Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Łamią zasady obowiązkowej kwarantanny pomimo drakońskich kar

92

Na Podkarpaciu w obowiązkowej kwarantannie pozostaje obecnie ponad 7 tys. osób. Niestety, nie wszystkie respektują jej kluczowe zasady. Na tych, którzy zdecydują się na złamanie przepisów dotyczących izolacji czekają surowe kary. Konsekwencji zapewne nie unikną między innymi mężczyźni, którzy przed kilkunastoma dniami oddalili się z oddziału obserwacyjno-zakaźnego jasielskiego szpitala. Przypadków nieodpowiedzialnego zachowania jest jednak więcej.

fot. Archiwum

Łamanie zasad obowiązkowej kwarantanny jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności. Z danych biura prasowego wojewody podkarpackiego wynika, że 23 marca bieżącego roku poddanych kwarantannie na terenie województwa podkarpackiego było 7365 osób. Wszystkie pozostają pod nadzorem służb sanitarnych. Te nie informują, jaka jest liczba osób przebywających w obowiązkowej kwarantannie na terenie poszczególnych powiatów. Danych na ten temat nie ujawniają także służby wojewody podkarpackiego. Zbigniew Paja, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle tak tłumaczy stanowisko służb w tej materii . – Chociaż informacja ile osób jest w kwarantannie daje obraz o skali potencjalnych zachorowań oraz działań inspekcji sanitarnej, to bardziej istotne dla mieszkańców powiatu jest wyjaśnienie, co ona oznacza i dlaczego jest egzekwowana. Będąc w kwarantannie pomagamy sobie i innym. W przypadku jej nie przestrzegania istnieje duże ryzyko, zakażania innych. Biorąc pod uwagę łatwość przenoszenia zakażenia na innych jest to bardzo niebezpieczne – wyjaśnia.  Zdaniem szefa jasielskiego sanepidu kwarantanna jest jedną z najistotniejszych metod zapobiegania przenoszeniu się zakażeń wśród ludzi. Oznacza ona odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych, w tym przypadku SARS CoV-2 (nowy koronowirus). Oszacowany na podstawie dostępnych danych epidemiologicznych, 14 dniowy okres kwarantanny (liczony od ostatniego dnia bycia narażonym) odpowiada maksymalnemu okresowi wylęgania nowego koronowirusa SARS CoV-2.

Sanepid może liczyć na wsparcie policji w realizacji procedur związanych z prowadzeniem nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną. - Umundurowani policjanci w ramach codziennych obowiązków przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się we wskazanym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Funkcjonariusze nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Dokonują sprawdzeń w pobliżu miejsc kwarantanny, głównie kontaktując się telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Kilka dni temu Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło nową aplikację „Kwarantanna domowa”. Zachęcamy wszystkie osoby objęte kwarantanną do pobrania darmowej aplikacji, dzięki której sprawniej i szybciej można kontaktować się ze służbami. To nowe narzędzie pozwala także na ułatwienie i usprawnienie procesu kontroli osób podlegających obowiązkowej izolacji – informuje podkom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Jednocześnie apeluje do osób poddanych obowiązkowej kwarantannie o rozwagę. - Osoby objęte kwarantanną mają bezwzględny nakaz pozostania w domu. Co do innych osób nie ma wprawdzie takiego obowiązku, jednak w sytuacji, kiedy ktoś ma wątpliwości czy powinien pozostawać w izolacji, należy skontaktować się z inspekcją sanitarną i zastosować się do jej zaleceń. W obecnej sytuacji każdy z nas, w trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich, powinien ograniczyć wyjścia z domu oraz bezpośrednie kontakty z innymi osobami. Apelujemy, by postępować rozważnie i odpowiedzialnie, by nie narażać innych na jakiekolwiek niebezpieczeństwo – tłumaczy.

