Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Inwestują w drogę w Nawsiu Kołaczyckim

12

W Nawsiu Kołaczyckim na drodze powiatowej rozpoczęto pierwszy etap prac zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej przez wieś Nawsie Kołaczyckie”. Choć to dopiero początek inwestycji to mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Wreszcie będzie normalny chodnik, na którym nie wybijemy sobie zębów i na drodze nie będzie dziur – komentuje pani Agnieszka.

W poniedziałek 22 lipca br. podpisane zostało porozumienie z wykonawcą wyłonionym w przetargu, którym została Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług Jana Gumiennego z Samoklęsk, a tym samym przekazano jej plac budowy drogi powiatowej prowadzącej przez Nawsie Kołaczyckie. Obecnie do 13 września br. będą prowadzone prace dotyczące budowy kanalizacji deszczowej na odcinku prawie 1 kilometra, co ma się przyczynić do zabezpieczenia mieszkańców przed podtopieniami. Koszt zadania opiewa na ponad 663 tys. zł.

Pierwszy przetarg ogłoszony w październiku ubiegłego roku został unieważniony ze względu na brak zainteresowania przez firmy budowlane. Szukano wykonawcy, który przeprowadziłby przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Nawsie Kołaczyckie. W czerwcu br. ponownie ogłoszono przetarg, tym razem zwężając zakres prac i dzieląc je na etapy. Pierwszy z nich obejmuje budowę kanalizacji deszczowej. W późniejszym terminie zostanie wykonana nowa nawierzchnia oraz chodniki. Wartość całego zadania opiewa na 3 mln zł. Powiat ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

 id

Napisany dnia: 31.07.2019, 08:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Tomzaj1990
dnia 31.07.2019, 08:54
Ocena
komentarza:
-11
Po co chodniki róbcie drogi rowerowe, po chodniku nie pojedziesz rowerem a po drodze rowerowej możesz śmiało spacerować, ale to polska lepiej wywalić kase w chodniki i niech sie krzywią pózniej jak wszedzie zreszta

.
@ greg
dnia 31.07.2019, 15:01
Ocena
komentarza:
2
Pewnie jeszcze masz pewnie krowę to nie umiesz chodzić po chodnikach. tylko droga powinna zostać zrobiona do końca z chodnikami nie tylko do skrzyżowania.
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 31.07.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
1
Tam gdzie niema ścieżek rowerowych można jeżdzić rowerem po chodniku
Tak twierdził Komendant Główny Policji
Niech wszyscy mają swoje ścieżki:rowerzyści,piesi,samochody,zwierzęta
Natura dla naturalnych
@ Maślak
dnia 31.07.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
6
Nikt w Nawsiu Kołaczyckim nie INWESTUJE!

To jest tylko remont drogi !
@ yy
dnia 31.07.2019, 12:07
Ocena
komentarza:
6
czyli na chwilę obecną budują kanalizację deszczową a raczej wymieniają bo kanalizacja deszczowa była i wcale przez nią podtopień nie było, droga została teraz rozwalona i będą mieszkańcy czekać na kolejny przetarg czyli na wykonanie nawierzchni i chodników
jakie zadowolenie mieszkańców ??? chodniki podobno mają być z dwóch stron drogi pytanie tylko poco? skoro chodnik z jednej strony był a i tak zarośnięty bo nikt po nim nie chodził bo droga niby powiatowa ale jak osiedlowa
ciekawe co oznaczy skrót w późniejszym terminie :) w zimie czy za rok nawierzchnia ?? czy nagle okaże się że brak kasy i będą mieszkańcy szczęśliwi
jest jeden plus świetne ograniczenie prędkości :)
@ nie mylić znaczenia pojęć
dnia 31.07.2019, 13:58
Ocena
komentarza:
-1
Urzędnicze wydawanie pieniędzy z naszych podatków tera inwestycją nazywają. Haha dobre !
@ Kiełbasa wyborcza
dnia 31.07.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
-10
Głupie pisowcy w Nawsiu Kołaczyckim nie musicie robić drogi przed wyborami bo tam i tak wsiowi dają pisowi 100% poparcia.
@ Mieszkaniec
dnia 31.07.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
6
Inwestycja na przebudowę tylko kawałka drogi w Nawsiu Kołaczyckim a dalsza cześć mieszkańców do dnia dzisiejszego musi poruszać się po jeszcze gorszej drodze, która nawet nie jest wyżwirowana. Czy każdy mieszkaniec nie powinien mieć godnego dojazdu do domu podatki wszyscy mamy te same.
@ Kiti
dnia 01.08.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
0
Tak to prawda obiecuja tylko ze wyzwiruja drogi i na tym sie konczy
@ yozef
dnia 31.07.2019, 21:45
Ocena
komentarza:
4
a co sie dzieje z dokonczeniem chodnika w kluczowej [prysiolek kolaczyc] i polaczenie go z chodnikiem w bukowej ,mowionoze to byla zemsta szlachowej na radnej stasiowskiej chyba z domu kopec ,,moze pomylilem nazwiska , kluczowa bez chodnika brakuje pol kilometra ,a droga krajowa 73 to droga smierci ,panie burmistrzu zyglowicz pora zakonczyc spor i wybudowac ten chodnik rowniez odcinek na blonie wymaga asfaltukolo domu pana gajdy ,
@ Kitajec
dnia 01.08.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
1
Na inwestycje nie ma.
@ Tylko normalność
dnia 02.08.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
-2
Po wsiach zawsze jest błoto, niezależnie od pogody, pozostaje gościniec.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105