Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jaślanie świętują wiktorię warszawską

60

W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.

Zobacz fotorelację > FOTOGALERIA

Święto Wojska Polskiego, obchodzone jest corocznie 15 sierpnia. Stanowi ono upamiętnienie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Tego dnia uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego odbywają się w miastach i miasteczkach całej Polski. W Jaśle rozpoczęły się one mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle. Eucharystii przewodniczył franciszkanin o. Artur Zajchowski, który w wygłoszonej homilii przywołał w pamięci zwycięską bitwę przed 99 laty oraz podkreślił jej olbrzymią wagę dla dalszych losów państwa polskiego i całej Europy. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiąże się dzisiaj z 99. rocznicą „Cudu nad Wisłą”. Polska zatrzymała marsz bolszewików na Zachód i rozlanie się bezbożnego komunizmu po całej Europie. Pod Warszawą, na polach Radzymina, Ossowa pod Komarowem i nad Niemnem obroniliśmy świeżo odzyskaną niepodległość, wiarę katolicką i prawo do jej wyznawania. Rosyjski imperializm w czerwonych szatach doznał bezprzykładnej klęski. Było to wielkie zwycięstwo wojsk polskich, tak wielkie, że nie dało się go wytłumaczyć w sposób czysto naturalny. Dlatego zostało nazwane „Cudem nad Wisłą” jak mówił Jan Paweł II na cmentarzu w Radzyminie. W sierpniu 1920 r. los Rzeczypospolitej wydawał się przesądzony. Bolszewicy ogłosili zdobycie Warszawy. Spacyfikowany rosyjską propagandą Zachód odmówił pomocy. W chwili śmiertelnego zagrożenia szukaliśmy ratunku u tej, która dana jest naszemu narodowi ku obronie, u Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, u świętych patronów naszej ojczyzny – mówił.  Duchowny odniósł się również do współczesności, przekonując, że dzisiaj Polacy stają przed równie trudnym wyzwaniem, polegającym na obronie zagrożonych tradycyjnych wartości. – Dzisiaj, niemal sto lat po tamtych wydarzeniach nasza ojczyzna potrzebuje pomocy z nieba. Chcemy bronić dziedzictwa, któremu na imię Polska, przed działaniami neomarksistowskimi, burzącymi porządek intelektualny i moralny w Europie. Zauważamy ogromny napór marksistowskiej ideologii gender, która ma charakter antychrześcijański. Wspierana jest przez ludzi majętnych, zainteresowanych tym, aby niszczyć chrześcijańską tożsamość Europy. Jesteśmy również świadkami ataku na chrześcijańską rodzinę. Widzimy to w Polsce, w marszach równości, podczas których dochodzi do profanacji mszy świętej, Najświętszego Sakramentu i cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Ci, którzy to czynią, powinni ponieść karę za szarpanie naszych uczuć religijnych i naszych świętości – kontynuował.

Po zakończeniu Eucharystii, uczestnicy obchodów Święta Wojska Polskiego przemaszerowali do Parku Miejskiego w Jaśle. Dalsza ich część odbyła się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, Wiesław Hap, odczytał apel pamięci. Następnie przedstawiciele parlamentarzystów ziemi jasielskiej, samorządowcy, reprezentanci instytucji publicznych, służb mundurowych oraz szkół złożyli wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. – Walka o niezawisłość i niepodległość naszej ojczyzny, nie jest tylko hasłem wypisanym na sztandarach, bo słowa Bóg, Honor, Ojczyzna, były, są i będą na zawsze wyryte w sercach naszych żołnierzy. Zebraliśmy się nad Grobem Nieznanego Żołnierza, który powstał w tym miejscu zaledwie pięć lat po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej i jest jednym z najstarszych tego typu upamiętnień w Polsce. Przywołujemy na myśl świetne tradycje oręża polskiego związane z Jasłem i ziemią jasielską. Te tradycje były i są dla jaślan bardzo ważne. Świadczy o tym chociażby fakt, że w maju 1938 r. tytuł Honorowego Obywatela Jasła przyznany został I Pułkowi Strzelców Podhalańskich, który walczył w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. – mówił.

