Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dzieciom radość, dzieciom nadzieja!

0

To już po raz 14 uczniowie jasielskiej „Czwórki” wystąpili z programem artystycznym z okazji Jasielskiego  „Noworocznego Daru”. Wspaniałe widowisko zostało przygotowane przez wychowawczynie świetlicy szkolnej pod kierunkiem Bożeny Sekundy.

Większość małych  aktorów po raz  pierwszy w życiu miała możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie Jasielskiego Domu Kultury. Program rozpoczęła piosenka „Nie ma granic”, która przypomniała nam o tych ostatnich sześciu latach, gdy  możemy podróżować bez ograniczeń. Czy ja, będąc w wieku młodych artystów, mogłam pomyśleć o Europie bez granic? Zwiedzanie i podróże były możliwe tylko w wyobraźni i podczas lektury wielu książek. Wielkim wydarzeniem w moim życiu był wyjazd do ówczesnej Czechosłowacji…

Ale wróćmy do koncertu! Wspaniałe stroje, ciekawe teksty, piękne obrazy, a przede wszystkim łatwo wpadające do ucha melodie przeniosły nas, oczami gwiazdki Wiercipięty, na teren największego państwa Unii. Państwa, które  zasłynęło z bajek Andersena i najsłynniejszych klocków Lego. Dziwicie się w jaki sposób Dania może być największa? Otóż Grenlandia należy do Danii. Czy wiedzą o tym dzisiejsi podróżnicy wędrujący po Europie bez granic? Kto czyta książki wie o tym, a kto przeczyta ten tekst, też już będzie wiedział.

W świat sztywnych Anglików wspaniałym walcem angielskim przeniósł nas Hubert Jarecki  i Ola Michalec. Występ trzecioklasistów publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami i chyba nutką zazdrości. Kolejny kraj wyczarowany słowami artystów przeniósł nas w krainę wiatraków, a wspaniale wykonana piosenka „Unia Europejska”  na melodię Kawiarenek Ireny Jarockiej podkręciła i tak już gorącą atmosferę na sali. W tańcach ludowych rodem z Belgii zabrakło tylko drewnianych chodaków. W dalszej części znana wszystkim Pipi Pończoszanka zaprosiła nas do zimnej Szwecji na uroczystość wręczania Nagrody Nobla. A kiedy rozległy się wspaniałe dźwięki tańczonej przez dziewczęta Zorby, każdy z nas miał ochotę wskoczyć na scenę i zatańczyć razem z nimi. Nie mogło zbraknąć strof o Polsce, gdzie „pilnuje się obrzędów i szanuje zwyczaje”. Atrakcje Austrii pokazali nam tancerze wraz z rytmem pięknego wiedeńskiego walca. Wspaniały pokaz w wykonaniu naszych milusińskich pokazał nam, że tak wiele do poznania przed nami, tak wiele do zobaczenia. Ale wszak Europa jest teraz bez granic…  
                                    

Ewa Pietraszek

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.