Pomimo apeli kierowanych do mieszkańców polskich miast i miejscowości, które od ponad tygodnia za pośrednictwem mediów, wygłaszają przedstawiciele władz państwowych oraz służb, wciąż zdarzają się przypadki łamania zasad obowiązkowej kwarantanny. Choć nie jest to zjawisko powszechne, to stanowi realne zagrożenie nie tylko dla osób poddanych kwarantannie, lecz również wszystkich, które mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt. Jasielscy policjanci do tej pory interweniowali trzykrotnie w związku z naruszeniem zasad kwarantanny. Interwencje te dotyczyły dwóch mężczyzn, którzy oddalili się z oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala specjalistycznego w Jaśle. Podkom. Piotr Wojtunik przestrzega, że kary finansowe za złamanie zasad obowiązkowej kwarantanny są bardzo surowe.  - W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do postanowień decyzji, jednak zdarzają się również przypadki nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców. W takich sytuacjach mundurowi każdorazowo informują o nieprawidłowościach inspektora sanitarnego, który ma prawo nakładania kar finansowych. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym osoby, które nie podporządkują się decyzji w zakresie obowiązkowej izolacji, muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi sięgającymi nawet 30 tys. zł. – wyjaśnia.

Warto dodać, że osoby, które nie będą przestrzegać kwarantanny mogą również odpowiadać m.in. za przestępstwo określone w art. 161 par. 2 KK (Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) oraz wykroczenie z art. 116 par. 1 KW (Kto, wiedząc o tym, że: 1) jest chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, 2) styka się z chorym na chorobę określoną w punkcie 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną, 3) jest nosicielem zarazków choroby określonej w punkcie 1 lub podejrzanym o nosicielstwo, nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia, podlega karze grzywny albo karze nagany). Do tej pory, do Prokuratury Rejonowej w Jaśle skierowano trzy wnioski dotyczące osób, które oddaliły się z oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.   

Z informacji przekazanych przez powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że ilość osób nieprzestrzegających kwarantanny nie przekracza 0,5 %.

MD

Napisany dnia: 24.03.2020, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Fiona
dnia 24.03.2020, 18:04
Ocena
komentarza:
94
Kara nie Do 30 tysięcy złotych A właśnie stricte 30 tysięcy złotych wielu by oduczyła działania się po mieście w czasach kwarantanny. Świetnie się czujesz? Fantastycznie ! Ale to również Ty możesz się zarazić od kogoś innego!!
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 24.03.2020, 18:50
Ocena
komentarza:
-56
30 tys złotych to za niedługo będzie bochenek chleba kosztował
@ otak
dnia 24.03.2020, 18:57
Ocena
komentarza:
-43
gdyby w 2020r działał hitler i stalin nie musieliby organizować łapanek ,transportu, wystarczyłoby wysłać imienne zaproszenia a ,,odpowiedzialni"rodacy niczym lemingi posłusznie ustawiliby się w kolejce,kto miałby inne zdanie zostałby zgłoszony przez sąsiada w formie obywatelskiej postawy .nasi dziadkowie się w grobach przewracają jak patrzą na ten cyrk , ,,CHWAŁA BOKATEROM"czyli wam odpowiedzialni ...
@ MAREK
dnia 24.03.2020, 20:31
Ocena
komentarza:
76
Ludzie dzwońcie i zgłaszajcie anonimowo każdą osobe która się nie poddaje kwarantannie pod nr 112!

