Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Lider lepszy od MKS-u „MOSiR” Jasło

19

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło przegrali we własnej hali z MKS-em Avia Świdnik. Mecz fragmentami był jednak bardzo zacięty. Jaślanie postawili gościom trudne warunki. W sobotnim meczu urwali liderowi ligowej tabeli jednego seta.

Przed sobotnim spotkaniem siatkarskiej 2. Ligi mężczyzn oczywistym było, że siatkarzy jasielskiej drużyny czeka arcytrudne zadanie. Do hali MOSiR Jasło przyjechał bowiem lider rozgrywek, który w trwającym sezonie nie zaznał jeszcze porażki. Co więcej, w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach Avia pozwoliła wyrwać sobie zaledwie dwa sety.

W mecz lepiej weszli goście, którzy zdołali szybko zbudować kilkupunktową przewagę. Przy wyniku 6:11 o pierwszą przerwę poprosił Bartosz Kilar, opiekun MKS-u „MOSiR” Jasło. Na nic się ona jednak zdała. Avia sukcesywnie powiększała przewagę. W pewnym momencie goście prowadzili już różnicą ośmiu punktów. Wówczas o kolejną przerwę poprosił trener gospodarzy. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 19:25.

W drugim secie emocji, do pewnego momentu było nieporównywalnie więcej. Jaślanie coraz pewniej poczynali sobie na parkiecie. W kilku akcjach kibice mieli okazję zobaczyć ciekawe wymiany. Przy stanie rywalizacji 9:9 goście złapali jednak drugi oddech. Objęli prowadzenie w partii, którego nie oddali już do końca seta.

W trzeciej odsłonie meczu kibice zgromadzeni w jasielskiej hali MOSiR wreszcie mogli cieszyć się ze skutecznej gry swoich ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie lepiej radzili sobie pod siatką i co równie istotne poprawili grę w polu zagrywki. W decydującej fazie seta asem serwisowym popisał się Rafał Matuła. Jaślanie prowadzili 16:14. Do punktów zdobywanych atakami z obu skrzydeł dołożyli te zdobywane blokiem. Kiedy na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 19:16 Witold Chwastyniak poprosił o przerwę. Goście w dwóch kolejnych akcjach odrobili straty. Bartosz Kilar nie zwlekając poprosił o czas. Po wznowieniu gry jaślanie na powrót przejęli inicjatywę. Nie oznaczało to końca emisji. Goście zamierzali za wszelką cenę sprawić, aby trzecia partia nie padła łupem miejscowych. Ponownie o czas dla swojej drużyny poprosił Witold Chwastyniak. Zaraz po przerwie w polu zagrywki doskonale spisał się Przemysław Czado. Piłka po jego uderzeniu spadła na boisko po drugiej stronie siatki. Kiedy wydawało się, że losy trzeciego seta są już przesądzone, goście dwukrotnie zdołali obronić piłkę setową. Bartosz Kilar zdecydował się skorzystać z przysługującej mu możliwości, po raz drugi prosząc o przerwę. Ostatecznie, trzeci set padł łupem gospodarzy.

Czwarta i jak miało się okazać decydująca o wyniku rywalizacji partia była równie wyrównana, co poprzednia. W pierwszej jej fazie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi. Kiedy siatkarze Avii zdobywali punkt po bloku, w kolejnej akcji tym samym rewanżowali się zawodnicy MKS-u „MOSiR” Jasło. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić jednak goście, w pewnym momencie prowadząc już sześcioma punktami. Jaślanie zdołali się jeszcze podnieść niwelując stratę do dwóch punktów, lecz nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie czwarta partia padła łupem Avii. Cały mecz zakończył się zwycięstwem lidera rozgrywek.    

MKS „MOSiR” Jasło – MKS Avia Świdnik 1:3 (19:25, 18:25, 25:22, 19:25)

MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń, Grzegorz Skomro, Mateusz Wójcik, Kacper Waśko, Przemysław Czado, Rafał Matuła, Jakub Kordowski (Libero), Marcin Gorczyca, Bartosz Ochoński (libero), Jakub Dziwak, Damian Bykowski, Konrad Piróg.

