Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

41

Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. Towarzyszyło mu oficjalne przekazanie jednostce nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Czternastu strażaków odebrało również nominacje na wyższy stopień służbowy.

Zdjęcia z Dnia Strażaka w Jaśle obejrzycie w FOTOGALERII

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Jaśle rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, odprawioną w kościele Św. Stanisława. Po zakończeniu liturgii, uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Mickiewicza pod siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Kiedy strażacy, w tym poczty sztandarowe OSP oraz zaproszeni goście zajęli swoje miejsca, nadbryg. Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie wraz z dowódcą uroczystości dokonał przeglądu pododdziałów. Następnie podniesiono flagę państwową oraz odśpiewano hymn państwowy.

Zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, komendanci służb mundurowych, emerytowani strażacy, powitał bryg. mgr inż. Piotr Śmietana – Komendant Powiatowy PSP w Jaśle. – Tradycyjnie, jak co roku spotykamy się na powiatowych obchodach Dnia Strażaka. Święto to jest okazją do podsumowania dokonać strażaków, podziękowań, wręczenia medali, awansów i wyróżnień. W imieniu swoim, strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP powitać gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością – mówił.

Na zdjęciu bryg. mgr inż. Piotr Śmietana/fot. M. Dziedzic

Komendant Powiatowy PSP w Jaśle podziękował też wszystkim strażakom za ich ofiarną służbę. – Wysokie społeczne zaufanie nieustannie towarzyszy naszej formacji od wielu lat. Jest ono nieustająco kształtowane wspólnie przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników. Z każdą kolejną akcją i wyzwaniem, które stawia przed nami szybko zmieniająca się rzeczywistość. Dlatego też, za swoją społeczną działalność strażacy ochotnicy zostali docenieni ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych i dodatkiem do emerytury za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Serdeczne podziękowania kieruję do was strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, za codzienną służbę dla drugiego człowieka. Drodzy strażacy, pracownicy cywilni, szanowni strażacy ochotnicy, życzę wam w dniu naszego święta, abyście zawsze szczęśliwie i w zdrowiu wracali z wszystkich akcji. Życzę wam wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych i społecznych, a także wytrwałości we wszelkich poczynaniach dla drugiego człowieka. Emerytom pożarnictwa życzę dużo zdrowia i szczęścia. Niech święty Florian ma was w swojej opiece – mówił bryg. mgr inż. Piotr Śmietana.  

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, jak zwykle stał się okazją do wręczenia awansów na wyższe stanowiska służbowe w korpusie oficerskim, aspiranckim i podoficerskim. W tym roku otrzymało je czternastu strażaków z KP PSP w Jaśle. Na stopień kapitana nominacje otrzymali: mł. kpt. Krystian Depczyński i mł. kpt. Paweł Zimoń. Na stopień starszego aspiranta, aspirant Mateusz Rączka. Na stopień aspiranta, mł.asp. Hubert Rajchel. Na stanowisko starszego ogniomistrza: ogn. Mariusz Olecha, ogn. Tomasz Opałka, ogn. Grzegorz Szot, ogn. Robert Telma, ogn. Jakub Wachowski, ogn. Paweł Wójcik. Na stopień starszego sekcyjnego: sekc. Tomasz Zając, sekc. Marek Zawisza, sekc. Bartłomiej Doktór, sekc. Mateusz Kuciński.

Strażakom, w tym również strażakom ochotnikom, pracownikom administracji samorządowej przyznano szereg odznaczeń. Złotą Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” uhonorowano: Sławomira Madejczyka, Wacława Pasterczyka i Piotra Śmietanę. Brązowe Odznaki „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” przyznane zostały z kolei: Rafałowi Bilskiemu, Pawłowi Tokarzowi, Piotrowi Wojdyle i Józefowi Mackowi. Medale „ Za Zasługi Dla Pożarnictwa” powędrowały do: Michała Gronka (złoty), Marcina Wnęka (złoty), Ireny Kotulak (srebrny), Łukasza Labuta (srebrny), Justyny Nosal (srebrny), Jakuba Sokulskiego (srebrny), Jerzego Stygara (srebrny OSP), Łukasza Gierlickiego (brązowy), Pawła Tokarza (brązowy). Honorową Odznaką „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu jasielskiego” odznaczono: Andrzeja Babca, Eugeniusza Stukusa, Stanisława Pankiewicza, Piotra Śmietanę, Tadeusza Walczyka, Marcina Makarę, Andrzeja Maziarza, Stanisława Madeja, Józefa Macka, Aleksandra Radonia, Jarosława Lulę, Krzysztofa Topolskiego, Andrzeja Zagórskiego, Sławomira Madejczyka, Wacława Pasterczyka, Ireneusza Zagórskiego, Ireneusza Michalika, Piotra Surmacza. Mateuszowi Rączce i Pawłowi Wójcikowi przyznano również Medal „XXV lecie ZZS Floriana”. Medalem za „Zasługi dla ZZS Florian” uhonorowano z kolei: Marcina Wnęka i Mirosława Niezgodę.

