Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jaślanie świętowali 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

80

105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości licznie zgromadzeni jaślanie oraz mieszkańcy powiatu jasielskiego wzięli udział w dzisiejszych miejsko-powiatowych obchodach. - To wielkie święto narodu polskiego w 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez najjaśniejszą Rzeczpospolitą Polskę, która po 123 latach niewoli, wynarodawiania Polaków wróciła na mapę Europy – powiedział starosta Adam Pawluś. <FOTOGALERIA>

Tradycyjnie, dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, po której uczestnicy obchodów wraz pocztami sztandarowymi, harcerzami oraz przedstawicielami samorządów, instytucji oraz mieszkańcami Jasła i powiatu jasielskiego przeszli do Parku Miejskiego. W trakcie przemarszu władze miejskie oraz powiatowe złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami: upamiętniającą Jasielski Oddział Związku Strzeleckiego w 1914 r. przy ul. Kołłątaja oraz postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Tablica ta przytwierdzona jest do fasady kościoła św. Stanisława.

W parku odśpiewano hymn narodowy oraz odczytano apel pamięci, po którym parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, kierownicy i dyrektorzy instytucji publicznych oraz delegacje placówek oświatowych złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Adam Pawluś, starosta jasielski.

- Odzyskanie Niepodległości nie nastąpiło w jeden dzień. Było ukoronowaniem całego szeregu różnorodnych działań polskich patriotów, którzy pomimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo tłumionych powstań narodowych, represji politycznych, zsyłek na Sybir, nasilającej się polityki rusyfikacji i germanizacji nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości – powiedział starosta. - 25 października 1795 r. po trzecim rozbiorze, niektórym wydawało się, że Polska już na zawsze znika z map Europy. Szybko okazało się, że trzeci rozbiór to koniec istnienia Rzeczypospolitej Obojga Narodów, lecz nie koniec istnienia narodu polskiego. Polacy nie zamierzali porzucać idei własnego państwa, marzenia o wolnej ojczyźnie towarzyszyły naszym przodkom przez kolejne ponad sto lat niewoli – przypomniał A. Pawluś. Zwrócił się również do zgromadzonej młodzieży, harcerzy – Wy jesteście przyszłością naszego narodu. Uczestniczycie podczas wielu patriotycznych uroczystości i jestem pewien, że w sytuacji ewentualnego zagrożenia staniecie do walki i zadbacie o naszą ojczyznę tak jak to czynili nasi przodkowie – dodał.

Dzisiejsze obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnił koncert pieśni patriotycznych wykonany przez Miejską Orkiestrę Dęta w Jaśle. Wartę honorową wystawili harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2091 im. gen. Józefa Hallera w Trzcinicy.