Ryszard Pabian/fot. Marcin Dziedzic

Tegoroczne uroczystości, wzorem lat poprzednich, odbyły się przy akompaniamencie Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej w Jaśle. Asystę honorową wystawili harcerze Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich, w tym harcerze 139 Drużyny im. Leopolda Lisa Kuli. Nie zabrakło również strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2091 im. gen. Józefa Hallera w Trzcinicy. W tym roku wartę honorową wystawili także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kolorytu obchodom Święta Wojska Polskiego po raz kolejny dodała obecność kosynierów ze Stowarzyszenia Kosynierów Parafii Cieklin.

MD

Napisany dnia: 15.08.2019, 13:37
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ abc
dnia 15.08.2019, 13:55
Ocena
komentarza:
3
A księża mówili czy nie mówili na kogo trzeba głosować, bo jak nie to krowy nie będą dawać mleka i 500 srebrników zardzewieje.
@ Szkoda
dnia 15.08.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
20
Kuchcinski nie przyleciał. Prezes zabrał zabawkę. Na miotle nie da się latać. Szkoda. Były marszałek, a teraz widać były poseł.
@ nieLOT
dnia 15.08.2019, 17:49
Ocena
komentarza:
14
Za swoje nie mógł przylecieć? Opowiadał że lot kosztuje tylko 560 zł. Sknerus żałował jedno 500+, żeby uścisnąć dłonie jasielskim pisiom. Za darmo to by przyleciał.
@ Swiatek
dnia 15.08.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
5
Jesteśmy również "swiatkami" ataku na chrześcijańską rodzinę. Tak było powiedziane, przez "t" czy tak zostało napisane? Kompromitacja i wstyd.
@ Pooo
dnia 16.08.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
-3
Poczekajmy zobaczmy jak latał Tusk,Kopacz i Borusewicz i z Koln latali i PO co???
@ do "poco"
dnia 16.08.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
1
A co to za miasto "Koln" nieuku? Czy chodzi ci o Kolonię w Niemczech czy może o Kolno na Mazowszu?
@ Pooo
dnia 16.08.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
-5
Piszę z telefonu i czasami pojawia się błąd rasa Panów się odezwała,?
Czytałeś już wykaz lotów Tuska? Ciekawe odbywał loty i za jakie pieniądze i czyje??.
Ludzie z PO i honor??
@ J
dnia 16.08.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Oni kradli więc my jako ich przeciwnicy będziemy lepsi i ukradnie my więcej bo nam się to poprostu należy.Oni kradli w złej wierze a my kradniemy w imię dobra
@ do "coco"
dnia 16.08.2019, 16:00
Ocena
komentarza:
1
Oprócz czytania trzeba jeszcze myśleć bo wychodzą takie kwiatki jak "koln". Zapewne chodziło o Kolonię, a nie rodzinę czy agencje towarzyskie.
@ dic8
dnia 17.08.2019, 15:58
Ocena
komentarza:
0
No Koln (o przez umlaut) czytaj keln.Jest w niemczech i to duze masto.A po co bo to miast wielkosci warszawy i bardzo duzo jest.Instytucji w których terazniejszy jak i przeszły bywał
@ Ale jaja
dnia 15.08.2019, 14:08
Ocena
komentarza:
8
Szkoda otwierać galerie, jedni i ci sami od lat
@ jak
dnia 15.08.2019, 14:27
Ocena
komentarza:
28
Nie żaden "cud nad Wisłą" panie Zajchowski tylko sprawiliśmy bolsazewikoim manto. Perfekcyjnie zaplanowane przez gen. Rozweadowskiego i wykonanie kontruderzenia Sikorskiego znad Wkry a potem Piłsudskiego znad Wieprza. Rozumiem, że wam to nie pasi, bo Piłsudski nie dość że socjalista to jeszcze protestant który wypiął się na wiarę katolicką, a na premiera Witosa kilka lat wcześniej tarnowski biskup Wałęga zakazywał głosowania pod groźbą ekskomuniki. Więc trzeba było umniejszyć ich zasługi a przy okazji i ofiarę polskiego skorupki na rzecz jakiegoś ksiądza przepadkowo zabitego pod Ossowem..
@ Woytazzz
dnia 15.08.2019, 15:04
Ocena
komentarza:
32
Jak jaślanie świętują zwycięstwo? Tradycyjnie na smutno, układając kwiatki na grobie.
@ Marysia
dnia 15.08.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
19
Tacy zwykli Jaślanie akurat kwiatków na grobie nie układali. Można nawet powiedzieć, że tego święta oficjalnie nie świętują. Ani w kościele nie było tłumów, ani w orszaku. Gdyby odliczyć wszystkich funkcyjnych (orkiestra, władze, mundurowi, poczty sztandarowe, delegacje składające kwiaty), to takich zwykłych Jaślan byłaby tylko mała garstka. Co przecież widać na zdjęciach.
@ T w a
dnia 15.08.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
16
Jak zwykle przyszło "t w a" czyli:

