Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kołaczyce: Czy postawią fotoradar?

39

Wracamy do tematu niebezpiecznego zakrętu w Kołaczycach, który jest zmorą ludzi mieszkających w wzdłuż drogi krajowej nr 73 na drodze relacji Jasło-Pilzno. To właśnie tam najczęściej dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Ostatnio z drogi wypadł samochód ciężarowy, który uderzył w dom. W związku z koniecznością podjęcia działań prewencyjnych policja wystąpiła do GITD o ustawienie fotoradaru.

Zakręt w Kołaczycach tuż za stacją paliw Orlen można określić mianem pechowego. Świadczyć o tym może liczba zdarzeń w tym kolizji i wypadków, które mają tam miejsce każdego roku. Ten niebezpieczny punkt w szlaku komunikacyjnym to również utrapienie dla mieszkańców Kołaczyc. Niedaleko, bo za łukiem drogi mieszka 89-letni Józef Tutro. Jego dom został zniszczony zaledwie tydzień temu przez samochód ciężarowy z naczepą. Senior może mówić o dużym szczęściu, bo spał za gankiem, który został stratowany tej nocy, kiedy doszło do zdarzenia. Jak sam podkreśla strach mieszkać przy tak ruchliwej drodze. Non stop samochody rozbijają się pod oknami jego domu. - Kiedy się to wreszcie skończy – pyta.

W zeszłym roku policja odnotowała 12 zdarzeń drogowych w tym 10 kolizji i dwa wypadki. Naczelnik Ruchu Drogowego jasielskiej policji podinsp. Andrzej Przebięda wnioskował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego o zwiększenie bezpieczeństwa na tym odcinku drogi poprzez wprowadzenie oznakowania „ograniczenie prędkości do 50 km/h” oraz tabliczki T-15 wskazującej „miejsce częstych wypadków spowodowanych śliską nawierzchnią jezdni ze względu na opady deszczu".

- Pomimo reakcji ze strony wymienionych instytucji nadal istnieje duże zagrożenie występowaniem niebezpiecznych zdarzeń. - Już wcześniej występowaliśmy do GDDKiA o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na wskazanym odcinku drogi. Wynikiem naszych starań było wprowadzenie znaku T-15 ostrzegającego o miejscu częstych wypadków. Ponieważ w dalszym ciągu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na zakręcie drogi krajowej nr 73 w miejscowości Kołaczyce, zwróciliśmy się do GDDKiA oraz do GITD o o podjęcie kolejnych stosownych działań prewencyjnych – podkreśla st. asp. Piotr Wojtunik, p.o. rzecznika prasowego KPP w Jaśle.

Naczelnik Ruchu Drogowego podinsp. Andrzej Przebięda wyszedł z propozycją do GDDKiA w Rzeszowie o wprowadzenie tablicy prowadzącej dwustronnej U-3E z pulsującym światłem, co pozwoliłoby kierowcy dostrzec znak z daleka i poinformować go o niebezpiecznym miejscu. W sprawie tej wystąpił także do GITD w Rzeszowie z prośbą o ustawienie fotoradaru i włączenie go do automatycznego systemu pomiaru prędkości, podkreślając, że w tym rejonie dochodzi do częstego wypadania pojazdów z drogi, ze względu na nadmierną prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

- Na tym odcinku drogi dochodzi do wielu bardzo groźnych sytuacji oraz zdarzeń drogowych, co stwarza pogorszenie stanu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu pieszego, jak również kołowego. Ponadto na tym niebezpiecznym zakręcie znajduje się budynek mieszkalny i osoby zamieszkałe w nim obawiają się o swoje zdrowie i życie. Pomimo wprowadzonych zmian w organizacji ruchu w ostatnim czasie, zachodzi konieczność podejmowania w dalszym ciągu działań prewencyjnych z uwagi na występujące zagrożenia w ruchu drogowym – argumentował w pismach.