id

Reklama

Komentarze: 71

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ jaslanka
dnia 12.11.2023, 16:08 · Zgłoś
wszystko rozpoczyna sie msza, po co???/
nalezy oddzielic panstwo od kosciola a te wszystkie bajki i baje zostawic na boku!!!
Odpowiedz
3
@ Znawca tematu
dnia 11.11.2023, 23:35 · Zgłoś
Polacy chętnie sprzedadzą swoją niepodległość skorumpowanym [...] z kołchozu brukselskiego. Zmiana traktatów, która jest forsowana przez kołchoz zrobi z Polski prowincję brukselską. Ciemny naród tego nie ogarnia. Czekam na wysyp ekspertów pokroju dragoness, którzy zaczną w komentarzach pisać bzdury o Rosji, Putinie itd.
Odpowiedz
11
@ Roman
dnia 12.11.2023, 00:24 · Zgłoś
Polacy a dokładnie polska szlachta z przywiązania do [...] nazywanego wolnością i symbolizowanej przez liberum veto już kiedyś tą niepodległość sprzedali.
Odpowiedz
3
@ do "znadfcy"
dnia 12.11.2023, 01:06 · Zgłoś
Jak na razie to sprzedaliście Polskę [...] za pińcet plus.
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:50 · Zgłoś
a ty pelowcom za pinindz nima i nie bedzie
Odpowiedz
-1
@ On
dnia 11.11.2023, 23:03 · Zgłoś
[...] ma kolejną okazję na komentarz. Hm... ile tu błędów... (różnych)
Odpowiedz
10
@ wyborca PO
dnia 11.11.2023, 22:55 · Zgłoś
W przyszłym roku Jasielska Platforma Obywatelska
zaprosi na obchody delegację niemieckiej Bundeswehry!
Odpowiedz
-5
@ Erni
dnia 12.11.2023, 11:18 · Zgłoś
Wyborców ,,PO'' widzę, że masz pisowską obsesję.
Odpowiedz
0
@ wyborca PO
dnia 12.11.2023, 21:53 · Zgłoś
Wyj [...], wyj!
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:49 · Zgłoś
zawyjesz juz niezadlugo,[...] i jego [...] doprowadza nas do katastrofy
Odpowiedz
7
@ Szweik
dnia 11.11.2023, 22:11 · Zgłoś
A gdzie jest czołowa jasielska działaczka p.Jola Jachym ?
No chyba że pojechała z p.Irkiem na marsz do W-wy.
Odpowiedz
1
@ Danka
dnia 11.11.2023, 22:00 · Zgłoś
Gdzie czerwona matka Boska?
Odpowiedz
14
@ olo
dnia 11.11.2023, 18:44 · Zgłoś
Ile tysięcy złotych poszło na kwiatki i czy któryś składający pisowiec zapłacił za nie ze swojej kasy czy kasa poszła z naszych podatków?
Odpowiedz
9
@ Tedi
dnia 11.11.2023, 18:46 · Zgłoś
odrobimy np. w podatku za śmieci
Odpowiedz
8
@ antywert32
dnia 11.11.2023, 18:32 · Zgłoś
a czemu pani radna iwona taka wesolutka ???
Odpowiedz
18
@ Tedi
dnia 11.11.2023, 18:26 · Zgłoś
Myślałem że większej szopki nie zobaczę , a tu Pawlus z Pabianem , Zając z Pikulem , to już są razem , ale cyrk , w tym kraju już pewnie nić mnie nie zaskoczy to mi wystarcza , darli koty między sobą i już są razem
Odpowiedz
7
@ do Tedi
dnia 12.11.2023, 09:19 · Zgłoś
Jaki cyrk? Dla nich liczy się tylko wladza i kasa...??
Odpowiedz
17
@ [...]
dnia 11.11.2023, 18:20 · Zgłoś
Oglądnąłem galerie. Jakież to budujące, na jednym ze zdjęć wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego Wojciech Zając z Prawa i Sprawiedliwości ramię w ramię z radnym Sejmiku Antonim Pikulem z Platformy Obywatelskiej. Polityka wcale nie musi dzielić ale łączyć.
Odpowiedz
17
@ dragoness
dnia 11.11.2023, 21:16 · Zgłoś
Pan Zając uskutecznia lansik przed wyborami na burmistrza.
Odpowiedz
14
@ Zającowa
dnia 11.11.2023, 17:54 · Zgłoś
A gdzie jest Kurowska i Zającowa
Odpowiedz
27
@ city
dnia 11.11.2023, 18:06 · Zgłoś
W SPA robią zabiegi -50 lat żeby na żywo wyglądać na pierwszym posiedzeniu jak na plakatach wyborczych z fotoszopa.
Odpowiedz
7
@ do kicajki
dnia 12.11.2023, 09:18 · Zgłoś
One już swoje osiągnęły i teraz mają wszystko...
Odpowiedz
0
@ Ajzeja
dnia 11.11.2023, 17:51 · Zgłoś
Czy polityka po roku 1989 się coś zmieniła?Dawniej jeździło się po ordery do Moskwy do Breżniewia.Teraz zmieił się kierunek jeździ się do Berlina do Merkel i pewnie po krótkiej przerwie będzie się jeździło do Szolca
