Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Kto może zdobyć nawet 100% dofinansowania wymiany starego pieca i termomodernizacji domu? Sprawdź!

Początek roku to dla wielu z nas czas planowania inwestycji, które
chcielibyśmy zrealizować na wiosnę i w okresie letnim. Do rozmyślań nad inwestycjami w nasz dom często zmuszają nas stare, nieekonomiczne piece, które w połączeniu z przestarzałą instalacją centralnego ogrzewania czy nieszczelnymi oknami sprawiają, że musimy ponosić ogromne koszty ogrzewania domu. W takich sytuacjach istnieje jedno skuteczne rozwiązanie - termomodernizacja budynku.

Ma ona na celu zminimalizowanie strat cieplnych i poprawę jego izolacyjności. Wymiana starego pieca czy okien wymaga od nas sporych środków finansowych, na które wielu mieszkańców Jasła i naszego regionu nie może sobie pozwolić. Wielu z nas jednak nie wie, że w przypadku tego typu inwestycji możemy skorzystać z dofinansowania i otrzymać aż 40, 70 lub nawet 100% dopłaty!

Z pomocą przychodzi program Czyste Powietrze - możliwości jakie pojawiają się z jego tytułu, to nieoceniona pomoc dla właścicieli domów jednorodzinnych. W obecnej odsłonie programu można uzyskać nawet 135 tys. zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację, czyli m.in. wymianę źródła ciepła, wymianę okien oraz drzwi zewnętrznych, docieplenie budynku czy instalację fotowoltaiki.

Kto może uzyskać maksymalne dofinansowanie? Co musisz zrobić, aby takie uzyskać dotację z programu Czyste Powietrze i do kogo zwrócić się po pomoc? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej i pokażemy Ci przykłady inwestycji, w których właściciele domów otrzymali dopłaty przekraczające 100 tysięcy złotych!

Możesz zyskać nawet 100% dofinansowania! Kto może być beneficjentem?

Celem programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Możliwości jakie pojawiają się z jego tytułu, to nieoceniona pomoc dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Wśród dostępnych możliwości dofinansowania rozróżniamy trzy poziomy - podstawowy, średni i najwyższy. Osoby, które obejmuje najwyższy próg dofinansowania, mogą otrzymać 135 tys. zł dofinansowania! Co ważne, dzięki zastosowaniu tzw. prefinansowania, od 2023 roku nie ma potrzeby inwestowania dużych środków, których zwrot do tej pory uzyskiwaliśmy dopiero po zakończeniu inwestycji i rozliczeniu dotacji. Program Czyste Powietrze jest najbardziej atrakcyjny od początku jego istnienia!

Każdy może ubiegać się o dofinansowanie!

Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o tym, że możesz wymienić w swoim domu okna, lub drzwi, założyć fotowoltaikę i wymienić piec zupełnie za darmo, to koniecznie przeczytaj, jakie masz możliwości i kiedy z takiej opcji możesz skorzystać.

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 56% mieszkańców naszego kraju, którzy w ubiegłym roku wymieniali okna lub drzwi w swoim domu, nie wiedziało, że ma możliwość skorzystania z dofinansowania przedsięwzięć termomodernizacyjnych. To jeszcze nie wszystko… z opcji dofinansowania skorzystało zaledwie 13% Polaków!

Zatem troche teorii - kto jest beneficjentem i kto z dofinansowania może skorzystać?

Beneficjentem jest osoba fizyczna, będąca właścicielem/współwłaścicielem budynku jednorodzinnego, lub lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. 

Ważne: Prawo własności budynku jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać dotację.

Wymiana pieca i okien w Twoim domu? Zrób to całkowicie za darmo!