Zgłaszajcie także grupującą się młodzież i inne osoby i każde grupy powyżej 2 osób!
@ 0000
dnia 24.03.2020, 20:40
Ocena
komentarza:
39
Wrocanka...tam sprawdźcie przestrzeganie kwarantanny
@ Tak .
dnia 24.03.2020, 21:57
Ocena
komentarza:
24
Bardzo Dobry Pomysl !
@ 22222
dnia 25.03.2020, 14:36
Ocena
komentarza:
9
za podnosenie cen w tym okresie powinna byc kara bardzo powazna tak jak w stanach .Prokurator powinien sie tym zajac
@ baśka
dnia 26.03.2020, 10:03
Ocena
komentarza:
2
Ja mam 72 lata i jestem samotna. Moja kwarantanna trwa już 3 tygodnie i nikogo to nie obchodzi. Pewnie dlatego, że sama sobie zrobiłam kwarantannę . Moja temperatur a, którą codziennie mierzę liczy 36,4 to chyba nie wirus? Ale ile jeszcze wytrzymam no ile?
@ bbc
dnia 24.03.2020, 18:04
Ocena
komentarza:
68
Z całą surowością kary finansowe i dobra guma na d...e
@ Lisaj
dnia 24.03.2020, 18:47
Ocena
komentarza:
22
Najlepiej chłosta na rynku. Trzeba tylko pręgierz zbudować , ale to nic prostszego. Takie Krosno pręgierz ma! A my gorsi?
@ Vlad Tepes
dnia 24.03.2020, 19:45
Ocena
komentarza:
11
Prewencyjnie, strzał w kolano.
@ otomani
dnia 24.03.2020, 20:30
Ocena
komentarza:
-12
ciekawe ile kosztowało opłacenie trolli i tych usłużnych mediów żeby sie tak ,,patriotycznie" zachowywać ,kto ma własne zdanie jest minusowany, kasowany ,opluwany itp,a może ktoś chce zjechać ,tego mu judasze zabraniacie ,na zachodzie eutanazja jest legalna
@ 0000
dnia 24.03.2020, 18:08
Ocena
komentarza:
73
To moźe wreszcie policja przyjedzie do Wrocanki i ukarze tych lekkomyślnych
Ludzi którzy na kwarantannie łaźą po wsi!!!
@ Pedzot
dnia 24.03.2020, 18:16
Ocena
komentarza:
84
Nie wiesz Gdzie zgłosić? Zadzwoń i powiedz kto... to nic złego skoro gościu naraża twoją rodzinę.
@ cd
dnia 24.03.2020, 19:04
Ocena
komentarza:
41
Nie tylko w Wrocance tak jest prawie w każdej wsi pow. jasielskiego, to własnie ze wsi wyjechało najwięcej ludzi do pracy i powróciło z zagranicy i właśnie na wsi najwięcej są łamane zasady obowiązkowej kwarantanny i tu wymagana jest największa kontrola. To Poilicja pierwsza powinna wiedziec i mieć informacje jaka jest liczba osób przebywających w obowiązkowej kwaranntanie na terenie poszczególnych powiatów i umundurowani policjanci w ramach codziennych obowiązków powinni sprawdzać osoby objete kwaratanną
@ MARK do 0000
dnia 24.03.2020, 20:39
Ocena
komentarza:
30
Kto we Wrocance nie przestrzega kwarantanny?

Proszę dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich pilnie zadzwonić i to zgłosić ANONIMOWO pod nr 112!
@ łodyniec
dnia 25.03.2020, 00:54
Ocena
komentarza:
7
Strzelaj z ucha na sąsiada. A po wszystkim on ci podziękuję.
@ Do cd
dnia 25.03.2020, 05:08
Ocena
komentarza:
-24
Do cd policja i inne służby wiedzą a Ty jako patologia nie opisuj kto i gdzie był. Taki motłoch jak Ty zaraża ludzi nienawiścią teraz wychodzi jak twoi dziadkowie i inni zachowywali się podczas drugiej wojny światowej .To niestety przechodzi z genami.
@ 0000
dnia 25.03.2020, 12:39
Ocena
komentarza:
3
To policja ma listy z nazwiskami ludzi na kwarantannie--- dostają
Te listy od Sanepidu!!
@ Wanda co Niemca za męża nie chciała
dnia 24.03.2020, 18:14
Ocena
komentarza:
-50
Najlepiej tylko wszystkich karać, to może od razu wszystkim pro forma, a jak już wszystkich ukarzemy to kogo wtedy należy karać?
@ Pedzot
dnia 24.03.2020, 18:17
Ocena
komentarza:
38
Widocznie państwo za nich musi użyć mózgu skoro ludzie nieodpowiedzialnie narażają innych. Bardzo dobrze kara powinna być. Jakoś są tacy co potrafią się dostosować.

