Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

71

Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia.

Urząd Miasta w Jaśle liczy na to, że sprawozdanie z audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego, dotyczące dwóch skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego oraz ul. Chopina z ul. Kraszewskiego stanowić będzie wystarczający argument dla Starostwa Powiatowego w Jaśle, aby to wreszcie podjęło ostateczną decyzję w zakresie przebudowy problematycznych skrzyżowań.

Wspomniane sprawozdanie liczy kilkanaście stron, na których znajdziemy szczegółową analizę bezpieczeństwa ruchu drogowego istniejących rozwiązań komunikacyjnych dla omawianych skrzyżowań a także zalecenia, których wdrożenie audytor sugeruje. Z lektury dokumentu dowiadujemy się, że główną przyczyną zdarzeń drogowych (29 w ciągu 3 lat), do których w przeszłości dochodziło było niezachowanie ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego i Chopina (80%).

Ponadto audytor podczas wizji lokalnej dopatrzył się pojedynczych nieprawidłowych zachowań również ze strony pieszych, które wymuszały gwałtowne hamowanie i zatrzymywanie pojazdów. Kierujący pojazdami z kolei dopuszczali się przekroczenia dopuszczalnej prędkości w ciągu ulic Kraszewskiego i Ujejskiego. Co więcej Grzegorz Sołtykiewicz, audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego zauważył niekontrolowane parkowanie samochodów, szczególnie w ciągu ulic jednokierunkowych. - Docelowymi rozwiązaniami na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego z Chopina oraz Ujejskiego z Chopina powinna być przebudowa skrzyżowania polegająca na uspokojeniu ruchu. Wprowadzenie progów zwalniających lub wyniesionych tarcz skrzyżowań, zawężenie wlotów ulic jednokierunkowych eliminujących parkowanie pojazdów przed skrzyżowaniami oraz korekta łuków zapewniających przejezdność. Wyniesione tarcze skrzyżowań i zmiana geometrii może powodować konieczność przebudowy elementów odwodnienia i oświetlenia – czytamy w sprawozdaniu z audytu.

Zdaniem eksperta nadanie pierwszeństwa przejazdu ul. Chopina nie byłoby najlepszym pomysłem. - Dopuszczalnym rozwiązaniem powinno być wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych w przypadku wyniesienia tarcz skrzyżowań – zaznaczył. Do czasu kompleksowej przebudowy skrzyżowań i ich geometrii zalecił zweryfikowanie liczby znaków na wlotach ul. Chopina.

W tej sprawie odbyła się kontrola organu zarządzającego ruchem (starosty jasielskiego), policji oraz przedstawicieli miasta. - Zdecydowano, że należy dokonać zmian w lokalizacji istniejącego oznakowania pionowego. Niektóre znaki drogowe zostały zlikwidowane np. „zakaz zatrzymywania się”, gdyż parkowanie w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych szczegółowo regulują przepisy dotyczące zatrzymania i postoju pojazdów. Aby znaki były bardziej widoczne dla kierowców zostały zamontowane na wysięgnikach, zmienił się również układ tarcz na poszczególnych znakach drogowych, ponadto kompleksowo przycięto gałęzie drzew, które mogły ograniczać widoczność znaków. Do uzupełnienia pozostało tylko wykonanie oznakowania poziomego m.in. napisy "Stop", które w najbliższym czasie zostaną odnowione - wyjaśnia Krzysztof Buba, starszy inspektor Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska.

