Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 993

18

We wtorek 25 czerwca br. w miejscowości Pielgrzymka, odbyło się spotkanie polsko-słowackie w sprawie stanu drogi wojewódzkiej 993 Gorlice – Dukla. Spotkanie zorganizowano na zaproszenie Piotra Miąso, Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Marty Maj - Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Marcela Horvatha – Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Preszowie.

Obecnie na drodze wojewódzkiej Nr 993 Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla trwają prace związane z budową mostu na potoku Kłopotnica wraz z dojazdami oraz mostu w Pielgrzymce oraz z rozbiórką istniejących mostów na Kłopotnicy i w Pielgrzymce. Inwestycja ta pozwoli na przejazd pojazdów o nieograniczonym tonażu i zlikwiduje istniejący objazd przez miasto Jasło. Obecny stan drogi od granicy z województwem małopolskim do Nowego Żmigrodu (około. 12 km) jest w bardzo złym stanie.

Dyrektorzy zadeklarowali przystąpienie do przygotowania wniosków na przebudowę m.in. drogi wojewódzkiej nr 993 i zgłoszenie ich do Programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020. Stwarza to szansę na pozyskanie środków finansowych pozwalających na wykonanie przebudowy ok. 12 km odcinka tej drogi na terenie powiatu jasielskiego oraz ok. 5 km na terenie powiatu gorlickiego. Starosta i wójtowie zadeklarowali wsparcie finansowe do tego projektu.

Starostwo Powiatowe w Jaśle/red

Napisany dnia: 02.07.2019, 08:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ xxx
dnia 02.07.2019, 09:04
Ocena
komentarza:
-3
A ja się pytam. Kiedy będzie rondo Chopina,Szkolna,Roweckiego???
@ yyy
dnia 02.07.2019, 09:17
Ocena
komentarza:
18
A po kiego tam rondo? a raczej patrząc po wielkości będzie to kolejny krowi placek który kierowcy będą zmuszeni omijać...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
1
A po kiego zamykać drogę - kiedy można było zorganizować przeprawę promową przez te akweny wodne...
@ Bogdan
dnia 02.07.2019, 10:38
Ocena
komentarza:
6
Jak to kiedy ? Wtedy kiedy będzie zalwe Kąty-Myscowa.
@ alfred
dnia 02.07.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
4
Na wałach, w czasie powodzi Kaczyński mówił o tamie Mysłowice-Kąty,teraz będzie mniejsza.
@ małorolny
dnia 02.07.2019, 09:20
Ocena
komentarza:
30
Tak przyszli do roboty ? Bez łopat ?
@ majówka
dnia 03.07.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
1
Czy nie za późno na majówkę? W lipcu?
Chociaż pogoda sprzyja wycieczkom w teren, na łono przyrody.
Świeże powietrze, ładne widoki, luz i relaks... Przecież już wakacje.
Jedni jadą nad morze, inni w góry, a inni w teren, służbowo, w delegację...
Ciężka ta robota, na dodatek w terenie i rzeczywiście bez łopat, bez grabek - wszystko trzeba robić "tymi ręcami"...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
12
Czy jedynym wytworem i efektem tego spotkania była deklaracja o przystąpieniu do przygotowania wniosków na przebudowę m.in. drogi wojewódzkiej nr 993 i zgłoszenie ich do Programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020. - tyle narodu - drogie te deklaracje...???
@ Nareszcie!
dnia 02.07.2019, 09:32
Ocena
komentarza:
-2
Dobra robota!
@ Chajszenwaj
dnia 02.07.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
8
Wszyscy jak do roboty, a jeden pod krawatem !!!
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.07.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
4
Tylko klapsu do uwiecznienia tej sceny brakuje - bo rekwizyty i sceneria iście filmowa - kładka na potrzeby chwili dobrze przygotowana i utwardzona , a i rola kierownika budowy dobrze obsadzona - jeden na taką grupę wystarczy ???
@ Uj
dnia 02.07.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
7
Dobra robota Wojtka i Ryśka szkoda że bez Bogusia
@ majkel111
dnia 02.07.2019, 11:04
Ocena
komentarza:
14
Dobrze, że ten mostek wytrzymał taki ciężar władzy...
@ .
dnia 02.07.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
5
Zróbcie coś z tymi brzuchami i bo to nic dobrego
@ 700-
dnia 02.07.2019, 17:05
Ocena
komentarza:
6
Spotkanie gites. Wypiliśmy kawę herbatkę a ci co lubią mleko 32%. Pogadaliśmy pośmialiśmy fajnie było za wasze pieniądze. Dalej mogę być politykiem tylko dobrze głosujcie.
@ nono
dnia 02.07.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
4
Pięknie ułozone kamyczki rzeka spokojnie płynie bo jest susza ale jak przyjdą deszcze, ulewy rzeka tam często przybiera to kamyczki polecą z wodą. Bardzo wolno te prace idą mimo dobrej pogody, o jaka duża ekipa a jaka będzie do przecinania wstęgi
@ Józek
dnia 02.07.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
1
Nie glosujemy na pis to na kogo prosze poddać temat bo tak nalatujacie na pis ze aż strach myśleć kogo oferujecie pytam
@ ixi
dnia 04.07.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
1
Konfederacja
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105