Towarzystwo wzajemnej adoracji
@ yozef
dnia 16.08.2019, 20:50
Ocena
komentarza:
4
zawsze na smutno ,,i tomnie przeraza ,,,mowia SMUTASY JASLANIE
@ taka prawda
dnia 15.08.2019, 16:07
Ocena
komentarza:
15
Jedyny „cud” w tym wszystkim to to,że bolszewicy pozwolili Stalinowi tkwić tak długo pod Lwowem co umożliwiło pokonanie ich armii pod Warszawią i to,że rzeczonego Stalina po tym jednak nie rozstrzelali. Dobrze pisze „jak” – gdyby nie plan bitwy autorstwa generała Rozwadowskiego i późniejsze uderzenie znad Wieprza to by II RP nie było – była by zarządzana przez żydowskich komunistów „Polska Republika Rad(ziecka)”. Że interwencja boska niby ?
Bóg moi drodzy pomaga raczej tym którzy pomogą wcześniej sobie sami.

Natomiast ojczulek ma rację co do wypowiedzi:

„. Chcemy bronić dziedzictwa, któremu na imię Polska, przed działaniami neomarksistowskimi, burzącymi porządek intelektualny i moralny w Europie. Zauważamy ogromny napór marksistowskiej ideologii gender, która ma charakter antychrześcijański. Wspierana jest przez ludzi majętnych, zainteresowanych tym, aby niszczyć chrześcijańską tożsamość Europy. Jesteśmy również światkami ataku na chrześcijańską rodzinę. Widzimy to w Polsce, w marszach równości, podczas których dochodzi do profanacji mszy świętej, Najświętszego Sakramentu i cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.”

Tyle że jeśli oczekuje cudu z nieba to sorki – to tak nie działa. 15 sierpnia 1920 roku to nie hufce aniołków pogoniły bolszewików.Nie uciekli też wbrew temu co kościół twierdzi tylko dlatego bo objawiła im się Maryja.Nie.Zrobili to Polacy.Polscy żołnierze,Polscy obywatele.Owszem – z pomocą Boską,nie twierdzę że nie. I zwycięstwo dzisiaj nad tym samym wrogiem zależy od tego,czy mamy jaja by znów obronić Polskę przed bolszewią.W każdej jej postaci.Amen.