Raport audytora został przekazany 4 maja br. do starosty jasielskiego. - Próby poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu trwają od momentu przejęcia ulic Kraszewskiego i Chopina przez Miasto. Niestety do tej pory nie udało się wprowadzić zmian na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu. Na przeszkodzie stoi brak zatwierdzenia organizacji ruchu przez starostę - mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Włodarz miasta pisemnie zwrócił się z inicjatywą organizacji spotkania, tak by wspólnie wypracować i uzgodnić docelowe rozwiązania, które byłyby podstawą do opracowania nowego projektu stałej organizacji ruchu na tych skrzyżowaniach. Do dzisiaj urząd nie otrzymał odpowiedzi w tej sprawie.

id

Napisany dnia: 16.06.2021, 13:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ standard
dnia 16.06.2021, 13:46
Ocena
komentarza:
95
Ale jaki audyt? To jest najprostsze skrzyżowanie w Polsce, 2 stopy gdzie wystarczy się zatrzymać..

Co wy chcecie tam światła robić? Czy was do reszty p..

ludzie w jaśle kompletnie nie potrafią jeździć, zatrzymanie się przede strzałką do skrętu w prawo jest traktowane jak jakaś zbrodnia i od razu trąbią.

nic z tym nie róbcie, po prostu postawcie policje która przez miesiąc, oni wyrobią normę a ci jeżdżący jak idioci dostaną mandaty.
@ Nie
dnia 16.06.2021, 14:55
Ocena
komentarza:
-2
Po co światła. Postawić policjanta i niech kieruję ruchem. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.
@ Tak
dnia 16.06.2021, 15:05
Ocena
komentarza:
56
Widocznosc utrudniaja parkujace samochody. Tyle w temacie.
Audyt zbyteczny
@ Yti
dnia 16.06.2021, 15:29
Ocena
komentarza:
23
ile wziął audytor za takie brednie?
@ dragoness
dnia 16.06.2021, 16:15
Ocena
komentarza:
4
Na pewno mniej, niż wynosi pensja starosty odpowiedzialnego za istniejący stan rzeczy.
@ filip
dnia 16.06.2021, 18:00
Ocena
komentarza:
-1
dragoness a ty pracujesz za free? chyba ze nie pracujesz wcale?
@ dragoness
dnia 16.06.2021, 19:39
Ocena
komentarza:
-3
@filip Biorę przykład z organu (prowadzącego).
@ TomTom
dnia 16.06.2021, 20:36
Ocena
komentarza:
19
Tu nie chodzi o zatrzymanie, tylko jak jedziesz od kościoła, to parkujące samochody zasłaniają Ci widok, co z tego, że się zatrzymasz jak nie widzisz, czy ktoś jedzie, czy nie. Jedziesz na fuksa, albo zdążysz przejechać, albo jadący się zdąży zatrzymać, bo jedzie wolno, najgorzej jak ktoś pędzi.
@ Do dragoness
dnia 16.06.2021, 22:59
Ocena
komentarza:
-7
Dragoness znowu zawzięcie atakuje
@ Darek
dnia 16.06.2021, 23:38
Ocena
komentarza:
2
Audyt ? Ciekawe ile kosztował. Wystarczy żeby starosta ruszył D... Stanął godzinę na tym skrzyżowaniu i zobaczył co się dzieje.
@ Do tomtom
dnia 16.06.2021, 23:39
Ocena
komentarza:
0
Jakoś codziennie jeżdżę i gdy się zatrzymam na stopie to nawet jak są zaparkowane to zdążę zauważyć czy coś nie jedzie.
@ JasMan
dnia 17.06.2021, 00:47
Ocena
komentarza:
5
JAK ŚWIAT WIATEM
WSZĘDZIE ULICE JEDNOKIERUNKOWE SĄ
PODPORZĄDKOWANE ino w Jaśle NIE
Ul,Szopena dawniej zawsze była z pierwszeństwem
i tak powinno powrócić,nie było wypadków,kolizji
Ulice Kraszewskiego,Ujejskiego zostały wprowadzone czasowo
jako obwodnice dla samochodów ciężarowych
One mają teraz swoje ulice,swoje okolice,
te niech powrócą do pierworodnego stanu.
TYLE jesteśmy w TYLE
@ JasMan
dnia 17.06.2021, 00:52
Ocena
komentarza:
-1
Co to za EKSPERT
Co nie zna się na ruchu drogowym.
Na ulicach jednokierunkowych dać zwalniacze temperamentu,a
Na ulicy Szopena będzie klawo jak cholera i bezpiecznie
BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU !!!
@ Znający temat
dnia 17.06.2021, 07:23
Ocena
komentarza:
-5
Pani dragoness znowu o organie prowadzącym . Biedna Pani jest. Arkusze wielospecjalistycznej oceny ucznia czekają. Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej też czekają.
@ Darwin
dnia 17.06.2021, 07:32
Ocena
komentarza:
6
Do domorosłych "znafcuf" ruchu drogowego, baletu, medycyny, budownictwa i wszelkich innych dziedzin, tj. znających się na wszystkim i na niczym:

1. Z komentarzy powyżej i poniżej wynika, że obrodziło nam w ekspertów od ruchu drogowego, co najmniej jak od np. wirusologii, w tym zarazy covid,

2. Wartość tych "opinii" jest taka jak kleju do wszystkiego - taki klej jest klejem do niczego,

3. Sprawa jest prosta: nie przestrzegający znaków drogowych wyginą (wcześniej czy później), nie przekażą genów i tym samym w toku naturalnej ewolucji problem sam się rozwiąże. Może to brzmi bezlitośnie - ale tak mówi Darwin,

4. Warto przed formułowaniem własnych, zbawczych pomysłów zapoznać się z opinią specjalisty, a nie totalnie wszystko negować zakładając, że JA wiem najlepiej.
@ .
dnia 17.06.2021, 07:40
Ocena
komentarza:
3
Samochody zasłaniają widok, a miasto właśnie usuwa znak zakaz zatrzymywania hmmmm...
@ dragoness
dnia 17.06.2021, 08:16
Ocena
komentarza:
0
A o jakim "organie" mam pisać, panie niby to "znający temat"? Czytał pan artykuł, czy jak pies Pawłowa ślini się pan na widok mojego nicka? Nota bene takie arkusze wypełnia pedagog i wychowawca. Nie jestem ani jednym, ani drugim. I tyle z pana znawstwa. A studia podyplomowe zrobiłam z zakresu potrzebnego do mojej pracy, a nie dla kolejnego papierka.
@ Porażka
dnia 17.06.2021, 08:36
Ocena
komentarza:
2
Porażka "edukacji" jest przerażająca.
Przeciętnie "wyedukowany" absolwent szkół ( w tym wyższych) nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem zwykłego pisma urzędowego, nie mówiąc o umowie, decyzji, pouczeniu, ofercie, instrukcji, druku PIT, czy innych tego typu dokumentach.
Jak zatem ma odczytać i zrozumieć znak "stop"?

Dodatkowo rośnie "pokolenie z" czyli zdalne. Tu już jest totalna katastrofa , bo na w.wym. problemy nakładają się odchylenia psychologiczne wynikłe z długotrwałego
wykluczenia z życia w grupie, np. w klasie, w gronie kolegów itd. + niby uczenie poprzez internet.

Czarno widzę przyszłość.
@ Yozef
dnia 17.06.2021, 14:55
Ocena
komentarza:
-2
Boze jakie bezmuzgowie .wystarczy zmienic pierwszenstwo i dwa lrogi zwalniajace
@ Yozef
dnia 17.06.2021, 14:56
Ocena
komentarza:
-1
ale kasy wziol ten fachowiec...ale coz wybralismy to mamy
@ Adam
dnia 17.06.2021, 16:36
Ocena
komentarza:
0
Poczekamy. Jeszcze nikt nie zginął.
@ dDk
dnia 17.06.2021, 18:40
Ocena
komentarza:
2
@ standard

1. Postawienie milicji nie rowiąże problemu. Wypadki na tym skrzyżowaniu najczęściej powodowane są przez przyjezdnych.
2. Mówiąc kolokwialnie, pewne rzeczy należy projektować "idiotoodpornie", a zaleceni eksperta idealnie się w to wpisują.

