Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Lider lepszy od MKS-u „MOSiR” Jasło

18

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło przegrali we własnej hali z MKS-em Avia Świdnik. Mecz fragmentami był jednak bardzo zacięty. Jaślanie postawili gościom trudne warunki. W sobotnim meczu urwali liderowi ligowej tabeli jednego seta.

Przed sobotnim spotkaniem siatkarskiej 2. Ligi mężczyzn oczywistym było, że siatkarzy jasielskiej drużyny czeka arcytrudne zadanie. Do hali MOSiR Jasło przyjechał bowiem lider rozgrywek, który w trwającym sezonie nie zaznał jeszcze porażki. Co więcej, w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach Avia pozwoliła wyrwać sobie zaledwie dwa sety.

W mecz lepiej weszli goście, którzy zdołali szybko zbudować kilkupunktową przewagę. Przy wyniku 6:11 o pierwszą przerwę poprosił Bartosz Kilar, opiekun MKS-u „MOSiR” Jasło. Na nic się ona jednak zdała. Avia sukcesywnie powiększała przewagę. W pewnym momencie goście prowadzili już różnicą ośmiu punktów. Wówczas o kolejną przerwę poprosił trener gospodarzy. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 19:25.

W drugim secie emocji, do pewnego momentu było nieporównywalnie więcej. Jaślanie coraz pewniej poczynali sobie na parkiecie. W kilku akcjach kibice mieli okazję zobaczyć ciekawe wymiany. Przy stanie rywalizacji 9:9 goście złapali jednak drugi oddech. Objęli prowadzenie w partii, którego nie oddali już do końca seta.

W trzeciej odsłonie meczu kibice zgromadzeni w jasielskiej hali MOSiR wreszcie mogli cieszyć się ze skutecznej gry swoich ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie lepiej radzili sobie pod siatką i co równie istotne poprawili grę w polu zagrywki. W decydującej fazie seta asem serwisowym popisał się Rafał Matuła. Jaślanie prowadzili 16:14. Do punktów zdobywanych atakami z obu skrzydeł dołożyli te zdobywane blokiem. Kiedy na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 19:16 Witold Chwastyniak poprosił o przerwę. Goście w dwóch kolejnych akcjach odrobili straty. Bartosz Kilar nie zwlekając poprosił o czas. Po wznowieniu gry jaślanie na powrót przejęli inicjatywę. Nie oznaczało to końca emisji. Goście zamierzali za wszelką cenę sprawić, aby trzecia partia nie padła łupem miejscowych. Ponownie o czas dla swojej drużyny poprosił Witold Chwastyniak. Zaraz po przerwie w polu zagrywki doskonale spisał się Przemysław Czado. Piłka po jego uderzeniu spadła na boisko po drugiej stronie siatki. Kiedy wydawało się, że losy trzeciego seta są już przesądzone, goście dwukrotnie zdołali obronić piłkę setową. Bartosz Kilar zdecydował się skorzystać z przysługującej mu możliwości, po raz drugi prosząc o przerwę. Ostatecznie, trzeci set padł łupem gospodarzy.

Czwarta i jak miało się okazać decydująca o wyniku rywalizacji partia była równie wyrównana, co poprzednia. W pierwszej jej fazie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi. Kiedy siatkarze Avii zdobywali punkt po bloku, w kolejnej akcji tym samym rewanżowali się zawodnicy MKS-u „MOSiR” Jasło. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić jednak goście, w pewnym momencie prowadząc już sześcioma punktami. Jaślanie zdołali się jeszcze podnieść niwelując stratę do dwóch punktów, lecz nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie czwarta partia padła łupem Avii. Cały mecz zakończył się zwycięstwem lidera rozgrywek.    

MKS „MOSiR” Jasło – MKS Avia Świdnik 1:3 (19:25, 18:25, 25:22, 19:25)

MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń, Grzegorz Skomro, Mateusz Wójcik, Kacper Waśko, Przemysław Czado, Rafał Matuła, Jakub Kordowski (Libero), Marcin Gorczyca, Bartosz Ochoński (libero), Jakub Dziwak, Damian Bykowski, Konrad Piróg.