Uroczystym obchodom Dnia Strażaka w Jaśle towarzyszyło przekazanie miejscowej jednostce nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 1 mln 500 tys. zł. – W ostatnich dwóch latach znacznie odmłodziliśmy flotę samochodów. Zostały zakupione dwa samochody operacyjne terenowe, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, samochód do przewozu osób typu bus i quad. Dziś otrzymaliśmy nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy jako pierwszy wyjazdowy, z pełnym wyposażeniem – mówił bryg. mgr inż. Piotr Śmietana. Dodał przy tym, że być może do końca bieżącego roku jednostka wzbogaci się o kolejny samochód, który służył będzie strażakom w wypełnianiu misji ratowania zdrowia, życia i mienia mieszkańców powiatu jasielskiego.

MD

Napisany dnia: 03.06.2023, 01:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Czytaj Te Znaki
dnia 03.06.2023, 01:41
Ocena
komentarza:
4
Brawo dla Strazakow
!
@ Metodyk
dnia 03.06.2023, 08:16
Ocena
komentarza:
5
Serdeczne gratulacje dla Pana strażaka Ireneusza Z. od nauczycieli historii naszego powiatu.
@ Smetana
dnia 03.06.2023, 07:03
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ kkkkk
dnia 03.06.2023, 19:10
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ obserwator
dnia 03.06.2023, 21:26
Ocena
komentarza:
-2
Panie kkkk, jeśli ma Pan wiedzę o przestępstwie, to dlaczego nie zawiadomi Pan prokuratury?
@ Smetana
dnia 03.06.2023, 07:04
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Jedzie jedzie straż ogniowa trąbka gra !
dnia 03.06.2023, 09:03
Ocena
komentarza:
1
Nasi kochani Jasielscy Strażacy Zawodowi, chociaż czasami budzą się nie wyspani, bo nocą ratują nasz dobytek, albo na wypadku wykonują niewdzięczną robotę. Dla naszych strażaków, nie jest straszna żadna draka, kiedy chwycą swego węża, nie znajdziesz lepszego oręża. Każdy pożar przed nim pada, nasi zawsze się najlepsi. Cieszymy się z waszego święta i też wieczorem wypijemy szampana tsunami by pożarów, wypadków i innych nieszczęść nie było wcale. Byście zawsze byli uśmiechnięci i z każdej szychty wrócili do domu wypoczęci
@ Lulek
dnia 03.06.2023, 09:11
Ocena
komentarza:
22
Caly rok beda swietowac? 4 maja w dzien patrona. A tu widac kampanie wyborcza na kilometer. To zaczyna byc nudne. Szanuje strazakow ale Panowie przesadzacie.
@ Do lulek
dnia 03.06.2023, 16:31
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do Lulek
dnia 03.06.2023, 09:25
Ocena
komentarza:
25
Przyszli kandydaci na poslow wyczuli ze strazacy z rodzinami to duza grupa wyborcow stad takie miesiecznie swietowanie.
@ Do Fan
dnia 03.06.2023, 10:28
Ocena
komentarza:
0
Swietowano 4 maja w dzien sw Floriana
@ Fan
dnia 03.06.2023, 10:39
Ocena
komentarza:
4
Św. Florian jest patronem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników i koksowników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy. Jest również patronem ..
Gdzie wy trzymacie głowę
@ E.zo
dnia 03.06.2023, 10:46
Ocena
komentarza:
14
[...] ze strazakami. Kurosko i Zajoncowo sie pokazaly. czas na emeryture?
@ Staszek
dnia 03.06.2023, 12:45
Ocena
komentarza:
9
