Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021 - “Rewolucja pięknych ludzi”

150

Od 17 lutego br. Do 15 marca br. trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wydarzenie polega na przejściu nocą, w ciszy ponad 40 kilometrów kontemplując przy tym tajemnicę męki Jezusa Chrystusa. W Jaśle dla uczestników przygotowano 5 tras.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to niezaprzeczalnie głębokie przeżycie duchowe, które przez trud i zmaganie z bólem sprawia, że jej uczestnicy zbliżają się do Boga. Cierpienie, skupienie, samotność, nocna wędrówka oraz często niesprzyjające warunki pogodowe pozwalają przełamać swoje ograniczenia i stworzyć przestrzeń na spotkanie z Bogiem. Tegoroczne hasło, a zarazem temat rozważa to “Rewolucja pięknych ludzi” w myśl, którego im lepsi stajemy się wewnętrznie, tym piękniejsi jesteśmy na zewnątrz.

Jak piszą organizatorzy – wydarzenie nie jest tylko i wyłącznie dla osób wierzących czy chodzących do kościoła, a dla każdego, kto szuka w życiu czegoś więcej - sensu i nowego pomysłu dla siebie. Wyzwanie to daje realną szansę na przemyślenie swojego życia, wyciągnięcie wniosków, znalezienie czasu dla siebie i dla swojej duszy. Nie jest to sport, a przygoda, droga, która przez wysiłek pozwala poznać siebie, przesunąć własne granice oraz zjednoczyć się z Bogiem.

W Jaśle Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 26 marca br. o godzinie 19, gdzie w sanktuarium im. Św. Antoniego w Jaśle (Kościół Franciszkanów) zostaną rozdane pakiety. Godzinę później - o 20 nastąpi Eucharystia rozpoczynająca wędrówkę. W tym roku do wyboru uczestnikom, organizatorzy zaproponowali 5 tras: Jasło - Liwocz - Jasło - 41 km, Jasło - Dukla – 43 km, Jasło - Gorlice – 40 km, Jasło - Tarnowiec - Jasło - 41 km, Jasło - góra Grzywacka 31 km. Franciszkanie podkreślają, że nie są organizatorami wydarzenia, a jedynie promotorami takiej formy duchowości, jaką jest Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Koszt pakietu, który pozwolić ma na bezpieczne i duchowe przebycie trasy wynosi 15 zł. Znajdują się w nim: rozważania, opaska na nadgarstek, odblask oraz opis trasy. Przedstawiciele EDK podkreślają przy tym, aby osoby chętne do zakupu zapisały się na wędrówkę do 15 marca, ze względu na ograniczoną ilość pakietów.

Michalina Osiecka

Reklama

Komentarze: 140

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ Skupienie
dnia 16.03.2021, 06:17 · Zgłoś
W obecnym nihiliźmie warto penetrować w swojej duszy,zastanowić się nad sensem życia i nieuniknionej śmierci.W tym szalonym pędzie życia pora zatrzymać się i skupić nad wartościami etycznymi,swoim postępowaniu i zgodzie z samym sobą.Każda religia daje sens życia i nadzieję na wieczność.
Odpowiedz
-6
@ Bez nicka
dnia 16.03.2021, 07:43 · Zgłoś
Ale tylko naszą religia mówi że kiedyś nasze ciała zmartwychstaną
Odpowiedz
2
@ BAJAĆ PSU
dnia 16.03.2021, 08:59 · Zgłoś
„- Mamo, spotkali mnie na ulicy nihiliści? - I co Ci zrobili! - Nic.”
Odpowiedz
1
@ BAJAĆ PSU
dnia 16.03.2021, 09:02 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ BAJAĆ PSU
dnia 16.03.2021, 09:08 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Bez nicka
dnia 16.03.2021, 09:15 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Bez nicka
dnia 16.03.2021, 09:16 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ BAJAĆ PSU
dnia 16.03.2021, 09:18 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 16.03.2021, 19:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ BAJAĆ PSU
dnia 16.03.2021, 20:12 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 18.03.2021, 19:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
6
@ xxx
dnia 15.03.2021, 12:01 · Zgłoś
Ja idę na EDK . Nie ma przymusu.