Na jaśle za to widać stare baby jak i sklepy z bieliznami pootwierane i wszyscy radośnie się śmieją i gadają. Młodzi ludzie chowają się w domach, a starzy ludzie mają w[...] zdrowie innych.
@ Wanda co Niemca za męża nie chciała
dnia 24.03.2020, 18:29
Ocena
komentarza:
5
Mlodzi na boiskach haratają w gałę albo w domach w fifkę i mają wszystko głeboko w d..
@ Stara baba
dnia 25.03.2020, 00:52
Ocena
komentarza:
13
Popieram,!!! Widzę przez okno dziadków i babki jak biegną do biedronki, bo towar przywieźli. Ruch a krzyżowce koło strasznego dworu koło południa niewiele mniejszy niż dawniej. Spokój tylko w niedzielę. Wstyd mi za moich rówieśników. Nie róbcie tego bliźnim bo właśnie moje pokolenie deklaruje największą wiarę. A władza niech na to zwróci uwagę.
@ Dike
dnia 25.03.2020, 07:58
Ocena
komentarza:
8
Nie taka stara skoro taki realny ogląd sytuacji
@ Stara baba
dnia 25.03.2020, 10:49
Ocena
komentarza:
3
Dziękuję. Młodzi interweniuje na forach, aby uziemic w domach dziadków. Rano po bułeczki, oddech potem po chlebek z innej piekarni... A obsługują wasze zony,!!! Litości
@ czarny
dnia 24.03.2020, 18:22
Ocena
komentarza:
7
kara finansowa o roczna kwarantanna w areszcie
@ rob
dnia 24.03.2020, 18:24
Ocena
komentarza:
4
A co to na kopernik ktos podejrzany ze policja i ratowncy w kombinezonach
@ to przestało być śmieszne
dnia 24.03.2020, 20:17
Ocena
komentarza:
-21
Zrozum. Na ulicy przestało obowiązywać żadne prawo. Mogą likwidować każdego pod pretekstem wiosennego katarku.
@ uprzejmię donoszę
dnia 24.03.2020, 18:25
Ocena
komentarza:
68
jeżeli jutro w Jaśle zobaczę kogoś na obcych blachach to podaję na komendę i koniec wyjazdów na zakupy Januszów i Grażynek , mój donos będzie z imienia i nazwiska , bo nie chcę epidemi w Jaśle
@ Wanda co Niemca za męża nie chciała
dnia 24.03.2020, 18:30
Ocena
komentarza:
-111
Kapusiom mówimy wypad
@ do uprzejmie donosze
dnia 24.03.2020, 18:31
Ocena
komentarza:
-18
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ uprzejmię donoszę
dnia 24.03.2020, 18:33
Ocena
komentarza:
33
będziesz pierwszy którego zgłoszę
@ x
dnia 24.03.2020, 18:34
Ocena
komentarza:
24
TY wanda znam takich cwaniakow co ciagle powtarzaja j...c konfidentow itd.a jak przychodzi co do czego to pierwsi sie roz...ja i pierwsi kapuja podobnie by bylo z toba pokrzyczec tutaj zawsze mozna
@ uprzejmię donoszę
dnia 24.03.2020, 18:41
Ocena
komentarza:
62
nigdy nie donosiłem , ale w ej chwili to jest walka o życie i rozumiem tych co wyjechali za tak zwanym chlebem ale ja staram sie nie wychodzic z domu to wy nie możecie , powtarzam to jest dla dobra nas wszystkich dlatego niestety muszę być kapusiem
@ Rk
dnia 24.03.2020, 20:22
Ocena
komentarza:
-4
O!to znaczy że przerejestrowana już auto!
@ JA
dnia 25.03.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
23
Policja sprawdźcie tych co wrócili z zagrsnicy w Łazach DEBOWIECKICH i w Osobnicy . Mają gdzieś kwarantanne. mieszkają w domach rodzinnych ze zdrowymi i chodzą po wsi i po sklepach .
@ Mieszkaniec
dnia 24.03.2020, 18:31
Ocena
komentarza:
25
Jest teraz pusto w Jaśle i dlaczego nikt tego miasta nie sprząta??? Od wielu miesięcy piach i brud na chodnikach i ulicach. Jedna maszyna ze szczotkami przez cały dzień by postrzątała to miasto. Wstyd dla zarządzających miastem, dla normalnego człowieka to niepojęte, czy w domu też nie sprzątają, nie zamiatają???
@ as
dnia 24.03.2020, 18:40
Ocena
komentarza:
-1
Może zróbmy akcje sprzątanie Jasła.
@ Lisaj
dnia 24.03.2020, 18:52
Ocena
komentarza:
16
Czekają na deszcz. To taka innowacyjna oszczędność niejakiego Pabiana.
@ baśka
dnia 24.03.2020, 19:00
Ocena
komentarza:
5
Nie sprzątają bo sanepid w Jaśle czeka na śnieg, który ma przykryć brudy i kupy po psach, nie pańskich a dziadowskich.
@ baśka
dnia 24.03.2020, 19:03
Ocena
komentarza:
3
UM zrobi akcję wycinka drzew i brukowanie już zabrukowanego
@ Wiesława
dnia 24.03.2020, 19:21
Ocena
komentarza:
-27
Tymczasem za główkę kapusty dzisiaj zapłaciłam 26 zł. Brawo PiS!
@ .
dnia 24.03.2020, 19:35
Ocena
komentarza:
-11
Albo główka czosnku 2.59!
@ Jasiu
dnia 24.03.2020, 19:41
Ocena
komentarza:
10
U Wiesi dzisiaj obiadek byl na bogato.
@ Rolnik
dnia 24.03.2020, 20:24
Ocena
komentarza:
7
Plotki i insynuacje
@ ...
dnia 24.03.2020, 20:45
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Ola
dnia 24.03.2020, 19:45
Ocena
komentarza:
23
Wieśniaki z Dębowej i okolic mają się świetnie. Najwyższy czas by policja z posterunków dupska ruszyła.
@ Cdef
dnia 24.03.2020, 19:49
Ocena
komentarza:
23