@ Yti

Tyle na ile wycenił.

@ Darek

Ale czego Ty oczekujesz. Jeżeli starosta nie ma czasu ustosunkować się na pismo od urzędu to Ty chcesz, żeby na krzyżówce sterczał? Szanuj Ty czas włodarza. Trzeba wstęgi przecinać, "przekazywać drogi do remontu", a nie wypadkowym skrzyżowaniem się zajmować.
@ Audytor wewnętrzny
dnia 16.06.2021, 13:47
Ocena
komentarza:
-6
Oczywiste oczywistości na poziomie rozkimny przeciętnie rozgarniętego suwerena.
@ Natural Born Leader
dnia 16.06.2021, 13:49
Ocena
komentarza:
5
Słuchajcie mordeczki, ja jako nie ekspert w dziedzinie ruchu drogowego przewinę wam na szybko jak jest...
Trzeba czytać znaki. Nie można dopasowywać przepisów do ludzkiego wodogłowia i najmniej myślącej jednostki. Każdy kto ma IQ na poziomie lekko przekraczającym upośledzenie umysłowe nie powinien mieć problemów, a na tak oznakowanej drodze powinien poruszać się z zamkniętymi oczami.
Pozdrawiam, do zobaczenia na szlaku...rowerowym oczywiście, bo nikogo chyba nie bawi przejeżdżanie 2 km w godzinę w tym mieście xDDD
@ aaaaa
dnia 16.06.2021, 13:55
Ocena
komentarza:
25
Ale jak ? skoro teraz ludzie nie ogarniają prostego komunikatu jakim jest STOP, to skąd pomysł, że ogarną skrzyżowania równorzędne ?

Na skrzyżowaniach równorzędnych, po tylu latach pierwszeństwa ul. Kraszewskiego i Ujejskiego, to dopiero będą kolizje... w Jaśle ludzie jeżdżą na pamięć.

Progi i zwężenia także nie pomogą, bo tylko zakorkują te skrzyżowania. Na takim rozwiązaniu nie zyska nikt.
@ Caban
dnia 16.06.2021, 13:56
Ocena
komentarza:
15
Widzę, że w Jaśle dalej zabawa "na grubo" i trzeba robić audyty skrzyżowań ze stopem i strzałką, bo mieszkańcy intelektualnie nie nadążają...
Jak ci ludzie jeżdżą po większych miastach?
Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.
@ Gwiazda_Polarna ✨
dnia 16.06.2021, 14:04
Ocena
komentarza:
2
To że ludzie jeżdżą na pamięć i na czuja to jedna sprawa a druga to że na znaki /światła nie patrzą. Jak najbardziej jeste ZA progami zwalniającymi. Dodatkowo w pobliżu skrzyżowań umieściłabym zakaz parkowania w odległości do 20m po jednej i drugiej stronie. Przecież jak oni postawią xx liczbę znaków to człowiek, jadąc samochodem nie będzie ich w stanie policzyć/zapamiętać /przeczytać...
@ Paulin
dnia 16.06.2021, 14:04
Ocena
komentarza:
-5
1678 dowód na to jak zapadłą prowincja jest Jasło.
Wstyd takie informacje czytać, a co dopiero chwalić się nimi na portalach naszego miasta.
@ zmiana pierwszeństwa
dnia 16.06.2021, 14:06
Ocena
komentarza:
18
To, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było powodem wypadków nie wymaga wiedzy eksperckiej.
Również to jest oczywiste, że auta powinny parkować przy prawym krawężniku ulicy jednokierunkowej (jak jest wszędzie na świecie, ale nie w Jaśle).
To oczywiste również, że po zmianie pierwszeństwa byłoby 2 Stopy zamiast 4. I byłby spokój, jak po zmianie pierwszeństwa na krzyżówce Ducala/1Maja.
Ul. Chopina jest naturalnym głównym ciągiem komunikacyjny w tym rejonie miasta. Wystarczy policzyć ilość samochodów na tej ulicy i na ul. Ujejskiego i Kraszewskiego.
@ Ciekawy
dnia 16.06.2021, 14:26
Ocena
komentarza:
4
Jakie uczelnie trzeba ukonczyc aby takie wnioski wyciagnac ???
@ Adam Petarda
dnia 16.06.2021, 14:28
Ocena
komentarza:
0
Do pozytywnego rozpatrzenia potrzeba trochę zdrowego rozsądku oraz logicznego myślenia. Czy można w tym przypadku na to liczyć? Raczej wątpliwe, no chyba żeby "z dobrego serca" jak fajerwerki na Liwocz.
@ Wujek
dnia 16.06.2021, 14:29
Ocena
komentarza:
21
Boże co za czasy. Zamiast wziąć kierowców za tyłek i wymagać od nich bezwzględnego respektowania przepisów drogowych, wszyscy szukają nie wiadomo czego. Stop to stop. I o czym tu dyskutować.
@ Maurycy z Dębicy
dnia 16.06.2021, 14:37
Ocena
komentarza:
22
"Raport audytora został przekazany 4 maja br. do starosty jasielskiego. (...) Włodarz miasta pisemnie zwrócił się z inicjatywą organizacji spotkania (...). Do dzisiaj urząd nie otrzymał odpowiedzi w tej sprawie."

