Strona główna

Gdzie warto wybrać się wynajętym samochodem, zwiedzając Podkarpacie?

6
Napisany dnia: 19.04.2019, 09:16 , Tagi: Brak

Planując wakacyjny lub urlopowy wyjazd, czasem okazuje się, że nie dysponujemy pojazdem, który podołałby temu zadaniu. Szczególnie w rejony o zmiennej charakterystyce terenu, pełne wzniesień i dolin, gdzie napęd 4x4 może być niezbędny, warto zainteresować się ofertą wypożyczalni samochodów i skorzystać z propozycji aut segmentu SUV.

Jak zarezerwować samochód?

Najwygodniejszą drogą wynajmu samochodu jest rezerwacja on-line. W przypadku tak zróżnicowanego regionu, jakim jest Podkarpacie, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie opcja samochodu SUV z napędem na cztery koła. Po wyborze modelu decydujemy o dodatkowym wyposażeniu i akcesoriach, przy czym GPS z aktualnymi mapami będzie podstawowym narzędziem pracy w co dzikszych rejonach tych pięknych okolic. Warto poświęcić więcej czasu na podjęcie decyzji, ponieważ samochód nie tylko będzie stanowił wygodny środek transportu, ale też musi być niezawodny w każdej sytuacji. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z treścią artykułu: „Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy? Przegląd floty wypożyczalni samochodowych”.

Jak odebrać zamówiony pojazd?

Podkarpacie posiada własny port lotniczy, położony niedaleko Rzeszowa – będzie to najwygodniejszy punkt odbioru zamówionego auta. Kraj jest dość dobrze skomunikowany liniami lotniczymi, dlatego czy kierując się ze stolicy, wybrzeża czy też zachodniej Polski, na teren podkarpacia dostaniemy się bez kłopotów samolotem. Wypożyczalnia samochodów Rzeszów dysponuje usługą podstawienia samochodu na parking portu, który dla tego lotniska jest całkowicie bezpłatny, ale o ograniczonych miejscach parkingowych – 940 pojazdów. Przy odbiorze kluczyków otrzymamy umowę wynajmu oraz protokół przekazania pojazdu, który lepiej skonfrontować dokładnie z rzeczywistością, by uniknąć ewentualnych roszczeń finansowych z powodu usterek i ubytków, które nie powstały z naszej winy.

Od zabytków Rzeszowa po bieszczadzkie niedźwiedzie

Rozpiętość atrakcji turystycznych Podkarpacia jest olbrzymia. Jednego dnia możemy spacerować po Rzeszowie i zwiedzać pałace Lubomirskich, architekturę sakralna oraz niesamowite, otwarte kilka lat temu Muzeum Dobranocek. To ostatnie chętnie zobaczą nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy odbędą wycieczkę do czasów beztroskiej zabawy. Po miejskich atrakcjach Rzeszowa czas na niezapomniane chwile na łonie natury – możemy je przeżyć na szlakach jednego z dwóch parków narodowych, które położone są na terenie województwa. Na bieszczadzkich ścieżkach możemy wypatrywać niedźwiedzi i wilczych tropów lub wspiąć się na Tarnicę. Na dojazdy do poszczególnych atrakcji części łańcucha Karpat, jakimi są Bieszczady, na pewno przyda się wcześniej wybrany napęd 4x4 w naszym wynajętym samochodzie.

Po zwiedzaniu terenowych atrakcji nie zapomnijmy wyczyścić i umyć samochód oraz zatankować do pełna przed zwrotem do wypożyczalni.

Wynajem samochodu na taki miejsko-terenowy wypad jest świetną opcją. Nie każdy dysponuje własnym SUV-em, a na pewno taki typ auta będzie nieodzowny w swobodnym poruszaniu się po Podkarpaciu. Jeżeli jeszcze do tego dodać możliwość przybycia w ten region samolotem, korzystanie z własnego pojazdu w tym wypadku mija się z celem.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ spocone majty po niemcu
dnia 19.04.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
11
Oczywiście gdzie warto się wybrać samochodem po podkarpaciu to polecam turne po jasielskich szmateksach. Tanio ciekawie i kształcąco.
@ keller
dnia 19.04.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
12
cha,cha dobre ! i jeszcze rajd po dziesiątkach jasielskich pizzerii w poszukiwaniu szynki z kauflanda na placku z mąki z lidla.
@ Kierowca 8I0
dnia 20.04.2019, 08:59
Ocena
komentarza:
8
Każdy komentarz jest nie na temat.
Niezależnie od podjętego tematu powracają cały czas skrzywione myśli
jak dokopać i poróżnić ludzi między sobą.
Kłótliwość jest najważniejsza i to niezależnie co jest przedstawione w wiadomościach.
Takie mamy stałe kłótliwe społeczeństwo w Jaśle.
Trudno coś nowego dokonać w Jaśle z takim społeczeństwem.
@ dragoness
dnia 20.04.2019, 09:29
Ocena
komentarza:
0
A moderator siedzi i zawija...
@ Maniek
dnia 21.04.2019, 00:02
Ocena
komentarza:
3
Wyjechać z Jasła do Krosna.
@ cc
dnia 24.04.2019, 07:18
Ocena
komentarza:
1
A wiesz co najlepszego można kupić w Krośnie?

...bilet do Jasła.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • W moim sercu bije Podkarpacie!

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105