Ile mozna czytać jedno i to samo narzekanie na PIS? Ja jakos nie potrafie teraz skupic mysli na wyborach ktore dopiero w maju. Kazda podwyzka cen, wirus, pomnik Chrystusa, kazdy nawet najdrobniejszy problem to wina PISu. Tak dobrze było za czasow kiedy rzadzilo PO? Widocznie nie bardzo skoro wiekszosc wybiera wlasnie PIS. Zajmijcie sie pomoca starszym w trudnym czasie, dziecmi z ktorymi nigdy nie bylo czasu posiedziec... Zdrowia wszystkim obysmy przetrwali szczesliwie ten zly czas
@ Jasiu
dnia 24.03.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
16
Narzekają na PiS bo gdyby nie PiS to do dzisiaj trwalyby zabawy, marsze równości itp. Nie ważne, że za kilka dni byłby płacz, płacz i jeszcze raz płacz jak we Włoszech.
@ Wielki Szu
dnia 25.03.2020, 00:34
Ocena
komentarza:
13
Dobrze prawisz. Błogosławieństwem Bożym jest że dzisiaj rządzi PiS. Gdyby PO był a przy władzy, to oglądaliby się na Niemców, Francję, i wszystkich dookoła i czekali co tamci zrobią. Żadnej decyzji by sami nie podjęli. Wtedy to by dopiero było wszystko opóźnione.
@ kazek
dnia 24.03.2020, 19:59
Ocena
komentarza:
13
Siedź na dopie w domu jak jesteś mądry.
@ Adam
dnia 24.03.2020, 20:01
Ocena
komentarza:
0
Za niedługo u nas będzie strefa zero
@ Kili
dnia 24.03.2020, 20:11
Ocena
komentarza:
8
Karac do dna po co ich tu ściągali wrucił wielcy Polacy
@ Realista
dnia 24.03.2020, 20:34
Ocena
komentarza:
21
Na drzwiach i bramkach powinny być tabliczki zaplombowane z informacją że mieszkańcy mają kwarantannę. Sąsiedzi wtedy zwróciliby uwagę czy ktoś wychodzi a z drugiej strony wiedzieliby że mogą sąsiadowi zakupy zrobić ( o ile żyją w zgodzie )
@ Viki32
dnia 24.03.2020, 22:16
Ocena
komentarza:
15
Dokładnie i tez informacja dla listonoszy oni teraz mase listów mają bo urzędy Zamknięte wszelkie sprawy poczta wysyłają a listonosz powinien wiedzieć gdzie musi szczególną ostrożność zachować...
@ Viki32
dnia 24.03.2020, 23:34
Ocena
komentarza:
6
Jeszcze niewiem czy tak jest ale każda kwarantanna powinna być zgłoszona na komendzie i gops czy mops żeby też może z gminy dzwoniły do tych osób czy nie potrzebują czegoś zakupy zrobić itd no też na stronie ktoś pisał że mąż wraca z pracy z Niemiec i teraz nie mają jak zakupów zrobić.. to też żeby nie wymuszalo na nich wyjscia że nie mają co garnka wrzucić księża mogą się trochę zaangażować a domu obowiązane jakas czerwona taśma żeby były widoczne które to są i jak to mówią sąsiad lepszy czasem od alarmów wszystko widzi jakby ktos planował z takiego domu na spacer wyjść. Tylko u nas coś czuje że jakby tak były widoczne te domu które mają kwarantanne potem.ta rodzina może być osadzona o zarażenia tego czy tamtego znów że wsi a faktycznie mógł ktoś w sklepie się zarazić...
@ łodyniec
dnia 25.03.2020, 01:03
Ocena
komentarza:
0
Księża? Ha ha ha chyba śnisz ,że oni komukolwiek pomogą.
@ sss3
dnia 25.03.2020, 11:02
Ocena
komentarza:
3
Otóż to. Chcą żeby zgłaszać a skąd ktoś ma wiedzieć kto jest w kwarantannie skoro wszystko tajne?
@ Mieszkaniec
dnia 24.03.2020, 20:46
Ocena
komentarza:
0
Ja jak bym byl w rzadzie to kara powinna za ta sytuacje wynosić 100000zl.
I jak sa pielęgniarki chore zabronic wykonywania zawodu dozywotnio
@ to przestało być śmieszne
dnia 24.03.2020, 20:58
Ocena
komentarza:
0
Z powodu kataru zakazać wykonywania zawodu dożywotnio ? buahahahhahaha
@ SOS
dnia 24.03.2020, 21:46
Ocena
komentarza:
4
Czy prapradziadek Jarosław K. ponownie się schował na 2 tygodnie przed koronawirusem w przystosowanej na jego rozmiar mikrofalówce? Jak nie wyłaził z ukrycia przez 2 tygodnie z tej mikrofalówki to niech teraz nie pieprzy o tym że ludzie mają iść na wyborach 10 maja i 24 maja.
@ Do znalezione
dnia 24.03.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
0
A grypa hiszpanka była bo używano cepów !
@ Wake up,...
dnia 24.03.2020, 22:10
Ocena
komentarza:
24
Pobudka proszę Państwa. Mówią aby zostać w domu a ludzie nie. Pielgrzymki do sklepów budowlanych aptek i innych miejsc. Ekipy remontowe w domu. Mini wakacje na działce, bo to przecież grypa Panie. Niektórzy mają dziwny dzieciny tok myślenia...mówią, że na inne choroby umiera więcej ludzi, ale nie koronawirus który już 5 razy zmutował działa trochę inaczej. Przecież, on się nie zatrzymuje i umiera coraz więcej ludzi brakuje respiratorów do ratowania. Zobaczcie na fakty liczby -Włochy Hiszpania. Radzę się obudzić im szybciej tym lepiej. Zrozum to możesz uratować ludzkość zostając w domu.
@ łodyniec
dnia 25.03.2020, 01:06
Ocena
komentarza:
-12
Stare narody obumierają. Zobacz na Indie ,1.4 mld ludzi i tylko 9 trupów.
Bo nie panikują tak jak Europa.
@ Zulugula
dnia 24.03.2020, 22:28
Ocena
komentarza:
45
PRZYSZŁA KOZA DO WOZA