Jestem pod wrażeniem szybkości i skuteczności działania starosty jasielskiego. 6 tygodni okazuje się być za mało, żeby zareagować na pismo - to jest kuwa niepojęte!
@ mieszkaniec
dnia 16.06.2021, 14:42
Ocena
komentarza:
-5
Ja uważam, że pan starosta ma rację.
@ gość
dnia 16.06.2021, 16:21
Ocena
komentarza:
-3
Starosta nie może mieć racji bo nie ma na ten temat zdania.
@ Stary Glina
dnia 16.06.2021, 14:52
Ocena
komentarza:
9
Takie ,,wnioski" mógłbym przekazać za darmo Szanownym Włodarzom tego ginącego miasta. Ale audytor musi zarobić.
@ łodyniec
dnia 16.06.2021, 14:54
Ocena
komentarza:
11
Tyle pisania o niczym . Matołkom którzy nie umieją jeździć ,odbierać prawo jazdy.
Szybko zniknie problem.
A matołków odsyłać na ponowne zrobienie prawka.
To jest zwykła ,prosta krzyżówka ,jeśli z tym sobie nie radzą , to nie zasługują na prawo jazdy.
@ pik
dnia 16.06.2021, 14:58
Ocena
komentarza:
6
Szanowni Państwo, przyjrzyjcie się ruchowi na ulicy Przybyszewskiego??? te znaki zapytania stąd, że ni chol.. nie można ogarnąć oznakowania ulic i bloków. Od ulicy Krasińskiego w tę ulicę od kilku lat pod prąd wjeżdżają wszelakiej maści kierowcy, nie tylko z obcą rejestracją. To, że tam nikogo nie rozjechano to cud. Interesującym jest to że mimo kamer zainstalowanych od ulicy Krasińskiego zero reakcji Straży miejskiej Miasta Szanownego Jasła. Drugim newralgicznym miejscem jest wyjazd ulicą Ujejskiego od ulicy Krasińskiego (od kapliczki w górę). Wyjeżdżając (zza AGRO) kierowca powinien przepuścić jadących z lewej strony, natomiast jadący od strony zachodniej mają bezwarunkowo się zatrzymać, stoi znak stop. Tu również zdałoby się przyjrzeć zagrożeniu wynikającym z notorycznego łamania przepisów. rzadko który kierowca stosuje się do znaku STOP.
@ Wioślarz
dnia 16.06.2021, 15:16
Ocena
komentarza:
10
Starosta jak był zarządcą ulicy Chopina to nastawiał znaków, które zasłaniały znak stop, a teraz nie potrafi zatwierdzić decyzji o zmianie organizacji ruchu opracowanej przez miasto. Sprawa ciągnie się od jesieni 2020, miasto musi z naszych podatków wydawać grube pieniądze, żeby tylko łaskawie przekonać starostę, który zamiata sprawę pod dywan.
@ Gluś
dnia 16.06.2021, 15:41
Ocena
komentarza:
3
Należy postawić rogatki, takie które się będą otwierały po wrzuceniu pięciu zł. I nie na kartę, bo wtedyt będzie można zatrudnić człowieka do ich opróżniania z bilonu.
@ opinia eksperta
dnia 16.06.2021, 15:50
Ocena
komentarza:
4
Wnioski z tej wielkiej opinii składają się z oczywistych i absurdalnych. Te oczywiste dla każdego, to, że w obrębie skrzyżowań nie powinno się parkować samochodów oraz, że należy spowolnić ruch. Ten absurdalny, to propozycja skrzyżowań równorzędnych. Widocznie
