Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Konfrontacja Gamrat - Miasto

123

Prezes Gamratu Krzysztof Moska wczoraj po raz pierwszy miał okazję spotkać się z Radą Miejską Jasła, pomimo, że w naszym mieście kieruje zakładem od dwóch lat. Padło wiele mocnych słów zarówno ze strony prezesa, jak również rady. - Bardzo serdecznie dziękuję, że musiałem się wprosić, aby poznać włodarzy tego miasta. Ja zdaję sobie z tego sprawę, że ten zakład nie jest dla państwa najważniejszy - powiedział na wstępie prezes Gamratu.

Krzysztof Moska na początku wyjaśnił, jaki jest powód jego wizyty, dziękując wszystkim wkoło. - Chcę dzisiaj państwu podziękować i powiedzieć, że jutro złożę wniosek do pana burmistrza, że spółka akcyjna Gamrat nie chce zmiany zagospodarowania przestrzennego. Chciałem podziękować, że tą decyzją zabraliście około 100 miejsc pracy. Jest to w dokumentacji, którą pan burmistrz otrzymał 14 miesięcy temu – mówił stanowczym głosem prezes Moska.

W celu wyjaśnienia, radni podczas ostatniej sesji nie wyrazili zgody na wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, tym samym nie pozwalając firmie Gamrat na budowę magazynu wysokiego składowania. - Dziękuję państwu, że podjęliście decyzję ciężką za mnie. Jest to kwota 10 mln zł, którą musiałbym przeznaczyć na budowę zakładu, a teraz już nie muszę. Wyrządziliście ogromna krzywdę ludziom w Jaśle – podkreślał Krzysztof Moska. - Chciałem podziękować tym, którzy nic nie mówią, a jednak powinni powiedzieć mieszkańcom, że pierwsza rzeczą, jaką zrobili w stosunku do mojej osoby, było doniesienie do Najwyższej Izby Kontroli, celem sprawdzenia czy pieniądze wpłynęły, czy wszystko było w prywatyzacji w porządku – dodaje.

Jak podkreślił, firmę nie sprzedano za czapkę śliwek. To były grube miliony złotych - Nie było to 10 mln, nie 50 mln, było to grubo ponad 100 mln złotych zapłacone przed otrzymaniem zbiorowego aktu właścicielstwa akcji Gamrat S. A – mówił prezes Gamratu.

Po wypowiedzi prezesa Moski i przedstawieniu bolących go kwestii, po kilkuminutowej przerwie głos zabrał Tadeusz Baniak, a następnie radny Janusz Przetacznik. Dopiero później do pytań dołączyli inni.

I znowu droga...

- Czy prawdą jest, że wystąpił pan do miasta o wypłacenie kwoty za bezumowne korzystanie z terenu, czyli wypłacenie odszkodowania za drogę, na której jest ustanowiona służebność do dwóch prywatnych działek oraz zażądał pan miesięcznego czynszu dzierżawnego za tenże teren do czasu uregulowania spraw własnościowych? - pytał Janusz Przetacznik.

Odpowiedź prezesa była jednak przecząca. Uważa, że nie występował o odszkodowanie do miasta, ale o wyrównanie za odśnieżanie i utrzymanie przez zakład drogi. - Teren jest przez nas odśnieżany, utrzymywany, przez nas niekorzystany. Szanowny panie radny myślę, że nie do końca jest pan zorientowany, bo nie chodzi o żadne odszkodowanie. Myśmy o nie dbali i je odśnieżali, posypywali piaskiem, to przez nas jest ubezpieczona – tłumaczył prezes. - Nie wiem skąd słowa mówiące o tym, że ja chciałbym od miasta nie wiadomo, jakie pieniądze. Przecież nie padło sformułowanie, że chciałbym 1000 złotych za metr kwadratowy. Kwota, którą oczekuję jest kwotą 9 złotych za metr kwadratowy – dodaje.

Janusz Przetacznik szybko zareagował na odpowiedź i argumenty Moski. - Jeżeli pan ma ustanowioną służebność, to jako właściciel ponosi pan odpowiedzialność. Za ustanowienie służebności otrzymał pan jednorazowe odszkodowanie. W związku z tym pana obowiązkiem jest jej utrzymywanie.

"Skrzywdziliście ludzi, skrzywdziliście mnie"

Prezes Moska zakomunikował radnym, że chce odejść z Jasła przenosząc siedzibę firmy do Katowic, gdzie będzie płacił podatek CIT. - Gwarantuję państwu, że koniec tego roku będzie ostatnim rokiem, kiedy siedziba firmy odprowadzającej podatki jest w Jaśle – zaznaczył. - Czy państwo radni, pan burmistrz wie ile podatku wypracowanego z CIT-u otrzymano w roku 2011? Chcę powiedzieć, że Gamrat zapłacił 4 mln 200 tys. zł podatku CIT, w roku 2012 – 3 mln 100 tys. zł podatku. Ta kwota z tych dwóch lat, kiedy ja jestem, jest kwotą większą niż 15 lat firmy – mówił..

Po ponad godzinnej dyskusji głos zabrał burmistrz Andrzej Czernecki. - Gamrat jest firmą, z którą miasto żyło w mocnej symbiozie, ale była to firma państwowa. Wówczas widoczny był duży udział społeczny w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Mamy inny rodzaj zarządzania tą firmą, co spowodowało, że ta współpraca przyjmuje inne formy – wyjaśnia burmistrz. - Przykład tej drogi, która kiedyś nie była żadnym tematem, bo wiele rzeczy, inwestycji podejmowano w innym stylu. Jest wiele dobrej woli na to, żebyśmy wszyscy ze sobą współpracowali. – powiedział na zakończenie.