Nie rozumiem emocji jaki wywołuje artykuły o EDK. Bardzo dobrze że kilku zakręconych zapleczników umożliwia chętnym inny sposób przeżywania duchowego .
Odpowiedz
-1
@ toom
dnia 15.03.2021, 08:50 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Reasumując
dnia 15.03.2021, 06:09 · Zgłoś
To nie jest warczenie,lecz przemawianie do rozsądku uśpionych i będących w niewiedzy.Warto posłuchać doktora Marty...oraz innych szlachetnych lekarzy.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 15.03.2021, 01:46 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 02:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 15.03.2021, 02:28 · Zgłoś
Nie dajmy się zwariować, co? Kościoły są otwarte, nie zauważyłam, żeby w Jaśle były jakieś ograniczenia, pełen luz. A może niektórym ludziom taka wyprawa w czymś pomoże? Może będą mieć czas na zastanowienie się nad sobą, wyciszenie w sytuacji innej niż mają w domu? Plucie jadem; wierzący kontra ateiści, "bojownicy" o maseczkową wolność kontra zwolennicy kagańców, byle tylko sie pokłócić, nasyczeć na siebie, oczywiście anonimowo, a właściciel portalu cieszy sie z klikalności, rząd z bezkarności, a Kościół z pełnej tacy. Walnijcie sie w głowę czymś ciężkim i zastanówcie się, komu zależy na tym, abyście na siebie warczeli. Pomijam litościwie tchórzostwo większości, bo może jeden procent ośmieliłby się w oczy powiedzieć komuś to, co tu tak radośnie i bezrefleksyjnie wypisuje. Dobranoc i miłych snów.
Odpowiedz
2
@ Do [...]
dnia 15.03.2021, 06:04 · Zgłoś
W samo sedno tragicznej sytuacji i biernych postaw ludzi/ nie wszystkich/.
Odpowiedz
1
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 06:28 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-5
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 07:29 · Zgłoś
I tu się zgadzam z Panią
Odpowiedz
-5
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 07:43 · Zgłoś
Nie zamkną bo nie ma podstaw do tego w tym roku nawet święcenia pokarmów się odbędzie w Wielką Sobotę
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 15.03.2021, 12:48 · Zgłoś
Wyznaję założenie "Żyj i daj żyć innym". Każdy ma prawo mieć poglądy i wierzenia, ale nie ma prawa ich nikomu narzucać.
Odpowiedz
1
@ BAJAĆ PSU
dnia 15.03.2021, 12:54 · Zgłoś
No nie do końca z tym „żyj i daj żyć”;-)
Odpowiedz
0
@ BAJAĆ PSU
dnia 15.03.2021, 13:11 · Zgłoś
Więcej nieszczęść motywowanych jest prawdopodobnie religiami niż popkultura.
Popkultura to świeckość, a religia zawsze dotyka jakichś absolutystycznych przekonań, które najczęściej jako takie znoszą w naszym przekonaniu inne. Status religii bywa nieadekwatny i szkodliwy, a ich wyznawcy często wykazują się nietolerancja, przez co trudno dziwić się nieprzychylnym reakcjom. Moralność to robienie tego, co słuszne niezależnie od tego, co nam każą. Religia to robienie tego, co nam każą niezależnie od tego, czy jest słuszne.

Piszcie na przyszłość na temat, bo Wam pousuwam komentarze jak ciąże;p xxxd
Odpowiedz
-2
@ Natural Born Leader
dnia 15.03.2021, 13:27 · Zgłoś
Jesteśmy najbardziej nieszczęśliwym społeczeństwem żyjącym w najbardziej komfortowych czasach.
Przez religię?
W religii nikt nie może ci niczego kazać, bo opiera się ona na wolnej woli i to tylko drogowskaz.
Przepraszam cię, doceniam twoją ciekawą opinię, ale nie chce mi się rozpisywac mocniej merytorycznie na hejterskim forum, na którym ten wpis zaraz zniknie.
