Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Giełda samochodowa w Krośnie. Otwarcie w najbliższą niedzielę

Jeszcze cztery tygodnie temu działkę przy ul. Malinowa Góra w Krośnie porastały wysokie trawy i krzewy. Dziś zupełnie się zmieniła. Wszystko za sprawą Henryka Skóry, którzy wymarzył sobie w tym miejscu Krośnieńską Giełdę Samochodową.

Miejsce, w którym będzie można sprzedać czy kupić samochód, i nie tylko, mieści się na placu o powierzchni blisko dwóch hektarów (w sąsiedztwie jest firma Kruczek).

Plac w latach 70. ubiegłego wieku należał do Rzeszowskiego Zjednoczenia Budownictwa, część zajmowało Rzeszowskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, które później przejęła firma Skanska - opowiada Henryk Skóra. - Później przez lata na tym placu nic się nie działo. Czasem tylko były zwożone tu pozostałości z budów.

15 lat temu pan Henryk skorzystał z możliwości zakupu działki. Niespełna miesiąc temu chciał nieruchomość sprzedać albo wydzierżawić. - Ale pomyślałem, że jeśli ktoś ma tu prowadzić działalność, to dlaczego nie ja - opowiada. - Chwilę później już wiedziałem co chcę tu zrobić.

Jego pomysłem było by na placu zaczęła funkcjonować giełda samochodowa. - W Krośnie takiej nie ma, najbliższa jest w Rzeszowie - tłumaczy.

Choć ma 72 lata, i rodzina niezbyt przychylnie patrzyła na jego przedsięwzięcie, dziarsko wziął się do pracy i poświęca każdą chwilę na zrealizowanie planu. Działka została wykarczowana. Teren wyrównano i utwardzono.

Prace trwają od świtu do nocy - mówi. - Wszystko po to, żeby jak najszybciej miejsce to mogło służyć mieszkańcom Krosna. Ale nie tylko. Liczę, że przyjadą tu też mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, sanockiego, strzyżowskiego - wylicza.

Trwają ostatnie porządki. Powstaje też toaleta w dawnym baraku. - Udało się uzyskać zezwolenie na podłączenie do kanalizacji i wody - mówi Henryk Skóra.

Twórca Krośnieńskiej Giełdy Samochodowej przyznaje, że na najbliższy weekend, kiedy miejsce przyjmie pierwszych gości, jeszcze nie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. - Ale będziemy nad wszystkim pracować sukcesywnie - zapewnia. I dodaje, że w widocznym miejscu będzie ustawiona skrzynka, do której można będzie wrzucić swoje pomysły i sugestie dotyczące rozwoju giełdy.

Obszerny plac zostanie podzielony na sektory. Tuż przy bramie wjazdowej będzie parking. Dalej miejsca dla sprzedających. Nie tylko samochody. - Zapraszam do współtworzenia giełdy rękodzielników, artystów, ludzi handlujących starociami, używanymi rzeczami - mówi Henryk Skóra. I dodaje, że znajdzie się też miejsce dla miłośników starej motoryzacji i motocyklistów. - Moim marzeniem jest, by ten teren tętnił życiem.

Na placu przy ul. Malinowa Góra będzie można też coś zjeść. Zadba o to Catering Nafta. - Będzie też miejsce na ognisko - zapowiada Henryk Skóra.

Otwarcie Krośnieńskiej Giełdy Samochodowej zaplanowano na najbliższą niedzielę (28 czerwca). Będzie czynna od godz. 8:00 do 16:00. Na ten dzień zaplanowano też wiele atrakcji. M.in. przejażdżki konne, strefę dla najmłodszych, muzykę na żywo. Szczegóły na FB - https://www.facebook.com/gieldakrosno

W tym dniu wstęp na giełdę, jak i możliwość sprzedaży będzie darmowa. Jak będzie to wyglądać podczas kolejnych weekendów? - Cennik jest w trakcie opracowywania - mówi Henryk Skóra. I zapewnia, że opłaty będą raczej symboliczne.

Każdy kto chciałby wystawić coś na sprzedaż, zająć jakieś miejsce na stoisko, może kontaktować się telefonicznie z Henrykiem Skórą (tel. 502 747 284 ).

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 23.06.2020, 11:12
 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Prezydenta Andrzej Duda odwiedził Jasło

   

  W ostatnim dniu kampanii wyborczej, kandydaci na urząd prezydenta RP, nie szczędzą sił w zabiegach o głosy wyborców. Andrzej Duda w piątek odwiedzi kilka miejscowości na Podkarpaciu. Rano zawitał do Jasła. W okolicach zielonego rynku prezydenta RP przywitały tłumy mieszkańców miasta i okolic.

 • Do mieszkańców Trzcinicy dotkniętej skutkami podtopień trafiły kuchenki i pralki od PGNiG S.A.

   

  Od tragedii, jaka dotknęła ponad dwieście gospodarstw domowych w Trzcinicy, minęły niemal dwa tygodnie. Powoli kończy się wielkie sprzątanie skutków nawałnic i podtopień, które stały się ich następstwem. Wiele rodzin straciło niemal cały dobytek. Do najbardziej potrzebujących trafił dzisiaj sprzęt AGD, podarowany przez PGNiG S.A.   

 • "Bitwa o wozy" w drugiej turze

  W niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzymają wóz strażacki wart 800 tys. zł. Do wygrania jest 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W pierwszej edycji "Bitwy o wozy" promesę na zakup nowego, średniego wozu z województwa podkarpackiego otrzymała gmina Cisna.

 • Trwa zażarta walka o urząd prezydencki

  Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydenta RP kampanijna retoryka staje się coraz ostrzejsza. W walce wyborczej kandydaci i ich sztaby sięgają po przeróżne formy oddziaływania na elektorat. Rywalizacja prowadzona jest nie tylko w sieci, np. przy wykorzystaniu mediów społecznościowych lecz również materiałów tradycyjnych...

 • Z pomocą kolejnym samorządom

  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza udzielić dotacje gminom Brzyska i Kołaczyce do 200 tys. zł dla każdej z nich w związku z poniesionymi stratami w wyniku klęski żywiołowej. Decyzja o przyznaniu środków zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy. Z kolei z pomocą samorządowi miejskiemu Jasła przychodzi Związek Miast Polskich...

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105