Trener: Bartosz Kilar 

MD

Napisany dnia: 02.12.2019, 10:54
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ nasz ks
dnia 02.12.2019, 11:41
Ocena
komentarza:
2
Mecz nie najgorszy,chłopaki z armii zaciężnej bo ci z Jasła nie maja miejsca w składzie nawet się postawili faworytowi. Wszystko pięknie , ładnie tylko mam pytanie do WŁADZ miasta. Od kiedy to proszę państwa w Jaśle funkcjonują tylko dwa kluby sportowe? Kiedy Burmistrz lub zastępca się tak ochoczo z uśmiechami na twarzach zaszczycą swoja obecnością jak na meczach drużyny dyrektora mosir pana B. siatkówki męskiej czy galach spartana inne imprezy organizowane przez pozostałe kluby jasielskie ? Dlaczego tylko tam ich widać a brak ich obecności na zawodach pływackich,kolarskich,biegach typu bieg Beskidnika, na zmaganiach szkółek piłkarskich których 3 mamy w Jaśle, na meczach piłki nożnej miejskich klubów OKS Sobniów, JKS Czarni Jasło, OKS Hankówka Jasło czy wreszcie na zawodach szkolnych organizowanych przez SZS ? Czyżby byli równi i równiejsi?
@ niemoge
dnia 02.12.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
-2
Bo to jest tak jest druga liga piłki siatkowej poziom jakiego w Jaśle nie było od ponad 10 lat mowa tu o rozgrywkach męskich bo kobieca na takim już była i to wcale nie tak dawno to trzeba się też pokazać że się było rozdać puchary zdjęcia zrobić itp tylko że wszystko jest do czasu i też tego nie pojmuję.Kiedy ostatni raz pan burmistrz lub jego zastępca zaszczycili swoją obecnością na meczach drużyn osiedlowych czy JKS Czarni Jasło bo poziom nie ten czy zdjęcia fajnego nie można zrobić
@ rodzic
dnia 03.12.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
6
Szkółki pilkarskie działaj tak, że składki członkowskie płacą rodzice od dziecka co miesiąc 60-90 zł, składają się na wyjazdy i związane z tym koszty, opłacają w 100% pobyt na obozach a miasto daje im jeszcze po około 40.000 zł. Kluby osiedlowe też biorą dużą kasę. W sumie piłkarstwo pożera ponad 50% dotacji z miasta a dla innych dyscyplin zostaje reszta. Jest jedna szkółka piłkarska( nie pamiętam nazwy) która prowadzi szkolenie na takich zasadach jak dwie UKS i AP i nie dostaje ani grosza z miasta.
@ niemoge
dnia 04.12.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
-6
Ok spoko ale co to ma w spólnego z tym że burmistrz lub jego zastępca nie pojawiają się na meczach piłki nożnej gdzie jest zawarta odpowiedz w tym komentarzu też im trzeba płacić 60-90 co miesiąc żeby przychodzili xd
@ któś
dnia 02.12.2019, 12:45
Ocena
komentarza:
3
może po prostu lubią siatkówkę?
@ Walo
dnia 02.12.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
2
To był mój pierwszy i ostatni mecz choć trzymam kciuki za siatkarzy.Ten smród z hali jest jednak nie do zniesienia.Kto za to odpowiada? Wstyd przed przyjezdnymi drużynami za taką halę bo ludzi sporo,doping był fajny no ale ciuchy do dzisiaj śmierdzą niestety
@ papa
dnia 03.12.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
1
Na śmierdzielu wszystko śmierdzi!
@ klawiatura
dnia 04.12.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
4
Przyjezdni nigdy nie narzekają, a wręcz chwalą jasielską halę. Tylko jeden miejscowy radny mamra i mamra, a powinien trafić do mamra...
@ do towarzysza B.
dnia 04.12.2019, 10:14
Ocena
komentarza:
-2
Toś pan teraz dosolił,sam sobie pisać laurki pochwalne to już szczyt hipokryzji.Na tej pseudo hali śmierdziało i śmierdzi nadal nieprzeciętnie i nie zmienia tego zaklinanie rzeczywistości.
@ do Walo
dnia 04.12.2019, 13:40
Ocena
komentarza:
3
Dzięki Bogu, że nie przychodzisz! Przestało capić!!! PS. Ciuchy trzeba czasem przeprać po spoceniu, jak się ma niezły bambuch.
@ Sport
dnia 03.01.2020, 02:43
Ocena
komentarza:
2
Oooo, widzę, że pan dyrektor bardzo aktywny.
Gratulować takiego dyrektora i współczuć burmistrza, że pozwala mu na takie harce.
@ vcv
dnia 02.12.2019, 13:37
Ocena
komentarza:
1
zastanawiam sie czy z takim budzetem i wynagrodzeniem dla zawodnikow mozna przyzwoicie grac?

120 tys dostaja od miasta reszty nie wiem ,jakie wynagrodzenie dostaje zawodnik?
@ Bebe
dnia 02.12.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
-6
Wynagrodzenie od 200 zł dla młodych do nawet 1700 1900 dla najlepszych..miesięcznie wychodzi na same place lekko 10 tyś.a sympatią siatkówka władz jest wątpliwa bo na 3 czy 4 l8dze nie było nikogo z wielce rządzących.teraz to bardziej prestiż i pokazanie się na zdj.
@ 43
dnia 03.12.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
3
czyli poziom gry i wyniki odpowiadaja wynagrodzeniu,tak juz jest dziesiaj za 1000zl miesiecznie nie bedzie ligi plus ,trzeba by dokladac jwszcze jedno 0 do wyplat:),albo dwa
@ kiero
dnia 02.12.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ resovia
dnia 02.12.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
-2
hahaha 2 liga na papierze a Jasło gra w niej z takimi potęgami jak Sędziszów,Ropczyce,Niebylec czy Strzyżów. 6 miejsce w tabeli na 8 drużyn jest powodem do dumy nie ma co .
@ jas
dnia 04.12.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
-1
no tak rywalizacja zaczyna się od 3 ligi, a 2 lig jest chyba 6:) cieszmy się,że coś drgneło ale to liga okręgowa!
@ ljkb
dnia 02.12.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
2
no smierdzi jak u blokowcow
@ lol
dnia 04.12.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
-3
Mało kibiców :( na meczach piłki nożnej na poziomie okręgowym znacznie więcej nawet przy beznadziejnej pogodzie - tyle, że nie śmierdzi:)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105