Strona główna

Jak działa karta kredytowa i jak bezpiecznie z niej korzystać? Rozwiewamy wątpliwości

3
Napisany dnia: 14.03.2019, 17:31 , Tagi: Brak

Karta kredytowa to wygodne narzędzie finansowe oferowane obecnie przez większość banków. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki na krótki okres, warto rozważyć taką opcję. Na temat tego sposobu pozyskiwania dodatkowych środków krąży wiele mitów. Czy rzeczywiście korzystanie z nich jest niebezpieczne?

Cała prawda o kartach kredytowych

W przeciwieństwie do karty debetowej dodawanej do standardowego rachunku bankowego, które pozwala nam wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić bezgotówkowo w sklepach, karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym. Oznacza to, że środki którymi płacimy nie należą do nas – dzięki temu przy zakupach nie jesteśmy ograniczeni wysokością naszej pensji.

Dla kogo ten produkt?

Dla zdyscyplinowanych finansowo osób karta kredytowa będzie wygodną i nieoprocentowaną formą pożyczki krótkoterminowej. Obecnie, większość banków posiada ogromną ofertę tego typu produktów. W dobie walki o klienta, warunki stają się coraz atrakcyjniejsze, a promocje z których można skorzystać mnożą się. Wraz z nimi, wzrasta także liczba profitów, z których możemy skorzystać. Banki chętnie podejmują współpracę z dużymi sklepami sprzedającymi elektronikę czy materiały budowlane, a karta kredytowa staje się alternatywą dla tradycyjnych rat.

Pamiętaj o zasadach

Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w korzystaniu z karty kredytowej – a nawet na tym zarobić – należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu terminów, ustalonych w umowie z bankiem. Warto korzystać tylko z tych możliwości, które nie są objęte dodatkowymi opłatami czy prowizjami. I przede wszystkim: zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie. To, w połączeniu ze świadomym wyborem rodzaju produktu, oraz dokładnym przeczytaniem warunków i umowy – gwarantuje nam wszystkie zalety korzystania z karty kredytowej i uniknięcie problemów.

Gdy potrzebujemy szybko, dodatkowej gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w ustalonym terminie – warto udać się do placówki zaufanego banku i zapoznać z ofertą tego produktu finansowego. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad, zagwarantuje on nam szybką i darmową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Emeryt
dnia 17.03.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
3
Unikaj kredytu w Banku .
Nie będziesz miał kłopotów.
Zdarza się, że zastawiony dom pod kredyt bank wycenia na 15 tyś zł.
W razie problemu ze spłatą bank twój dom sprzedaje za 15 tyś
odbierając swój dług a ty zostajesz na ulicy.
Chętnych nie brakuje i czekają na taką okazję.
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:16
Ocena
komentarza:
1
wiadomo, kredytobiorca jest niewolnikiem tego kto mu kredyt daje, tak pisze w piśmie

Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela (Prz 22:7)
@ adam
dnia 28.03.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
1
dokładnie takie samo mam zdanie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105