Strona główna

Jak działa karta kredytowa i jak bezpiecznie z niej korzystać? Rozwiewamy wątpliwości

3
Napisany dnia: 14.03.2019, 17:31 , Tagi: Brak

Karta kredytowa to wygodne narzędzie finansowe oferowane obecnie przez większość banków. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki na krótki okres, warto rozważyć taką opcję. Na temat tego sposobu pozyskiwania dodatkowych środków krąży wiele mitów. Czy rzeczywiście korzystanie z nich jest niebezpieczne?

Cała prawda o kartach kredytowych

W przeciwieństwie do karty debetowej dodawanej do standardowego rachunku bankowego, które pozwala nam wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić bezgotówkowo w sklepach, karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym. Oznacza to, że środki którymi płacimy nie należą do nas – dzięki temu przy zakupach nie jesteśmy ograniczeni wysokością naszej pensji.

Dla kogo ten produkt?

Dla zdyscyplinowanych finansowo osób karta kredytowa będzie wygodną i nieoprocentowaną formą pożyczki krótkoterminowej. Obecnie, większość banków posiada ogromną ofertę tego typu produktów. W dobie walki o klienta, warunki stają się coraz atrakcyjniejsze, a promocje z których można skorzystać mnożą się. Wraz z nimi, wzrasta także liczba profitów, z których możemy skorzystać. Banki chętnie podejmują współpracę z dużymi sklepami sprzedającymi elektronikę czy materiały budowlane, a karta kredytowa staje się alternatywą dla tradycyjnych rat.

Pamiętaj o zasadach

Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w korzystaniu z karty kredytowej – a nawet na tym zarobić – należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu terminów, ustalonych w umowie z bankiem. Warto korzystać tylko z tych możliwości, które nie są objęte dodatkowymi opłatami czy prowizjami. I przede wszystkim: zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie. To, w połączeniu ze świadomym wyborem rodzaju produktu, oraz dokładnym przeczytaniem warunków i umowy – gwarantuje nam wszystkie zalety korzystania z karty kredytowej i uniknięcie problemów.

Gdy potrzebujemy szybko, dodatkowej gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w ustalonym terminie – warto udać się do placówki zaufanego banku i zapoznać z ofertą tego produktu finansowego. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad, zagwarantuje on nam szybką i darmową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Emeryt
dnia 17.03.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
3
Unikaj kredytu w Banku .
Nie będziesz miał kłopotów.
Zdarza się, że zastawiony dom pod kredyt bank wycenia na 15 tyś zł.
W razie problemu ze spłatą bank twój dom sprzedaje za 15 tyś
odbierając swój dług a ty zostajesz na ulicy.
Chętnych nie brakuje i czekają na taką okazję.
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:16
Ocena
komentarza:
1
wiadomo, kredytobiorca jest niewolnikiem tego kto mu kredyt daje, tak pisze w piśmie

Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela (Prz 22:7)
@ adam
dnia 28.03.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
1
dokładnie takie samo mam zdanie
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105