JSC na zawodach XC w Dukli i Cyklokarpatach w Krośnie

0

Przed tygodniem zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w Dukli, w zawodach w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Miejscem ścigania się kolarzy górskich był Park Dukielski. W kategorii Senior, Michał Nowakowski zajął 6 miejsce. W kategorii Master, Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce, Mateusz Dachowski – 3, a Gabriel Gorczyca – 4. W kategorii Master II, Artur Gorczyca zajął 2 miejsce.

W niedzielę, 15 września, zawodnicy JSC startowali w przedostatnim maratonie MTB z cyklu „Cyklokarpaty”. Tym razem kolarze zawitali do Krosna. Trasa maratonu przebiegała przez tereny Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy:

Hobby – 29km, 655m przewyższenia,

Mega – 46km, 1179m przewyższenia,

Giga – 64km, 1749m przewyższenia.

Trasę Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 10 miejsce. Trasę Mega wybrało pięciu zawodników i tak, w kategorii MM3, Mateusz Dachowski zajął 8 miejsce, a Sebastian Cyran – 18. W kategorii MM4, Adam Poniatowski zajął 9 miejsce, Artur Gorczyca – 10, Krzysztof Kosiek – 21. Trasę Giga wybrało czterech zawodników. W kategorii GM3, Tomasz Leśniak zajął 4 miejsce, Jakub Siemiączko – 9, a Jakub Gryzło – 12. W kategorii GM4, Łukasz Szumiec zwyciężył.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.