Policjanci święto nauczyciele święto strażacy święto k a a gdzie sklepikarze murarze ślusarze
@ Starszy sikawkowy
dnia 03.06.2023, 13:19
Ocena
komentarza:
2
Niech sobie zorganizują też chętnie poświetujemy.
@ Staszek
dnia 05.06.2023, 17:12
Ocena
komentarza:
0
Pewnie musieliby zapłacic za swoje swieto
@ mundury
dnia 03.06.2023, 13:37
Ocena
komentarza:
4
A gdzie mundury u tych dwóch pań? Przecież zasłużyły.
@ Moje Miasto Jasło
dnia 03.06.2023, 17:45
Ocena
komentarza:
2
krośnieńska nasza pani posłanka (ten sam okręg wyborczy) na święcie strażackim występuje w mundurze galowym strażackim ochotniczym
@ Be be
dnia 03.06.2023, 17:53
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Be be
dnia 03.06.2023, 17:56
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ Gratulacje
dnia 03.06.2023, 18:46
Ocena
komentarza:
4
Śliczne chłopaki i zawsze pomocni,zasługują na szacunek i świętowanie.Bardzo sympatyczny Komendant wygłosił piękne słowa- Uznanie.
@ wymiękła
dnia 04.06.2023, 11:06
Ocena
komentarza:
1
Czyżby jakaś osoba wymiękła na widok strażaków w mundurach? Więcej hartu w życiu.
@ Sprawiedliwy
dnia 03.06.2023, 18:56
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Julek bez... ziemi
dnia 03.06.2023, 19:21
Ocena
komentarza:
7
My też na straży 24 godziny czasem jesteśmy pierwsi czasem że względu na slabe kierownicwo ostatni , gaz to też duze zagrożenie , niestety decydenci wyeliminowali nas ze służb szybkiej reakcji , siedzą [...] w biurze i medrkują..do czasu jak to mówią karma wraca.. Już nie długo, myślę że wybory będą końcem tych patałachów. Bliski koniec kariery tych bogobojnych śmieci.
@ Mieszkanka Jasla
dnia 04.06.2023, 10:10
Ocena
komentarza:
3
Tak to prawda, też potrzebowałam pomocy. Panowie z Gazownictwa przyjechali natychmiast. Zabezpieczyli ułatwiający się gaz, być może uratowali życie wielu mieszkańcom bloku. Dziękuję Panowie.
@ RRRR
dnia 03.06.2023, 19:49
Ocena
komentarza:
8
a te dwie emerytki ,nieroby pospolite to nawet tam sie lansują zero honoru ale miejmy nadzieje ze juz niedługo
@ JP2
dnia 03.06.2023, 20:49
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ Manipulacje
dnia 03.06.2023, 22:33
Ocena
komentarza:
1
Ciężkie czasy nadchodzą a tu takie imprezy i zaś kasa podatnika
@ Grześ C
dnia 03.06.2023, 23:02
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ jasio
dnia 03.06.2023, 23:52
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Jola
dnia 04.06.2023, 11:02
Ocena
komentarza:
0
Brawo Panowie Strazac
@ Tylo pis
dnia 04.06.2023, 12:07
Ocena
komentarza:
1
Pis ciemno grod
@ Grześ
dnia 04.06.2023, 17:51
Ocena
komentarza:
2
A gdzie były komandor i jego z-ca?
@ eryk
dnia 04.06.2023, 19:53
Ocena
komentarza:
2
ciężko to komentować...
@ Erwi
dnia 05.06.2023, 09:46
Ocena
komentarza:
1
Patrząc po tych zdjęciach to sami "bohaterowie"
@ robert
dnia 08.06.2023, 11:43
Ocena
komentarza:
0
a kiedy jest Dzien Ratownika Medycznego?
@ Zzz
dnia 09.06.2023, 19:04
Ocena
komentarza:
0
Pań komendant wiernie uczestniczył na spotkaniu z premierem nie wiem czy Ziobro też?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657