Strona główna

Jak działa karta kredytowa i jak bezpiecznie z niej korzystać? Rozwiewamy wątpliwości

3
Napisany dnia: 14.03.2019, 17:31 , Tagi: Brak

Karta kredytowa to wygodne narzędzie finansowe oferowane obecnie przez większość banków. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki na krótki okres, warto rozważyć taką opcję. Na temat tego sposobu pozyskiwania dodatkowych środków krąży wiele mitów. Czy rzeczywiście korzystanie z nich jest niebezpieczne?

Cała prawda o kartach kredytowych

W przeciwieństwie do karty debetowej dodawanej do standardowego rachunku bankowego, które pozwala nam wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić bezgotówkowo w sklepach, karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym. Oznacza to, że środki którymi płacimy nie należą do nas – dzięki temu przy zakupach nie jesteśmy ograniczeni wysokością naszej pensji.

Dla kogo ten produkt?

Dla zdyscyplinowanych finansowo osób karta kredytowa będzie wygodną i nieoprocentowaną formą pożyczki krótkoterminowej. Obecnie, większość banków posiada ogromną ofertę tego typu produktów. W dobie walki o klienta, warunki stają się coraz atrakcyjniejsze, a promocje z których można skorzystać mnożą się. Wraz z nimi, wzrasta także liczba profitów, z których możemy skorzystać. Banki chętnie podejmują współpracę z dużymi sklepami sprzedającymi elektronikę czy materiały budowlane, a karta kredytowa staje się alternatywą dla tradycyjnych rat.

Pamiętaj o zasadach

Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w korzystaniu z karty kredytowej – a nawet na tym zarobić – należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu terminów, ustalonych w umowie z bankiem. Warto korzystać tylko z tych możliwości, które nie są objęte dodatkowymi opłatami czy prowizjami. I przede wszystkim: zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie. To, w połączeniu ze świadomym wyborem rodzaju produktu, oraz dokładnym przeczytaniem warunków i umowy – gwarantuje nam wszystkie zalety korzystania z karty kredytowej i uniknięcie problemów.

Gdy potrzebujemy szybko, dodatkowej gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w ustalonym terminie – warto udać się do placówki zaufanego banku i zapoznać z ofertą tego produktu finansowego. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad, zagwarantuje on nam szybką i darmową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Emeryt
dnia 17.03.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
3
Unikaj kredytu w Banku .
Nie będziesz miał kłopotów.
Zdarza się, że zastawiony dom pod kredyt bank wycenia na 15 tyś zł.
W razie problemu ze spłatą bank twój dom sprzedaje za 15 tyś
odbierając swój dług a ty zostajesz na ulicy.
Chętnych nie brakuje i czekają na taką okazję.
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:16
Ocena
komentarza:
1
wiadomo, kredytobiorca jest niewolnikiem tego kto mu kredyt daje, tak pisze w piśmie

Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela (Prz 22:7)
@ adam
dnia 28.03.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
1
dokładnie takie samo mam zdanie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105