Nieporozumieniem jest jednak sprowadzać bolszewizm do rosyjskiego imperializmu. Owszem też,ale to inny wróg kierował wtedy Rosją i nie tylko Polaków ale i Rosjan o śmierć przyprawiał. Ten wróg jest dziś w polskim parlamencie i żąda od nas odszkodowań obarczając nas winą za zbrodnie na jego narodzie których nie dokonaliśmy.Kto ? W jak się nie domyślacie w tekście podałem – to ci sami co mieli rządzić Polską w 1920 i ci sami co później w 1939 sowietom stawiali bramy powitalne.Oni potem sądzili i mordowali naszych patriotów i żołnierzy... Nie.Nie byli to Rosjanie...
@ Marysia
dnia 15.08.2019, 17:18
Ocena
komentarza:
1
Ale masz zryty mózg tym strachem przed bolszewią. Nie bój się tego zła, które przychodzi z zewnątrz do Ciebie. Bój się tego zła, które z wewnątrz Ciebie wychodzi. "Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli , nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota." (Ewangelia św. Marka, 7, 20-22).
@ pinia
dnia 15.08.2019, 17:34
Ocena
komentarza:
14
Gender i marksizm? Jestem z tego pokolenia, któremu przymusowa wcielano marksizm do głowy ale nie przypominam by było choć tam jedno słowo o gender ani LGBT. O ile mi wiadomo to Dzierżyński, Marchlewski, Wasilewska, Rokossowski, Świerczewski nie mieli nic wspólnego z Żydami, byli rdzennymi Polakami. Szkoda że ta pomoc Boska nie objawiła się np. 30.08.1944 r. dowódcom AK podejmującym decyzję o wybuchu powstania, chociaż bez tej pomocy każdy średnio rozgarnięty człowiek był w stanie przewidzieć jej skutki. Czyżby na naszą narodową głupoty nie ma mocnych tam wysoko?
@ dragoness
dnia 15.08.2019, 17:51
Ocena
komentarza:
7
Mózgi zlasowane od dobrobytu, to i marksizm widzą pod każdym łóżkiem.
@ taka prawda
dnia 15.08.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
-1
Bo to „ulepszona” wersja „trockistowska” która rozwijała się na zachodzie i która była aktywna szczególnie w latach 60-tych gdy działały ćpuny zwane hippisami. Ze zwykłymi robotnikami toto niestety nie ma nic wspólnego nawet 500+ by zabrali i dali „gejom” i lesbijkom zamiast rodzin z dziećmi.
@ Optymista
dnia 15.08.2019, 19:58
Ocena
komentarza:
8
Powstanie Warszawskie było tragiczną pomyłką. Zginęła elita narodu. To dzięki temu powstaniu mamy takie elity dzisiaj jak Kaczyński, Kuchciński, Szydło i im podobni
@ dragoness
dnia 15.08.2019, 21:16
Ocena
komentarza:
6
Świętujemy rocznicę Bitwy Warszawskiej, nie Powstania.
@ js
dnia 16.08.2019, 11:32
Ocena
komentarza:
0
W końcu można stracić orientację
@ Dike
dnia 16.08.2019, 22:03
Ocena
komentarza:
0
,,Przystanek Praga radziecki pocałunek"
@ Kierowca 8I0
dnia 15.08.2019, 16:23
Ocena
komentarza:
18
Zasługi w zwycięstwie w 1920 roku mają tylko patrioci polscy tacy jak młodzi
gimnazjaliści jasielscy, którzy z budynku Sokoła na piechotę szli do Krakowa,
wojska Piłsudskiego i dalej do Warszawy głodując z powodu odmawiania
im żywności przez mieszkańców miast w tym Kielc gdzie zamknęli sklepy
oraz proboszczów w mijanych parafiach. Łaska nie spłynęła sama.
Teraz każdy robi manewry i chce też sobie przypisać trochę chwały
i udziału w zwycięstwie.
Wszyscy gimnazjaliści, którzy wyszli z Jasła oddali życie w obronie
ojczyzny w wojnie bolszewickiej 1920 r. i nikt nie wrócił do Jasła.
Należy ich z nazwiska stale wspominać, przecież to są nasi wielcy
bohaterowie, wzór dla nas i naszej młodzieży.
@ Ministrant
dnia 15.08.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
5
A ludzie w kronospanie dziś pracują mimo że święto tak jak 11 listopada,3 naj
@ obserwator nierobów
dnia 15.08.2019, 17:19
Ocena
komentarza:
27
To niech idą pracować do Urzędu Miasta w Jaśle. Tam praca polega na ciągłym spacerowaniu między pokojami plotkowaniu i zajadaniu ciasteczek popijając kawą i herbatką.
@ dragoness
dnia 15.08.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
3
Jeżeli jest czterobrygadówka, to normalne.
@ do ministranta
dnia 16.08.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
2
Niech się cieszą, że mają pracę i mogą utrzymywać rodziny.
@ yozef
dnia 16.08.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
2
niestety masz racje ,,,tam jest rodzinnie ,,,zreszta jak w wielu innych miastach do 35 tysiecy mieszkancow ,,,i to jest smutne albo szwagier albo kuzyn brat [...]ka itd itp
