Strona główna

Gdzie warto wybrać się wynajętym samochodem, zwiedzając Podkarpacie?

6
Napisany dnia: 19.04.2019, 09:16 , Tagi: Brak

Planując wakacyjny lub urlopowy wyjazd, czasem okazuje się, że nie dysponujemy pojazdem, który podołałby temu zadaniu. Szczególnie w rejony o zmiennej charakterystyce terenu, pełne wzniesień i dolin, gdzie napęd 4x4 może być niezbędny, warto zainteresować się ofertą wypożyczalni samochodów i skorzystać z propozycji aut segmentu SUV.

Jak zarezerwować samochód?

Najwygodniejszą drogą wynajmu samochodu jest rezerwacja on-line. W przypadku tak zróżnicowanego regionu, jakim jest Podkarpacie, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie opcja samochodu SUV z napędem na cztery koła. Po wyborze modelu decydujemy o dodatkowym wyposażeniu i akcesoriach, przy czym GPS z aktualnymi mapami będzie podstawowym narzędziem pracy w co dzikszych rejonach tych pięknych okolic. Warto poświęcić więcej czasu na podjęcie decyzji, ponieważ samochód nie tylko będzie stanowił wygodny środek transportu, ale też musi być niezawodny w każdej sytuacji. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z treścią artykułu: „Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy? Przegląd floty wypożyczalni samochodowych”.

Jak odebrać zamówiony pojazd?

Podkarpacie posiada własny port lotniczy, położony niedaleko Rzeszowa – będzie to najwygodniejszy punkt odbioru zamówionego auta. Kraj jest dość dobrze skomunikowany liniami lotniczymi, dlatego czy kierując się ze stolicy, wybrzeża czy też zachodniej Polski, na teren podkarpacia dostaniemy się bez kłopotów samolotem. Wypożyczalnia samochodów Rzeszów dysponuje usługą podstawienia samochodu na parking portu, który dla tego lotniska jest całkowicie bezpłatny, ale o ograniczonych miejscach parkingowych – 940 pojazdów. Przy odbiorze kluczyków otrzymamy umowę wynajmu oraz protokół przekazania pojazdu, który lepiej skonfrontować dokładnie z rzeczywistością, by uniknąć ewentualnych roszczeń finansowych z powodu usterek i ubytków, które nie powstały z naszej winy.

Od zabytków Rzeszowa po bieszczadzkie niedźwiedzie

Rozpiętość atrakcji turystycznych Podkarpacia jest olbrzymia. Jednego dnia możemy spacerować po Rzeszowie i zwiedzać pałace Lubomirskich, architekturę sakralna oraz niesamowite, otwarte kilka lat temu Muzeum Dobranocek. To ostatnie chętnie zobaczą nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy odbędą wycieczkę do czasów beztroskiej zabawy. Po miejskich atrakcjach Rzeszowa czas na niezapomniane chwile na łonie natury – możemy je przeżyć na szlakach jednego z dwóch parków narodowych, które położone są na terenie województwa. Na bieszczadzkich ścieżkach możemy wypatrywać niedźwiedzi i wilczych tropów lub wspiąć się na Tarnicę. Na dojazdy do poszczególnych atrakcji części łańcucha Karpat, jakimi są Bieszczady, na pewno przyda się wcześniej wybrany napęd 4x4 w naszym wynajętym samochodzie.

Po zwiedzaniu terenowych atrakcji nie zapomnijmy wyczyścić i umyć samochód oraz zatankować do pełna przed zwrotem do wypożyczalni.

Wynajem samochodu na taki miejsko-terenowy wypad jest świetną opcją. Nie każdy dysponuje własnym SUV-em, a na pewno taki typ auta będzie nieodzowny w swobodnym poruszaniu się po Podkarpaciu. Jeżeli jeszcze do tego dodać możliwość przybycia w ten region samolotem, korzystanie z własnego pojazdu w tym wypadku mija się z celem.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ spocone majty po niemcu
dnia 19.04.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
11
Oczywiście gdzie warto się wybrać samochodem po podkarpaciu to polecam turne po jasielskich szmateksach. Tanio ciekawie i kształcąco.
@ keller
dnia 19.04.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
12
cha,cha dobre ! i jeszcze rajd po dziesiątkach jasielskich pizzerii w poszukiwaniu szynki z kauflanda na placku z mąki z lidla.
@ Kierowca 8I0
dnia 20.04.2019, 08:59
Ocena
komentarza:
8
Każdy komentarz jest nie na temat.
Niezależnie od podjętego tematu powracają cały czas skrzywione myśli
jak dokopać i poróżnić ludzi między sobą.
Kłótliwość jest najważniejsza i to niezależnie co jest przedstawione w wiadomościach.
Takie mamy stałe kłótliwe społeczeństwo w Jaśle.
Trudno coś nowego dokonać w Jaśle z takim społeczeństwem.
@ dragoness
dnia 20.04.2019, 09:29
Ocena
komentarza:
0
A moderator siedzi i zawija...
@ Maniek
dnia 21.04.2019, 00:02
Ocena
komentarza:
3
Wyjechać z Jasła do Krosna.
@ cc
dnia 24.04.2019, 07:18
Ocena
komentarza:
1
A wiesz co najlepszego można kupić w Krośnie?

...bilet do Jasła.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105