Odpowiedz
-1
@ Ajzeja
dnia 11.11.2023, 17:41 · Zgłoś
W Polsce na Dzień Niepodległości dostaje się odznaczenia np Order orła Białego .A co dostanie Tusk od Niemców jak Merkel już wszystkie Niemieckie odznaczenia dostał.Ciekawe co mu Niemcy wymyślą.Czy ktoś ma statystyki kto dostał więcej medali czy Jaruzelski od Breżniema czy Tusk od Merkel
Odpowiedz
9
@ majkel111
dnia 11.11.2023, 16:22 · Zgłoś
Gdzie się podział Janusz Pacher ?
Odpowiedz
-2
@ Czytający
dnia 11.11.2023, 16:14 · Zgłoś
Skąd wiesz że plagiat. Akurat tak nie odczytuje bo podobnych zdań pełno wszędzie. Takie święto.
Odpowiedz
-11
@ brutal
dnia 11.11.2023, 15:35 · Zgłoś
Wszyscy świętują a przynajmniej ci, którym wydaje się , że są patriotami. Pewnie są. Tylko jak reagować na to co dzieje się teraz w Brukseli, gdzie to trwają prace nad ograniczaniem wpływu krajów członkowskich na decyzje tam podejmowane. Bezszczelna likwidacja niepodległości i suwerenności między innymi Polski. Niepodległość to nie flaga i marsze, pieśni. Za rok mogą być marsze ale nie pod nadzoerem polskiej policji ale niemieckiej.
Odpowiedz
2
@ Asia
dnia 11.11.2023, 15:43 · Zgłoś
Czy bezszczelna likwidacja oznacza że należy ją uszczelnić? Człowieku. Zanim zaczniesz bronić swojej ojczyzny naucz się posługiwać jej językiem. Żenada
Odpowiedz
8
@ Roman
dnia 11.11.2023, 16:39 · Zgłoś
Ależ brutalu na twoje troski jest prosty sposób! Wystarczy bogoojczyzniany patrioto że przekonasz/przekonacie innych ludków do polexitu i już!będziecie u siebie aby swój do swego po swoje. Brytoli żadna armia unijna przecież nie najechała, więc śmiało z Bogiem.
Odpowiedz
6
@ Otoczony przez pisowców
dnia 11.11.2023, 15:29 · Zgłoś
Za cztery dni będzie pierwsza miesięcznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 8 latach komunizmu i to będzie powód do świętowania.
Odpowiedz
20
@ do merdających tofikiem
dnia 11.11.2023, 16:25 · Zgłoś
Zatęsknią nieroby i [...], tolerujące złodziejstwo pisowskie i gotowe sprzedać wolną Polskę za darmowy ochłap socjalny
Odpowiedz
24
@ Mash
dnia 11.11.2023, 15:15 · Zgłoś
Odkąd ludzie pokroju Pawlusia zawłaszczyli monopol na patriotyzm, to sumienie nie pozwala mi świętować.
Odpowiedz
11
@ [...]
dnia 11.11.2023, 15:21 · Zgłoś
Za rok będziemy mogli pójść i świętować
Odpowiedz
16
@ wiem
dnia 11.11.2023, 16:23 · Zgłoś
Walczył z komuną , w więzieniu siedział, a teraz buduje jeszcze gorszą piskomunę, niszcząc praworządność i demokrację.
Odpowiedz
2
@ A co
dnia 11.11.2023, 18:28 · Zgłoś
To jest ta według ciebie praworządność i demokracja że nie będzie się już w Jaśle czy Warszawie decydować co ma być w Polsce ? Że decyzje będą podejmowane za nas w Berlinie Paryżu czy Brukseli oni pod tym względem robią w sumie dobrze bo dbają o swoje interesy my już o nich dbać nie musimy.
Odpowiedz
9
@ do mash
dnia 12.11.2023, 09:15 · Zgłoś
Adam to wielki patryjota oddany slużbie Alicji i jej rodzinie !!
Odpowiedz
12
@ Erni
dnia 11.11.2023, 15:04 · Zgłoś
Jak widzę pana starostę,to mi się niepodległością odbija.
Odpowiedz
7
@ Siostra zawaliła
dnia 11.11.2023, 14:58 · Zgłoś
Było tu sporo informacji o darach, które ufundowaliśmy naszej siostrze, o karetkach, agregatach i wielu innych, był koncert muzyki siosttzsnej, powstał nawet klip o siostrze, wielu z nas przyjęło braci i siostry pod swój dach mimo trudnej historii jak mawiają zakłamani. I co? I nic. Żadnej wzmianki w tych partnerskich miastach l do których poszły nasze pieniądze, o naszym świecie, żadnych barw biało-czerwonych, pomimo że u nas nawet ja Kopcu Kościuszki wiszą siostrzane w dniu polskiego święta. Kto nami rządzi? Kto nas reprezentuje? Kiedy my to zrozumiemy?
