Strona główna

Kilka słów o pozycjonowaniu i SEO

1
Napisany dnia: 11.04.2019, 13:23 , Tagi: Brak

Powszechnie przyjęło się, że pojęcia SEO i pozycjonowanie znaczą to samo. Może to wynikać z błędnego tłumaczenia SEO z j. angielskiego. Skrót SEO został utworzony z pierwszych liter wyrażenia search engine optimization, gdzie search engine oznacza wyszukiwarkę, a optimization optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki.

W zestawieniu SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek, czyli wymaga działań, które pozwolą na odpowiednie wyświetlanie strony w wyszukiwarkach i jednocześnie zagwarantują jej wysokie miejsce. Aby rozpocząć pozycjonowanie, konieczna jest optymalizacja stron. Mamy zatem do czynienia z dwoma działaniami: optymalizacją i pozycjonowaniem.

Optymalizacja stron polega między ionnymi na wykonaniu zmian w wyglądzie strony. Mogą to być zmiany dotyczące treści zamieszczonych na stronie lub wszelkie zmiany w kodzie strony. Warto wiedzieć, że pozycjonowanie strony internetowej natomiast polega na zapewnieniu stronie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce w oparciu o wybrane słowa kluczowe. Najpopularniejszą wyszukiwarką, pod którą najczęściej optymalizuje się strony internetowe jest Google.

Optymalizację strony można przeprowadzić w dwojaki sposób. Jedną z czynności jest zmiana w treści strony, które są widoczne dla użytkowników witryny. Zmian tych można dokonać poprzez zamieszczenie unikalnej treści, odpowiadającej tematyce strony oraz zawierającej kluczowe słowa. Ponadto dana treść może zostać wyróżniona graficznie: zróżnicowanie liter, czcionki, pogrubienie, podkreślenie czy pochylenie. Do tego dochodzą: menu strony, treści serwisu oraz inne elementy, które przyczyniają się do wewnętrznego linkowania serwisu. Druga możliwość to wprowadzenie zmian w kodzie witryny, które w żaden sposób nie zmieniają jej wyglądu.

Pozycjonowanie strony jest natomiast procesem, na który składają się wszystkie działania - również wspomniana optymalizacja. To one mają umożliwić danej stronie internetowej osiągnięcie jak najlepszej, czyli jak najwyższej i stabilnej pozycji w wyszukiwarkach po wpisaniu konkretnej frazy. Pozycjonowanie jest mocno zależne od optymalizacji, dzięki której możliwe jest dostosowanie treści, jak i innych elementów strony internetowej, tak aby była ona jak najbardziej widoczna dla robotów wyszukiwarki.

Pozycjonowanie strony i seo stanowią nierozłączną całość, jedno zawiera się w drugim. Pozycjonowanie możemy nazwać zbiorem, którego jednym z elementów jest SEO. SEO w dalszym rozumieniu jawi się jako zespół narzędzi, dzięki którym można osiągnąć cele pozycjonowania. Jedno bez drugiego nie może funkcjonować i w rezultacie pojawia się system naczyń połączonych. Jedno i drugie działanie kieruje się tym samym celem – zagwarantować witrynie jak najwyższą pozycję w rankingu stron.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tom
dnia 13.04.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
0
'fahofcy" - nie ma to jak strona postawiona na darmowej joomli!
sląska biedota ;-)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105