Ilona Czarnecka
ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 05.03.2013, 20:10 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Tobi Ukelua
dnia 05.03.2013, 20:59
Ocena
komentarza:
41
no to pokazał burmistrz jak zamiast zachecac inwestorow , swoimi decyzjami ich odstrasza .
A moze 14 miesiecy to za mało na podjecie decyzji . Czy ta informacja trafila do radnych i mieszkańców ? Ile jeszcze rzeczy jest przemilczane ?
@ Parodia.
dnia 05.03.2013, 21:44
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Sprawiedliwa Ręka Pi Saby
dnia 05.03.2013, 21:55
Ocena
komentarza:
7
to przetacznik niszczy moske?
Czy prawdą jest, że wystąpił pan do miasta o wypłacenie kwoty za bezumowne korzystanie z terenu, czyli wypłacenie odszkodowania za drogę, na której jest ustanowiona służebność do dwóch prywatnych działek oraz zażądał pan miesięcznego czynszu dzierżawnego za tenże teren do czasu uregulowania spraw własnościowych? - pytał Janusz Przetacznik
@ zniewolony
dnia 05.03.2013, 21:58
Ocena
komentarza:
33
No to macie swoje "demokracje", unie, rządy-nierządy, bankierów, giełdy, podatki do entej, zdrowie, itd. itp. Nie pojmuję jak tak strasznie doświadczony przez los kraj może brnąć w takie g..o
@ Cabbanos
dnia 05.03.2013, 22:46
Ocena
komentarza:
39
Jakie miasto tacy inwestorzy. Jakie zdalnie sterowane Krzyśki i Roberty takie biznesy. Jacy mieszkańcy takie galerie.
Nie mówcie błagam, że Jasło niszczy Gamrat i przedsiębiorczość. To jedno wielkie kombinatorstwo i nabijanie kasy na półgłupawej bierności miejskich decydentów i cynizm Pana M. który odgrywa filantropa, zatroskanego o los Jaślan.
@ Sprawiedliwa Ręka Pi Saby
dnia 05.03.2013, 22:52
Ocena
komentarza:
18
ps. rzetelna niby dziennikareczko czemu nie napisałaś co mówił radny Zajac Radny Czelusniak i dyrektor B. a co odpowiadał prezes M !
Na stronach urzędu miasta wszystko jest do odsłuchania pani rzetelna oj niech pani przestanie pisać bo to wstyd
@ fan
dnia 06.03.2013, 00:58
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie odnosił się do treści artykułu]
@ Jasło umiera ...
dnia 06.03.2013, 01:06
Ocena
komentarza:
38
Kojarzycie film "Jestem Legendą" (ang. I Am Legend) ???
Tak wkrótce będzie wyglądało Jasło...
Młodzi wyjeżdżają, starzy wymrą ... i zostaną tylko puste budynki (jak dawne PGRy w Bieszczadach)

Jasło (od zawsze) nie miało szczęścia do zarządzających.
Każdy myśli jak szybko się obłowić i ulokować swoją rodzinę w UM, Starostwie itd... inne sprawy (m.in. inwestycje) schodzą na drugi plan.

Temu miastu potrzebny jest ktoś "z jajami" mający doświadczenie w zarządzaniu, a nie partyjni kolesie z zeszłej epoki.

Jeżeli wyborcy tego nie zrozumieją, za kilka lat o Jaśle będzie się można dowidzieć z podręczników historii (że gdzieś tam na Podkarpaciu była tak miejscowość w miejscu której rośnie teraz piękny las).

Pozdrawiam
@ klik
dnia 06.03.2013, 07:46
Ocena
komentarza:
0
[...]
@ mm
dnia 06.03.2013, 08:33
Ocena
komentarza:
23
Od początku sprzedaży Gamratu brana pod uwage była przez Moske tylko firma z ukrainy , pomimo, że inwestorzy byli z niemiec i francji, a wiadome było ,że lentex skupuje wszystkie konkurencyjne firmy i zwalnia ludzi. A potem Czajka , który sprzeciwiał się sprzedaży został wyrzucony, a Moska objął stanowisko prezesa. Nie dajcie się bajerować temu człowiekowi.
@ fan
dnia 06.03.2013, 09:24
Ocena
komentarza:
-1
[...]
@ fan
dnia 06.03.2013, 09:28
Ocena
komentarza:
1
moderator po usuwał wszystkie linki http://markd.pl/afery-po/ i pisze ze komentarz nie odnosił sie do tresci artykułó.jak czesto robisz badania,albo kto ci płaci rumiany czy bezposrednio ryży
@ ferdek
dnia 06.03.2013, 18:08
Ocena
komentarza:
3
a ten łysy pan to powinien słuchać a nie zagadywać kolege to nie szkoła
@ jarr
dnia 06.03.2013, 18:55
Ocena
komentarza:
3
święte słowa! wybierzmy w końcu jakiegoś menedżera a nie polityka- darmozjada; Krosno pokazało że można!
@ Aro
dnia 08.03.2013, 08:46
Ocena
komentarza:
0
Nie tylko Krosno pokazuje, że można. Na mojej liście jest Rzeszów, Wrocław itd. Masz rację . naszemu miastu POTRZEBA ludzi kompetentnych A NIE TAKICH CO JEDYNĄ RZECZĄ CO POTRAFIĄ TO PODNIEŚĆ PODATKI. Ludzie wybierani powinni dbać o miasto, jej mieszkańców, firmy dające pracę. Niestety ta ekipa zjadła już rozum i jedyne co im przychodzi na myśl to ciągnąć kołderkę w swoją stronę bez względu na konsekwencje dla mieszkańców.
@ obserwator
dnia 19.03.2013, 14:14
Ocena
komentarza:
0
Czajka wcale nie sprzeciwiał się sprzedaży, sam parł do prywatyzacji bo w tym widział swój interes. Prawdą jest, że Moska to nie filantrop, i żaden z niego manager - to gracz giełdowy, który zarządzania uczy się w Gamracie, a że pozycja Gamratu na rynku była ugruntowana to jest mu łatwiej. Gdyby przeniesienie siedziby Gamratu przyniosło mu jakiekolwiek nawet minimalne korzyści to by to zrobił, ale obecnie to świetny straszak na władzę.
@ aha
dnia 05.03.2013, 21:02
Ocena
komentarza:
-8
Ale urwał!!! :D
@ SKOLYSZYN CITY LONDON
dnia 06.03.2013, 06:07
Ocena
komentarza:
2
Napiszcie redaktorzynki jak wczoraj PO prowadzilo "zgrabny" poscig za klientem w Swiecanach przez poł nocy ,ktory ich osikal i sie nie zatrzymal "do mandatu"
@ Zatroskana
dnia 05.03.2013, 21:09
Ocena
komentarza:
46
Skończą ostatni duży zakład pracy w naszej mieścinie :/// To smutne, bo moi rodzice i teście tam pracowali całe życie...zresztą dawał on pracę wielu tysiącom mieszkańców.. Za kilka lat zaorają Jasło i będą tu żyły tylko dziki i sarny... :(( to naprawdę przykre...
@ łodyniec
dnia 05.03.2013, 23:06
Ocena
komentarza:
0
dziki dziki dziki :P to fajnie :) wkońcu będę czuł się jak u siebie :p
@ fan
dnia 06.03.2013, 01:03
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie odnosił się do treści artykułu]
@ Absur B
dnia 06.03.2013, 15:09
Ocena
komentarza:
2
co ci przeszkadzają sarny i dziki??? łodyniec ona jest do ciebie uprzedzona...
@ Nieco
dnia 05.03.2013, 21:14
Ocena
komentarza:
30
A kiedy zacznie Pan Burmistrz sprzątać ulice miasta po zimie z błota i piachu? Ponoć miasto jest bardzo zapylone i pyły zawieszone w powietrzu przekraczają normy. Do tego teraz kurzy się niemiłosiernie z nieposprzątanych dróg. Jak długo jeszcze???
@ FIAT 126p
dnia 06.03.2013, 07:46
Ocena
komentarza:
9
Jaki gospodarz ?
Takie podwórko i ulice ?
w
@ dobrze
dnia 05.03.2013, 21:24
Ocena
komentarza:
23
Dobrze że mamy w Jaśle małe, malutkie firmy. Płacą w sumie olbrzymie podatki, nie przychodzą na sesje Rady Miasta, ufają że Radni i Burmistrzowie dbają jak należy o rozwój gospodarczy Naszego Miasta. Świadczy o tym podejście Radnych np do uchwały dot. śmieci:
-przeprowadzono wielotygodniowe konsultacje z ww firmami,
- wiadomo jak to wpłynie na ich działalność
-ww firmy radośnie przyklasnęły nowej uchwale
Taak, Radni Naszego Miasta dobrze wiedzą co jest dobre dla jasielskich firm. Nawet lepiej od ich właścicieli. Tak po prawdzie to po co się ich pytać o cokolwiek. Niech te małe, mini firmy płacą podatki, niech zatrudniają i martwią się sami jak związać koniec z końcem, niech sponsorują jasielski sport i niech dadzą święty spokój Radnym i Burmistrzom Naszego Miasta. I jeszcze jedno - nie płacą za śmieci.
Pozdrowienia Szanowna Rado Miasta Jasła,
Pozdrowienia Szanowni Burmistrzowie Miasta Jasła
A może spotkajmy się tak w realu, kulturalnie przy herbacie. Poznajcie Nas - przedstawicieli Małych i Średnich Przedsiębiorstw - firm których siedziby są w Mieście Jaśle. Mamy sobie nawzajem bardzo dużo do powiedzenia ... a ile dobra może z tego wyniknąć dla Jasła.
Pozdro
@ Aro
dnia 08.03.2013, 08:53
Ocena
komentarza:
0
Też prowadzę firmę. Niestety na wszystkie pisma jakie wystosowałem do miasta dostałem absurdalne (bo brak im argumentów) odpowiedzi negatywne. Z nimi nie można rozmawiać. Małe firmy z Jasła muszą upaść lub "jeżeli Bóg da" doczekać do nowych wyborów.
@ No to
dnia 05.03.2013, 21:27
Ocena
komentarza:
15
No to burmistrz wygosił mowę ! Niech ktoś powtórzy to co powiedział !
Macie Czerneckiego: teraz widzicie dlaczego zakład jeden za drugim ucieka z Miasta !
Moska otworzył nam oczy ! Nikt inny nie miał odwagi ujawnić jak lekceważeni są w naszym Jaśle przedsiębiorcy i że urząd nie odpowiada na pisma od nich.
A czy to prawda, że nawet kirownicy Wydziałów czekają po kilka tygodni na możliwość spotkania i rozmowy z burmistrzem ?
@ pseudomin mój
dnia 05.03.2013, 23:02
Ocena
komentarza:
8
prawdę rzeczesz... za marii kurowskiej inwestorzy walili do Jasła drzwiami i oknami a korek na obwodnicy był po Szebnie ;)
@ fan
dnia 06.03.2013, 01:04
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie odnosił się do treści artykułu]
@ gbur
dnia 06.03.2013, 11:13
Ocena
komentarza:
-3
To jakim cudem ta "wspaniała [...] " straciła dofinansowanie do strefy budując drogę do nikąd ?
@ PiS-man
dnia 05.03.2013, 21:34
Ocena
komentarza:
15
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, kto ma rządzić Jasłem? Pan M. czy Burmistrz Andrzej Czernecki?
@ l.
dnia 05.03.2013, 21:59
Ocena
komentarza:
5
No.Trzeba też powiedzieć kto ma dać pieniądze na to rządzenie.Pan M. czy Burmistrz ? Odpowiesz na to Pis-manie ?