W[...] mam Polskę i [...] za grosze.
Anglia czy Niemcy tam się wynoszę.
Liczą się funty, liczy się euro,
Spieprzam na zachód tam tego pełno.
Mijają lata, wieśniak jest Panem,
Choć na zachodzie ma prze[...]ne.
Niby ma euro, funty, dolary,
Lecz przed innymi, wciąż będzie szary.
Inny zarabia trzy razy więcej,
A Polak w [...] tapla swe ręce.
Bo chociaż z Polski uciekł z przed laty,
To pokazuje, że jest bogaty.
I teraz popatrz Drogi Rodaku,
Jak Ty kurewsko boisz się piachu.
Nie chcesz już euro, nie chcesz dolara,
I czemu każdy tak z Was [...]?!
Tydzień wakacji i trzy dni święta,
Myślisz że tutaj nikt nie pamięta.
A teraz czekasz na samoloty,
Byś mógł do Polski wrócić z powrotem.
Grunt pod nogami zaczął się palić,
Nie jesteś skory by zachód chwalić.
Kiedy już ludzi wywożą w workach,
To Ty narzekasz że stoisz w korkach.
Kiedy ostatnio bliskich widziałeś,
Na dwa tygodnie bana im dałeś.
A kiedy wszystko wróci do normy,
Ty znów s[...]sz, spakujesz torby...
@ Wiola
dnia 24.03.2020, 22:43
Ocena
komentarza:
10
Popieram...prawda niestety prawda
@ Człowiek z lasu
dnia 24.03.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
-11
Powiedział Bronek pan Komorowski
Nie ma tu pracy to wyjedź z Polski
Europa stoi bracie otworem
Możesz być specem operatorem
Bądź dobrym synem swego narodu
Masz zdrowie, siłę, odwagę chodu!
Jest tutaj wielu, którzy czekają
Na miejsce pracy i narzekają
Że nic się nie da
Zero roboty
Bądź dla nich dobry
Więc na obroty
wprowadź jednostkę swą napędową
I łap za wajchu,
nie myśl za wiele
Spieprzaj do Reichu
Tutaj ci słabsi i nieodważni
Dostaną pracę
Weź się nie błaźnij
Zrób miejsce dla nich
A ty człowieku
Pamiętaj, w którym żyjemy wieku
Nie ma już granic, ani paszportów
Więc nie narzekaj, żeś jest z eksportu
Pojechał Polak za tâ granicę
Zostawił bliskich, swą okolicę
Wszystko co kocha i swe wspomnienia
Choć czasem łezki i znieczulenia
Używa w weekend, gdy myśli wrogie
Tam go nachodzą za obcym progiem
Czeka na święta, ferie, wakacje
By móc odwiedzić kochaną nację
Z każdym przyjazdem w rodzinne strony
Jest coraz bardziej tu zagubiony
Rodak oblicza funty, dolary
Euro i fury nie znając miary
Czy to wypada uznać za wroga
Swego sâsiada
Którego winą było jedyną
Że tęskni serce za swâ rodziną
@ Wielki Szu
dnia 25.03.2020, 00:40
Ocena
komentarza:
7
Ja Wielki Szu, a Ty Wielki Zulugula. To samo sobie pomyślałem, z tą różnicą, że prozą. :) Tak trafnie to napisałeś, że po epidemii zagraj w jakiegoś Totolotka, na pewno trafisz szóstkę.
@ Do zulugula
dnia 25.03.2020, 05:16
Ocena
komentarza:
-7
Sam przedstawiles się jako idiota .Oj zulugula jaki Ty jesteś malutki z umysłem wielkości ziarnka maku.
@ Elka77
dnia 25.03.2020, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Super wiersz... Przydałoby się rozpowszechnić w necie bo bardzo prawdziwie odzwierciedla obecną sytuację.
@ Wiola
dnia 24.03.2020, 22:40
Ocena
komentarza:
19
