Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dwie promesy dla powiatu jasielskiego!

18

Starosta jasielski Adam Kmiecik odebrał w ubiegły czwartek dwie promesy w łącznej kwocie 4 mln 360 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na usunięcie osuwisk w Majscowej i Wrocance oraz na odbudowę drogi Harklowa- Osobnica.

Zdj: Starostwo Powiatowe w Jaśle

W miniony czwartek starosta Adam Kmiecik odebrał z rąk wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej i dyrektora departamentu ds.usuwania skutków klęsk żywiołowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Zbigniewa Świszcza dwie promesy na kwotę ponad 4 mln zł.

660 tysięcy złotych dotacji zostanie przeznaczone na przebudwoę drogi powiatowej Harklowa-Osobnica w trzech odcinkach. Druga promesa jaką otrzymał powiat opiewa na kwotę 3mln 700 tys zł. Z tych środków zostaną zrealizowane dwa zadania : likwidacja i zabezpieczenie osuwisk wraz z odbudową dróg powiatowych w miejscowości Majscowa oraz Wrocanka.

Mieszkańcy gminy Dębowiec niejednokrotnie interweniowali w sprawie feralnego zakrętu w Majscowej. Po czterech latach droga zostanie odbudowana z promesy, środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.Więcej na ten temat <tutaj>

- Zapewniłem Panią wojewodę, że dotychczasowe środki, które otrzymał powiat bardzo nam pomogły i zostały dobrze wykorzystane. Oczywiście ta transza również zostanie przez nas wykorzystana w całości. Mam nadzieję, że w przypadku oszczędności poprzetargowych wolne środki pozostaną w powiecie z przeznaczeniem na inne zadania – dodał starosta Adam Kmiecik.

W ostatnich czterech latach starostwo otrzymało 23 mln zł na usuwanie skutków powodzi. Środki te wydano na remont 64 dróg powiatowych, przebudowę 3 mostów i zlikwidowanie 3 osuwisk.

(icz)

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
4
@ FAN
dnia 04.03.2014, 11:04 · Zgłoś
Chciałbym zapytać,czy wie ktoś coś,odnośnie wyciętych drzew,jak na Krosno sie jedzie.Mówią że to dla bezpieczeństwa są wycinane,OK.ale mnie nurtuje pytanie,dlaczego tylko te grube i od pnia są prościutkie na parę metrów.Trochę to dziwne.
Odpowiedz
4
@ jaslan
dnia 04.03.2014, 13:21 · Zgłoś
Może komuś się przydały na deski i wciskają kit, że dla poprawy bezpieczeństwa :-) A dla poprawy bezpieczeństwa to czas najwyższy zrobić tam nową drogę. Ale tu promesy pewnie jeszcze dłuuuuuugo nie będzie...
Odpowiedz
4
@ Winiarski RAJ
dnia 04.03.2014, 08:34 · Zgłoś
Czy przy tych drogach będę mógł posadzić krzaki pod winnicę ?
Turyści z całej Polski, z Całej Europy będą mogli przyjechać do powiatu jasielskiego na degustacje i zażyć niewiarygodnych przeżyć związanych z enoturystyką.
Na samą myśl, serce się raduje, bo do sadzenia tych krzaków, zbierania dojrzałych w jasielskim słońcu kiści winorośli powstaną setki miejsc pracy. A Starosta Kmiecik zapyli to wszystko pszczołami ze swej pasieki !
Oczami wyobraźni już widze jak przemyka po cichu między winnicami swoją czarną Skoda Superb za 100 tys zł doglądając jak lud ziemi jasielskiej bogaci się dzięki niemu. Na końcu powstanie w centrum Nowego Żmigroda pomnik poświęcony pszczołom i winnicom gdzie wielka pszczoła o twarzy naszego Starosty ukochanego będzie trzymać w ręku butelkę jasielskiego Beaujolais. To oczywiście będzie następna wielka atrakcja dla nowych pomnikoturystów z całego świata.
Miłego dnia !
Odpowiedz
1
@ GELO 7
dnia 04.03.2014, 08:17 · Zgłoś
od kiedy tak się pokazują nie można przez Bank tylko trzeba parady to też kosztuje...
niedługo wybory tylko nie Adam.[...]MAMY GO DOSYĆ...
Odpowiedz
2
@ Etatowy
dnia 04.03.2014, 07:12 · Zgłoś
o będą pieniądze i etaty nowe ! niesamowite osiągnięcie wzięcie tego co rozdają za darmo. Nieprawdopodobne osiągnięcie i sukces po 4 latach starostowania. Szybciej była skoda i sukces w tworzeniu etatów ... ale to nic.
Odpowiedz
4
@ adam
dnia 04.03.2014, 07:05 · Zgłoś
Kmiecik ma podobno inna czarnowłosa promesę!I to jak mówia ostatnią!!Bo jak pójdzie do Parlamentu Europejskiego to tam będzie promował swojski miód i regionalne stroje czyli kufajki i filcoki!
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 04.03.2014, 00:42 · Zgłoś
Podatnicy składają się na drogi no i oczywiście utrzymanie na jewro-[...] poziomie zakładów penitencjarnych, gdzie koszt utrzymania jednego osadzonego to niecałe 3 patyki. Oni zamiast nudzić się na siłowniach w ramach rekreacji powinni takie roboty wykonać nawet taczkami i kilofem ...
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 03.03.2014, 21:31 · Zgłoś
Kiedy zrobicie droge do Brzezówki?
Odpowiedz
0
@ lubię wiedzieć
dnia 04.03.2014, 14:34 · Zgłoś
a...zabraknie pięniędzy
Odpowiedz
4
@ myszysław
dnia 03.03.2014, 20:58 · Zgłoś
No to pewno pan starosta końcówkę uszczknie dla Siebie 4 mld zł wystarczą i dla kolegów też wystarczy, A robotę zrobią metą zzz czyli zasypać, [...]... , zapomnieć i za dwa lata poprawiać.
Odpowiedz
1
@ walikot
dnia 03.03.2014, 19:04 · Zgłoś
A na zdięciu jest tylko jedna czarnowłosa promesa.
Odpowiedz
-2
@ 01
dnia 03.03.2014, 16:58 · Zgłoś
To prawda w załatwianiu PO jest najlepsza .
Odpowiedz
10
@ zibi
dnia 03.03.2014, 18:41 · Zgłoś
Załatwianiu pod siebie
Odpowiedz
-10
@ Observatore jaślano
dnia 03.03.2014, 16:35 · Zgłoś
No gdzie te szczekające [...]? Kto załatwił i dał Promesę? Platforma Obywatelska !
Odpowiedz
10
@ oo
dnia 03.03.2014, 16:12 · Zgłoś
Będzie za co się huśtać!!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 03.03.2014, 15:51 · Zgłoś
Brawo :) Wreszcie zrobią tą drogę w Majscowej na górki :)
Odpowiedz
3
@ lubię wiedzieć
dnia 03.03.2014, 14:50 · Zgłoś
a gdzie pieniądze na drogę w Brzezówce
Odpowiedz
1
@ qaz
dnia 03.03.2014, 20:08 · Zgłoś
szkoda że dopiero teraz, no ale wybory!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.