Niezależnie od tego,czy Moska jest uczciwy jak łza czy nie jedno jest pewne. To przedsiębiorcy PŁACĄ PODATKI miastu,nie odwrotnie. Bardzo mi przykro,ale jeśli ktoś likwiduje żłobki likwiduje zakłady pracy itd,to może i jego stanowisko też powinno się zawczasu zlikwidować,zanim będzie je trzeba likwidować z przyczyn ekonomicznych ? Ja obecnie zachowuję się bardzo grzecznie,bez narzekania na elity itd.To są konkrety i dobra rada: NIE PODCINA SIĘ GAŁĘZI NA KTÓREJ SIĘ SIEDZI DO DIABŁA !!!

Zwłaszcza,że przy okazji nam zwykłym ludziom ta gałąź też spadnie z radnymi na łeb
@ PiS-man
dnia 05.03.2013, 22:54
Ocena
komentarza:
27
Nie lubię małych szantażystów typu: bo jak nie zrobicie co wam każę to zabieram łopatkę i wiaderko i idę z piaskownicy! I jeszcze trochę piasku wezmę! Są pewne granice ustępstw, po przekroczeniu których kompromis zamienia się w kompromitację! I jeszcze jedno: czy się nam podoba czy nie, ale to nie Miasto likwiduje firmy tylko ich właściciele!
@ pseudomin mój
dnia 05.03.2013, 23:04
Ocena
komentarza:
11
PiS man - pełna zgoda z Twym textem. ja tez nie lubie szantażystów z wiaderkiem :)
@ l.
dnia 06.03.2013, 07:14
Ocena
komentarza:
-1
Och wiem,że nie lubicie "szantażystów".Tego się dowiedziałem z artykułu o żłobku...
Kaprys "Pański" - zachciało się babie szantażować Jaśnie Oświeconych radnych,to Jaśnie Oświeceni (w tym właśnie z PiS) nie dadzą nic ;)

"bo jak nie zrobicie co wam każę to zabieram łopatkę i wiaderko i idę z piaskownicy! I jeszcze trochę piasku wezmę"

Zupełnym przypadkiem piaskownica,łopatka i wiaderko należy do rodziców tego dzieciaka o którym mówisz i jeszcze kilku innych które też myślą,czy tak nie zrobić - w końcu oni sfinansowali piasek,choć dzieciaki w większości myślą,że jest wspólna - a ci o "zdolnościach przywódczych" utrzymują, że właściwie to jest ich,bo oni przestawiają dzieciakami - choć jedyny piasek jaki dołożyli to ten z drogi na butach przyniesiony. Rozumiesz przenośnię ?

