Strona główna

Lampy z drewna – ekologiczne i z polskim rodowodem!

4
Napisany dnia: 30.11.2018, 21:47 , Tagi: Brak

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampy z drewna – Polacy górą?

W świecie drewnianych lamp pomogli nam się odnaleźć specjaliści z internetowego sklepu z oświetleniem i sztukaterią wewnętrzną – www.dekorplanet.pl. Objaśnili nam oni, że wśród producentów przodują dwie firmy z naszego rodzimego rynku – BriTop oraz SPOT Light. Obydwa przedsiębiorstwa stawiają na wykorzystanie drewna pochodzące z Polski, a ich przygoda z organicznymi materiałami zaczęła się już jakiś czas temu.

Lampy z drewna od firmy BriTop – zgodne ze współczesnymi trendami

Firma BriTop Lightning powstała w 2010 roku w Bierawie i w ciągu raptem kilku lat dorobiła się pozycji jednego z najważniejszych graczy na rodzimym rynku oświetleniowym. Nietuzinkowe wzornictwo od samego początku było jej mocną cechą. Jak przyznają fachowcy z www.dekorplanet.pl – lampy BriTop każdorazowo zachwycają precyzją wykończenia oraz najwyższą jakością zastosowanych materiałów, również drewna. Projektantom z łatwością przychodzi dopasowanie się do niezwykle zmiennych trendów branży, a tę elastyczność doceniają zarówno klienci, jak i konkurencja. Dzięki częstemu korzystaniu z żarówek i diod LED, przedsiębiorstwo bardzo szybko zyskało miano popularyzatora proekologicznych rozwiązań, a wykorzystanie do produkcji lamp drewna jedynie potwierdziło tę opinię.

Drewniane lampy firmy SPOT Light – polski producent, który wyprzedził epokę

Należąca do tego samego właściciela firma SPOT Light powstała sporo wcześniej, bo już w 1996 roku, w małej miejscowości Cisek na południu Polski. Jej działalność była odpowiedzią na braki, jakie założyciel zauważył na polskim rynku oświetleniowym. Lampy drewniane od samego początku znajdowały się w portfolio SPOT Light – to właśnie w tym kierunku pragnęli podążać założyciele firmy. Ekologiczne i zgodnie nie tylko z naturą, lecz również z najmodniejszymi trendami, wyroby szybko  zaczęły podbijać okoliczne sklepy, a wieść o prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie szybko dotarła do pozostałych producentów. Mimo to musiały minąć lata, by inni również zdecydowali się na wykorzystanie drewna do swoich wyrobów. Gdy moda na organiczne materiały opanowała nasz kraj i wielu producentów zaczęło szybko nadrabiać braki, eleganckie portfolio firmy SPOT Light było już gotowe.

Lampy z drewna autorstwa polskich producentów

Wśród lamp wykonanych z drewna znajdziemy te najbardziej podstawowe i uniwersalne rodzaje, czyli wiszące, podłogowe i stołowe. W zależności od wybranego modelu – z drewna wykonany jest albo stelaż lampy, albo abażur. Od form bardzo tradycyjnych i zachowawczych, aż po nowoczesne i eksperymentalne – drewniany model instalacji oświetleniowej każdy może dopasować do swojego gustu, a przede wszystkim do aranżacji wnętrze swojego domu. Co zatem dokładnie przygotowai dla nas producenci?

Lampa stojąca z drewna – lekka, zgrabna i przyjazna środowisku

Wariancje na temat tradycyjnej lampy stojącej to specjalności obydwu firm. Ich projekty charakteryzuje jednak niespotykana wcześniej lekkość i smukłość. Wykonany z jednolitego materiału abażur może również mieć klasyczną formę, lub przybrać nowoczesny, geometryczny kształt. Decydując się na taki model nie musisz się obawiać, iż nie będzie on pasował do pozostałych elementów wyposażenia – producenci zadbali, by ich ekologiczne, drewniane lampy występowały w naprawdę wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych.

Lampa z drewnianym abażurem – ekologia pod sufitem

Ciekawe prezentuje się oferta firmy SPOT Light w zakresie lamp wiszących. Produkowane przez nią drewniane abażury przyjmują rozmaite formy – od geometrycznych figur tworzonych przez zbite ze sobą listwy, przez modele w których drewno jest jedynie dodatkiem do szkła, aż po klosze, w których drewniane listwy zastąpiły pasy tkaniny. Efekt za każdym razem jest inny – zarówno wizualny, jak i pod względem ilości przepuszczalnego światła. Taki abażur doskonale sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach z drewnianym parkietem.

Drewniana lampa stołowa – dla miłośników wieczornej lektury

Producenci drewnianych lamp zadbali również o osoby lubiące spędzać wieczory przy lekturze. Wykonane z drewna modele stołowe to jeden z najciekawszych przykładów wykorzystania drewna w przemyśle oświetleniowym. Taka lampa może być mniejszą wersją lampy podłogowej, chociaż szczególnie dużą popularnością cieszą się modele o masywnej, drewnianej podstawie (owalnej lub prostokątnej) i… gołej żarówce. Świecą one naprawdę wyrazistym świetle i świetnie odnajdą się w dużych, teoretycznie trudnych do oświetlenia wnętrzach.

Wykorzystanie drewna w instalacjach oświetleniowych to trend, który rozwijał się już od jakiegoś czasu, jednak stosunkowo niedawno przybrał na sile. Z pewnością warto z uwagą obserwować kolejne pojawiająca się na naszym rynku modele – zwłaszcza, że pochodzą one z polskich fabryk, a do ich stworzenia wykorzystano nasze rodzime drewno.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ a ja
dnia 01.12.2018, 15:16
Ocena
komentarza:
2
Nogi drewniane. ...
@ Lenin Włodzimierz
dnia 05.12.2018, 16:26
Ocena
komentarza:
1
Wot teknologia! żarówka też z drewna?
@ a ja
dnia 09.12.2018, 18:56
Ocena
komentarza:
0
Może z drewna z ul.czackiego
@ Adam
dnia 04.01.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
0
<a href="https://www.decorbook.pl">decorbook</a> ; technologia z nasa.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • W moim sercu bije Podkarpacie!

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105