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 11.11.2023, 15:12 · Zgłoś
Jest jakaś nadzieja teraz gdy wymieniliśmy antypolski rząd, w którym aż roi się od rosyjskiej agentury i który w szczycie rzekomej [...] wpuścił miliony uchodźców nie tylko robiąc z Polaków, czekających na emerytury, zasiłki, czy w kolejkach do lekarza naród drugiej kategorii, ale też wprowadzając nam drugi język urzędowy.
Nasi bracia w potrzebie teraz Niemcom zlecą odbudowę swojego kraju i interesy, a my w ramach podziękowania dostaniemy kolejne policzki i swoje szkoły, urzędy, miasta i ulice do uprzątnięcia po gościach.
Każdy kto myśli, że te działania wynikały z potrzeby serca ma zerowe IQ.
Odpowiedz
-2
@ Do [...]
dnia 11.11.2023, 15:24 · Zgłoś
Mówisz, że służyli Ukrainie bo są rosyjska agenturą?
Odpowiedz
9
@ [...]
dnia 11.11.2023, 15:56 · Zgłoś
Nie, to ty albo głosy w twojej głowie coś takiego mówią.
Zadaniem rosyjskiej agentury jest między innymi destabilizować.
Czy ktoś robił to lepiej niż PiS przez ostatnie 8 lat?
Szczucie, napuszczanie, dzielenie, oskarżanie, segregowanie, klasyfikowanie i wszystko pod płaszczykiem Boga i ojczyzny.
Czy wyborcy naprawdę mają dwucyfrowe IQ, że nie pamiętają jak byliśmy oskarżani o nieodpowiedzialność i próbę zabójstwa przez brak szmatki na twarzy, a pandemią skończyła się dwa dni po wybuchu wojny gdy na huzia przyjęto miliony uchodźców, kraju który na zachodzie był wolny od wojny, ale nasi rządzący prawie silą ich tu przyciągali?
Ludzie już nie pamiętają jak po wybuchu wojny naszym decydentom aż zaświeciły się oczy, bo jest kolejna okazja żeby zdestabilizować Polskę rozdawnictwem bez umiaru, rozbrajaniem kraju, wprowadzaniem Ukraińca przed Polaka w kolejce do lekarza czy po świadczenia.
Aż zacierali rączki, bo Polaki znowu skoczą sobie do gardeł.
Z tego co pamiętam to rząd polski ma w pierwszej kolejności dbać o interesy swoich obywateli.
Czy tak było?
Musiałbyś mieć zalążki mózgu żeby połączyć te kropki.
Odpowiedz
-4
@ Do [...]
dnia 11.11.2023, 16:00 · Zgłoś
No, się w myśl tej teorii, która wyprodukowałeś, służba Ukrainie byłaby sprzeczna z służba Rosji, a mimo tego nadal twierdzisz, że stawiali Ukraińców ponad Polakami. Jak udaje Ci się to pogodzić? Przecież służą Ukrainie. Nawet teraz pomagają Ukraińcom, niszcząc protest Polaków i stosują antyrisyjską retorykę
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 11.11.2023, 16:15 · Zgłoś
To czy jest sprzeczna czy nie zależy od tego jaki ktoś chce osiągnąć cel oczy w jego interesie jest żeby ta wojna trwała.
Bomby na Rosję nie spadają, a życie ich obywatela jest warte tyle co robaka więc więc można spokojnie kontynuować tę wojnę, a jeśli nie jesteś w stanie przewidzieć trzech ruchów na szachownicy, czyli wymyśleć jakie skutki taka sytuacja ma dla każdej ze stron, co można ugrać i co osiągnąć, tylko pokazuje dlaczego ruska ale nie tylko, bo nasza propaganda też są tak skuteczne i czemu polityka i wybory to tylko zmiana tego kto będzie cię robił bez mydła.
Odpowiedz
-3
@ Do [...]
dnia 11.11.2023, 16:19 · Zgłoś
Czyli twierdzisz, że ten plan poszedł tak daleko i widzisz nie tylko drugie, ale trzecie i czwarte dno i cała ta antyrosyjskie rządzących oraz służalczość wobec Ukrainy jest faktycznie zasłona dymną, a więc wszyscy oni służą w tej samej drużynie. Ciekawa teoria i nawet brałem ja pod uwagę tyle, że by móc głosić ja jako prawdę trzeba byłoby posiadać dostęp do źródeł, które by Cię uciszyły szybciej niż tego żołnierza. Jeśli takowy posiadasz to szacun za odwagę bo służby aktywnie rozpracowują wszystko co piszemy
Odpowiedz
-2
@ bazalt
dnia 11.11.2023, 16:48 · Zgłoś