Jak wracają to niech siedzą na[...]...bo najwięcej przypadków z zakażeniem korony jest właśnie osób z kwarantanny.. Więc siedzieć na[...].. Jestem osobą wyrozumiałą i nie donoszę za jakieś głupoty ale w tym wypadku będę.. Bo to już nie jest śmieszne i każdy by chciał już wyjść normalnie z domu
@ Viki32
dnia 24.03.2020, 23:14
Ocena
komentarza:
33
Dokładnie tu człowiek siedzi na d...zakupy raz w tygodniu dzieci też w domach zajęcia różne mają to zadania robimy które nam wysyłają nawet mój przedszkolak ma swoje też panie wysyłają raz w tygodniu co ma robić i naprawde stosujemynsie wszyscybw domu do zalecen. KaDy juz chcialby spotkac sie z rodzina maz do mamy nawet nie jezdzi co.mieszka 5 km od nas ... tylko dzwonimy ...a tu wraca taki i śmieje się z kwarantanny lazi po sklepach bo remonty teraz będzie robił jak nawiozl walizkę kasy... nie jest sam rodzynek na świecie są inni wokół co chcą żyć... naprawdę ludzie jak wiecie że ktoś na kwarantannie chodzi sobie po wsi czy mieście dzwonic na policję pomyślcie o swoich rodzicach rodzicach dzieciach... no kurde kiedyś to się musi skończyć... Ale dzialajmy razem
@ Abc.
dnia 24.03.2020, 23:24
Ocena
komentarza:
16
Albo wielka głupota,albo cwaniactwo,że nie przestrzegając kwarantanny udają,że nic się złego nie dzieje.U nas będzie to co jest teraz we Włoszech i Hiszpanii.A Polak to zawsze musi być mądry po szkodzie.
@ Wielki Szu
dnia 25.03.2020, 00:43
Ocena
komentarza:
18
No niestety, bardzo to przykre. Ale czytając te komentarze żal mi się robi tych ludzi. Dziesiątki ciężarówek wywożących ciała z miasta nie przemawiają do wyobraźni. Bo to daleko, Włochy. Nas to nie dotyczy - bawmy się. Włosi też tak mówili.
@ myślcie ludzie samodzielnie
dnia 25.03.2020, 02:00
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ napoleon
dnia 25.03.2020, 08:30
Ocena
komentarza:
3
Po tych komentarzach można poznać /ćfoka/ potem mamy efekt wiochy
@ Zdziwiony
dnia 25.03.2020, 08:49
Ocena
komentarza:
-4
Oceniać będziecie rząd za miesiąc dwa, kiedy w Polsce będzie 1-2 miliony ludzi bez pracy. Zarówno tych, którzy pracują w kraju, jak i tych którzy nie znajdą pracy na zachodzie. Na razie słyszymy tylko obietnice pomocy, a Pinokio nocami rwie resztki włosów bo kasę już rozdali i jeszcze naobiecywali przed wyborami. Prezes pcha w wybory, bo wie, że za pół roku w warunkach kryzysu jakiego nie było od 25 lat żadnych wyborów wygrać się nie da.
I to jest dużo bardziej niebezpieczne niż koronowirus, na którego umrze trochę ludzi, ale nie więcej niż na inne zakaźne choroby.
@ W domu
dnia 25.03.2020, 09:31
Ocena
komentarza:
7
To choróbsko przywlekli ci ze zmywaków !
@ Ipn
dnia 25.03.2020, 10:10
Ocena
komentarza:
-1
W czasie wojny po tego typu haśle rzuconym w karczmie nasi przodkowie palili chaty sąsiadów. Widać, że w głowach wielu nic się nie zmieniło.
@ Hulaj dusza
dnia 26.03.2020, 04:02
Ocena
komentarza:
0
Ty [...]ku jak śmieszy obrażać ludzi pracujących leniu osmarkany
@ sss3
dnia 25.03.2020, 11:10
Ocena
komentarza:
7
A może by tak osoby nieprzestrzegające kwarantanny wpisywać na specjalną listę - listę ostatnich w kolejce do respiratorów.