Tak przy okazji PiSmanie.Lenin też mówił,że "każdy kompromis jest zgniły".
Jak widać zwolennicy PiS stosują tą samą retorykę...
Szkoda dyskutować z tumanami.Przez takich jak wy to miasto upadnie.
@ samorządowiec
dnia 06.03.2013, 08:00
Ocena
komentarza:
2
I - podobasz mi się! Jak założe firmę to cie zatrudnie - lubie takich ludzi, którzy na polecenia Pana i Władcy medrają ogonkami. twoją żoną nie chciałbym jednak być, bo gdyuby pracodawca chciał ją pzrelecieć, to gotów byłbys ja do tego namawiać!
@ l.
dnia 06.03.2013, 08:28
Ocena
komentarza:
3
Ja nie merdam ogonkiem na polecenie,nawet nikt mi go nie wydał.Ja po prostu nie znoszę pomysłów ludzi którzy są w gruncie rzeczy takimi samymi,albo nieco mniejszymi (wszak pensje samorządowe) gołodupcami jak ja,a bawiąc się w rządzenie rozwalają wszystko co mogło by poprawić choć na krótką metę byt społeczności,żeby pokazać że oto mają "władzę".To nie jest nawet śmieszne.To jest żałosne... A firma założona przez kogoś z samorządu i tak nawet z dotacjami będzie co najwyżej na zerze albo na minusie,bo przy takim zarządzaniu ;) .Dziękuję za taką "karierę"...
@ PiS-man
dnia 06.03.2013, 17:40
Ocena
komentarza:
1
I. - powinieneś zmienić treść intencji modlitewnej i zamiast o zdrowie modlić się o rozum. I kto wie? Może Bóg w swej łaskawości cię wysłucha...
@ szeptal
dnia 06.03.2013, 19:06
Ocena
komentarza:
5
No i mamy.
Zakład sprzedany, obecny właściciel umie liczyć, więc liczy a wszelakiego rodzaju ulgi i przywileje, bo ja nie to płacił będzie w Katowicach.
No cóż trzeba rozważyć czy aby na pewno mu się będzie opłacało.

Ale mnie moja babcia tłumaczyła "nie ta krowa co dużo ryczy dużo mleka daje".
@ Aro
dnia 08.03.2013, 09:09
Ocena
komentarza:
-1
Właścicel ma wiedzę i sam może decydować co zrobi z własnymi pieniędzmi. Nikt mu nie będzie rozkazywał czy ma produkowac tu czy w Katowicach. To co Moskal powedział to wcale nie są groźby. To jest ostrzeżenie. Jak będzie chciał to przeniesie linie produkcyjne gdzie tylko mu się zamaży bo to jego ogródek. A Wy debatujcie czy to wiaderko czy piasek. Utracicie następne stanowiska pracy. A jeżeli jesteście tam zatrudnieni to Wam będzie rybka kto miał rację. Zostaniecie bez środków do życia i z podatkami miejskimi, mandatami za parkowanie na pustym płatnym parkingu czy z foto na karku.
@ Pawel
dnia 05.03.2013, 21:41
Ocena
komentarza:
0
Brawo Rumiany i RM tak dalej grajcie na nerwach niedługo nie będzie gdzie pracowac?
@ dawny pisowiec
dnia 05.03.2013, 21:42
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ bubu
dnia 05.03.2013, 21:45
Ocena
komentarza:
1
no i co. mam poszukać wpisu sprzed bodajże 1,5-2 lat .
Było do przewidzenia. Ale nasze władze wiedza lepiej
@ dawny pisowiec
dnia 05.03.2013, 21:52
Ocena
komentarza:
3
No ale przecież nasz wspaniały burmistrz ma Nowy Styl wiec będziemy musieć wszyscy mięć grupy inwalidzkie które Burmistrz będzie rozdawał zęby tam pracować:)
@ oj tam oj
dnia 05.03.2013, 22:00
Ocena
komentarza:
10
czegoś tu nie rozumiem. Pan prezes twierdzi że odśnieżał, posypywał, utrzymywał ale kogo i gdzie???
@ Człowiek myślący
dnia 05.03.2013, 22:37
Ocena
komentarza:
13
Ludzie zastanówcie się co za bzdety wypisujecie. Oczywiście, że miejsca pracy się liczą, ale nie może tak być, że jakakolwiek firma będzie wymuszać i sterować miastem. Nie żyjemy po to aby pracować, ale pracujemy po to aby żyć - normalnie. Jeżeli ktoś twierdzi, że miejsca pracy są najważniejsze, za wszelką cenę to zbudujmy w Jaśle elektrownię atomową. Wtedy na pewno wszyscy będą mieli pracę i to nawet dobrze płatną, ale nasze dzieci mogą być już mniej zadowolone, a wnuków może już nie być.
Najważniejszy jest planowy rozwój i dbanie interesy mieszkańców Jasła i okolic. OK, padnie jedna czy druga firma to trzeba zastanowić się co zrobić na ich miejsce. A może da się zrobić coś lepszego ? Zawsze można coś zrobić, ale najlepiej narzekać i pisać głupoty.
@ l.
dnia 06.03.2013, 07:18
Ocena
komentarza:
4
Planowy rozwój ? Gospodarka Planowa upadła 25 lat temu człowieku...