O podjętych krokach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w tym newralgicznym miejscu będzie informować na bieżąco.

id

Reklama

Komentarze: 36

Dodaj komentarz Widok:
1
@ manno
dnia 20.07.2016, 12:06 · Zgłoś
Jechałem tą drogą z milion razy i nigdy nie miałem problemu z tym zakrętem, wystarczy dostosować prędkość do warunków drogowych a nie tylko sugerować się znakami i będzie ok.
Odpowiedz
1
@ Emeryt
dnia 18.07.2016, 21:46 · Zgłoś
Na ulicy Mickiewicza wylotowej z miasta nie ma niebezpiecznych zakrętów.
Ulica jest prosta i dlatego motocykliści wybrali ją sobie za tor wyścigowy,
na którym codziennie w godzinach wieczornych próbują swoje rumaki.
Ryk motocykli niesie się na całe osiedle uprzykrzając wypoczynek
i utrudniając usypianie dzieci.
Nadmieniam, że przy tej ulicy mieszkają też ludzie starsi, często chorujący.
Wdzięczny byłbym a sądzę że też i inni mieszkańcy, gdyby częściej
pojawiały się patrole policji jak też straży miejskiej.
Ponadto należało by wrócić do dobrych czasów kiedy był stawiany radar.
Odpowiedz
1
@ kodeks
dnia 16.07.2016, 18:08 · Zgłoś
jeżeli jeździcie zgodnie z przepisami nie macie się czego bać
Odpowiedz
-1
@ JORGUS
dnia 14.07.2016, 20:57 · Zgłoś
morzna poprawic ten zakrent bo jest miejsce a nie foto radar widac jakich kompetentnych mamy wlodarzy ichnie intesuje problem tylko kasa
Odpowiedz
6
@ hahah
dnia 14.07.2016, 23:18 · Zgłoś
Ty jak już sie wypowiadasz to zainwestuj w slownik hahahha
Odpowiedz
1
@ ghc
dnia 16.07.2016, 12:58 · Zgłoś
[...] totalny!
Odpowiedz
1
@ Znający temat
dnia 14.07.2016, 18:00 · Zgłoś
Fotoradaru nie będzie, bowiem zdarzeń w tym miejscu jest mało, tylko nie myślący albo trzeźwi inaczej za kółkiem wypadają z tego łuku poziomego.Sądzę,że pewnie zdaniem itde fotoradar w tym miejscu nie będzie, oby tak było?
Odpowiedz
3
@ zorro
dnia 14.07.2016, 13:43 · Zgłoś
Nic z tego fotoradary dla ITD ta Lokalizacja j
est ekonomicznie nieopłacalna
Odpowiedz
-1
@ Dorota
dnia 14.07.2016, 12:45 · Zgłoś
Bardzo dobry pomysł, wreszcie kierowcy - bezmózgowcy zaczną myśleć.
Odpowiedz
2
@ Czołem Telewizyjne Barany !
dnia 14.07.2016, 12:35 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ [...] [...] Reakcji
dnia 13.07.2016, 23:00 · Zgłoś
Ciekawe co było pierwsze.Czy droga czy dom.
Odpowiedz
1
@ bazalt
dnia 13.07.2016, 20:55 · Zgłoś
Już jakiś czas temu (kilka lat) pisałem o tym zakręcie. Umiejscawianie tam fotoradaru jest głupotą która do niczego nie prowadzi. Kiedyś był tam znak ograniczenia do 60, teraz jest do 50 i poprawione oznakowanie. Można by jeszcze zastosować diodowe tablice sygnalizujące zakręt i kocie oczka nabite w linie centralną i skrajne. Tak jak jest to na trasie z Lutczy do Domaradza.
Każdy o tym wie - policja, służby drogowe zarządcy dróg - że radar odnosi skutek, ale tylko w miejscu gdzie stoi. Za radarem pruje się jeszcze szybciej. Postawienie radaru poskutkuje tym, że auta będą się rozbijać pod "Palmą" i w okolicy Biedronki.
Na suchej ciepłej nawierzchni ten zakręt spokojnie można pokonać osiemdziesiątką. Na mokrej 6o jest granicą ryzyka, w zimie 50/40 lub nawet mniej.
