Strona główna

Jak prowadzić eko dom?

1
Napisany dnia: 15.04.2019, 20:07 , Tagi: Brak

Ekologia staje się dla nas coraz ważniejsza. Staramy się w jakiś sposób zadbać o to, aby środowisko naturalnie nie cierpiało na naszych działaniach. Dlatego też, rośnie liczba osób, które starają się prowadzić swoje gospodarstwo domowe w taki sposób, aby chronić naturę. Na szczęście istnieje sporo łatwych rozwiązań, dzięki którym będzie nam się ciągle żyło komfortowo, ale jednocześnie nie będziemy tak dużym obciążeniem dla naszego środowiska. Oto kilka przykładów na to, jak nasze działania mogą mieć pozytywny skutek.

Jak prowadzić eko dom?

Ekologia staje się dla nas coraz ważniejsza. Staramy się w jakiś sposób zadbać o to, aby środowisko naturalnie nie cierpiało na naszych działaniach. Dlatego też, rośnie liczba osób, które starają się prowadzić swoje gospodarstwo domowe w taki sposób, aby chronić naturę. Na szczęście istnieje sporo łatwych rozwiązań, dzięki którym będzie nam się ciągle żyło komfortowo, ale jednocześnie nie będziemy tak dużym obciążeniem dla naszego środowiska. Oto kilka przykładów na to, jak nasze działania mogą mieć pozytywny skutek.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to doskonała alternatywa dla szamba, które jeszcze do niedawna było jedynym rozwiązaniem, w sytuacji, gdy nie mogliśmy liczyć na przyłączenie do sieci kanalizacyjnej. Obecnie jednak, dla wielu osób taka oczyszczalnia przy domu staje się pierwszym wyborem, również ze względów ekologicznych. Ich skuteczność oczyszczania sięga niemal 100%, są tanie w eksploatacji, a do tego pozwalają odzyskać ze ścieków wodę, która następnie może być przez nas wykorzystana na przykład do podlewania ogrodu. Oczyszczalnie ścieków możesz kupić u Słowackiego dystrybutora http://ekohouse-oczyszczalnie.pl

Magazynowanie deszczówki

Innym sposobem na zaoszczędzenie tak cennej dla nas wody może być również gromadzenie deszczówki. Tak naprawdę, wystarczy nam do tego duży pojemnik, jak chociażby beczka, do którego będzie się dostawała woda w czasie mniejszych lub większych opadów deszczu. Jeśli nie posiadamy takiego pojemnika, możemy także skorzystać ze specjalnych zbiorników przeznaczonych do magazynowania wody opadowej. Są one dostępne w wielu sklepach, dlatego bez problemu będziemy mogli zaopatrzyć się w taki pożyteczny produkt.

Ograniczanie zużycia energii

Zużywanie zbyt dużej ilości energii elektryczne to bardzo duży problem, dlatego często mówi się o tym, w jaki sposób ją oszczędzać. Przede wszystkim, powinniśmy wymienić żarówki znajdujące się w naszym domu na te energooszczędne. Oprócz tego, warto pamiętać o tym, aby nie zostawiać urządzeń włączonych do gniazdka, gdy nie ma takiej potrzeby. Pamiętajmy, że w trybie czuwania również pobierają one energię. Oczywiście podstawowym zachowaniem, które powinno nam wejść w nawyk jest też wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy.

Segregacja śmieci

Kolejnym rozwiązaniem, które może pozytywnie wpłynąć na kondycję naszego środowiska jest segregacja odpadów. Każdego roku produkujemy ogromne ilości śmieci, dlatego warto poświęcić kilka chwil na to, aby trafiły one do odpowiednich pojemników. Dzięki temu, część z nich będzie mogła zostać powtórnie użyta, a tym samym góra tworzonych przez nas odpadów nieco się zmniejszy.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Uu
dnia 16.04.2019, 10:18
Ocena
komentarza:
2
Tak segregujmy snieci a smieciarka przyjedzie i wszystko razem zniesza i dalej bedzie groch z kapusta. Ta cLa ekologia i segragacja to jakas kpina zeby tylko pieniadze wyciagna od ludzi
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105