"nie może tak być, że jakakolwiek firma będzie wymuszać i sterować miastem."
Czasy są takie,że obecnie wielkie firmy sterują państwami.A jak tym państwom się nie podoba - proszę bardzo.Po prostu przeniosą działalność.Możemy sobie sarkać,ale prawda obiektywna jest taka,że od przyszłego roku Gamrat nie zapłaci Jasłu podatków a z pójściem tam na staż z PUP nawet mogą być problemy prawne
(bo będąc zarejestrowanym w Jaśle można tylko w Jaśle).A w Polsce na przeniesienie się firmy samorządy nie mają lekarstwa - przecież nie założą same nowych...
@ fan
dnia 06.03.2013, 09:47
Ocena
komentarza:
2
DO CZŁOWIEK MYSLONCY
Ale sie spisałeś,to co napisałeś to taki system działania przyją tusk,dużo mówi ,mało robi,wymień obietnice które obiecał.Co do Jasła,wymień ile powstało miejsc pracy od 2007 roku,a ile zwolniono osób i gdzie maja nową prace,zapewne wszyscy w nowym stylu się pomieszcza,zeby z głodu nie umrzeć.ale i już tam zwalniają,dla ludzi myślacych obejrzyjcie sobie film Inside job,a to na deserhttp://markd.pl/afery-po/ MODERATOR USUWA TEN LINK CAŁY CZAS,WKLEJAM GO DOSYC CZESTO,ALE TO DLATEGO ZE CHCE ZATUSZOWAC PRAWDE,A PRAWDA IDZIE WIELKIMI KROKAMI
@ Aro
dnia 08.03.2013, 09:17
Ocena
komentarza:
1
Piszesz bzdury. Atomami jesteś obstawiony dookoła i jakoś są dzieci i wnuki. Za to jeżeli ich nie wykarmisz to wtedy możesz zapomnieć o tym co napisałeś. A żeby to zrobić muszą być firmy dające pracę. Jesteś ignorantem, któremu zwisa czy upadnie jedna czy kilka firm. A ja Ci zadam pytanie. Ile osób, które straciły pracę z tych firm będzie szczęśliwych i powie Twoje hasło "pracujemy po to aby żyć - normalnie"?
@ pseudomin mój
dnia 05.03.2013, 22:57
Ocena
komentarza:
8
Moska - co to za nazwisko ???
@ Bronek
dnia 06.03.2013, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Znany inwestor giełdowy
@ gbur
dnia 06.03.2013, 11:16
Ocena
komentarza:
10
Spolszczone MOŚKA (od mosiek ).
@ pseudomin mój
dnia 05.03.2013, 23:00
Ocena
komentarza:
23
typek jest bezczelny - jego gwarancje odejścia , dalibóg, niechaj będą prawdziwe - na wałka nam tu taki geniusz co to mu sie wydaje... na marginesie - jakie tenże gostek ma wykształcenie i predyspozycje do bycia prezesem Gamratu ? wie ktoś ??
@ dragoness
dnia 06.03.2013, 07:13
Ocena
komentarza:
8
Technik leśnictwa, ale to nie ma nic do rzeczy. Przede wszystkim, to on dwa lata temu powinien sie pofatygować do burmistrza z wizytą. Za kogo się uważa, do diabła? Jednak trochę racji w tym, co mówi, ma. Miasto zawalilo sprawę z przekwalifikowaniem gruntu i to jest fakt.
@ mikki
dnia 06.03.2013, 07:44
Ocena
komentarza:
-2
Ty pseudomin mój zapewne masz stosowne wykształcenie i zapewne nie jesteś prezesem czegokolwiek.Ciekawe dlaczego?
@ mikki
dnia 06.03.2013, 08:26
Ocena
komentarza:
-8
Dragoness rozważania kto miał do kogo przyjść są delikatnie mówiąc dość jałowe. Koniec końców burmistrzem w Jaśle jest Czernecki a nie Moska. Skoro sama prywatyzacja była tak kontrowersyjna, również dla radnych(np. pan Przetacznik chciał jak pamiętać blokować drogi dojazdowe do Jasła) to może należało Moskę ZAPROSIĆ tak jak zaproszono wielce poważnych ynwestorów z IGT do UM? Zaprosić, zapytać o plany na przyszłość i zwyczajnie porozmawiać. Czy według Ciebie to Moska miał prosić wielce szanownego burmistrza o łaskę audiencji aby móc przedstawić zaświadczenie na niekaralność i wytłumaczyć się z tego że nie jest złodziejem? A może powinien dać się przeczołgać przez radnego dyzia?
Sory ale mnie argumentacja odwołująca się do majestatu szanownego Pana Burmistrza nie przekonuje. Do jego psich obowiązków należy monitorowanie tego co dzieje się w mieście w tym również inicjowanie spotkań z przedsiębiorcami.
@ pseudomin mój
dnia 06.03.2013, 14:48
Ocena
komentarza:
2
droga mikki - mam wykształcenie wyższe i podyplomowe a prezesem nie jestem bo nie chcę i nie zamierzam o to walczyć, stosując polityczne chwyty. wystarczy mi kasa którą zarabiam jako nie-prezes
@ dragoness
dnia 06.03.2013, 15:25
Ocena
komentarza:
2
A kultura osobista to pewnie poszła się u p. prezesa bzykać, nie? A może tak przeczytać resztę komentarza?
@ dragoness
dnia 06.03.2013, 17:12
Ocena
komentarza:
1
I tradycyjnie. Minusują gawrony o inteligencji szympansa.
@ CDN
dnia 06.03.2013, 20:08
Ocena
komentarza:
0
Czyli takiego umorzenia burmistrz dokonał nie widząc nawet Moski na oczy ? Dostał pismo i tak od razu, lekką rączką ?
@ a o zarzutach to nic
dnia 05.03.2013, 23:05
Ocena
komentarza:
16
A o przekretach i pustych fakturach to nic nie było na zebraniu?
Jak Podejrzany taki cwany niech wystawi pustą fakture na urzad miasta za odsniezanie i po sprawie, toz to tylko 9zł/m2, na wieksze kwoty podobno pisał.
@ pin
dnia 05.03.2013, 23:22
Ocena
komentarza:
25
Szantaż to jest styl Moski. Słoma z butóww mu wychodzi. Jak sie dorobił, to już powoli wychodzi.Gdzie te inwestycje, miejsca pracy, które obiecał za obniżenie podatku od nieruchomości? Teraz znowu mówi o 100 miejscach pracy. Nowoczesny magazny, jeżeli juz by powstał, choć nie wiem po co, mógłby jedynie spowodować kolejne zwolnienia. Gamrat jest zadłuzony po uszy, na pewno nie stac go na inwestycje w magazyn
Poczytajcie na stronach Lublińca. tam odcina osiedle od kanalizacji. Wydusi Gamrat i ludzi ile się da i sprzeda.
@ pin
dnia 05.03.2013, 23:32
Ocena
komentarza:
19
Moska pisze o milionach z CIT. Trzeba pamiętać, że tylko 6% z tego podatku zostało w mieście. Więcej miasto straciło na wpływach z podatku PIT, który zmalał z uwagi na zwolnienia i obniżki VAT. Niech spada do Katowic. Może ktoś normalny przyjdzie na prezesa Gamratu. Ludzie odetchną i spółka będzie porządnie zarządzana.