do @ [...] - nie [...] tyle, albo trochę mniej jeśli już musisz. Bo ten twój komentarz to jakiś bełkot kompletnie bez sensu.
Odpowiedz
-2
@ Do [...]
dnia 11.11.2023, 17:02 · Zgłoś
I dlatego te zdrajcy chcą ograniczyć wojsko, PiS antypolski
człowieku wiertnicza wypaliła ci rozum gdzie widziałeś dziś
polityków opozycji na święcie narodowym?Przed rozbiorami
byli tacy Tuski a targowica dziś nazywa się Platforma.
Odpowiedz
8
@ js
dnia 11.11.2023, 22:13 · Zgłoś
Targowice mądralo zorganizowali bogoojczyźniani patrioci tacy jak ty przy poparciu Kościoła pod pretekstem "ratowania" Polski przed zgubnymi wpływami Rewolucji Francuskiej. Po II rozbiorze papież wysłał do carycy Katarzyny list dziękczynny za rozbiór Polski.
Odpowiedz
1
@ ono
dnia 12.11.2023, 05:29 · Zgłoś
do [...];chyba ci się agentury pomyliły , mamy rząd nie rosyjskiej ale ukraińskiej agentury! czyżbyś nie słyszał wypowiedzi Dudu, że jest sługą narodu upadlińców!
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:10 · Zgłoś
teraz bedziesz mog rzucac kamieniami w dinozaury
Odpowiedz
15
@ Asia
dnia 11.11.2023, 14:33 · Zgłoś
Odkąd patriotyzm w Polsce został zawłaszczony przez garstkę ludzi, w tym Pana Bąkiewicza to przestałam chodzić na te uroczystości. Patrząc to wieku uczestników to oprócz harcerzy nie było tam nikogo młodego. Większe dziś tłumy pod żabkami bo ludzie zapomnieli że dziś sklepy zamknięte a [...] i wódy w domu nie ma :-( a jak to drodzy rodacy? Weekend bez picia to nie Weekend
Odpowiedz
8
@ Ta
dnia 11.11.2023, 18:21 · Zgłoś
Najlepiej tworzyć sobie jakiś wizje rzeczywistości bajki po prostu może powiedzieć jak jest dla tej drugiej lewej strony niepodległość i suwerenność Naròd to raczej nie są wartości oni po prostu chcą być zależni podlegli kiedyś od wschodu teraz zachodu. Dla nich wartości to klimatyzm internacjonalizm tzw wielokulturowość pozornie otwarty świat nikt im nic nie zawłaszcza raczej ich to mało interesuje takie mają poglądy
Odpowiedz
2
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:10 · Zgłoś
mlodziez to dzisiaj dno i niewolnicy bez grama ambicji i honoru polaka.
Odpowiedz
21
@ Kapitan Wąs
dnia 11.11.2023, 14:22 · Zgłoś
Tym razem coś na wesoło, czy znowu stypa i bogoojczyźniany bełkot pod batutą naszych avengersów, czyli mistrza ortografii Pawlusia, miszczbóra Pabiana i Pani Ali i Marii, czyli politycznych hostes.
Ktoś jeszcze chodzi na te defilady hipokryzji?
Odpowiedz
2
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:08 · Zgłoś
Nie jestes godzien miec obywatelstwo Polskie.POzostaje ci zbior szparagi..
Odpowiedz
13
@ Ehh
dnia 11.11.2023, 14:22 · Zgłoś
Czy Polska jest takim niepodległym krajem jak się mówi to mocno bym się zastanowił. Unia ciągle coś nam arzuca,nakazuje,zabrania,musimy płacić im nie małe daniny i do wszystkiego się wtrącają. Zaś obywatel Polski nadal jest gnębiony i to z roku na rok co raz bardziej,to tym nie wolno palić,do kierowców ciągle się doczepiają,a to auta za duzo pala itd i dalej można wymieniać. Czy tak powinno wyglądać całkowicie wolne państwo? Niech każdy odpowie sobie sam.
Odpowiedz
-6
@ Bocian Wojtek
dnia 11.11.2023, 14:24 · Zgłoś
Ja bym ci narzucił naukę pisania i to od I klasy szkoły podstawowej, a potem dopiero interpretacje tekstu - teraz istnieje za duże ryzyko, że coś źle zrozumiałeś.
Odpowiedz
24
@ Do ehh
dnia 11.11.2023, 14:35 · Zgłoś
Policja przepuszcza ukraińskie ciężarówki przez Korczową, by ominąć protest polskich przewoźników. Ukraińskie, rozumiesz? By ominąć protest. Tymczasem dla polskich nie było nigdy pomocy, a każdy kto chce się co tam [...]a Ukraińcy z Polakami wyprawiają. I Ty się zastanawiasz, czy Polska jest wolnym krajem, jeśli służby służą obcym interesom przeciw polskim?