Problemem jest fatalne wyprofilowanie tego zakrętu - wszystkie odszkodowania powinien płacić osobnik który kiedyś na coś takiego się zgodził. W mediach zrobił się wielki szum, bo politycy brzęczą o nowej szosie. Daj im Boże, ale.. w cuda trzeba wierzyć, ale nie należy na nie liczyć. Jeśli powstanie nowa szosa, o ile w ogóle powstanie - to do tego czasu wystarczyłoby złagodzenie tego zakrętu na odcinku 200/300 m. Tyle. Miejsce na coś takiego jest - wystarczy że lokalni politycy zamiast lansowania się medialnie uderzą do właściwych drzwi.
Odpowiedz
5
@ do bazalt
dnia 14.07.2016, 10:36 · Zgłoś
Nie ma szans. Na takiej przebudowie zakrętu nie da się pojechać medialnie, więc żaden [...] tym się nie zajmie. Ich interesuje tylko strzał z grubej rury: budowa 50 km nowej drogi, może najlepiej tunelu z Pilzna do Jasła, a najlepiej budowa w Jaśle lotniska i darmowe bilety dla wszystkich mieszkańców. Wszystkie te pomysły są równie realne, ale za to szumu można zrobić dużo. W razie czego winę się potem zrzuci na poprzedników, aktualną lub przyszłą opozycję, obcisłe gatki lub jakiś inny równie sensowny powód. Tak było i teraz też nic się tej materii nie zmienia.
Odpowiedz
0
@ waldii kierowca tira
dnia 17.07.2016, 12:49 · Zgłoś
Nie rozumiem poco tyle szumu robiaz tym zkretem tak jak poprzednik pisal ten zakret mozna pokonac z duza predkoscia i nic sie nie stanie dodam rowniez ze w tym zakrecie dokladnie na jego srodku nie wolno chamowac a delikatnie przyspieszac i po problemie. Kierowca zestawu poprostu nie uwazal niewinie go tez jestem kierowca tira. Po drugie zaprzeproszeniem najlepiej obwinic osobe ludzie wioski myslcie glowa a nie czym innym co do fotoradaru byl przenosny i bylo zle niema go i jest gorzej.
Odpowiedz
8
@ O dyr
dnia 13.07.2016, 20:17 · Zgłoś
To tam pijany mundurowy dachowa? ?
Odpowiedz
3
@ like
dnia 13.07.2016, 19:56 · Zgłoś
postawia fotokolacza-troche mozgu wystarczy pod kopula inni jezdza i nie wypadaja ten zakret jak dlugo tam jest??kazdy rozsadny kierowca umie czytac znaki zenada
Odpowiedz
-5
@ Znający temat
dnia 13.07.2016, 18:47 · Zgłoś
Cyt. "podinsp. Andrzej Przebięda wyszedł z propozycją do GDDKiA w Rzeszowie o wprowadzenie tablicy prowadzącej dwustronnej U-3E z pulsującym światłem, co pozwoliłoby kierowcy dostrzec znak z daleka i poinformować go o niebezpiecznym miejscu. W sprawie tej wystąpił także do GITD w Rzeszowie z prośbą o ustawienie fotoradaru i włączenie go do automatycznego systemu pomiaru prędkości,"
Panie naczelniku nie fotoradar, lecz przebudowa drogi w tym miejscu, zmiana i wyprofilowanie łuku poziomego, nawet z budową dwóch oddzielnych krótkich jezdni - to jest patrzenie w przyszłość bezpieczeństwa drogowego proszę wierzyć !
Odpowiedz
-3
@ redk
dnia 13.07.2016, 18:23 · Zgłoś
fotoradary to dobry pomysł jeżeli ktoś jeździ zgodnie z przepisami niema się czego bać.
Odpowiedz
-10
@ Test
dnia 13.07.2016, 17:26 · Zgłoś
Po pierwsze, ta dyskusja co i kto podobno załatwił jest żenująca. Typowy podkarpacki prowincjonalizm.
Po drugie, warto zwrócić uwagę, że nikt tak dużo nie załatwi dla regionu, ile wam może B lub W obiecać.
Po trzecie, dość podejrzana w tej akcji propagandowej jest rola tego i tego drugiego portalu. Powinny być niezależne. Tymczasem te same „fakty” propagandowe jeden portal przypisuje jednemu, a dugi drugiemu. Może by tak wyzwali się na ubitą ziemię. Jakby tak zaczęli się okładać, dopiero gawiedź miałaby ubaw.
I nie usuwajcie niewygodnych komentarzy [...]!