@ Dike
dnia 16.08.2019, 21:48
Ocena
komentarza:
0
Postulaty Sierpnia 80.
I co z tego dziś masz? I dlaczego?
[...]
3.Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu [...]
8.Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
9.Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
[...]
12.Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywileje [...]
[...]
14.Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
[...]
16.Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
17.Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
17.Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
19.Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.
[...]
21.Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
@ Marysia
dnia 15.08.2019, 17:50
Ocena
komentarza:
12
Dawno nie słyszałam u Franciszkanów takiego politycznego kazania. Dość słabego w treści, za to dość dobrze wpisującego się w sianie strachu wśród wiernych przed rzekomym niebezpieczeństwem, określanym bardzo ogólnymi schematami przekazanymi "z hierarchicznej góry" - niszczenie chrześcijańskiej rodziny, burzenie porządku intelektualnego i moralnego, marksistowska ideologia itd.
Widać na jak bardzo słabych podstawach jest zbudowana ta chrześcijańska rodzina (na ewangelicznym piasku?), jeśli tak łatwo może ją zniszczyć grupka ludzi głosząca hasła tolerancji, równości, wolności itd.
@ Optymista
dnia 15.08.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
11
W Farze to samo. Skandaliczne kazanie, kto był to słyszał. Gdzie tu miłość bliźniego, refleksja nad aktualnymi podziałami w społeczeństwie, łagodzeniem sporów. To się zwyczajnie nie godzi. Musiałem wyjść by nie słuchać tych bredni wypowiadanych o zgrozo od ołtarza. Gdzie byli ci wszyscy świątobliwi po filmie Sekielskich? Jak myślicie gdzie jest większy grzech - czy wtedy gdy się krzywdzi człowieka i to dziecko stworzonego na obraz i podobieństwo Boga, czy wtedy gdy się umieszcza obraz na tle kolorów tęczy. Bo po drugim były śpiewane suplikacje. Jakoś po krzywdzeniu dzieci nikt się tym nie zajął. Arcybiskup Ryś po tym wszystkim powiedział "Mieliśmy prowadzić ludzi do Boga. Straciliśmy depozyt wiary" Jeden z nielicznych hierarchów który to wypowiedział. Człowiek olbrzymiej i głębokiej wiary. Szkoda, że tak słabo słyszalny.
@ Ludzie obudzcie się
dnia 15.08.2019, 22:26
Ocena
komentarza:
7
Ludzie powinni wreszcie wyleczyć czarnosukienkowych z politykowania w kościele.
Jak na kazaniu padnie nawet jedno słowo politykowania to przy składce zero pieniędzy na tace.
@ A Ja
dnia 16.08.2019, 09:35
Ocena
komentarza:
6
Lepiej może po pierwszym słowie politykowania obrót na pięcie i wyjśie z kościoła .? Może wtedy dotrze do tych na dole i górze żeby się zająć tym co ślubowali !
@ .,.,
dnia 16.08.2019, 10:20
Ocena
komentarza:
-5
Łazki nie rób chcesz to dajesz nie to nie, nikogo nie strasz, a poza tym nikt cię nie przymusza do chodzenia do kościoła, nie będziesz dyktował księżą co mają mówić.
@ Marysia
dnia 16.08.2019, 11:25
Ocena
komentarza:
9
Tyle, że jest to także mój Kościół, a nie tylko księży i też jakąś odpowiedzialność za niego ponoszę.
A księża nie są ani aniołami ani nadludźmi, ale takimi samymi osobami jak każdy z nas, słabymi, grzesznymi, błądzącymi ….
Byłaby szkoda, przynajmniej mi, jeśliby Franciszkanie poszli dalej w tym kierunku, który zaprezentował ksiądz w niedzielę. :(
Może jednak korzystniejsze dla nas wszystkich byłoby, gdyby bardziej niż w kierunku "polityki" skierowali naszą uwagę na Pismo św.
@ js
dnia 16.08.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
-3
Do "Marysi": Oj naiwna, naiwna. Twój przedmówca bez nicka dosadnie ci wytłumaczył jakie jest twoje miejsce w "twoim" kościele. I ma rację. A czego lepszego oczekujesz od Franciszkanów?
@ yozef
dnia 16.08.2019, 20:55
Ocena
komentarza:
2
myse ze nie sluchales tego kazania ,,,tylko mowisz bio ktos ci opowiedzial ,kazanie pannie ojcze zajchowski bylo super ,,,i tak to praktykujacy katolicy odebrali ja tez
@ Dike
dnia 17.08.2019, 23:29
Ocena
komentarza:
2
Wiara w to że zło nie istnieje jest jego największym osiągnięciem.
