Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kamil Mastaj mistrzem Europy Kyokushin karate

8

W miniony piątek i sobotę, w Świnoujściu odbyły się KWF 34. Mistrzostwa Europy Kyokushin. Wśród zawodników rywalizujących o medale nie mogło zabraknąć Kamila Mastaja. Jaślanin, który swoją przygodę z karate rozpoczynał w jasielskim Klubie Kyokushin Karate, zdobył złoty medal w kategorii kumite seniorów do 90 kg.

Tegoroczny europejski czempionat kyokushin okazał się dla Kamila Mastaja absolutnie wyjątkowy. Wreszcie zdobył on bowiem medal z najcenniejszego kruszcu. W poprzednich latach wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy. Srebrne krążki zawisły na jego szyi w 2015, 2017 i 2018 r. Brązowe zaś w 2016 i 2019 r.

fot. Facebook

- W końcu po tylu latach startu zdobyłem wymarzone złoto. Moja predyspozycja tamtego dnia wywołała na sędziach niesamowite wrażenie, przez co otrzymałem również nagrodę dla najlepszego zawodnika ME, która jest niesamowitym wyróżnieniem, gdyż startujących było kilkuset w kilkunastu kategoriach, a ten tytuł przyznano akurat mnie, z czego jestem niesamowicie dumny – mówi Kamil Mastaj nie kryjąc olbrzymiej satysfakcji w odniesionego w Świnoujściu sukcesu.     

Droga do upragnionego triumfu nie była usłana różami. Podczas turnieju, karateka rodem z Jasła, musiał zmierzyć się z bardzo wymagającymi przeciwnikami z Bułgarii i Ukrainy. Co więcej, jak wspomina, zanim stanął na macie oko w oko z rywalami, zmuszony był stoczyć dodatkową walkę z kontuzją. - Trzy dni przed startem, podczas rozruchu, odnowiła mi się kontuzja ścięgna pachwinowego. W czwartek rano ledwo wstałem z łóżka, miałem ogromne wątpliwości, co do mojego startu. Zacisnąłem zęby, żeby nie było widać po mnie, że coś mi doskwiera i poszedłem na weryfikację. Przez dwa dni leczyłem uraz maściami i tabletkami przeciwbólowymi. W dzień zawodów nadal odczuwałem dyskomfort w tym miejscu, jednakże byłem bardzo nastawiony na zwycięstwo i nie przeszkodziło mi to w zdobyciu mistrzostwa – wspomina.  

Kamil Mastaj podczas gali Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka w 2018 r./fot. Marcin Dziedzic

W finałowej walce Kamil Mastaj zmierzył się z Ukraińcem Yuriyem Kryukovem. Jaślanin rozpoczął ją spokojnie, co odpowiadało obranej na ten pojedynek taktyce. - Przeciwnik kilkukrotnie wykonał bardzo mocne uderzenia rękoma i nogami, co utwierdziło mnie w przekonaniu, iż nie będzie lekko. Wyprowadziłem również kilka mocnych ciosów rękoma i kilka kopnięć na różne strefy. Walka do tego momentu była wyrównana. Po upływie około półtorej minuty, po wznowieniu walki przez sędziego, wykonałem swoje autorskie kopnięcie tj. kopnięcie w głowę opadającą nogą z wyskoku – wyjaśnia.

Po tym jak noga Kamila Mastaja wylądowała na głowie Kryukova, sędzia zmuszony był przerwać walkę. Ogłoszone zostało zwycięstwo jaślanina przez nokaut techniczny (Ippon).

Złoty medalista ze Świnoujścia ma pełną świadomość tego, że za jego sukcesami stoi wielu ludzi. - Chciałem podziękować za wsparcie najbliższym: mojej dziewczynie, która była tam ze mną, rodzinie, przyjaciołom, kolegom z treningów oraz Shihanowi Tadeuszowi Krygowskiemu, bez którego wyjazd na ME byłby niemożliwy – mówi.

MD 

Napisany dnia: 28.09.2021, 22:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Zawodnik
dnia 29.09.2021, 07:23
Ocena
komentarza:
10
Brawo mistrzu.!!!
@ JKS
dnia 29.09.2021, 08:21
Ocena
komentarza:
12
Brawo! Olbrzymie gratulacje!
@ Co gdzie jak
dnia 29.09.2021, 08:47
Ocena
komentarza:
6
W końcu Marcin jest skąd? Jasła,Świerchowej czy Świnoujścia, jak napisane jest pod koniec artykułu? Poza błędami, skąd by nie był, gratulacje!!
@ zc
dnia 29.09.2021, 09:04
Ocena
komentarza:
4
co sie czepiasz? rozumiem że kolejny który z Jasłem nie chce się identyfikowac. chciałbys żeby twoją wioske decenic.
@ łodyniec
dnia 01.10.2021, 08:06
Ocena
komentarza:
0
Napewno nie z Jasła.
@ :(
dnia 29.09.2021, 11:00
Ocena
komentarza:
11
Gratulacje dla zawodnika i całej jego ekipy :) BRAWO BRAWO BRAWO
@ Kolega
dnia 30.09.2021, 21:24
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje dla Kamila, ale także podziękowania dla Taty i Mamy Romeczku tak trzymać.
@ Seba
dnia 03.10.2021, 20:21
Ocena
komentarza:
0
Gratuluje to ciężka i systematyczna praca. Zdrowia chłopie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105