Strona główna

Kilka słów o pozycjonowaniu i SEO

1
Napisany dnia: 11.04.2019, 13:23 , Tagi: Brak

Powszechnie przyjęło się, że pojęcia SEO i pozycjonowanie znaczą to samo. Może to wynikać z błędnego tłumaczenia SEO z j. angielskiego. Skrót SEO został utworzony z pierwszych liter wyrażenia search engine optimization, gdzie search engine oznacza wyszukiwarkę, a optimization optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki.

W zestawieniu SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek, czyli wymaga działań, które pozwolą na odpowiednie wyświetlanie strony w wyszukiwarkach i jednocześnie zagwarantują jej wysokie miejsce. Aby rozpocząć pozycjonowanie, konieczna jest optymalizacja stron. Mamy zatem do czynienia z dwoma działaniami: optymalizacją i pozycjonowaniem.

Optymalizacja stron polega między ionnymi na wykonaniu zmian w wyglądzie strony. Mogą to być zmiany dotyczące treści zamieszczonych na stronie lub wszelkie zmiany w kodzie strony. Warto wiedzieć, że pozycjonowanie strony internetowej natomiast polega na zapewnieniu stronie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce w oparciu o wybrane słowa kluczowe. Najpopularniejszą wyszukiwarką, pod którą najczęściej optymalizuje się strony internetowe jest Google.

Optymalizację strony można przeprowadzić w dwojaki sposób. Jedną z czynności jest zmiana w treści strony, które są widoczne dla użytkowników witryny. Zmian tych można dokonać poprzez zamieszczenie unikalnej treści, odpowiadającej tematyce strony oraz zawierającej kluczowe słowa. Ponadto dana treść może zostać wyróżniona graficznie: zróżnicowanie liter, czcionki, pogrubienie, podkreślenie czy pochylenie. Do tego dochodzą: menu strony, treści serwisu oraz inne elementy, które przyczyniają się do wewnętrznego linkowania serwisu. Druga możliwość to wprowadzenie zmian w kodzie witryny, które w żaden sposób nie zmieniają jej wyglądu.

Pozycjonowanie strony jest natomiast procesem, na który składają się wszystkie działania - również wspomniana optymalizacja. To one mają umożliwić danej stronie internetowej osiągnięcie jak najlepszej, czyli jak najwyższej i stabilnej pozycji w wyszukiwarkach po wpisaniu konkretnej frazy. Pozycjonowanie jest mocno zależne od optymalizacji, dzięki której możliwe jest dostosowanie treści, jak i innych elementów strony internetowej, tak aby była ona jak najbardziej widoczna dla robotów wyszukiwarki.

Pozycjonowanie strony i seo stanowią nierozłączną całość, jedno zawiera się w drugim. Pozycjonowanie możemy nazwać zbiorem, którego jednym z elementów jest SEO. SEO w dalszym rozumieniu jawi się jako zespół narzędzi, dzięki którym można osiągnąć cele pozycjonowania. Jedno bez drugiego nie może funkcjonować i w rezultacie pojawia się system naczyń połączonych. Jedno i drugie działanie kieruje się tym samym celem – zagwarantować witrynie jak najwyższą pozycję w rankingu stron.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tom
dnia 13.04.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
0
'fahofcy" - nie ma to jak strona postawiona na darmowej joomli!
sląska biedota ;-)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105