Szanuję Cię i pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 15.03.2021, 13:58 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ BAJAĆ PSU
dnia 15.03.2021, 14:00 · Zgłoś
Religię możesz odrzucić, ale to nie znaczy, że niczego Ci nie nakazuje;-)
Zobacz, jaki olbrzymi wpływ ma na życie społeczne, ustawodawstwo...
Odpowiedz
0
@ BAJAĆ PSU
dnia 15.03.2021, 14:02 · Zgłoś
Wytknąłem tylko niekonsekwencje;-)
Odpowiedz
8
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 22:35 · Zgłoś
Dziękuję Pani dragoness za wypowiedź.
Jak ktoś nie chce iśc,to niech nie idzie.A nie
Głupio komentowac.Pozdrawiam i szacunek.!!!
Odpowiedz
1
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 22:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 22:56 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 02:20 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 22:15 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ BAJAĆ PSU
dnia 14.03.2021, 22:50 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-6
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 22:57 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ BAJAĆ PSU
dnia 14.03.2021, 22:15 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 22:58 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-6
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 22:14 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 00:59 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ kamil
dnia 15.03.2021, 07:16 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 22:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 21:55 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Moses
dnia 14.03.2021, 22:14 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 21:34 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ BAJAĆ PSU
dnia 14.03.2021, 22:11 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 01:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-5
@ Gorzka prawda
dnia 14.03.2021, 21:26 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Moses
dnia 14.03.2021, 21:36 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Do Moses
dnia 14.03.2021, 22:39 · Zgłoś
To nie przeszkoda w wierze,tylko przyzwalanie na odbieranie wolności,godności i zdrowia.
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 15.03.2021, 01:04 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 21:03 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 20:23 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Xxxx
dnia 14.03.2021, 20:31 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 21:16 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ jack ass
dnia 14.03.2021, 21:31 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ jack ass
dnia 14.03.2021, 22:14 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 23:02 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 23:03 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ jack ass
dnia 14.03.2021, 23:40 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ jack ass
dnia 14.03.2021, 23:55 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-5
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 07:24 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Bułka z masłem
dnia 14.03.2021, 20:00 · Zgłoś
Niech wierzący idą na górę w kupie, jeżeli tego potrzebują. Tak samo , jak się jeden za drugim zamykają w konfesjonałach i wdychają opary pozostawione tam przez poprzedniego spowiadającego się. Dla [...] pogrzeby to złoty biznes przez długie lata.
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 20:02 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 19:56 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 19:48 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
8
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 19:39 · Zgłoś
Jak się komuś nie podoba.To jego problem
NIECH ŻAŁUJE. Wyruszammy 26 marca.Zapraszamy
Wszystkich.
Odpowiedz
6
@ Kiler
dnia 14.03.2021, 19:35 · Zgłoś
Pozdrawiam Panią Dragoness. Dziekuję.
Jak komuś się podoba EDK.to niech zamilczy!!
Super wyzwanie dla Wszystkich. !!!
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 14.03.2021, 19:08 · Zgłoś
Z punktu widzenia przepisów prawa, jest to masowa impreza turystyczna, która nie ma swojego organizatora - cwani ci braciszkowie, nieprawdaż? Bo w takiej sytuacji nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nie ma żadnego ubezpieczenia, tylko dlaczego władze przymykają na to oczy? Nawet ograniczenia [...] nie stanowią tutaj żadnej przeszkody. No, ale skoro droga krzyżowa, to "wicie, rozumicie ...".
Odpowiedz
2
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 20:00 · Zgłoś
Przypominam że to nie Franciszkanie organizują EDK oni są tylko promotorami tej ogólnopolskiej akcji po drugie w EDK idzie się semu rozważając mękę Chrystusa idzie się indywidualnie w ciszy we wrześniu ubiegłego roku się odbyła i wtedy nikt nie protestował po trzecie przepisy o maseczkach obowiązują podczas EDK A po czwarte nie rzuczas pomyjami na Ojców Franciszkanów bo oni nie są tego warci amen
Odpowiedz
-5
@ [...]
dnia 15.03.2021, 00:37 · Zgłoś
W swoim religianckim zaślepieniu nie widzisz dysonansu między zgodą [...] na to, co działo się w minionym roku z zamykaniem kościołów i odwoływaniem świąt, a dzisiejszym rozmachem tych nocnych "wypraw krzyżowych"? Czyżby [...], nie mając czystego sumienia, chciał w ten sposób odwrócić uwagę od swojej haniebnej (w większości) postawy w czasach [...]?
