle Polska wieś spokojna.
Odpowiedz
7
@ [...] z jasła
dnia 09.05.2020, 04:52 · Zgłoś
Tak redaktor pisze ze był przetarg tylko prosze pokazać gdzie był zamieszczony! znajomości
Odpowiedz
1
@ Jaślanin
dnia 09.05.2020, 00:49 · Zgłoś
Niedaleko za Harklową leży miasto co Jasłem zowią ...
Odpowiedz
2
@ harklowiok
dnia 08.05.2020, 18:59 · Zgłoś
Kiedy przekazywali do roboty kawałek drogi w Osieku to "przekazywaczy" jak informował portal wazelinowejaslo.pl była cała zgraja. Dlaczego w Harklowej ich nie było? A może na relacje fotograficzne z tak ważnych wydarzeń powiatowych ma tylko tamten portal?
Odpowiedz
1
@ Live
dnia 08.05.2020, 18:56 · Zgłoś
Z Harklowej jest bliżej do Gorlic , Biecza ; niż do Jasła. Powinni szukać roboty w Mało-
polsce.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 08.05.2020, 21:44 · Zgłoś
w malopolsce trza myslec
Odpowiedz
0
@ tolek
dnia 08.05.2020, 18:00 · Zgłoś
to harklowiokii Zocha dojadą do roboty do Jasła
Odpowiedz
-1
@ Do tolek
dnia 09.05.2020, 07:48 · Zgłoś
Gdyby nie Harklowianie to po wojnie powiat jasielski byłby skansenem przyrody. Panowie wloscianie i mędrcy uciekli do lepszej strefy teraz wyją że im zabrano..mogli pilnować i odbudować.
Odpowiedz
3
@ Pioter
dnia 08.05.2020, 16:03 · Zgłoś
Czy kg2 już naprawili?
Odpowiedz
4
@ Kąty
dnia 08.05.2020, 15:45 · Zgłoś
Jedyna obietnica która spełniło PiS to "Polska w ruinie".
Odpowiedz
0
@ kot
dnia 08.05.2020, 15:01 · Zgłoś
No Bo wybory i
Temty wracaja Jak
Np katy zapora
Odpowiedz
-7
@ Mariusz
dnia 08.05.2020, 13:47 · Zgłoś
Adam dobra robota ! Wielkie dzięki!
Odpowiedz
3
@ [..]
dnia 08.05.2020, 11:57 · Zgłoś
Ale tempo! Wstyd i tyle.
Odpowiedz
-4
@ Live
dnia 08.05.2020, 11:48 · Zgłoś
Zwykle zaczynają się wszystkie roboty, w tym drogowe od podstaw - "praca u podstaw ", jak w pozytywizmie -czyli wraca budowa zalewu Kąty - Myscowa.
Odpowiedz
-7
@ wazelinowejaslo.pl
dnia 08.05.2020, 10:55 · Zgłoś
Dobra robota Starosty Pawlusia!!!
Odpowiedz
14
@ Do wazeliniowejaslo
dnia 08.05.2020, 12:42 · Zgłoś
A to starosta w tej firmie będzie łopatą machał że niby dobra robota?
Odpowiedz
1
@ ferdek
dnia 09.05.2020, 18:04 · Zgłoś
cywilizacja i do Harklowej doszła
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.