Moska chce wydusić ile sie da, bo ostatnio słabo mu idzie w interesach. Polskie Jadło po wejściu do spółki Moski ogłosiło upadłość likwidacyjną. Facet spłynął trochę grosza.
@ dd
dnia 06.03.2013, 07:04
Ocena
komentarza:
18
Czy nie wydaje się, że Moska szantażował Radę Miasta i Burmistrza, naruszając przy okazji dobra osobiste konkretnych ludzi, obecnych na sali?
@ nona
dnia 06.03.2013, 07:08
Ocena
komentarza:
24
Ludzie nie dajmy się szantażować takiemu dziwnemu człowieczkowi!Tylko tym bardziej sprawdzajmy jego interesy a szczególnie w Gamracie!
@ Ręka na pulsie
dnia 06.03.2013, 07:45
Ocena
komentarza:
13
WOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA GRUPA KAPITAŁOWA LENTEX 2011
12. Wynagrodzenia członków Zarządu i Rady Nadzorczej Grupy Kapitałowej Lentex
12.1. Wynagrodzenie członków Zarządu i Rady Nadzorczej – jednostka dominująca
Wynagrodzenie członków zarządu z tytułu umowy o pracę w 2011 r. wynosiło:
 Wojciech Hoffmann – 188 tys. zł
 Jakub Banaszak - 20 tys. zł
 Radosław Muzioł – 26 tys. zł
 Jaromir Gorczyca – 136 tys. zł
 Janusz Zajdel – 37 tys. zł
 Eryk Karski – 182 tys. zł
 Joanna Siempińska – 168 tys.zł
Wynagrodzenie członków Rady Nadzorczej w 2011 r. wyniosło:
 Janusz Malarz – 33 tys. zł
 Halina Markiewicz -26 tys. zł
 Marek Mazur – 28 tys. zł
 Borys Synytsa - 43 tys. zł
 Paweł Oleszczuk – 26 tys. zł
 Przemysław Klapiński - 24 tys. zł
 Wojciech Rostworowski - 20 tys. zł
 Tadeusz Peisert - 18 tys. zł
 Paweł Wielgus - 31 tys. zł
12.2. Wynagrodzenie członków Zarządu i Rady Nadzorczej – Zakłady Tworzyw Sztucznych
GAMRAT S.A.
Wynagrodzenia członków Zarządu za okres objęty konsolidacją wyniosły:
 Krzysztof Moska - 661 tys. zł
 Wojciech Hoffmann – 30 tys. zł
 Jakub Banaszak – 73,2 tys. zł
 Robert Ruwiński – 52 tys. zł
 Jaromir Gorczyca – 30 tys. zł
 Dariusz Szlęzak – 49 tys. zł
Wynagrodzenia członków Rady Nadzorczej z okres objęty konsolidacją wyniosły:
 Adrian Moska – 24 tys. zł
 Anna Pawlak – 24 tys. zł
 Borys Synytsa – 24 tys. zł
 Antoni Orliński – 24 tys. zł
 Zbigniew Syzdek – 24 tys. zł
Wynagrodzenie Krzysztofa Moski do tyczy okresu od 01.06.2011r do 31.12.2013r
@ Ręka na pulsie
dnia 06.03.2013, 07:49
Ocena
komentarza:
12
Sory!!! Nastąpiła niebotyczna pomyłka! Wynagrodzenie Krzysztofa Moski dotyczy okresu od 01.06,2011 do 31.12.2011r, czyli za 7 miesięcy!!!
@ abd
dnia 06.03.2013, 07:56
Ocena
komentarza:
-2
Czernecki to już twoja ostatnia posadka w Jaśle. Lepiej przenieś się do innego miasta bo tutaj jestes skończony już.
@ stary
dnia 06.03.2013, 08:22
Ocena
komentarza:
26
wprosił się i skrytykował radę na żywo,tylko przykro że nasi ojcowie ten zakład w tak ciężkich czasach wybudowali a taki pan przychodzi i jest Bogiem i carem,kto do tego doprowadził ???
@ precz z ZZ
dnia 06.03.2013, 21:28
Ocena
komentarza:
6
Jak to kto ? SOLIDARNOŚĆ . Mogli sprzedać wszystkie zakłady w drodze licytacji ,a otrzymane pieniądze przekazać na WASZ fundusz emerytalny. A tak rozkradli w pi***du
@ gott
dnia 06.03.2013, 08:41
Ocena
komentarza:
25
Przecież tu widać tylko żądzę zysku i szantaż. To są metody tego Pana M.
@ mikki
dnia 06.03.2013, 10:57
Ocena
komentarza:
-21
Szantaż? A gdzie ty gott widzisz ten szantaż? Z tego co można tu czy na innych portalach przeczytać Moska podjął już decyzję o przeniesieniu siedziby do Katowic. I że jest to decyzja ostateczna. Powiedział też że nie potrzebuje zmiany PZP i że nie będzie budował magazynu. I podał to do publicznej wiadomości 5 marca w trakcie obrad RM. Więc gdzie tu szantaż??? A może ty wiesz czego ja nie wiem że np. 14 miesięcy temu gdy gamrat składał wniosek o zmianę PZP Moska takiego szantażu się dopuścił oznajmiając iż jeśli sprawa nie zostanie stosownie załatwiona to on "pozbiera swoje zabawki" i fruuu...
Okazało się że Moska to nie laska od żłobka którą wsiowa wadzuchna może za przeproszeniem olać ciepłym i stąd cały kwik i jazgot.
@ y
dnia 06.03.2013, 11:14
Ocena
komentarza:
11
szczęśliwej drogi już czas !
@ do mikki
dnia 06.03.2013, 15:02
Ocena
komentarza:
14
Jeżeli Moska mówi , że nie powinniście mnie kontrolować przez NIK , a powinniście mi umorzyć podatek, zmienić plan, zapłacić za drogę do przedszkola bo inaczej to przeniose firmę gdzie indziej to nie jest szantaż??? Nie wszystko musi być powiedziane wprost jak dziecku w przedszkolu czasem należy zastosować zasady logiki. (gott)
@ x
dnia 06.03.2013, 09:00
Ocena
komentarza:
18
a mnie zastanawia sprawa tych rzekomo 100 nowych miejsc pracy,gdyż nie wiem co z tymi ludżmi,którzy aktualnie pracują na małych magazynach i składowniach.I czy w nowoczesnym zautomatyzowanym magazynie aż potrzeba tylu ludzi i czy byliby to pracownicy na umowe czy stażyści ciągle podmieniani
@ JKM
dnia 06.03.2013, 09:05
Ocena
komentarza:
-6
Jednym z podstawowych zasad zdrowego państwa jest to aby urzędnicy nigdy prze nigdy nie mieszali się do gospodarki. Inaczej jest to co widać na załączonych obrazkach.
@ 01
dnia 06.03.2013, 09:23
Ocena
komentarza:
19
Do radnych , po oświadczeniu pana prezesa , że przeniesie siedzibę spółki do Katowic i tam będzie płacił podatek CIT (rodzaj nacisku na władze lokalne), zainteresujcie posłów, aby zmienić ustawę tak , by podatek CIT był płacony tam gdzie znajduje się zakład, (placówka handlowa),a nie siedziba spółki.
@ mieszkanka Jasła
dnia 06.03.2013, 09:25
Ocena
komentarza:
-2
Panie Burmistrzu żegnamy pana.Gmina Grybów zaprasza
@ Ręka na pulsie
dnia 06.03.2013, 09:38
Ocena
komentarza:
10
RE: Zmuszanie do określonego zachowania art.191 kk
Aby stać się oskarżonym trzeba najpierw być podejrzanym. Podejrzanym jest się co do zasady dopiero od momentu wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Oskarżonym jest osoba, przeciwko której wniesiono oskarżenie do sądu. A więc oskarżonym na pewno Pan od razu nie będzie

