Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
„Przejeżdżasz obok słupa fotoradaru i nagle błysk. Myślisz: cholera! Kilkaset złotych wyrwane z portfela i punkty karne na koncie. Ile ich przybędzie? Jeździsz więc ostrożnie i uważasz na prędkość, żeby znów nie wpaść. Czekasz na list z kosztownym zdjęciem. Tygodnie mijają... i nic. Przesyłka nie nadchodzi. - Być może nie nadejdzie w ogóle. Od niedawna przy drogach regionu pracuje bowiem fotoimitator. Urządzenie to nie rejestruje wykroczeń. Jeżeli w jego obiektywie znajdzie się zbyt szybko jadący samochód, to uruchamiany jest flesz i kierowca widzi błysk taki sam jak przy robieniu zdjęcia. - mówi nadkom. Mariusz Skiba, rzecznik prasowy podkarpackiej policji.” – podają dzisiejsze Super Nowości.
Przede wszystkim jest to o wiele tańszy sposób na piratów drogowych niż prawdziwy fotoradar, którego koszt waha się od 110 do 140 tys. zł. „Straszak” to koszt zaledwie 8 tys. zł, a wszystko dlatego, że w skrzynce znajduje się tylko radarowy miernik prędkości i to w uproszczonej wersji. Atrapa radaru nie posiada drogiej optyki, urządzenia rejestrującego, ani też sterującego całością komputera z kosztownym oprogramowaniem. Dodatkową zaletą są również tańsze koszty eksploatacji.
Co prawda dzięki temu urządzeniu nie wpłyną do budżetu państwa dodatkowe pieniądze, ale być może przyczyni się ono do większego bezpieczeństwa na drodze. Radar – „straszak” ma za zadanie zapobiegać wypadkom. Ponieważ imitacja fotoradaru działa na pierwszy rzut oka jak prawdziwy fotoradar, kierowcy posiadający CB-Radio informują o fotoradarze innych, dzięki czemu wszyscy jeżdżą ostrożniej.
ja jestem za zwiekszeniem kwoty kar bo to co wyprawiaja w zachodnich brykach i potem zabijaja sie na drzewach lub na czołowo i jak najwieksza liczba foto radarow w policji i strazy miejskiej moze to nauczy kultury jazdy i stosowania sie do przepisów.
Straszak dobra rzecz :) Gdyby byly same straszaki, to wtedy pieniadze w bloto, a tak, to mamy drogowy totolotek :D Jak komus blysnie to bedzie obstawial, czy straszak, czy 300 zl ma mniej na koncie :) Tylko ze w tej zabawie nikt nie bedzie chcial zglaszac sie po nagrode ;)
Suuuupeeeerrrr!GRATULACJE ZA WSPANIALY POMYSL ZA JEDYNE 8 TYSIECY ZLOTYCH:)TO TAK JAKBY W ZLODZIEJA CELOWAC ZE STRASZAKA I OD RAZU MU POWIEDZIEC,ZE TO ATRAPA:lol::lol::lol::bigeek:ZA 8 TYSIECY.:yes:
no a wszystko poto żeby ludzie sie przyzwyczaili do takich błysków i do takich zabawek a jak sie przyzwyczają to i foto radar straszny nie będzie do pierwszej wizyty listonosza oczywiście oby tylko listonosz miał tylko jeden taki liścik a nie hurtem. To jest właśnie chore myślenie władzy zrobić społeczeństwo jawnie w konia
Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy.
Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem.
Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z
regulaminem.