Strona główna

Jak prowadzić eko dom?

2
Napisany dnia: 15.04.2019, 20:07 , Tagi: Brak

Ekologia staje się dla nas coraz ważniejsza. Staramy się w jakiś sposób zadbać o to, aby środowisko naturalnie nie cierpiało na naszych działaniach. Dlatego też, rośnie liczba osób, które starają się prowadzić swoje gospodarstwo domowe w taki sposób, aby chronić naturę. Na szczęście istnieje sporo łatwych rozwiązań, dzięki którym będzie nam się ciągle żyło komfortowo, ale jednocześnie nie będziemy tak dużym obciążeniem dla naszego środowiska. Oto kilka przykładów na to, jak nasze działania mogą mieć pozytywny skutek.

Jak prowadzić eko dom?

Ekologia staje się dla nas coraz ważniejsza. Staramy się w jakiś sposób zadbać o to, aby środowisko naturalnie nie cierpiało na naszych działaniach. Dlatego też, rośnie liczba osób, które starają się prowadzić swoje gospodarstwo domowe w taki sposób, aby chronić naturę. Na szczęście istnieje sporo łatwych rozwiązań, dzięki którym będzie nam się ciągle żyło komfortowo, ale jednocześnie nie będziemy tak dużym obciążeniem dla naszego środowiska. Oto kilka przykładów na to, jak nasze działania mogą mieć pozytywny skutek.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to doskonała alternatywa dla szamba, które jeszcze do niedawna było jedynym rozwiązaniem, w sytuacji, gdy nie mogliśmy liczyć na przyłączenie do sieci kanalizacyjnej. Obecnie jednak, dla wielu osób taka oczyszczalnia przy domu staje się pierwszym wyborem, również ze względów ekologicznych. Ich skuteczność oczyszczania sięga niemal 100%, są tanie w eksploatacji, a do tego pozwalają odzyskać ze ścieków wodę, która następnie może być przez nas wykorzystana na przykład do podlewania ogrodu. Oczyszczalnie ścieków możesz kupić u Słowackiego dystrybutora http://ekohouse-oczyszczalnie.pl

Magazynowanie deszczówki

Innym sposobem na zaoszczędzenie tak cennej dla nas wody może być również gromadzenie deszczówki. Tak naprawdę, wystarczy nam do tego duży pojemnik, jak chociażby beczka, do którego będzie się dostawała woda w czasie mniejszych lub większych opadów deszczu. Jeśli nie posiadamy takiego pojemnika, możemy także skorzystać ze specjalnych zbiorników przeznaczonych do magazynowania wody opadowej. Są one dostępne w wielu sklepach, dlatego bez problemu będziemy mogli zaopatrzyć się w taki pożyteczny produkt.

Ograniczanie zużycia energii

Zużywanie zbyt dużej ilości energii elektryczne to bardzo duży problem, dlatego często mówi się o tym, w jaki sposób ją oszczędzać. Przede wszystkim, powinniśmy wymienić żarówki znajdujące się w naszym domu na te energooszczędne. Oprócz tego, warto pamiętać o tym, aby nie zostawiać urządzeń włączonych do gniazdka, gdy nie ma takiej potrzeby. Pamiętajmy, że w trybie czuwania również pobierają one energię. Oczywiście podstawowym zachowaniem, które powinno nam wejść w nawyk jest też wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy.

Segregacja śmieci

Kolejnym rozwiązaniem, które może pozytywnie wpłynąć na kondycję naszego środowiska jest segregacja odpadów. Każdego roku produkujemy ogromne ilości śmieci, dlatego warto poświęcić kilka chwil na to, aby trafiły one do odpowiednich pojemników. Dzięki temu, część z nich będzie mogła zostać powtórnie użyta, a tym samym góra tworzonych przez nas odpadów nieco się zmniejszy.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Uu
dnia 16.04.2019, 10:18
Ocena
komentarza:
2
Tak segregujmy snieci a smieciarka przyjedzie i wszystko razem zniesza i dalej bedzie groch z kapusta. Ta cLa ekologia i segragacja to jakas kpina zeby tylko pieniadze wyciagna od ludzi
@ aga
dnia 03.05.2019, 15:49
Ocena
komentarza:
0
Niech zyje eko
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105