Najgorsze jest to, że skoro ujawniono tyle przypadków łamania kwarantanny, to rzeczywista skala łamania jest co najmniej 10 razy większa. Przecież jak policja sprawdza raz na dobę, może czasem 2 razy to większości wyjść nie wykryje. Jeśli ktoś wyjdzie na pół godziny to przez 98% czasu jest w domu. Załóżmy, że większość wychodzi w dzień to dalej przez ~95% dnia jest w domu. Więc jednorazowa kontrola w ciągu dnia wykrywa 2-5% przypadków.
@ acb
dnia 25.03.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
11
Litują sie, sprowadzają z najdalszych zakatków swiata, a ci tak sie odwdzieczają, ze łażą i zarażają. Chamstwo i tyle. Policja nie upilnuje jak sasiad nie przypilnuje. Najgorsze jest to że mieszkają w domach z rodzinami, a oni do kwarantanny się nie przyznają i łażą tez mogą być zarażeni. Za dużo się tych ludzi nazjeżdżało. Mówili, że tak im tam dobrze. Wolą narażać nas a nawet swoich bliskich.
@ Z h
dnia 25.03.2020, 12:45
Ocena
komentarza:
1
Gdzie są służby porządkowe, czy nie można temu zapobiec, ukarać takiego
@ my lucky day
dnia 25.03.2020, 13:51
Ocena
komentarza:
-4
Jak ludzie łatwo dają odebrać sobie wolność
@ Hmmm
dnia 25.03.2020, 13:59
Ocena
komentarza:
2
A czy przypadkiem w obecnej sytuacji nie może być zastosowany przepis kk:
Art. 165. KK
Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego
§ 1.
Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
1)
powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
2)
wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości,
3)
powodując uszkodzenie lub unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię albo urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia,
4)
zakłócając, uniemożliwiając lub w inny sposób wpływając na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych,
5)
działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
@ Janek
dnia 25.03.2020, 14:23
Ocena
komentarza:
8
Tak na prawdę to mieszkańcy danej społeczności nie wiedzą kto podlega kwarantannie, informacje są niejawne. Co z tego, że np taki zagraniczniak siedzi w domu - jak często się zdarza, że koledzy odwiedzają gościa i libacje trwają do rana
@ Ola
dnia 25.03.2020, 18:06
Ocena
komentarza:
2
Dlaczego Pepco otwarte jak jest zakaz?
@ zagraniczni
dnia 25.03.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
-1
gonic i pilnowac przestrzegania kwarantanny , jedni w tym czasie remonty mieszkania , zatrudniają ekipy budowlane , po cichu spotykaja się z rodziną , kupują w sklepach zywność i materiał do remontu ... karać po 30 tys zł
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105