Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jaślanin zagrał z orzełkiem na piersi

15

Wojciech Dziedzic, na co dzień żołnierz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zagrał z orzełkiem na piersi w meczu reprezentacji Polski weteranów, w którym przeciwnikiem Polaków byli Duńczycy. Jaślanin występuje obecnie w drużynie Czarnych Jasło. W przeszłości reprezentował barwy m.in. Stali Rzeszów.

fot. Facebook/Wojciech Dziedzic

Mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Danii rozegrany został przed tygodniem w sobotę, w Lesznie. Był jednym z punktów zorganizowanego w tym wielkopolskim mieście Międzynarodowego Dnia Weterana. Dla Wojciecha Dziedzica powołanie do drużyny było olbrzymim wyróżnieniem. Znalazł się bowiem w najlepszej osiemnastce zawodników, których w tygodniowym zgrupowaniu wzięło udział blisko dziewięćdziesięciu. W grupie wyselekcjonowanej do udziału w meczu z Danią znalazło się dwóch reprezentantów województwa podkarpackiego, w tym kapitan drużyny Czarnych Jasło.

Zespół weteranów reprezentujący Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej pokonał swoich towarzyszy broni z Danii 4:2. Zarówno Polacy, jak również Duńczycy, którzy wystąpili w sobotnim spotkaniu wspólnie służyli w ramach misji pokojowych i stabilizacyjnych, m.in. w Afganistanie, Kosowie, czy też Iraku. Plutonowy Wojciech Dziedzic, który służy w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich wchodzącym w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Jaślanin w przeszłości brał udział w misjach w Kosowie i Afganistanie.    

MD

Napisany dnia: 27.10.2019, 07:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Puszcza
dnia 27.10.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
4
Gratulacje Wojtek "pelus" nalezalo ci sie. Pozdrawiam
@ koment
dnia 27.10.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
13
Weterani to nie misjonarze. To żołnierze, którzy byli na wojnie.
Wojtek to prawdziwy wojownik. Z takim kapitanem Czarni nie
zginą.
@ Kibic
dnia 27.10.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
5
Brawo Wojo...
@ Bolo
dnia 27.10.2019, 19:17
Ocena
komentarza:
6
Szacunek... Mimo ciężkiej służby...potrafi znaleźć czas dla Naszego Jasełka
@ Wodzu
dnia 27.10.2019, 19:43
Ocena
komentarza:
4
Brawo Pelus
@ Kibic
dnia 27.10.2019, 19:46
Ocena
komentarza:
6
Prawdziwy kapitan Czarnych Jasło
@ Piknik
dnia 27.10.2019, 19:57
Ocena
komentarza:
4
Kolejny jaślanin z orzelkiem na piersi
@ Rafi
dnia 27.10.2019, 20:46
Ocena
komentarza:
4
Gdzie są krytycy Wojtka...?
@ JKS 1910
dnia 27.10.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
3
Tu nie ma co krytykować tylko brać przykład... dobry wzór dla młodzieży...
@ Kris
dnia 27.10.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
-12
To tylko zwykły kopacz
@ czarny
dnia 28.10.2019, 12:54
Ocena
komentarza:
4
a ty jesteś zwykłym trollem bez żadnych ośiągnięć .
@ Jaślanin
dnia 27.10.2019, 21:46
Ocena
komentarza:
2
Wielki szacun Wojciech
@ Obiektywny
dnia 28.10.2019, 12:47
Ocena
komentarza:
1
To Wojtek osiągną... I to jest jego... wielu to boli bo tylko nieliczni to osiągną...
@ lolo79
dnia 28.10.2019, 14:05
Ocena
komentarza:
0
ogromny szacun!!!wszystkiego dobrego
@ BG 10
dnia 28.10.2019, 17:59
Ocena
komentarza:
2
Wojo jesteśmy z Tobą... Gratki
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105