W ramach programu Czyste Powietrze, osoby kwalifikujące się do najwyższego progu dotacji mogą skorzystać z opcji całkowitego pokrycia kosztów wymiany źródła ciepła (np. montaż pompy ciepła w Jaśle, kotła gazowego czy kotła na zgazowanie drewna) w Twoim domu, a także dofinansowania do: 

 • wymiany okien i drzwi zewnętrznych, a także bram garażowych,
 • montażu fotowoltaiki,
 • ocieplenia stropu i poddasza,
 • odnowienia elewacji 

i innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się do jakiego progu dofinansowania się kwalifikujesz i poznać szczegóły, sprawdź możliwości u doradców lokalnej firmy Plombier, która oferuje pełną obsługę dotacji (pomoc w przygotowaniu dokumentów, złożeniu wniosku, wykonanie wszystkich niezbędnych prac, rozliczenie dotacji).

Zadzwoń do nas lub odwiedź najbliższy oddział Plombier:

Jasło, ul. 3 Maja 73
tel. 13 441 01 36
tel. 667 341 246

Szerzyny 509
tel. 790 214 456

Więcej o ofercie na https://plombier.com.pl/program-czyste-powietrze/

Firma Plombier pomaga w uzyskaniu dofinansowania - Zobacz jak możemy Ci pomóc!

Firma Plombier oferuje szeroki wachlarz usług i wraz z firmami partnerskimi kompleksowo zajmie się całą inwestycją - od wyceny, pomiarów, przygotowania niezbędnych dokumentów, pełnej obsługi dotacji za Klienta. Dzięki współpracy z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą specjalistów możesz bez obaw, w pełni komfortowo korzystać z dostępnych możliwości oszczędzając czas i nerwy. Kadra fachowców, w ramach świadczonej usługi zapewnia pomoc w otrzymaniu dofinansowania z programu Czyste Powietrze, a także montaż, uruchomienie, długoletni serwis urządzeń grzewczych. Dla osób wymieniających stary piec przygotowaliśmy ofertę bezpłatnej pełnej obsługi dotacji, która jest realizowana przez naszego partnera.

Dlaczego warto ubiegać się o dofinansowanie do termomodernizacji z naszą pomocą?

 • dużo wyższe kwoty dofinansowania niż w ubiegłym roku (próg podwyższony i najwyższy, gdzie jest nawet 100% dofinansowania) i nowość: prefinansowanie (nie trzeba na początku wydawać dużych środków na inwestycje tak jak dawniej);
 • wykonanie audytu energetycznego jest koniecznością w przypadku kompleksowej termomodernizacji - możesz wykonać także w firmie Plombier;
 • Plombier przygotował ofertę, w której wraz z firmami partnerskimi pomoże w spełnieniu wymagań kompleksowej termomodernizacji: w skład tego może wejść np. ocieplenie domu, wymiana okien, wymiana źródła ciepła i wiele innych. Dzięki takiej możliwości, całość realizacji możesz wykonać w jednym miejscu - oszczędzasz czas i nerwy! W sytuacji kiedy z przeprowadzonego audytu wyniknie, że koniecznym jest przeprowadzenie kilku inwestycji - każdą z nich zajmie się Plombier, oraz firmy z nami współpracujące.

Ważna zmiana od roku 2023: nie trzeba wydawać własnych środków i później oczekiwać na zwrot. Podpisuje się umowę z wykonawcą, który ma wykonać inwestycję i on otrzymuje zapłatę.

Dużo wyższe poziomy dofinansowania!

Podstawowy poziom dofinansowania - do 66 tys zł

O możliwość uzyskania podstawowego dofinansowania do termomodernizacji budynku, w ramach programu Czyste Powietrze, możemy ubiegać się kiedy roczny dochód wnioskodawcy nie przekracza kwoty 135 tys zł - wcześniej, kwota ta wynosiła 100 tys zł.

Podwyższony poziom dofinansowania - do 99 tys zł

Drugi (średni) poziom dofinansowania, gdzie roczny dochód Wnioskodawcy nie przekracza następujących kwot:

➔     1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym (poprzednio kwota ta wynosiła 1 564 zł);
➔     2 651 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego (poprzednio kwota ta wynosiła 2 181 zł).

