Strona główna

Inwestują w drogę w Nawsiu Kołaczyckim

12
Napisany dnia: 31.07.2019, 08:00 , Tagi: Brak

W Nawsiu Kołaczyckim na drodze powiatowej rozpoczęto pierwszy etap prac zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej przez wieś Nawsie Kołaczyckie”. Choć to dopiero początek inwestycji to mieszkańcy nie kryją zadowolenia. - Wreszcie będzie normalny chodnik, na którym nie wybijemy sobie zębów i na drodze nie będzie dziur – komentuje pani Agnieszka.

W poniedziałek 22 lipca br. podpisane zostało porozumienie z wykonawcą wyłonionym w przetargu, którym została Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług Jana Gumiennego z Samoklęsk, a tym samym przekazano jej plac budowy drogi powiatowej prowadzącej przez Nawsie Kołaczyckie. Obecnie do 13 września br. będą prowadzone prace dotyczące budowy kanalizacji deszczowej na odcinku prawie 1 kilometra, co ma się przyczynić do zabezpieczenia mieszkańców przed podtopieniami. Koszt zadania opiewa na ponad 663 tys. zł.

Pierwszy przetarg ogłoszony w październiku ubiegłego roku został unieważniony ze względu na brak zainteresowania przez firmy budowlane. Szukano wykonawcy, który przeprowadziłby przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Nawsie Kołaczyckie. W czerwcu br. ponownie ogłoszono przetarg, tym razem zwężając zakres prac i dzieląc je na etapy. Pierwszy z nich obejmuje budowę kanalizacji deszczowej. W późniejszym terminie zostanie wykonana nowa nawierzchnia oraz chodniki. Wartość całego zadania opiewa na 3 mln zł. Powiat ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

 id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tomzaj1990
dnia 31.07.2019, 08:54
Ocena
komentarza:
-11
Po co chodniki róbcie drogi rowerowe, po chodniku nie pojedziesz rowerem a po drodze rowerowej możesz śmiało spacerować, ale to polska lepiej wywalić kase w chodniki i niech sie krzywią pózniej jak wszedzie zreszta

.
@ greg
dnia 31.07.2019, 15:01
Ocena
komentarza:
2
Pewnie jeszcze masz pewnie krowę to nie umiesz chodzić po chodnikach. tylko droga powinna zostać zrobiona do końca z chodnikami nie tylko do skrzyżowania.
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 31.07.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
1
Tam gdzie niema ścieżek rowerowych można jeżdzić rowerem po chodniku
Tak twierdził Komendant Główny Policji
Niech wszyscy mają swoje ścieżki:rowerzyści,piesi,samochody,zwierzęta
Natura dla naturalnych
@ Maślak
dnia 31.07.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
6
Nikt w Nawsiu Kołaczyckim nie INWESTUJE!

To jest tylko remont drogi !
@ yy
dnia 31.07.2019, 12:07
Ocena
komentarza:
5
czyli na chwilę obecną budują kanalizację deszczową a raczej wymieniają bo kanalizacja deszczowa była i wcale przez nią podtopień nie było, droga została teraz rozwalona i będą mieszkańcy czekać na kolejny przetarg czyli na wykonanie nawierzchni i chodników
jakie zadowolenie mieszkańców ??? chodniki podobno mają być z dwóch stron drogi pytanie tylko poco? skoro chodnik z jednej strony był a i tak zarośnięty bo nikt po nim nie chodził bo droga niby powiatowa ale jak osiedlowa
ciekawe co oznaczy skrót w późniejszym terminie :) w zimie czy za rok nawierzchnia ?? czy nagle okaże się że brak kasy i będą mieszkańcy szczęśliwi
jest jeden plus świetne ograniczenie prędkości :)
@ nie mylić znaczenia pojęć
dnia 31.07.2019, 13:58
Ocena
komentarza:
-1
Urzędnicze wydawanie pieniędzy z naszych podatków tera inwestycją nazywają. Haha dobre !
@ Kiełbasa wyborcza
dnia 31.07.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
-10
Głupie pisowcy w Nawsiu Kołaczyckim nie musicie robić drogi przed wyborami bo tam i tak wsiowi dają pisowi 100% poparcia.
@ Mieszkaniec
dnia 31.07.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
5
Inwestycja na przebudowę tylko kawałka drogi w Nawsiu Kołaczyckim a dalsza cześć mieszkańców do dnia dzisiejszego musi poruszać się po jeszcze gorszej drodze, która nawet nie jest wyżwirowana. Czy każdy mieszkaniec nie powinien mieć godnego dojazdu do domu podatki wszyscy mamy te same.
@ Kiti
dnia 01.08.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
0
Tak to prawda obiecuja tylko ze wyzwiruja drogi i na tym sie konczy
@ yozef
dnia 31.07.2019, 21:45
Ocena
komentarza:
4
a co sie dzieje z dokonczeniem chodnika w kluczowej [prysiolek kolaczyc] i polaczenie go z chodnikiem w bukowej ,mowionoze to byla zemsta szlachowej na radnej stasiowskiej chyba z domu kopec ,,moze pomylilem nazwiska , kluczowa bez chodnika brakuje pol kilometra ,a droga krajowa 73 to droga smierci ,panie burmistrzu zyglowicz pora zakonczyc spor i wybudowac ten chodnik rowniez odcinek na blonie wymaga asfaltukolo domu pana gajdy ,
@ Kitajec
dnia 01.08.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
1
Na inwestycje nie ma.
@ Tylko normalność
dnia 02.08.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
-1
Po wsiach zawsze jest błoto, niezależnie od pogody, pozostaje gościniec.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle trwa święto wina

   

  Trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina. Do Jasła zawitało kilkudziesięciu winiarzy Polski i zagranicy. Ogrody winne do niedzielnego wieczoru zapraszać będą gości imprezy.

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105