Strona główna

Inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 993

18

We wtorek 25 czerwca br. w miejscowości Pielgrzymka, odbyło się spotkanie polsko-słowackie w sprawie stanu drogi wojewódzkiej 993 Gorlice – Dukla. Spotkanie zorganizowano na zaproszenie Piotra Miąso, Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Marty Maj - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Marcela Horvatha – Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie.

Obecnie na drodze wojewódzkiej Nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla trwają prace związane z budową mostu na potoku Kłopotnica wraz z dojazdami oraz mostu w Pielgrzymce oraz z rozbiórką istniejących mostów na Kłopotnicy i w Pielgrzymce. Inwestycja ta pozwoli na przejazd pojazdów o nieograniczonym tonażu i zlikwiduje istniejący objazd przez miasto Jasło. Obecny stan drogi od granicy z województwem małopolskim do Nowego Żmigrodu (około. 12 km) jest w bardzo złym stanie.

Dyrektorzy zadeklarowali przystąpienie do przygotowania wniosków na przebudowę m.in. drogi wojewódzkiej nr 993 i zgłoszenie ich do Programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020. Stwarza to szansę na pozyskanie środków finansowych pozwalających na wykonanie przebudowy ok. 12 km odcinka tej drogi na terenie powiatu jasielskiego oraz ok. 5 km na terenie powiatu gorlickiego. Starosta i wójtowie zadeklarowali wsparcie finansowe do tego projektu.

Starostwo Powiatowe w Jaśle/red

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:53 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ xxx
dnia 02.07.2019, 09:04
Ocena
komentarza:
-3
A ja się pytam. Kiedy będzie rondo Chopina,Szkolna,Roweckiego???
@ yyy
dnia 02.07.2019, 09:17
Ocena
komentarza:
18
A po kiego tam rondo? a raczej patrząc po wielkości będzie to kolejny krowi placek który kierowcy będą zmuszeni omijać...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
1
A po kiego zamykać drogę - kiedy można było zorganizować przeprawę promową przez te akweny wodne...
@ Bogdan
dnia 02.07.2019, 10:38
Ocena
komentarza:
6
Jak to kiedy ? Wtedy kiedy będzie zalwe Kąty-Myscowa.
@ alfred
dnia 02.07.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
4
Na wałach, w czasie powodzi Kaczyński mówił o tamie Mysłowice-Kąty,teraz będzie mniejsza.
@ małorolny
dnia 02.07.2019, 09:20
Ocena
komentarza:
30
Tak przyszli do roboty ? Bez łopat ?
@ majówka
dnia 03.07.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
1
Czy nie za późno na majówkę? W lipcu?
Chociaż pogoda sprzyja wycieczkom w teren, na łono przyrody.
Świeże powietrze, ładne widoki, luz i relaks... Przecież już wakacje.
Jedni jadą nad morze, inni w góry, a inni w teren, służbowo, w delegację...
Ciężka ta robota, na dodatek w terenie i rzeczywiście bez łopat, bez grabek - wszystko trzeba robić "tymi ręcami"...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
12
Czy jedynym wytworem i efektem tego spotkania była deklaracja o przystąpieniu do przygotowania wniosków na przebudowę m.in. drogi wojewódzkiej nr 993 i zgłoszenie ich do Programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020. - tyle narodu - drogie te deklaracje...???
@ Nareszcie!
dnia 02.07.2019, 09:32
Ocena
komentarza:
-2
Dobra robota!
@ Chajszenwaj
dnia 02.07.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
8
Wszyscy jak do roboty, a jeden pod krawatem !!!
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
4
Tylko klapsu do uwiecznienia tej sceny brakuje - bo rekwizyty i sceneria iście filmowa - kładka na potrzeby chwili dobrze przygotowana i utwardzona , a i rola kierownika budowy dobrze obsadzona - jeden na taką grupę wystarczy ???
@ Uj
dnia 02.07.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
7
Dobra robota Wojtka i Ryśka szkoda że bez Bogusia
@ majkel111
dnia 02.07.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
14
Dobrze, że ten mostek wytrzymał taki ciężar władzy...
@ .
dnia 02.07.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
5
Zróbcie coś z tymi brzuchami i bo to nic dobrego
@ 700-
dnia 02.07.2019, 17:05
Ocena
komentarza:
6
Spotkanie gites. Wypiliśmy kawę herbatkę a ci co lubią mleko 32%. Pogadaliśmy pośmialiśmy fajnie było za wasze pieniądze. Dalej mogę być politykiem tylko dobrze głosujcie.
@ nono
dnia 02.07.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
4
Pięknie ułozone kamyczki rzeka spokojnie płynie bo jest susza ale jak przyjdą deszcze, ulewy rzeka tam często przybiera to kamyczki polecą z wodą. Bardzo wolno te prace idą mimo dobrej pogody, o jaka duża ekipa a jaka będzie do przecinania wstęgi
@ Józek
dnia 02.07.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
1
Nie glosujemy na pis to na kogo prosze poddać temat bo tak nalatujacie na pis ze aż strach myśleć kogo oferujecie pytam
@ ixi
dnia 04.07.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
1
Konfederacja
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Most w Dobrucowej otwarty

   

  Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo powstałego mostu w Dobrucowej. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy korzystają z przeprawy mostowej łączącej Szebnie z miejscowościami w gminie Tarnowiec. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 6 mln zł.

 • Kolejny radny zatrudniony w szpitalu

  Radny powiatowy Ryszard Papciak został zatrudniony w jasielskim szpitalu na stanowisku starszego specjalisty do spraw analiz na okres dwóch lat. Jak podkreśla dyrektor Michał Burbelka to doświadczony i wartościowy człowiek, który pomoże lecznicy w przygotowywaniu potrzebnej dokumentacji.

 • Zapłoną na polskich grobach we Lwowie

   

  Dobiegła końca zbiórka zniczy, które w czwartek i piątek zapłoną na polskich grobach na ziemi lwowskiej. Tak jak w ubiegłym roku organizatorom drugiej edycji akcji udało się zgromadzić ich ponad tysiąc. W czwartek, wczesnym rankiem harcerze wraz z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych udadzą się do Lwowa i Sambora, aby uczcić pamięć Polaków, którzy spoczęli na lwowskiej ziemi.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105