Polityka to troska o dobro wspólne.
Troska o dobro wspólne to obowiązek KAŻDEGO.
Religia to konstrukt społeczny mający na celu stabilizowanie współistnienia i rozwoju jednostek w szerszej grupie.
@ Kwantyfikator
dnia 15.08.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
8
i chroń nas przed wynaturzeniami celibatu, który uderza w najsłabszych i najbardziej bezbronnych a pozostaje bezkarny w tym chorym kraju.
@ ciekaw
dnia 15.08.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
11
A gdzie Pani Kurowska ? Czyżby nie kandydowała w wyborach ?
@ Trudny wybór
dnia 15.08.2019, 21:10
Ocena
komentarza:
3
Które ostatecznie miejsce?
@ Sąsiad
dnia 15.08.2019, 19:54
Ocena
komentarza:
-2
A kto to zlo czyni jak nie ludzie kto kogo za rączkę ciągnie do kościoła nie pasuje nie chodzić i głupoty nie pisać bo kto chodził to i chodził będzie a ja nie slysze żeby namawiali księża w kościele do złego.
@ Antek
dnia 15.08.2019, 20:47
Ocena
komentarza:
5
A że zło czynią co niektórzy to nie widzisz?
@ ss
dnia 15.08.2019, 20:33
Ocena
komentarza:
10
Boże chroń Polskę przed pis-em.
@ (L)egia
dnia 15.08.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
6
Gdyby nie Wiktoria Warszawska, to nie byłoby naszej Niepodległej Ojczyzny, nawet nie mówilibyśmy po polsku, mogłoby się tak stać, ALE NIE!!! dlatego, że polski żołnierz tę Niepodległą Polskę ponad życie umiłował i o nią walczył. Bóg przez Maryję wsparł Jego trud i wejrzał na Polskę. CZEŚĆ I CHWAŁA OBROŃCOM NIEPODLEGŁEJ.
@ pinia
dnia 15.08.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
1
człowieku, gdyby nie wyekwipowanie przez Francuzów 100 tys. armii Hallera i dostawy broni w tym samolotow i czołgów to nawet cud by nie pomógł.
@ (L)egia
dnia 16.08.2019, 23:22
Ocena
komentarza:
1
Człowieku, hallerczycy byli POLAKAMI, nie Francuzami. Żaden Francuz nie stanął do walki a Europa była Polsce bardzo nieprzychylna np. Czesi a i Anglicy też za Niepodległą nie przepadali. Polski wywiad odczytywał ruskie depesze i zagłuszał rozkazy. Gdyby nie to, nawet broń i czołgi nic by nie dały.
@ pinia
dnia 17.08.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
-3
do /L/egia: Hallerczycy Francuzami - a kto tak twierdzi? Pewnie ci się przyśniło albo zmień leki. Faktem jest że ta armia otrzymała od Francuzów wszystko - od gaci i skarpetek po armaty a nawet czołgi, których bolszewicy wcale nie mieli. I Francja wymusiła na Niemcach zgodę na transport tej armii koleją do Polski. Bo nie wiem czy wiesz, ale Polska z Francją nie graniczy, a 1920 r. nie miała nawet dostępu do morza. Czesi za Polską nie przepadali, ale przepuszczali transporty broni i amunicji z Węgier profilaktycznie nie sprawdzając co naprawdę znajduje się w wagonach. Tak samo przez Gdańsk szło zaopatrzenie dla Polski, które organizował Churchil, wtedy I Lord Admiralicji.
@ Dike
dnia 17.08.2019, 21:43
Ocena
komentarza:
0
,,HISTORIA 1920: Niemcy wobec wojny polsko-sowieckiej"
@ Kierowca 8I0
dnia 16.08.2019, 12:41
Ocena
komentarza:
1
Portal powiatu jasielskiego jest wrogo nastawiony do pracy Urzędu miasta Jasła,
oceniający zawsze negatywnie jego pracę tak w artykułach,
jak i wyświetlający tylko negatywne komentarze.
Komentarze o treści pozytywnej portal powiatowy wyświetla tylko jako :
"Komentarz nie na temat" lub wcale.
Portal Jasło 4u.jest o niebo lepszy i wiarygodniejszy.
@ Lesbijka
dnia 16.08.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
1
W wojsku nie byłam ale walczyłam o wolnośc i demokracje i do dziś walcze i nadal jej nie widze.
@ Lotnik
dnia 17.08.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
0
Jedynka do Sejmu w okregu Krosno-Przemyśl już wiadoma. Wiem , że zagłosujecie
@ do@Lotnik
dnia 17.08.2019, 09:29
Ocena
komentarza:
3
Chodzi Ci o jedynkę Lewicy.Łukasz Rydzik. Bardzo porządny człowiek. Wszechstronnie wykształcony nie jak Kuchciński-technik.
@ Lotnik
dnia 17.08.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
2
O jedynke PIS :)
@ lotnik
dnia 17.08.2019, 21:40
Ocena
komentarza:
0
PIS 75 procent w Jasielskim - pewne info
@ Rock lee
dnia 18.08.2019, 13:25
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chamski akt wandalizmu