[...]
Odpowiedz
4
@ Villa
dnia 11.11.2023, 16:57 · Zgłoś
Precz z taką Unią nie na taką głosowaliśmy
już nie tylko Kołodziejczyk pokaże jej [...].
Odpowiedz
15
@ Znawca tematu
dnia 11.11.2023, 23:32 · Zgłoś
Właziliście ukrainie w [...] [...] to teraz macie.
Odpowiedz
1
@ Polska to kolonia
dnia 12.11.2023, 07:18 · Zgłoś
Polska nie jest niepodległym krajem jest tylko kolonią. Koronnym dowodem na to jest to że NIE możemy mieć broni palnej. Fakty są takie : Polak nie może się bronić przed polskojęzycznym rządem.
Odpowiedz
41
@ Jaślak
dnia 11.11.2023, 14:16 · Zgłoś
Coś kiepsko z frekwencją. A Maria i Alina to pewnie już u fryzjera, fryzury robią na poniedziałkowe inaugurację w sejmie i Senacie.
Odpowiedz
49
@ [...]
dnia 11.11.2023, 15:20 · Zgłoś
One już mogą olewać. Już wybrane. To Pawlus musi pracować bo wybory na wiosnę. Ale i tak mu się nie uda.
Odpowiedz
25
@ Ok
dnia 11.11.2023, 16:38 · Zgłoś
Chyba się już nachapał
Odpowiedz
-7
@ Ania
dnia 11.11.2023, 16:56 · Zgłoś
TUSK na marszu niepodległości e to nie to święto
to polskie a nie niemieckie.
Odpowiedz
-1
@ Mirek
dnia 11.11.2023, 18:59 · Zgłoś
E skolyszowie były te babki
Odpowiedz
16
@ Jaślak
dnia 12.11.2023, 07:08 · Zgłoś
Tytuł tego reportażu zakłamuje chyba stan faktyczny. Ja tu na fotorelacjach nie widzę świętujących jaślan, lecz grupkę obecnych z obowiązku służbowego harcerzy, kapelmistrzów, poczta mundurowa i starosta. Pani redaktor, proszę zmienić zatem tytuł z jaślanie świetuja... na kilku jaślan z Trzcinicy i okolic świętuje.
Odpowiedz
4
@ ciekawy
dnia 12.11.2023, 07:32 · Zgłoś
Co to za fromacja w galerii na zdjęciach nr 4 , 60 , 61 z takim kwiatkiem w klapie ?
Odpowiedz
9
@ do osly
dnia 12.11.2023, 09:12 · Zgłoś
Adamowi sie uda bo [...] go wybierze !!
Odpowiedz
0
@ Rumcajs
dnia 12.11.2023, 10:18 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
9
@ Rumcajs
dnia 12.11.2023, 10:20 · Zgłoś
A gdzie Pacher? Pecu?
Już nie trzeba się pokazywać?
Oj,nic nie zostało dane na zawsze...
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 14.11.2023, 10:05 · Zgłoś
bo jasloki to niewolniki,one swituja na zparadze u niemca
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.