Kolejne trzy zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim
WSSE w Rzeszowie poinformował w popołudniowym komunikacie o kolejnych trzech przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie jasielskim.
Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie bilans osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu powiększył się o 6 mieszkańców województwa. Trzy z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego: starsza kobieta, kobieta w sile wieku oraz młody mężczyzna. Wszystkie pozostają w izolacji.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 317 osób, a 10528 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej 87. Aktualnie hospitalizowanych jest 162 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 5185 testów.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 243 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało. Odnotowano 14 zgonów.
red.