   

  Minął zaledwie miesiąc, od kiedy na ścianach wiaty śmietnikowej na osiedlu Kopernika pojawił się mural nawiązujący do historii klubu JKS Czarni 1910 Jasło, a już został on kompletnie zniszczony. Nieznani sprawcy, pod osłoną nocy nanieśli na ściany wiaty wulgarne hasła zamalowując malunek farbą w sprayu.

 • Pasja, która nie może ustać w garażu

   

  Zaczęło się od dużego Fiata, potem pojawił się Cadillac, Rolls Royce oraz piękna Księżniczka. Dziś pomaga innym w spełnianiu ich marzeń, a to wszystko z czystej pasji do klasyków. Zapraszamy na mały spacer po garażu Tomasza Węgrzynowicza, zakochanego w samochodach zabytkowych rzeczoznawcy.

 • Niezabezpieczona ścieżka rowerowa wciąż w fatalnym stanie

  Zarządca drogi wojewódzkiej KG2 planował do końca sierpnia br. naprawić uszkodzenia w infrastrukturze drogowej spowodowane nawalnymi opadami deszczu i podtopieniami. Jak wycenił, koszt napraw oszacowano na około pół miliona złotych. Do tej pory jednak wciąż nie naprawiono oberwanej skarpy w ścieżce rowerowej...