Odpowiedz
0
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 07:27 · Zgłoś
Po pierwsze nie mówi się [...] tylko księża a po drugie to co było rok temu to nikt nie miał na to wpływu Kościoły były czas otwarte tylko by ograniczenia teraz można swobodnie iść do Kościoła bez ograniczeń
Odpowiedz
2
@ js
dnia 15.03.2021, 15:30 · Zgłoś
Doi "bez nicka": Po pierwsze [...] ogól duchowieństwa to [...], księża to konkretni funkcjonariusze tej instytucji a po drugie gdy mowa o kościele jako obiekcie sakralnym to pisze się mała literą.
Odpowiedz
-3
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 21:41 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ js
dnia 15.03.2021, 22:58 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Bez nicka
dnia 16.03.2021, 07:45 · Zgłoś
Ja akurat blisko jestem związany z Parafią franciszkańską i tam mówimy ojcowie na
Odpowiedz
1
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 18:42 · Zgłoś
W sobotę Gwardian Franciszkanów zaprasza do udziału w Marszu mężczyzn najpierw Msza św w kościele potem adoracja do 21 A potem przemarsz do Dębowca w drodze modlitwa różańcowa tak samo w drodze powrotnej akcja zakończy się ok godziny 2 w nocy
Odpowiedz
3
@ Kamil
dnia 14.03.2021, 17:42 · Zgłoś
Ta droga krzyżowa na pewno nie będzie mogła przebiegać po ulicy Konopnickiej bo by ją napadły [...] ze sztachetami.
Odpowiedz
-6
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 18:39 · Zgłoś
I jej trasa tamtędy nie biegnie
Odpowiedz
-7
@ [...]
dnia 14.03.2021, 16:49 · Zgłoś
W czasie, w którym przyroda budzi się do życia, czymś normalnym, ludzkim byłyby imprezy związane z afirmacją życia. Natomiast w "drodze krzyżowej" mamy do czynienia z afirmacją śmierci i cierpienia, czyli swego rodzaju [...] psychiczną, w kontekście czasu wiosny - czy nikogo to nie zastanawia ani nie oburza?
Odpowiedz
0
@ .
dnia 14.03.2021, 17:11 · Zgłoś
[...], takie rozważania były dawno temu na racjonalista.pl. Polecam tekst "Bardzo nieelegancka hipoteza Boga".
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 14.03.2021, 17:35 · Zgłoś
Tekst dosyć długi, ale zanim się z nim zapoznam chciałbym dodać, że w tego rodzaju obrzędach chodzi o zbieranie negatywnej energii od ludzi, którą to energią żywią się bliżej nieokreślone istoty czy siły.
Natomiast to hasło "Rewolucja pięknych ludzi" - to jakaś kpina, gdyż pławienie się w tej negatywnej energii prowadzi do stanu, który można określić jako duchowe [...].
Odpowiedz
-5
@ .
dnia 14.03.2021, 17:47 · Zgłoś
Tą "energią" żywią się wszyscy zainteresowani kultem śmierci, jak i lękiem przed nią. Oraz naturalnie czerpaniem profitów z iluzorycznej nagrody , jeżeli kultyści podporządkują się rytuałom.
Odpowiedz
6
@ Banita
dnia 14.03.2021, 21:45 · Zgłoś
Chryste chłopcy co wy bredzicie to głowa mała.
Za dużo chyba spędzacie czasu na jasło4u i coraz większe [...] przychodzą wam do głowy.
Droga krzyżowa to największa z możliwych afirmacji życia.
Polecam prace prof. Bartha Ehrmana, który jest agnostykiem i badaczem Nowego Testamentu, a nie jakies wasze pseudoteologiczne rozważania.