Kodeks Karny Art. 191.
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
@ s k
dnia 06.03.2013, 09:51
Ocena
komentarza:
1
ta sprawa przekracza mozliwosci tej rady i tego burmistrza ...nie wiedza jak to ugryzc..szkoda nastepny zakład ucieka z Jasła jak wiekszosc ludzi..
@ malkontent
dnia 06.03.2013, 13:59
Ocena
komentarza:
15
A gdzie Pani Senator , dlaczego sie nie zaangażuje i nie pomoże burmistrzowi i radzie.
@ obrzysk
dnia 06.03.2013, 16:32
Ocena
komentarza:
2
Ona nie zrobi nic przeciw istniejącemu układowi społeczno-politycznemu !
@ s k
dnia 06.03.2013, 09:52
Ocena
komentarza:
6
radni nie przygotowali sie do lekcji...
@ x
dnia 06.03.2013, 11:09
Ocena
komentarza:
6
czasem lepiej nie mieć nic niż tonąć w długach smutne ale prawdziwe trzeba spojrzeć obiektywnie na całą tą sprawę i co się za nią kryje gdyż nie tak dawno byliśmy zbulwersowani umorzeniem podatku ,więc skąd ta zmiana poglądów obiecanki cacanki,a głupiemu radość
@ CDN
dnia 06.03.2013, 14:10
Ocena
komentarza:
2
Jak zwykle..
@ LIZODROPULOS
dnia 06.03.2013, 10:09
Ocena
komentarza:
11
Z chłopa nigdy pana nie będzie.Nie te maniery,honor,moralność.A nauczyć się-nie da!
@ fredzio
dnia 06.03.2013, 11:02
Ocena
komentarza:
5
a czy wiecie za ile długu ,tj. nie zapłacony w terminie od nieruchomości ,skarbnik tego urzędu podał mnie do komornika, to była kwota około 80 zł, mam na to dokumenty, w jakim miescie my żyjemy ,chory kraj
@ jagna
dnia 06.03.2013, 21:27
Ocena
komentarza:
-2
Nic nie rozumiesz, nie o 80 zł. chodziło tylko o zasadę, pamiętaj podatek rzecz święta.
@ ferdek
dnia 06.03.2013, 11:05
Ocena
komentarza:
13
A ten Przetaczniak nie jest za długo Prezesem Spółdzielni ???
@ bob
dnia 06.03.2013, 11:13
Ocena
komentarza:
2
Jak Gamrat sprzedadza to zobaczycie państwo to co teraz jeszcze niewidzicie
@ koto
dnia 06.03.2013, 12:23
Ocena
komentarza:
6
Kolego "BOB zakład jest już dawno sprzedany!!!
@ Aro
dnia 08.03.2013, 09:31
Ocena
komentarza:
0
BOB nie mówi o udziałowcach tylko o ludziach co pójdą na bruk.
@ nono
dnia 06.03.2013, 13:37
Ocena
komentarza:
12
Sprawdzic Moskala ile zapłacił za Hotel i Żarcie za cały rok pod Skałą itd.
@ dawny pisowiec
dnia 06.03.2013, 14:04
Ocena
komentarza:
9
Będziemy Gawrony straszyć na bezrobociu:)
@ kk
dnia 06.03.2013, 21:15
Ocena
komentarza:
1
burmistrz niech gawrony straszy a nie w stołek pierdzi
@ naiwny
dnia 06.03.2013, 17:24
Ocena
komentarza:
9
Wszystkie te wypowiedzi, które czytam przyprawiają mnie o najwyższe zdumienie.
Pytam co ma wspólnego uchwalanie planów przestrzennych przez miasto z podatkami,
" szantażami " i całą tą zawiłą polityką. Na studiach uczono mnie, że planowanie przestrzenne to zadanie własne gminy. Plany przestrzenne uchwala się z inicjatywy
rady gminy albo burmistrza, za pieniądze gminy, a nie na wniosek kogokolwiek. Jeśli rada gminy uzna, np. po analizie istniejących planów przestrzennych, że któryś z nich należy zmienić, to podejmuje odpowiednią uchwałę, a burmistrz przygotowuje projekt planu, przeprowadza wymagane procedury i kieruje projekt planu do rady miejskiej do
uchwalenia. Dorabianie do tego jakiejś wielkiej filozofii czy polityki to kompletne
nieporozumienie i brak kompetencji tych co o tym piszą.
Widocznie Rada Miejska uznała, że zmiana planu przestrzennego na terenie Gamratu
jest zbędna ze względu na przepisy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
a dotychczasowy plan może nadal dobrze spełniać swoje funkcje. I to wszystko.
@ gott
dnia 06.03.2013, 22:53
Ocena
komentarza:
1
To chyba bardzo dawno pobierałeś te nauki !
@ kiki
dnia 06.03.2013, 17:26
Ocena
komentarza:
-2
Tylko urban uratuje Miasto.Wio
@ Sprawiedliwa Ręka Pi Saby
dnia 06.03.2013, 19:32
Ocena
komentarza:
6
chyba jerzy urban ten z uszami :P
@ Kocham pOLSKĘ
dnia 06.03.2013, 19:39
Ocena
komentarza:
0
i love polska!!! yeah!!!
@ J
dnia 06.03.2013, 21:50
Ocena
komentarza:
16
Z tego co tutaj przeczytałem to pan Moska powinien zarządzać raczej tanią pizzerią lub budą z piwem, a nie firmą taką jak Gamrat.
Słownictwo, hoho... pogratulować...
Cały ten bełkot to tylko pretekst do wyniesienia firmy i majątku z Jasła. Wiadomym było od dnia sprzedania Gamratu.
Dzięki fachowcy rządzący nami już drugą kadencję.
@ oset
dnia 06.03.2013, 22:29
Ocena
komentarza:
12
..tak w ogóle to nie wiem o co właściwie chodzi ale nasuwa mi się kilka pytań:
- po co miałby sypiący się zakład budować jakiś tam super magazyn, skoro produkcja i tak idzie na ćwierć gwizdka, a magazynów pustych mają ile chcą, tak że nawet wynajmują firmom zewnętrznym.
- dlaczego miasto zablokowało budowę ( zmianę PZP) skoro miało by to być na terenie który miasto "ma daleko z boku".
- jaki głupi uwierzy temu moskie w bzdury o zatrudnieniu 100 osób. Takie nowoczesne magazyny z założenia ograniczają liczbę obsługi, wszystko jest zmechanizowane skomputeryzowane i zautomatyzowane - hektar powierzchni składowania obsługuje tuzin ludzi i tyle. Coś tu ktoś pitoli... jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o kasę... kwestia tylko ile i kto chciał na tym ugrać.
@ jenkins
dnia 06.03.2013, 23:09
Ocena
komentarza:
10
To jeszcze nic. Zobaczycie co się będzie działo za 5 lat. Dlaczego za 5 lat? Ano dlatego, że Moska kupił Gamrat za 120 mln . Rocznie ma zysku ok 23 mln (co można sprawdzić na danych giełdowych). Więc po ok. 5 latach mu się zwróci. W między czasie, jak sobie przyznał wynagrodzenie 94 tys na miesiąc to policzcie ile prywatnie zarobi. On mówi, że nie jest właścicielem ale sprawdźcie sobie jego udziały ...!
Cały wic na tym polega że ten zakład wraz z jego marką powinien był kosztować przynajmniej ok. 180 mln Wtedy Moska by się zastanowił, że jak mu pracownicy (ci prawdziwi fachowcy) zastrajkują to pójdzie z torbami. Przy tak zaniżonej wartości zakładu Pan Moska jeździ po pracownikach jak po łysym koniu.
No , ale Grad z Moską postanowili ugrać swoje (racje) i jest jak jest ( i to w majestacie prawa). A starzy gorole powiadają : a tera pocałujta w du...pe wójta.
@ no
dnia 07.03.2013, 07:55
Ocena
komentarza:
4
nie Grad tylko Bury z PeSeLem
@ cowboy
dnia 07.03.2013, 05:49
Ocena
komentarza:
15
Parę razy zmieniano prawo, zanim "Gamrat" przygotowano do sprzedania. Fabryki zbrojeniowe COP-u, nigdy nie powinny podlegać licytacji.Zbyt duże pieniądze i wysiłek ludzki przeznaczyła międzywojenna Rzeczpospolita na te fabryki. Za celowe manipulowanie prawem , powinien odpowiedzieć minister Grad i jego kumple. Inna manipulacja , to wyszukanie "Lentexu", jako realnego kupca. A te następne jak Moska, to już drobne ale nawet te miliony, które zapłacił, nie rekompensują tuneli i cementu wlanego w ten las. A gdzie wysiłek ludzki ponad 3 tyś osób, ktore kiedyś tam pracowały ? Tak Moska, te przekręty, właśnie NIK powinien wyjaśnić i odwrócić a nie chamska mowa. "Gamrat" , był w Kołaczycach a jest w Jaśle i tu w UM powinny były mieć miejsce pierwsze wizyty. Latanie helikopterem do pracy , to pozostaw sobie Moska na kiedyś, gdy kupisz taki zakład na Ukrainie. Darujmy sobie też czytanie komentarza drobnych płotek giełdowych, pseudoznawców tematu.
@ pani mecenas
dnia 07.03.2013, 07:39
Ocena
komentarza:
7
Jak można ocenić poziom wystąpienia Krzysztofa M. oskarżonego o "puste faktury i łapówki menadżerskie" na forum sesji rady miejskiej?
@ ferdek
dnia 07.03.2013, 11:01
Ocena
komentarza:
0
Przetacznik jeździ po świecie na rybki za kasę w spółdzielni ???