Najwyższy poziom dofinansowania - do 135 tys zł

O najwyższe dofinansowanie możemy ubiegać się, kiedy przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza:

➔     1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym (poprzednio kwota wynosiła 900 zł);
➔     1 526 zł w gospodarstwie jednoosobowym (poprzednio kwota wynosiła 1 260 zł).

lub posiada prawo do otrzymywania świadczenia stałego, zasiłku okresowego, świadczenia rodzinnego lub szczególnego świadczenia opiekuńczego (potwierdzone w certyfikacie wydanym na wniosek Odbiorcy, przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, obejmującego informacje o rodzaju świadczenia oraz okresie, na jaki zostało przyznane. Świadczenie musi być przysługujące w każdym z kolejnych 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc złożenia podania o wydanie zaświadczenia oraz co najmniej do momentu składania wniosku o dofinansowanie).

PRZYKŁADY REALIZACJI:

Przykład 1.

Klient mógł ubiegać się o najwyższy próg dofinansowania.

Wielkość domu: nieduży parterowy 13m x 10m.

Wynik audytu: konieczność wymiany okien, drzwi, wykonanie elewacji, ocieplenie stropu, wymiana źródła ciepła.

Klient dodatkowo zdecydował się na montaż rekuperacji oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 4 kWp.

Kwota uzyskanego dofinansowania: 115 000 zł netto

Zakres prac zrealizowanych przez firmę Plombier.

 1. Montaż kotła na zgazowane drewno z zasobnikiem 250 litrów CWU i buforem 800 litrów i całym osprzętem kotłowni. Dodatkowo wymiana grzejników na grzejniki płytowe typu PURMO i montaż zaworów termostatycznych.
  Koszt: 39 000 zł netto.
 2. Montaż rekuperacji.
  Koszt: 19 500 zł netto - komplet.
 3. Montaż fotowoltaiki 4 kWp na dachu.
  Koszt: 17 200 zł netto.
 4. Wykonanie elewacji i ocieplenie stropu przez firmę partnerską.
  Koszt: 44 000 zł netto.
 5. Montaż okien oraz drzwi zewnętrznych przez firmę współpracującą z PLOMBIER.

Koszt: 21 500 zł netto.

Rzeczywisty koszt: 141 200 zł netto - Klient zapłacił jedynie 26 200 zł netto.

Ważne: dzięki prefinansowaniu, klient nie musiał inwestować na początku własnych środków. Środki z dofinansowania trafiają bezpośrednio do firmy, która realizuje inwestycję. Klienci PLOMBIER nie ponoszą żadnych opłat na start!

Wniosek i rada specjalisty:Warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z dofinansowania i powierzyć wszystko profesjonalistom, którzy mogą pomóc uzyskać jak największe korzyści. Powyższy przykład pokazał, że można wykonać kompleksową termomodernizację bez ponoszenia dużych kosztów.”

Przykład 2.

Klient mógł ubiegać się o najwyższy próg dofinansowania.

Wielkość domu: Dom parter i piętro, 8m x 9m

Wynik audytu: wymiana źródła ciepła, konieczność wykonania docieplenia elewacji i ocieplenie stropu.

Oprócz wymiany nieefektywnego źródła ogrzewania na pompę ciepła, modernizacji instalacji CO-CWU oraz docieplenia elewacji i stropu, klient dodatkowo zdecydował się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,9 kWp.

Możliwa kwota dofinansowania: 135 000 zł netto.

Rzeczywisty koszt: 132 000 zł netto - w tym przypadku klient zapłacił jedynie podatek VAT, czyli 10 560 zł

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas lub odwiedź najbliższy oddział Plombier:

Jasło, ul. 3 Maja 73
tel. 13 441 01 36
tel. 667 341 246

Szerzyny 509
tel. 790 214 456

Artykuł sponsorowany 

Napisany dnia: 15.01.2024, 08:00

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657