Trzeba mieć w sobie dużo złej woli i rozczarowania żeby ukuć takie teorie jak to robicie.
Odpowiedz
1
@ jack ass
dnia 14.03.2021, 22:39 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Do @ jack ass
dnia 14.03.2021, 23:11 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ jack ass
dnia 15.03.2021, 00:06 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
8
@ onas
dnia 14.03.2021, 14:04 · Zgłoś
każda forma aktywności fizycznej jest dobra. naród żeby przetrwać musi być aktywny fizycznie, zdrowy. nie dajmy się tym co lasy zamykali by ludzie się we własnych chalupach pozabijali
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.03.2021, 18:15 · Zgłoś
To o co tutaj chodzi - o religię, czy o rekreację?
Odpowiedz
6
@ Banita
dnia 14.03.2021, 21:46 · Zgłoś
O medytację, czyli stworzenie określonych warunków do zagłębienie się w siebie i rozmowę z Bogiem.
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 15.03.2021, 01:46 · Zgłoś
Wydawało mi się, że medytacja polega na przyjęciu wygodnej pozycji i odciążeniu od bodźców fizycznych. A tutaj okazuje się, że trzeba przejść 40 km w nocy, aby wejść w stan odmiennej świadomości - czy to w ogóle możliwe? A może tutaj wcale nie chodzi o medytację i Boga, lecz o adrenalinę, która ma zastąpić miałkość duchową tego rodzaju akcji?
Odpowiedz
1
@ kamil
dnia 15.03.2021, 07:09 · Zgłoś
Spróbuj przejść 40 czy 50 km to może coś zrozumiesz?
Odpowiedz
8
@ oro
dnia 14.03.2021, 12:34 · Zgłoś
Niosą swoje krzyże w samotności i skupieni. Spróbujcie. Warto.
Odpowiedz
9
@ oro
dnia 14.03.2021, 12:32 · Zgłoś
Cisza lasu i gór. Tam ludzie caly rok odprawiają drogę krzyżową.
Odpowiedz
8
@ oro
dnia 14.03.2021, 12:30 · Zgłoś
Chętnym proponuję drogę krzyżową do kaplicy leśnej w Mrukowej.
Odpowiedz
1
@ oro
dnia 14.03.2021, 10:47 · Zgłoś
Ja odprawiam drogę krzyżową w domu. Ekstrema mnie nie bawią.
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 12:05 · Zgłoś
Proponuje pójść do kościoła tam też odbywa się nabożeństwo drogi krzyżowej
Odpowiedz
0
@ oro
dnia 14.03.2021, 12:10 · Zgłoś
Też są ale nie lubię jak ktoś mi dyktuje co mam myśleć przy stacjach
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 20:03 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ ixi
dnia 15.03.2021, 08:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
6
@ Do bez nicka
dnia 14.03.2021, 10:13 · Zgłoś
Masowe zawody sportowe amatorów nie mogą się odbywać.
Ponadto śmieszne jest twierdzenie, że każdy będzie szedł indywidualnie.
Tak będzie szedł...w grupie i już widzę, że w maseczkach.
Odpowiedz
6
@ łowca [...]
dnia 14.03.2021, 10:32 · Zgłoś
Każdy idzie sam, na własną odpowiedzialność i na własne ryzyko. Nie ma przewodników, nikt nie narzuca [...]. Idą ludzie w bardzo różnym wieku i z bardzo różnych powodów. Możesz sobie, jeżeli ci to sprawia przyjemność, założyć maseczkę. A nawet dwie.
Odpowiedz
-8
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 12:04 · Zgłoś
Nie każdy idzie indywidualnie ponieważ każdy będzie miał swój pakiet z rożważaniami i każdy idzie też inna trasą także no natomiast zawody sportowe się odbywają piłka nożna się odbywa skoki narciarskie się odbywają Biatlon się odbywać bez kibiców co prawda ale się odbywają
Odpowiedz
11
@ QQrQ
dnia 14.03.2021, 09:09 · Zgłoś
Jeszcze jedno. Rewolucja "pięknych ludzi". Ciekawe kim są ci [...] ludzie?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.03.2021, 18:27 · Zgłoś
To jest podobna psychomanipulacja, jak z "żołnierzami wyklętymi" - oni bohaterami, a inni (w domyśle) [...]. Tutaj mamy podobnie - nie pójdziesz na tę [...] eskapadę, to nie jesteś "piękny".