http://www.bayangol.pl/czlonkowie.php
@ Max Szyderko
dnia 07.03.2013, 14:52
Ocena
komentarza:
0
dobrze opisany:

"Janusz Przetacznik, Prezes - jeśli mówi, że trzeba dokupić jeszcze skrzynkę bo zabraknie- wie co mówi."

buhahahaha...
@ 10 przykazań
dnia 07.03.2013, 14:07
Ocena
komentarza:
6
Dziesięć przykazań Bożych:
Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
@ Rysiek
dnia 07.03.2013, 16:40
Ocena
komentarza:
-6
Burmistrz i Rada Miasta reprezentuja interesy miasta a Krzysztof Moska prywatna firme. Jednak w interesie miasta nalezy bez dasow i uprzedzen prowadzic rozmowy ktore powinny rozwiazac konflikt. Jesli tego typu zaklady opuszcza Jaslo to pozostanie tylko podniesc podatki od nieruchomosci aby zrownowazyc budzet.
@ 202
dnia 07.03.2013, 16:55
Ocena
komentarza:
2
Co do przykazań to miło że są tutaj przypomniane. Szacunek dla osoby...
Dla przypomnienia obrzarstwo też jest grzechem , a ONI wyglądają jak by się przejadali.
Panowie to też nie służy dobrze waszemu wizerunkowi . Lepiej by WAM nie robiono zdjęć
bo kryzysu po WAS nie widać oj nie widać . Kłamczuszki grubiutkie.
@ do Rysiek
dnia 07.03.2013, 17:16
Ocena
komentarza:
10
Wiesz co Rysiek? Tu nic z rozmów nie wyniknie. Krzysztof M. nie kupił zakładu (za małe pieniądze) po to, żeby ratować Gamrat i dawać ludziom pracę, a jedynie jest prekursorem na terenie Jasła 19- wiecznego zgniłego, pazernego kapitalizmu. ! W tym przypadku wiadomo o co chodzi! TYLKO O KASĘ!!! Sprzedał co się dało, i teraz straszy, że się wyniesie. Pierwszym zwiastunem ucieczki jest przeniesienie siedziby. Jak myślisz? Jaki będzie następny krok? Chyba nie myślisz, że kupił zakład w Bułgarii, gdzie podatki są śladowe, a płaca głodowa (150 EURO miesięcznie), i że przeniesie produkcję z Bułgarii do Jasła, żeby miasto się rozwijało, rosło w siłę a ludzie zarabiali dużo, i żyli długo i szczęśliwie?
@ Rysiek
dnia 08.03.2013, 01:40
Ocena
komentarza:
-5
Niestety, kazdy mysli jak zrobic kase a nie jak uszczesliwic ludzi. Zadaniem Burmistrza i Rady Miasta jest ugranie jak najwiecej dla miasta. Co z tego wyniknienie zobaczymy. Aby biznes funkcjonowal, wlasciciel musi miec korzysc i to wladze musza tez rozumiec. Zobaczymy co z tego wyniknie.
@ do Rysiek
dnia 08.03.2013, 09:15
Ocena
komentarza:
3
A pracownicy mają zap... na nieroba, za głodowe wynagrodzenie?
@ Aro
dnia 08.03.2013, 09:37
Ocena
komentarza:
-1
Załóż sam firmę i spróbuj prowadzić działalność w tym mieście. Po pewnym czasie jednak dojdziesz do wniosku że lepiej być pracownikiem.
@ bum
dnia 08.03.2013, 10:59
Ocena
komentarza:
-1
przetacznik nie powinien sie wypowiadac na tema gamratu to jest teraz wlasnosc prywatna i wara przetacznikowi od tego kiedy bylo panstwowe to zatrudnialiscie sobie kolesiow a teraz sie nie da a nie wiem co baniak mogl na ten temat sie wypowiadac przeciez facet sie na niczym nie zna tak jak przetacznik tylko duzo gadaja obaj a malo robia panie Burmistrzu niech pan sie nie obraza na nowego wlasciciela gamratu tylko trzeba go przyjac na kawe i porozmawiac po koleznsku nie pokazywac foch jak niektorzy radni a tak na koniec do Pana Prezesa Gamratu bardzo dobrze ze przeniesiesz siedzibe firmy do katowic wtedy cwaniaczki radni sie opamietaja ze chamstwo nie poplaca
@ Ci głosowali przeciwko gamratowi
dnia 08.03.2013, 13:22
Ocena
komentarza:
2
@ ferdek
dnia 08.03.2013, 16:43
Ocena
komentarza:
3
Prztacznik to z PRL jakiś stary PZPR-owiec ???
jest 2013r odejdź Pan na emeryturkę ( pewnie wysoką )
@ do bum
dnia 08.03.2013, 17:19
Ocena
komentarza:
6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Aro
dnia 09.03.2013, 00:25
Ocena
komentarza:
0
Tu Paniei Panowie w pozycji przedostatniej "wolne wnioski i zapytania" macie rozmowe P. Moskala i radnych. Po przesłuchaniu sesji doszedłem do wniosku że p. Moskal jest osobą konkretną . Dziwi mnie tylko czepialstwo niektórych radnych . Widać ich brak wiedzy. Posłuchajcie a zmienicie zdanie na kożyść tego Pana. http://www2.um.jaslo.pl/sesje/6a/40/HerSieFlash.html
@ do Aro
dnia 09.03.2013, 08:40
Ocena
komentarza:
2
Moskale zawsze byli konkretni. Przez wiele lat okupowali nasz kraj.
@ ferdek
dnia 09.03.2013, 12:48
Ocena
komentarza:
3
Ci Radni to jakaś farsa
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657