Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

Czym telewizja online różni się od zwykłej?

Telewizja internetowa umożliwia oglądanie filmów, seriali, transmisji sportowych czy innych programów w technologii strumieniowej, z pominięciem połączenia satelitarnego oraz kablowego. Nie trzeba opłacać abonamentu telewizyjnego ani nawet korzystać z telewizora. Taką telewizję można oglądać online na każdym urządzeniu z dostępem do internetu – komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie.

Internetowa telewizja dzieli się na kilka rodzajów. Są nią:

 • Kanały telewizyjne dostępne tylko online.
 • Stacje transmitujące programy zarówno w telewizji stacjonarnej, jak i w internecie. W tym przypadku można np. oglądać w sieci ten sam obraz, który w danym momencie odbierają tysiące Polaków przed telewizorami.
 • Istnieje także możliwość wybierania dowolnie wybranych filmów i seriali z multimedialnej bazy. Pozwala na to technologia wideo na życzenie (VoD). W tym przypadku uzyskujemy dostęp nie tyle do kanału telewizyjnego, co do konkretnych materiałów. Nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni od ramówki – nie musimy się więc obawiać, że z różnych powodów przegapimy długo wyczekiwany film czy odcinek serialu. Operatorzy VoD umożliwiają wypożyczanie za niewielką opłatą pojedynczych pozycji, a także wykupienie abonamentu w celu uzyskania nieograniczonego dostępu do całej zgromadzonej kolekcji.

Przykłady platform VoD

Popularnymi w naszym kraju platformami video na życzenie jest np. HBO GO, jeszcze innym przykładem może być Netia VOD. W obu przypadkach można uzyskać dostęp do setek filmów i seriali – czasami w dniu ich premiery lub nawet wcześniej.

HBO GO

Platforma ta zapewnia dostęp do seriali, filmów oraz innych programów dostępnych w pakiecie kanałów HBO oraz Cinemax. Wybierając tę usługę, warto zadbać o szerokopasmowe łącze o prędkości nie mniejszej niż 2 Mb/s. Materiały można oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci – komputerze, laptopie, tablecie, konsoli PlayStation 3, telewizorze Smart TV, urządzeniu Apple TV czy Chromecast. Odbiór treści na urządzeniach mobilnych wymaga połączenia w technologii Wi-Fi, 3G lub LTE. Dostęp do serwisu HBO GO wiąże się z koniecznością wykupienia abonamentu, którego wysokość jest uzależniona od oferty wybranego operatora telewizyjnego. Można jednak korzystać z platformy HBO GO za darmo – w pakiecie z internetem w ofercie Netii.

Netia VoD

Inną wartą uwagi platformą video na życzenie jest Netia VoD, dostępna dla abonentów Netii. Mogą oni korzystać z kolekcji niespełna tysiąca filmów, podzielonych na przeszło 20 kategorii tematycznych. Baza materiałów ciągle jest poszerzana. Znajdują się w niej m.in. filmy dokumentalne, familijne, komedie, kryminały, thrillery czy sensacje. Do wyszukiwania i wypożyczania filmów służy aplikacja Netia VoD. Pozwala ona znajdować interesujące użytkownika materiały po wpisaniu nazwiska aktora lub tytułu produkcji. Dostęp do aplikacji można uzyskać z poziomu dekodera Netia Player.

Nie trzeba przejmować się samodzielnym opłacaniem kosztów wypożyczenia filmów, ponieważ operator dolicza opłatę do faktury za usługę telewizji osobistej. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić cenny czas i rozpocząć oglądanie filmu od razu po dokonaniu zakupu. Istnieje również możliwość uzyskania dostępu do darmowych treści VOD. Są to materiały emitowane na tych kanałach, które znajdują się w wykupionym przez abonenta pakiecie telewizyjnym. Jeżeli chcesz sprawdzić, do jakich przykładowych filmów czy seriali możesz uzyskać dostęp, zajrzyj na bloga Netii: https://www.netia.pl/pl/blog.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 21.01.2020, 07:35
 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105