JSC na zawodach triathlonowych, biegowych, szosowych i MTB

3

21 września Wojciech Walaszczyk wziął udział w zawodach triathlonowych z serii „IRONMAN”. Zawody rozgrywane były w miejscowości Cervia we Włoszech. Do pokonania miał 4km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu. Wojtek pokonał poszczególne etapy w następującym czasie: pływanie – 1h 19min, rower – 5h 12min, bieg – 3h 42min.

5 października w Niepołomicach odbyła się druga edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez zawodowego kolarza belgijskiego teamu Lotto Soudal, Tomasza Marczyńskiego. W wyścigu wzięli udział zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, Jerzy Reczek i Piotr Majewski. Wybrali oni najdłuższy dystans liczący 112km. Start nastąpił spod Zamku Królewskiego, a zawodnicy ścigali się po terenach Puszczy Niepołomickiej na 25km pętlach. Obaj zawodnicy startowali w kategorii M4 i Jerzy Reczek z czasem 3h 07min zajął 14 miejsce, a Piotr Majewski z czasem 3h 15min zajął 16 miejsce.

W tym samym dniu Marcin Wiącek wybrał się do Łeby, aby wziąć udział w pierwszej edycji biegu „Ultra Wydma”. Trasy biegu przebiegały m.in. po terenach Słowińskiego Parku Narodowego. Marcin wybrał dystans 100km, i z czasem 12h 09min uplasował się na 16 miejscu open, a w kategorii wiekowej na 9.

13 października w Mielcu odbył się IX Wyścig o Pietruszkę. Trasa zawodów MTB przebiegała po leśnych ścieżkach Nadleśnictwa Mielec i liczyła 20km. W zawodach wziął udział Sebastian Cyran, który z czasem 1h 09min, w swojej kategorii wiekowej zwyciężył.