Dwie promesy dla powiatu jasielskiego!
Starosta jasielski Adam Kmiecik odebrał w ubiegły czwartek dwie promesy w łącznej kwocie 4 mln 360 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na usunięcie osuwisk w Majscowej i Wrocance oraz na odbudowę drogi Harklowa- Osobnica.

Zdj: Starostwo Powiatowe w Jaśle
W miniony czwartek starosta Adam Kmiecik odebrał z rąk wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej i dyrektora departamentu ds.usuwania skutków klęsk żywiołowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Zbigniewa Świszcza dwie promesy na kwotę ponad 4 mln zł.
660 tysięcy złotych dotacji zostanie przeznaczone na przebudwoę drogi powiatowej Harklowa-Osobnica w trzech odcinkach. Druga promesa jaką otrzymał powiat opiewa na kwotę 3mln 700 tys zł. Z tych środków zostaną zrealizowane dwa zadania : likwidacja i zabezpieczenie osuwisk wraz z odbudową dróg powiatowych w miejscowości Majscowa oraz Wrocanka.
Mieszkańcy gminy Dębowiec niejednokrotnie interweniowali w sprawie feralnego zakrętu w Majscowej. Po czterech latach droga zostanie odbudowana z promesy, środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.Więcej na ten temat <tutaj>
- Zapewniłem Panią wojewodę, że dotychczasowe środki, które otrzymał powiat bardzo nam pomogły i zostały dobrze wykorzystane. Oczywiście ta transza również zostanie przez nas wykorzystana w całości. Mam nadzieję, że w przypadku oszczędności poprzetargowych wolne środki pozostaną w powiecie z przeznaczeniem na inne zadania – dodał starosta Adam Kmiecik.
W ostatnich czterech latach starostwo otrzymało 23 mln zł na usuwanie skutków powodzi. Środki te wydano na remont 64 dróg powiatowych, przebudowę 3 mostów i zlikwidowanie 3 osuwisk.
(icz)