ekspert uważa, że w takim grajdole jak Jasło, to wszystkie skrzyżowania mogą być
równorzędne. To nawet niezły pomysł. Ile będzie można zaoszczędzić na znakach, a warsztaty
samochodowe też będą prosperować.
@ Gonzo
dnia 16.06.2021, 16:02
Ocena
komentarza:
8
Jeżeli do prostego oznakowanego skrzyżowania potrzebny
Jest audytor to gratuluję władzom miasta za niepotrzebne
Wydane pieniądze.
@ dragoness
dnia 16.06.2021, 16:16
Ocena
komentarza:
-5
A nie staroście za decyzyjną impotencję?
@ Do dragoness
dnia 16.06.2021, 23:02
Ocena
komentarza:
-3
Dragoness - czytając twe komentarze wygląda jakbyś był wynajęty do pisania tych komentarzy
@ dragoness
dnia 17.06.2021, 08:18
Ocena
komentarza:
0
Jak ci tak wygląda, to zmień okulary. Punktuje każdą głupotę, niezależnie od organu i politycznej proweniencji.
@ Lewica Pis
dnia 17.06.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
0
Za kopiejki Putina i Szekle knesejmu. D
@ dragoness
dnia 17.06.2021, 13:14
Ocena
komentarza:
-2
Proszę nie sądzić innych po sobie.
@ Wowa
dnia 16.06.2021, 16:33
Ocena
komentarza:
8
Już nie ma na co pieniędzy wydawać?
@ Sieka
dnia 16.06.2021, 16:49
Ocena
komentarza:
2
Audytor/ekspert wsiął kasę a rozwiązanie jest proste jak drut
@ łojtam
dnia 16.06.2021, 18:49
Ocena
komentarza:
3
"wsiął" jakie to proste
@ mieszkaniec
dnia 16.06.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
6
Ja pitolę . Na nic nie ma pieniedzy a tu Burmistrz powołuje biegłego audytora do tak prostych zadań jakim jest wykonanie zwykłych progów zwalniających przed dojazdem do skrzyżowania, zawężenie jezdni linią ciągłą, oraz znak zakazu i zatrzymywania się w odległości do 20m od skrzyżowania i sprawa załatwiona.
@ dragoness
dnia 16.06.2021, 17:56
Ocena
komentarza:
-1
Pan nie rozumie. Jako że starosta, potocznie rzecz ujmując, "olewa" sprawę, musiano nadać jej bieg oficjalny.
@ fred
dnia 16.06.2021, 17:25
Ocena
komentarza:
6
bardziej prostego skrzyżowania nie widziałem w życiu , piorą jak szaleni
@ Miś
dnia 16.06.2021, 17:35
Ocena
komentarza:
5
Starosta do wymiany!
@ WYBORY TO MOGĄ ZAŁATWIĆ
dnia 20.06.2021, 12:30
Ocena
komentarza:
1
pamiętajcie o tym w odpowiednim czasie
@ Tegeveve
dnia 16.06.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
3
Problemem to sa Jasielscy kierowcy najwyższa pora ich nauczyć znaków i przepisów ruchu drogowego. Żeby nie wiedzieć co znak “STOP” oznacza
@ łojtam
dnia 16.06.2021, 18:41
Ocena
komentarza:
9
Jeszcze jak się nauczą że na "zielonym" się jedzie a nie szuka biegów do przodu będzie dopiero kultura
@ PiS Lewica Targowica
dnia 16.06.2021, 18:47
Ocena
komentarza:
7