Odpowiedz
-14
@ annakijak;-)
dnia 13.07.2016, 16:56 · Zgłoś
Ja wiem, że samochody mają moc mierzoną w komiach mechanicznych, ale żeby zaraz tratować?
Odpowiedz
13
@ toksyczna ciotka...
dnia 13.07.2016, 17:18 · Zgłoś
moc mierzoną w koniach...ania to WIE...a ja wiem jedno że żaden koń się nie zmieści pod maskę mojego samochodu...
Odpowiedz
-9
@ annakijak;-)
dnia 13.07.2016, 20:05 · Zgłoś
bo taczki nie mają maski ;-p
Odpowiedz
2
@ do annakijak
dnia 14.07.2016, 23:16 · Zgłoś
ty już może lepiej się nie wypowiadaj na tym forum jak nie masz o niczym pojęcia. tobie by nawet prawka na toki nie dali to racja.. zazdrość..
Odpowiedz
6
@ ja
dnia 13.07.2016, 16:27 · Zgłoś
skoro tyle wypadków przypadkow jest akurat na tym zakrecie (szczegolnie po opadach deszczu) tzn ze zakret jest do...py tak samo jak zakret w Majscowej
Odpowiedz
-2
@ .....
dnia 13.07.2016, 16:43 · Zgłoś
chyba w Zarzeczu a nie w Majscowej
Odpowiedz
9
@ aa
dnia 13.07.2016, 19:48 · Zgłoś
skoro nie potrafią jeździć to i wypadki są w tym miejscu, jak raz widziałem jak koleś VW Lupo jedzie ja mówie do pasażera co on chce się zatrzymać a tu bum o barierkę, hamował na ostro ze skręconymi kołami bez absu jakiś młody [...]...
Odpowiedz
11
@ Wojtas
dnia 13.07.2016, 19:48 · Zgłoś
Jeśli ktoś jedzie z odpowidnia prędkością to zaden zakret go nie wyrzuci .
Oczywiście jak ktoś jedzie pierwszy raz ta trasa i nie wie o niebezpieczeństwie to go moze zaskoczyć i wypadek gotowy ..
Odpowiedz
11
@ fin
dnia 13.07.2016, 20:32 · Zgłoś
Od tego są znaki żeby nawet dla kogos kto pierwszy raz jedzie zachował czujność, tyle ze część kierowców uważa ze znaki sa niepotrzebne bo przecież moga jechać ile chcą
Odpowiedz
9
@ Kierowca
dnia 14.07.2016, 01:54 · Zgłoś
Do [...]py do są kierowcy niestety. Jazdę trzeba dostosować do warunków jakie panują na drodze i do znakòw.
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 14.07.2016, 10:21 · Zgłoś
no jak sie jedzie gdzies pierwszy raz to sie jedzie ostroznie a nie apie rdala
Odpowiedz
2
@ waldek
dnia 14.07.2016, 19:15 · Zgłoś
Ciekawe kto z was tych przepisów przestrzega, bo przeważnie tak jest że ktoś komuś wytyka jak jedzie nie stosuje się do ograniczeń a sam [...] jak powalony
Odpowiedz
34
@ [...]
dnia 13.07.2016, 16:05 · Zgłoś
Najlepiej niech Pani burmistrz stanie z lizakiem. Chlebem i solą
zachęci inwestorów do Kolaczyc. W końcu ma 12 tys zł pesji.
Odpowiedz
35
@ bywalec
dnia 13.07.2016, 16:28 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
6
@ j
dnia 13.07.2016, 21:57 · Zgłoś
Bywalec to nie ten zakręt :)
Odpowiedz
-1
@ wibar
dnia 13.07.2016, 23:02 · Zgłoś
Na tym zakręcie też zdarzają się wypadki.
Odpowiedz
2
@ Do Prosiaka
dnia 17.07.2016, 14:26 · Zgłoś
[...] - nick zobowiązuje do napisania tak dennego i [...] powyższego komentarza.
To jest właśnie myślenie typowego [...], zazdrośnika.
Niech zarabia ile zarabia, ważne by pracowała sumiennie i dobrze - wg. mnie tak pracuje. Wystarczy zobaczyć jak gmina i Kołaczyce wyglądają - i przejechać się w inne miejsca powiatu jasielskiego.
Wy byście dali naukowcom, politykom, samorządowcom po 1300zł na rękę, a sami chcielibyscie brac po 10.000, pomimo (tak wnioskuje), ze jestes niewyksztalcony i jedyne co robisz to szczekasz anonimowo na forum.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.