Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak działa karta kredytowa i jak bezpiecznie z niej korzystać? Rozwiewamy wątpliwości

3

Karta kredytowa to wygodne narzędzie finansowe oferowane obecnie przez większość banków. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki na krótki okres, warto rozważyć taką opcję. Na temat tego sposobu pozyskiwania dodatkowych środków krąży wiele mitów. Czy rzeczywiście korzystanie z nich jest niebezpieczne?

Cała prawda o kartach kredytowych

W przeciwieństwie do karty debetowej dodawanej do standardowego rachunku bankowego, które pozwala nam wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić bezgotówkowo w sklepach, karta kredytowa nie jest powiązana z naszym rachunkiem bankowym. Oznacza to, że środki którymi płacimy nie należą do nas – dzięki temu przy zakupach nie jesteśmy ograniczeni wysokością naszej pensji.

Dla kogo ten produkt?

Dla zdyscyplinowanych finansowo osób karta kredytowa będzie wygodną i nieoprocentowaną formą pożyczki krótkoterminowej. Obecnie, większość banków posiada ogromną ofertę tego typu produktów. W dobie walki o klienta, warunki stają się coraz atrakcyjniejsze, a promocje z których można skorzystać mnożą się. Wraz z nimi, wzrasta także liczba profitów, z których możemy skorzystać. Banki chętnie podejmują współpracę z dużymi sklepami sprzedającymi elektronikę czy materiały budowlane, a karta kredytowa staje się alternatywą dla tradycyjnych rat.

Pamiętaj o zasadach

Aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w korzystaniu z karty kredytowej – a nawet na tym zarobić – należy pamiętać o konsekwentnym przestrzeganiu terminów, ustalonych w umowie z bankiem. Warto korzystać tylko z tych możliwości, które nie są objęte dodatkowymi opłatami czy prowizjami. I przede wszystkim: zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie. To, w połączeniu ze świadomym wyborem rodzaju produktu, oraz dokładnym przeczytaniem warunków i umowy – gwarantuje nam wszystkie zalety korzystania z karty kredytowej i uniknięcie problemów.

Gdy potrzebujemy szybko, dodatkowej gotówki i mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w ustalonym terminie – warto udać się do placówki zaufanego banku i zapoznać z ofertą tego produktu finansowego. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad, zagwarantuje on nam szybką i darmową pożyczkę.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 14.03.2019, 17:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Emeryt
dnia 17.03.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
3
Unikaj kredytu w Banku .
Nie będziesz miał kłopotów.
Zdarza się, że zastawiony dom pod kredyt bank wycenia na 15 tyś zł.
W razie problemu ze spłatą bank twój dom sprzedaje za 15 tyś
odbierając swój dług a ty zostajesz na ulicy.
Chętnych nie brakuje i czekają na taką okazję.
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:16
Ocena
komentarza:
1
wiadomo, kredytobiorca jest niewolnikiem tego kto mu kredyt daje, tak pisze w piśmie

Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela (Prz 22:7)
@ adam
dnia 28.03.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
1
dokładnie takie samo mam zdanie
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Z pomocą kolejnym samorządom

  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza udzielić dotacje gminom Brzyska i Kołaczyce do 200 tys. zł dla każdej z nich w związku z poniesionymi stratami w wyniku klęski żywiołowej. Decyzja o przyznaniu środków zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy. Z kolei z pomocą samorządowi miejskiemu Jasła przychodzi Związek Miast Polskich...

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105