W chorej Polsce las znaków, głupie przepisy, źle wykonane drogi i skrzyżowania, głupotą urzędników i brak umiejętności kierowców o ignorowaniu innych i braku rozsądku nie wspomnę. Mój audyt jest prosty, STOP to stop i masz się ciuku zatrzymać.
@ Marcell
dnia 16.06.2021, 19:02
Ocena
komentarza:
2
Stop stopem ale to że auta zaparkowane zasłaniają widoczność i jedzie się "na czuja" to inna sprawa.
Inaczej jedzie się ta droga w nocy bo przynajmniej z za zaparkowanych aut przebija się światło jadących samochodów
@ 1791
dnia 16.06.2021, 20:59
Ocena
komentarza:
6
Czy w sprawie problematycznej ścieżki rowerowej Urząd Miasta również zamierza powołać eksperta aby jego sprawozdanie z audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego stanowiło argument do wydania decyzji umożliwiającej oddanie jej do użytkowania?
@ ścieżki do nikąd
dnia 20.06.2021, 12:29
Ocena
komentarza:
1
W Jaśle wiele ścieżek zrobiono tam, gdzie nie powinny być. Z kolei gdzie są bardzo potrzebne i są możliwości - nie zrobiono.
@ eko
dnia 16.06.2021, 21:01
Ocena
komentarza:
4
A może policja coś zaproponuje...bo urzędasy już nic nie wymyśla a audyt to już szopka...całe Jasło...małe proste skrzyżowanie...więcej już ekspertyzy i projekty kosztowały...następne wybory...zmieńmy tych leśnych dziadków
@ STOP znaczy zatrzymej sie
dnia 16.06.2021, 22:27
Ocena
komentarza:
6
Auta parkują tam gdzie nie trza ? No to mandatami ich szoferów po 500 codziennie przez 24/ 7/miesiąc to w następnym już nikogo nie będzie w obrebie nawet ulic sąsiadujących. A co do opinii to ja taką za darmo bym napisał bo to żadno Filozofio
@ Piotrek
dnia 16.06.2021, 23:23
Ocena
komentarza:
3
Rywalizacja miedzy burmistrzem a starostą o pierwsze miejsce w urzędniczej niekompetencji nabiera rumieńców ;-)
@ filozof
dnia 16.06.2021, 23:24
Ocena
komentarza:
0
To jest wina Kaczyńskiego
@ Piotr STOP
dnia 17.06.2021, 06:23
Ocena
komentarza:
2
Ale jazda...
Wystarczy zatrzymać się na STOP -ie, Tyle w temacie. A jak ktoś podstawowych zasad ruchu drogowego nie zna - to na autobus.
@ jas
dnia 17.06.2021, 09:15
Ocena
komentarza:
6
Pieniądze wydane na ekspertów a starosta wie lepiej i zrobi po swojemu( nasz Łukaszenko)
@ pokolenie 2000
dnia 17.06.2021, 10:16
Ocena
komentarza:
1
oto mój audyt za free wystarczy niezapier***ć i stanac na stopie oraz zobaczyć
czy nic nie jedzie
@ Zh
dnia 17.06.2021, 17:50
Ocena
komentarza:
-2
Oni tu coś wymyślą, to są mądrzy ludzie
@ Karampucho
dnia 18.06.2021, 11:30
Ocena
komentarza:
0
Zburzyć miasto wybudować rondo
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chodnik na ul. Żniwnej jest zdewastowany. Mieszkanka - " Strach na spacer wyjść z dziećmi"