Trener: Bartosz Kilar 

MD

Napisany dnia: 02.12.2019, 10:54
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ nasz ks
dnia 02.12.2019, 11:41
Ocena
komentarza:
1
Mecz nie najgorszy,chłopaki z armii zaciężnej bo ci z Jasła nie maja miejsca w składzie nawet się postawili faworytowi. Wszystko pięknie , ładnie tylko mam pytanie do WŁADZ miasta. Od kiedy to proszę państwa w Jaśle funkcjonują tylko dwa kluby sportowe? Kiedy Burmistrz lub zastępca się tak ochoczo z uśmiechami na twarzach zaszczycą swoja obecnością jak na meczach drużyny dyrektora mosir pana B. siatkówki męskiej czy galach spartana inne imprezy organizowane przez pozostałe kluby jasielskie ? Dlaczego tylko tam ich widać a brak ich obecności na zawodach pływackich,kolarskich,biegach typu bieg Beskidnika, na zmaganiach szkółek piłkarskich których 3 mamy w Jaśle, na meczach piłki nożnej miejskich klubów OKS Sobniów, JKS Czarni Jasło, OKS Hankówka Jasło czy wreszcie na zawodach szkolnych organizowanych przez SZS ? Czyżby byli równi i równiejsi?
@ niemoge
dnia 02.12.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
0
Bo to jest tak jest druga liga piłki siatkowej poziom jakiego w Jaśle nie było od ponad 10 lat mowa tu o rozgrywkach męskich bo kobieca na takim już była i to wcale nie tak dawno to trzeba się też pokazać że się było rozdać puchary zdjęcia zrobić itp tylko że wszystko jest do czasu i też tego nie pojmuję.Kiedy ostatni raz pan burmistrz lub jego zastępca zaszczycili swoją obecnością na meczach drużyn osiedlowych czy JKS Czarni Jasło bo poziom nie ten czy zdjęcia fajnego nie można zrobić
@ rodzic
dnia 03.12.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
7
Szkółki pilkarskie działaj tak, że składki członkowskie płacą rodzice od dziecka co miesiąc 60-90 zł, składają się na wyjazdy i związane z tym koszty, opłacają w 100% pobyt na obozach a miasto daje im jeszcze po około 40.000 zł. Kluby osiedlowe też biorą dużą kasę. W sumie piłkarstwo pożera ponad 50% dotacji z miasta a dla innych dyscyplin zostaje reszta. Jest jedna szkółka piłkarska( nie pamiętam nazwy) która prowadzi szkolenie na takich zasadach jak dwie UKS i AP i nie dostaje ani grosza z miasta.
@ niemoge
dnia 04.12.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
-6
Ok spoko ale co to ma w spólnego z tym że burmistrz lub jego zastępca nie pojawiają się na meczach piłki nożnej gdzie jest zawarta odpowiedz w tym komentarzu też im trzeba płacić 60-90 co miesiąc żeby przychodzili xd
@ któś
dnia 02.12.2019, 12:45
Ocena
komentarza:
3
może po prostu lubią siatkówkę?
@ Walo
dnia 02.12.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
1
To był mój pierwszy i ostatni mecz choć trzymam kciuki za siatkarzy.Ten smród z hali jest jednak nie do zniesienia.Kto za to odpowiada? Wstyd przed przyjezdnymi drużynami za taką halę bo ludzi sporo,doping był fajny no ale ciuchy do dzisiaj śmierdzą niestety
@ papa
dnia 03.12.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
2
Na śmierdzielu wszystko śmierdzi!
@ klawiatura
dnia 04.12.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
4
Przyjezdni nigdy nie narzekają, a wręcz chwalą jasielską halę. Tylko jeden miejscowy radny mamra i mamra, a powinien trafić do mamra...
@ do towarzysza B.
dnia 04.12.2019, 10:14
Ocena
komentarza:
-3
Toś pan teraz dosolił,sam sobie pisać laurki pochwalne to już szczyt hipokryzji.Na tej pseudo hali śmierdziało i śmierdzi nadal nieprzeciętnie i nie zmienia tego zaklinanie rzeczywistości.
@ do Walo
dnia 04.12.2019, 13:40
Ocena
komentarza:
4
Dzięki Bogu, że nie przychodzisz! Przestało capić!!! PS. Ciuchy trzeba czasem przeprać po spoceniu, jak się ma niezły bambuch.
@ vcv
dnia 02.12.2019, 13:37
Ocena
komentarza:
1
zastanawiam sie czy z takim budzetem i wynagrodzeniem dla zawodnikow mozna przyzwoicie grac?

120 tys dostaja od miasta reszty nie wiem ,jakie wynagrodzenie dostaje zawodnik?
@ Bebe
dnia 02.12.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
-6
Wynagrodzenie od 200 zł dla młodych do nawet 1700 1900 dla najlepszych..miesięcznie wychodzi na same place lekko 10 tyś.a sympatią siatkówka władz jest wątpliwa bo na 3 czy 4 l8dze nie było nikogo z wielce rządzących.teraz to bardziej prestiż i pokazanie się na zdj.
@ 43
dnia 03.12.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
3
czyli poziom gry i wyniki odpowiadaja wynagrodzeniu,tak juz jest dziesiaj za 1000zl miesiecznie nie bedzie ligi plus ,trzeba by dokladac jwszcze jedno 0 do wyplat:),albo dwa
@ kiero
dnia 02.12.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ resovia
dnia 02.12.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
-1
hahaha 2 liga na papierze a Jasło gra w niej z takimi potęgami jak Sędziszów,Ropczyce,Niebylec czy Strzyżów. 6 miejsce w tabeli na 8 drużyn jest powodem do dumy nie ma co .
@ jas
dnia 04.12.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
-1
no tak rywalizacja zaczyna się od 3 ligi, a 2 lig jest chyba 6:) cieszmy się,że coś drgneło ale to liga okręgowa!
@ ljkb
dnia 02.12.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
2
no smierdzi jak u blokowcow
@ lol
dnia 04.12.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
-4
Mało kibiców :( na meczach piłki nożnej na poziomie okręgowym znacznie więcej nawet przy beznadziejnej pogodzie - tyle, że nie śmierdzi:)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105