Strona główna

Lampy z drewna – ekologiczne i z polskim rodowodem!

4
Napisany dnia: 30.11.2018, 21:47 , Tagi: Brak

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampa, którą możesz poddać recyklingowi – brzmi fantastycznie, ale czy realnie? Jak najbardziej! W dobie powrotu do ekologicznych surowców i przyjaznych środowisku rozwiązań, producenci instalacji oświetleniowych znaleźli nowe rozwiązanie – lampy wykonywane z drewna? Ale czy aby na pewno nowe? Nie! Okazuje się bowiem, że polskie firmy konsekwentnie rozwijały ofertę swoich drewnianych produktów już od lat!

Lampy z drewna – Polacy górą?

W świecie drewnianych lamp pomogli nam się odnaleźć specjaliści z internetowego sklepu z oświetleniem i sztukaterią wewnętrzną – www.dekorplanet.pl. Objaśnili nam oni, że wśród producentów przodują dwie firmy z naszego rodzimego rynku – BriTop oraz SPOT Light. Obydwa przedsiębiorstwa stawiają na wykorzystanie drewna pochodzące z Polski, a ich przygoda z organicznymi materiałami zaczęła się już jakiś czas temu.

Lampy z drewna od firmy BriTop – zgodne ze współczesnymi trendami

Firma BriTop Lightning powstała w 2010 roku w Bierawie i w ciągu raptem kilku lat dorobiła się pozycji jednego z najważniejszych graczy na rodzimym rynku oświetleniowym. Nietuzinkowe wzornictwo od samego początku było jej mocną cechą. Jak przyznają fachowcy z www.dekorplanet.pl – lampy BriTop każdorazowo zachwycają precyzją wykończenia oraz najwyższą jakością zastosowanych materiałów, również drewna. Projektantom z łatwością przychodzi dopasowanie się do niezwykle zmiennych trendów branży, a tę elastyczność doceniają zarówno klienci, jak i konkurencja. Dzięki częstemu korzystaniu z żarówek i diod LED, przedsiębiorstwo bardzo szybko zyskało miano popularyzatora proekologicznych rozwiązań, a wykorzystanie do produkcji lamp drewna jedynie potwierdziło tę opinię.

Drewniane lampy firmy SPOT Light – polski producent, który wyprzedził epokę

Należąca do tego samego właściciela firma SPOT Light powstała sporo wcześniej, bo już w 1996 roku, w małej miejscowości Cisek na południu Polski. Jej działalność była odpowiedzią na braki, jakie założyciel zauważył na polskim rynku oświetleniowym. Lampy drewniane od samego początku znajdowały się w portfolio SPOT Light – to właśnie w tym kierunku pragnęli podążać założyciele firmy. Ekologiczne i zgodnie nie tylko z naturą, lecz również z najmodniejszymi trendami, wyroby szybko  zaczęły podbijać okoliczne sklepy, a wieść o prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie szybko dotarła do pozostałych producentów. Mimo to musiały minąć lata, by inni również zdecydowali się na wykorzystanie drewna do swoich wyrobów. Gdy moda na organiczne materiały opanowała nasz kraj i wielu producentów zaczęło szybko nadrabiać braki, eleganckie portfolio firmy SPOT Light było już gotowe.

Lampy z drewna autorstwa polskich producentów

Wśród lamp wykonanych z drewna znajdziemy te najbardziej podstawowe i uniwersalne rodzaje, czyli wiszące, podłogowe i stołowe. W zależności od wybranego modelu – z drewna wykonany jest albo stelaż lampy, albo abażur. Od form bardzo tradycyjnych i zachowawczych, aż po nowoczesne i eksperymentalne – drewniany model instalacji oświetleniowej każdy może dopasować do swojego gustu, a przede wszystkim do aranżacji wnętrze swojego domu. Co zatem dokładnie przygotowai dla nas producenci?

Lampa stojąca z drewna – lekka, zgrabna i przyjazna środowisku

Wariancje na temat tradycyjnej lampy stojącej to specjalności obydwu firm. Ich projekty charakteryzuje jednak niespotykana wcześniej lekkość i smukłość. Wykonany z jednolitego materiału abażur może również mieć klasyczną formę, lub przybrać nowoczesny, geometryczny kształt. Decydując się na taki model nie musisz się obawiać, iż nie będzie on pasował do pozostałych elementów wyposażenia – producenci zadbali, by ich ekologiczne, drewniane lampy występowały w naprawdę wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych.

Lampa z drewnianym abażurem – ekologia pod sufitem

Ciekawe prezentuje się oferta firmy SPOT Light w zakresie lamp wiszących. Produkowane przez nią drewniane abażury przyjmują rozmaite formy – od geometrycznych figur tworzonych przez zbite ze sobą listwy, przez modele w których drewno jest jedynie dodatkiem do szkła, aż po klosze, w których drewniane listwy zastąpiły pasy tkaniny. Efekt za każdym razem jest inny – zarówno wizualny, jak i pod względem ilości przepuszczalnego światła. Taki abażur doskonale sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach z drewnianym parkietem.

Drewniana lampa stołowa – dla miłośników wieczornej lektury

Producenci drewnianych lamp zadbali również o osoby lubiące spędzać wieczory przy lekturze. Wykonane z drewna modele stołowe to jeden z najciekawszych przykładów wykorzystania drewna w przemyśle oświetleniowym. Taka lampa może być mniejszą wersją lampy podłogowej, chociaż szczególnie dużą popularnością cieszą się modele o masywnej, drewnianej podstawie (owalnej lub prostokątnej) i… gołej żarówce. Świecą one naprawdę wyrazistym świetle i świetnie odnajdą się w dużych, teoretycznie trudnych do oświetlenia wnętrzach.

Wykorzystanie drewna w instalacjach oświetleniowych to trend, który rozwijał się już od jakiegoś czasu, jednak stosunkowo niedawno przybrał na sile. Z pewnością warto z uwagą obserwować kolejne pojawiająca się na naszym rynku modele – zwłaszcza, że pochodzą one z polskich fabryk, a do ich stworzenia wykorzystano nasze rodzime drewno.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ a ja
dnia 01.12.2018, 15:16
Ocena
komentarza:
2
Nogi drewniane. ...
@ Lenin Włodzimierz
dnia 05.12.2018, 16:26
Ocena
komentarza:
1
Wot teknologia! żarówka też z drewna?
@ a ja
dnia 09.12.2018, 18:56
Ocena
komentarza:
0
Może z drewna z ul.czackiego
@ Adam
dnia 04.01.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
0
<a href="https://www.decorbook.pl">decorbook</a> ; technologia z nasa.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105