Odpowiedz
-4
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 18:44 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 15.03.2021, 08:20 · Zgłoś
Bo [...] są bohaterami a "piękni ludzie" to po prostu ludzi z dobrym sercem i z pokorą szukający Boga ( estetyka duszy jeśli wolisz). Wiele osób chodzących do Kościoła i wierzących nie głosowała na PiS czy Dudę. Nie obrażaj nas, my mamy rozum.
Odpowiedz
-1
@ Jas
dnia 15.03.2021, 08:59 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ QQrQ
dnia 14.03.2021, 09:07 · Zgłoś
Rozumiem, że wszystkie masowe imprezy...jak koncerty czy zawody sportowe
mogą się odbywać...czy tylko religijne?
Odpowiedz
3
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 09:29 · Zgłoś
Czy nie rozumiesz że idziesz indywidualnie A nie grupową zapraszam się do zapoznania co to EDK A potem pisać głupoty na forum A zawody sportowe mogą się odbywać ale bez publiczności
Odpowiedz
-1
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 13:27 · Zgłoś
Zawody sportowe międzynarodowe się odbywają i krajowe też
Odpowiedz
-2
@ ixi
dnia 15.03.2021, 08:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
7
@ kika
dnia 14.03.2021, 08:54 · Zgłoś
chcecie modlic sie , to lepiej pomagajcie ludziom chorym starym ,robiąc zakupy,posiedziec i porozmawiac w hospicjum,zorganizowac opieke na telefon dla ludzi lezących a nie gonic po drogach w nocy i popisywac sie kto dalej był.
Odpowiedz
-12
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 08:55 · Zgłoś
Ok 500 ludzi się zapisało na każdą z tras
Odpowiedz
1
@ do bez nicka
dnia 14.03.2021, 13:50 · Zgłoś
No to staraj się. Jak ci puszek zniknie i pojawi się zarost to pójdziesz w odstawkę!
Odpowiedz
-3
@ Parafianin
dnia 14.03.2021, 07:30 · Zgłoś
Hasło ( rewolucja pięknych ludzi) _co to znaczy ?Cytuje z tekstu : jak piszą organizatorzy ; kto jest organizator proszę oficjalnie napisać? M pytanie dlaczego często widzę na ulicy OO , Franciszkanów ale nigdy nie w sutannie tylko po cywilnemu ,kiedy ksiądz ma chodzić w sutannie? To nie jest jakaś rewolucja pięknych ludzi?
Odpowiedz
2
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 18:48 · Zgłoś
Po pierwsze franciszkanie mają habit A po drugie każdy ksiądz jak idzie do miasta to idzie po cywilnemu chyba że idzie z poslugą to wtedy idzie w zabicie ja widziałem nawet księży którzy w lecie biegają i jeżdżą na rowerze i nie ma nic w tym dziwnego
Odpowiedz
-4
@ Potnik
dnia 14.03.2021, 07:06 · Zgłoś
Skoro Franciszkanie nie są organizatorami to kto sprzedaje pakiety?Kto odpowiada za bezpieczeństwo na ulicy? Jak dojdzie np do wypadku to znowu nie będzie organizatora jak w sylwestra na liwoczu?
Odpowiedz
6
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 08:39 · Zgłoś
Tutaj każdy sam za siebie odpowiada pakiety są zamawiane przez Franciszkanów natomiast każdy przemierza drogę sam koordynatorem jest jeden z ojców
Odpowiedz
13
@ ixi
dnia 14.03.2021, 09:36 · Zgłoś
Każdy ma własny rozum i nie potrzebuje nadzorcy. Ty tego nie zrozumiesz [...]. Katolik to człowiek wolny, któremu Pan Bóg dał rozum i wolną wolę.