  Od kiedy rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu na rzece Jasiołce, chodnik przy ul. Żniwnej jest w kompletnej rozsypce. Mimo, iż przez wiele lat nie był w najlepszych stanie, to przejazd ciężkich samochodów zniszczył go doszczętnie. - Rzadko wychodzimy na spacery, bo teraz strach przy tych autach gigantach...

 • Mecze przy Śniadeckich 15 najwcześniej wiosną przyszłego roku

   

  Prace przy modernizacji płyty stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się niemal rok temu. Pomimo upływu wielu miesięcy, na ich finalizację trzeba będzie jeszcze poczekać. Wciąż nie wysiano trawy, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego przygotowania naturalnej murawy, na której swoje mecze już tej jesieni chcieli rozgrywać Czarni Jasło. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona gotowa rozgrywania zawodów sportowych najwcześniej wiosną przyszłego roku.

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Wielkie otwarcie Magurskiej Spiżarni

   

  W najbliższą środę o godzinie 9:00 otwieramy nowe miejsce w Jaśle. To sklep Magurska Spiżarnia.

 • W Nowym Żmigrodzie zagrał zespół Enej

   

  Pomimo deszczowej pogody, w Pikniku Rodzinnym – „Żmigrodzki Smok” wzięły udział tłumy głodnych rozrywki mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Polacy oddają hołd bohaterom

  Dzisiaj w wielu miejscach Warszawy odbywają się uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem "Mokotów Walczący 1944" rozpalono "ogień pamięci" i włączono iluminacje pomnika na 63 dni. To jedno z wielu wydarzeń w tym szczególnym dniu. Dzisiaj w Jaśle w rocznicę godziny "W" o godzinie 17. włączone zostaną syreny alarmowe.

 • Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Wybitny kompozytor miał 93 lata

   

  O śmierci jaślanina poinformował jego menadżer. Muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor miał 93 lata. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz skomponował muzykę do kultowych polskich seriali i filmów fabularnych. Nigdy nie zapomniał o swojej małej ojczyźnie, między innymi fundując stypendium artystyczne dla najbardziej uzdolnionych muzycznie młodych mieszkańców miasta.  

 • Jasielscy policjanci obchodzą dzisiaj swoje święto

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj powiatowe obchody Święta Policji. Miejscem uroczystego apelu był plac przy nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Symboliczny klucz do nowo powstałego budynku odebrał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel. Wydarzeniu, tradycyjnie towarzyszyło wręczenie funkcjonariuszom jasielskiej jednostki aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 • Minister Andrzej Adamczyk z wizytą w Przysiekach i Desznicy. Poświęcono zmodernizowany przed kilkoma miesiącami odcinek DK28

   

  Po upływie dziewięciu miesięcy od oddania do użytku zmodernizowanego odcinka DK28 Siepietnica – Trzcinica, dokonano jego poświęcenia. Do Przysiek zawitał szef resortu infrastruktury Adam Adamczyk. Padły zapowiedzi kierowania kolejnych rządowych środków na realizację inwestycji infrastrukturalnych na terenie powiatu jasielskiego.

 • W Trzcinicy powstanie centrum kultury?

  Radni powiatowi większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród wielu inwestycji zaplanowano do realizacji budowę Regionalnego Centrum Kultury Trzcinica Park.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • ESSA! Robotyk! Essa reszta! Nowy Ty w ZS3 – biegiem póki są miejsca – Zespół Szkół nr 3 w Jaśle „CHEMIK&rdqu

   

  TECHNIK ANALITYK to elitarny i ponadczasowy zawód. W skali kraju w tym zawodzie kształci się zaledwie kilkuset uczniów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców w kraju jak i zagranicą ze względu na duże umiejętności praktyczne, gdyż w ramach kształcenia spędzają wiele godzin w laboratorium.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105