 • Prokuratura postawiła zarzut w sprawie sortowni odpadów w Wolicy

  Niemal rok temu strażacy przez blisko dobę walczyli z ogromnym pożarem odpadów gabarytowych na sortowni odpadów w Wolicy. Prokuratura Rejonowa w Jaśle wszczęła śledztwo w sprawie nieodpowiedniego postępowania z odpadami. Zarzut usłyszał właściciel sortowni.

   

 • Dzień Sybiraka w Jaśle

   

  17 września obchodzony jest światowy dzień Sybiraka. Jego obchody związane są ściśle z rocznicą agresji ZSRR na Polskę dokonanej w 1939 roku. W Jaśle pod pomnikiem Golgoty Wschodu złożono kwiaty w hołdzie ofiarom zbrodniczego reżimu komunistycznego.

 • Pobili młodego zawodnika Czarnych Jasło. Sąd przedłużył im areszt

   

  Sąd Rejonowy w Jaśle przedłużył areszt o kolejne dwa miesiące dwóm pseudokibicom z powiatu gorlickiego, którzy początkiem lipca pobili do nieprzytomności młodego zawodnika Czarnych Jasło...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na spektakl teatralny w JDK - WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy interesujący konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na sztukę pt. „Judy”, która wystawiona zostanie na deskach JDK-u już w najbliższy piątek. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Policyjny pościg za osobowym BMW. Mężczyzna przewoził narkotyk

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego ruszyli w pościg za osobowym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli, mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyźnie nie udało się jednak uciec przed policją..

 • Wielka wyrwa na osiedlu Gamrat. W przyszłym tygodniu rozpoczną usuwanie szkód

  Po czerwcowych ulewnych deszczach na osiedlu Gamrat w Jaśle w ciągu drogi powiatowej na ul. Mickiewicza powstała w części jezdni oraz chodnika ogromna wyrwa o głębokości około dziewięciu metrów. Po ponad dwóch miesiącach od nawałnicy sprawa wreszcie ruszy z kopyta. W przyszłym tygodniu drogowcy będą usuwać szkody.

 • Czas na ostatnią odsłonę konkursu - AHE i tak wiele… wiedzy o Jaśle! Znamy zwycięzcę

   

  To już ostatnia odsłona konkursu zorganizowanego przez jasielską filię AHE i portal jaslo4u.pl. Tym razem postanowiliśmy zapytać Was o miejsce, które stało się dla uczelni prawdziwym domem. Nadsyłajcie odpowiedzi. Nagroda już na Was czeka.

 • Smaki regionu, teraz na wyciągnięcie ręki

   

  Kulinarne podróże w przeszłość zawsze przywołują wyjątkowe wspomnienia. Smakując potraw, często niemal zapomnianych, które niegdyś, w swoich kuchniach przygotowywały nasze babcie, chętnie wracamy pamięcią do lat dzieciństwa. Niepowtarzalnego aromatu potraw. 

 • Został mistrzem, robiąc to, co kocha. Paweł Lamparski nie ma sobie równych na świecie w sztuce masażu

   

  Czy masaż może być sztuką? Paweł Lamparski przekonuje, że tak. Dla Mistrza Świata „Massage Spa Talent”, który zdecydował się związać swoją przyszłość z Jasłem, masaż jest czymś więcej niż tylko pracą. O swojej wielkiej, życiowej pasji i tym, jak osiągnąć sukces, opowiedział w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi. 

 • Środowiskowy Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży zaprasza

   

  Mija osiem lat, od kiedy Ośrodek Psychoterapii w Jaśle rozpoczął swoją działalność. W tym czasie, jego kadra zdobywała wiedzę, doświadczenie, podnosiła kwalifikacje i kompetencje tworząc profesjonalny, interdyscyplinarny zespół specjalistów w zakresie psychoterapii. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105