Odpowiedz
4
@ do bez nicka
dnia 14.03.2021, 13:53 · Zgłoś
Nie trać czasu. Jak ci puszek zniknie a pojawi się zarost to pójdziesz w odstawkę.
Odpowiedz
0
@ do ja i on
dnia 14.03.2021, 14:20 · Zgłoś
Ale z ciebie znawca.
Odpowiedz
6
@ Duch Święty
dnia 14.03.2021, 00:44 · Zgłoś
[...]-burza to widzę najlepsza forma spędzania wolnego czasu polaków...Wam juz nic nie pomoże nawet gdyby na głupotę i zawiść wymyślono szczepionke!!!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 14.03.2021, 00:25 · Zgłoś
To nie jest żadna tradycja katolicka, gdyż istnieje dopiero od 2009 r. To był prawdopodobnie pomysł "postępowych" księży na to, żeby przyciągnąć młodzież, która straciła kontakt z Kościołem. Ja odbieram to jako powstałą na fali sportów ekstremalnych formę wyczynu, nie mającego nic wspólnego z duchowością, podobnie jak to wchodzenie na Babią Górę w stroju plażowym w zimie.

Jak można dokonywać rozważań duchowych w sytuacji, gdy trzeba uważać na każdy krok, żeby nie doznać upadku? Tym bardziej, że te eskapady odbywają się w porze nocnej. No właśnie, dlaczego w nocy, żeby prowokować zaistnienie wypadków w sytuacji, kiedy trasy przebiegają drogami leśnymi i górskimi? Do czego jest to nawiązanie, skoro biblijna Droga Krzyżowa odbywała się w porze dziennej?

Może jednak warto sięgnąć do tradycji i zorganizować np. przemarsz głównymi ulicami tzw. biczowników? Albo skorzystać z tradycji istniejącej na Filipinach, gdzie śmiałkowie dają się autentycznie przybijać do krzyża?
Odpowiedz
6
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 08:37 · Zgłoś
Dostajesz pakiet z rożważaniami mapę odblask bierzesz latarkę i idziesz
Odpowiedz
2
@ do bez nicka
dnia 14.03.2021, 09:43 · Zgłoś
A znasz się chociaż na mapie?
Odpowiedz
15
@ ABSOLUT
dnia 13.03.2021, 21:27 · Zgłoś
Droga Krzyżowa w samotności tzn. dystans respektowany jest lepsza od pięciu [...] astrazeneca ...powodzenia!
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 15.03.2021, 10:33 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-6
@ łodyniec
dnia 15.03.2021, 12:33 · Zgłoś
Jezus żył ponad 100 lat i zmarł w Indiach,tam też został pochowany. Nie wygodne fakty dla czarnych .
Odpowiedz
0
@ Bez nicka
dnia 15.03.2021, 20:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ js
dnia 16.03.2021, 00:37 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
89
@ dragoness
dnia 13.03.2021, 17:01 · Zgłoś
Nie macie ochotę iść, nie idźcie. Tylko po co głupio komentować?
Odpowiedz
6
@ Bez nicka
dnia 13.03.2021, 22:27 · Zgłoś
Około 500 osób się zapisało na każdą z tras
Odpowiedz
-2
@ Maliniak
dnia 14.03.2021, 17:07 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ ?
dnia 14.03.2021, 21:59 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Do @?
dnia 14.03.2021, 22:28 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Rt
dnia 15.03.2021, 07:04 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
13
@ Uczestnik
dnia 13.03.2021, 16:18 · Zgłoś
26 będziemy siedzieć w domach. Będzie taki lockdown jakiego jeszcze nie było.
Odpowiedz
-8
@ Bez nicka
dnia 13.03.2021, 22:33 · Zgłoś
Nie będziemy siedzieć w domu locdownu nie będzie bo gospodarka [...] na amen
Odpowiedz
-10
@ [...]
dnia 14.03.2021, 09:51 · Zgłoś
Bedzie nie bedzie ale 15 zeta dajcie ,dobrei pare groszy
Odpowiedz
-10
@ Bez nicka
dnia 14.03.2021, 11:59 · Zgłoś
A co to to już 15 zł się nie ma ?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.